05.08.13, 09:21Flaga homoseksualistów (fot. Free Digital Photo)

Do więzienia za krytykę homoseksualizmu?

Jak relacjonuje portal Life Site News, 1 lipca aresztowany został pastor ewangelicki Tony Miano. Przyczyną zatrzymania było kazanie, w ramach którego pastor zacytował fragmenty Pisma Świętego, potepiające kontakty homoseksualne. Kaznodzieja nazwał je grzechem, co wywołało furię jednej z kobiet, która wezwała policję.

Funkcjonariusze aresztowali pastora za „używanie homofobicznych wyrażeń, mogących wywołać obawy, niepokój, przykrość lub znieważać ludzi”. Kaznodzieja domaga się upublicznienia jego przesłuchania, podczas którego padły pytania m.in. o to, czy jest wierzący i czy udzieliłby pomocy osobie o orientacji homoseksualnej.

Pastorowi groził proces, a do jego zakończenia nie mógł on opuszczać Wielkiej Brytanii. Ostatecznie został jednak zwolniony i wrócił do USA. „Próbowałem wytłumaczyć oficerowi, że nie było niczego homofobicznego w mojej przemowie, gdyż ja w ogóle nie boję się homoseksualistów (a to dosłownie oznacza homofobia). Przeciwnie, bardzo ich kocham i dlatego przynoszę im prawdę Ewangelii” – powiedział.

Bezwzględny zakaz dyskryminacji ze względu na tzw. orientację seksualną obowiązuje w Wielkiej Brytanii od 2005 roku.

eMBe/Lifesitenews.com/Naszdziennik.pl 

Komentarze

anonim2013.08.5 11:56
W normalnych czasach sodomitów i dewiantów seksualnych karano ciężkimi robotami lub chłostą. Obecnie pod tym względem wymiar sprawiedliwości na Zachodzie i w Polsce jest zacofany i tkwi w mrokach oświecenia
anonim2013.08.5 12:00
.. a w którym miejscu ich obraził? Czy gdyby mówił, że kradzież jest grzechem to obrażałby złodzieji? Gdyby mówił, że gwałty to grzech to obrażałby gwałcicieli? Gdyby mówił, że morderstwo to grzech to obrażałby morderców? Gdyby komuś onanizującemu się powiedział, że to grzech to to jest obrażanie go ? hehehe widać upały szkodzą na główkę.
anonim2013.08.5 12:03
@Zeelb "Ta szubienica to dla księzy homo - wszak ich dośc mamy w kościele," -Nudny jesteś i małpujesz temat!!!
anonim2013.08.5 12:07
już dawno temu Św Augustyn wyraził duchowość chrześcijańską w następujących słowach "Kochaj człowieka nienawidź grzech" ... a co za tym idzie wierzący nie głosi nienawiści wobec siebie i drugiego człowieka tylko wobec czynów, którymi sami siebie skazujemy na śmierć duchową i fizyczną ... potwierdza to Św. Paweł w Liście do Rzymian: (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi." Także z szacunkiem do wszystkich homoseksualistów Jesteście bardzo ważni Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa! pozdrawiam :)
anonim2013.08.5 12:48
" W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego" i tu jest problem... a kto n iby sądzi drugiego? sądzimy CZYNY ale lgbt są tak zezwierzęceni, że nie zauważają różnicy między czynem który krytykujemy a osobą której nie krytykujemy czy osądzamy ... A sąd ... no cóż jak widać, traktuje ich jak przedmioty ... ale to nie nasz problem ...
anonim2013.08.5 12:50
doprecyzujmy, zwierzęciem nazywam stworzenie które nie wykazuje działań umysłowych w wyższych warstwach abstrakcji ....
anonim2013.08.5 13:19
Andrzej34 WCALE NIE JEST MI GŁUPIO, BO NIBY ZA CO? ZA TO, ŻE POSŁUŻYŁEM SIĘ SŁOWAMI SW PAWLA? przeczytaj dokładnie moje pozdrowienie na końcu poprzedniego wpisu.. (tak mówi osoba osądzająca) trzymaj się z Panem Bogiem :)
anonim2013.08.5 13:37
Andrzejku drogi, a jakież TY masz kompetencje coby takie zdecydowane sądy o innych OSOBACH głosić? słoma i gnój z butów wystaje - znaczy miejski ham ( nie mylić z chamem ) na salony wpadł .... ( nie mylić z chłopem, on na salony czysty i pachnący przychodzi ) A może jakieś argumenty?
anonim2013.08.5 13:40
Czy na moje poglądy może wpływać prymityw który nawet znaczenia słów nie rozumie? Stalin i Lenin w piekle Gramsciemu gratulują .... motłoch całkowicie znaczenie słów pomieszał, i gnojne zachowania sztuką nazywa ....
anonim2013.08.5 13:42
Anglikom życzę szariatu...Odechce się im bzdur jak pójdzie o samo przeżycie.
anonim2013.08.5 13:42
Ja mój drogi orientacji nie kwestionuję .... kleptomania nie uprawnia do kradzieży, nimfomania do prostytucji a homoseksualizm do geizmu ....
anonim2013.08.5 13:45
To sa podstawy cywilizacji ... było już kilka takich co te prawdy podważyła i odeszła w niepamięć zadając cierpienia i straty niewinnym ludziom ....
anonim2013.08.5 13:46
" podważyły i odeszły" - w trakcie pisania przypomniało mi się więcej ....
anonim2013.08.5 13:51
andrzej 34 tak kocha bliźniego, że jak ten by się chciał np. podpalić to andrzejek nic by mu nie powiedział tylko pozwoliłby mu się spalić, bo taaaak kocha :):) No i jeszcze tak kocha, że Merakowi nienawiść zarzuca a sam z tej miłości tępym go nazywa:):)
anonim2013.08.5 14:04
Dla niedouczonych: sodomita=homoseksualista,pederasta,pedał, ciota. Oczywiście lobby sodomitów chce zmienić odwieczne znaczenie tego słowa tak by oznaczało ono zoofila
anonim2013.08.5 14:11
I słusznie! Więcej miejsc pracy dla uczciwych Polaków! No, zaraz po najuczciwszych kapłankach anglikańskich, gejach i muzułmanach... Z drugiej strony, kto ich tam wie co ci protestanci ewangeliccy mają za tłumaczenia Biblii, mogli zapożyczać z Koranu ;)
anonim2013.08.5 14:18
@dominik Posługuj się lepiej swoimi słowami gdy cytaty wyrwane z całości nie maja znaczenia a cytowane przez laika wywołują uśmiech politowania!!. @andrzej34 Orientacje to ty masz ale w czym!?Zboczenie jest zboczeniem i chorobą umysłu i ciała-co znane jest od wielu wieków a te neologizmy sa tylko neologizmami nie mającymi nic wspólnego z nauką! Ten artyk€ł nie jest o orientacji tylko o terrorze zamordycznym fanatyków neofitów lgbt!!
anonim2013.08.5 14:33
@Elliza To nie szubienica!!!.To pętla wisielcza!! Nienawiść do Katolików przysłania tobie logiczne myślenie!!.Napisz cós na temat-"Do więzienia za krytykę homoseksualizmu"!!!.-
anonim2013.08.5 15:12
@Elliza Rozwadniasz się. !!!Nic w twym elaboracie o "Do więzienia za krytykę homoseksualizmu". Krótko- taka jest padalska tolerancja na ich krytykę!!!.Jeżeli wyczerpała swoje możliwości w temacie, to już więcej niech nie pisze!!!
anonim2013.08.5 15:52
Absurd.
anonim2013.08.5 15:58
@Elliza Nudna i upierdliwa jesteś dziecko!.
anonim2013.08.5 16:03
@KrytykNiepolityczny Jak na dziś to z koziej dupy robią trąbę padalce i zoofile ,którym obojętny jest śmierdzący odbyt.Dawniej za takie czyny także karano śmiercią!!. PS .O księżach to już nudne W czym problem jak ci grożą!Napisz skargę do "Qeer"!!!.
anonim2013.08.5 16:05
@geez Heheheheheheehe!Tobie pasuje gieeezzzzz!!!
anonim2013.08.5 16:24
@Andrzej 34 ten fragment który podałeś Rz 2,1nn ma się nijak do kwestii dyskryminacji tych chrześcijan, którzy przypominają jedynie homoseksualistom, że ich skłonność jest przeszkodą do zbawienia, jeśli będą ją realizować przez akty homoseksualne. Nie ma to nic wspólnego z wyższością jaką zarzuca św. Paweł żydom, którzy nazywając pogan "psami" (patrz przypis do Rz 2,1), bo źle postępują sami robili te same grzechy Kręcisz, bratku.
anonim2013.08.5 16:31
@geez "Ok, więc adekwatną odpowiedzią będzie obsrany krzyż katolicki" Krzyż nie tylko katolicki jest na to uodporniony od 2000 lat i taki smród ja "giez" nie będzie niczym nowym!! Poziom wpisu typowy dla idiotów!!
anonim2013.08.5 16:52
@super_nova Lepiej brzmi obsrane tyłki pedałów-homofobów.!!
anonim2013.08.5 17:06
Tyle w temacie mitu tolerancyjnego, neutralnego światopoglądowo państwa.
anonim2013.08.5 21:14
Eliza to ty masz poważny problem MY katole nie potępiamy pederastów ani innych dewiantów tylko ohydne są dla nas ich uczynki Ty choć sobie na tak zwane parady równości i czuj pokrewieństwo z tymi czy innymi księżmi to już twój problem ale nie mniej nadziei ze nasz Papież zmieni zdanie co do uczynków pederastów to co oni robią dla nas normalnych katoli jest po prostu grzechem
anonim2013.08.6 5:55
Nigdy nie byłem przeciwny homoseksualistom - no bo zawsze szanuję człowieka i nigdy nie potępiam. Aczkolwiek uważam, że powinno się mieć prawo do mówienia o homoskesualiźmie rzeczy negatywnych także. Ale to działa w dwie strony - jeśli kaznodzieja może głosić na ulicy niechęć do homoseksualizmu, to homoseksualista tez wtedy musi mieć. prawo do głoszenia swoich poglądów na ulicy - czyli np. do parady. Nie może być równych i równiejszych. Zawsze to musi działać w dwie strony. Natomiast z ulicy służby powinny usuwać natarczywych kaznodziejów którzy zaczepiają wszystkich i natarczywych homoseksualistów.
anonim2013.08.6 9:20
@elvi "Homofobia rzeczywiście prowadzi do karalnych zachowań." Wbrew temu co mówi lewactwo nie istnieje coś takiego jak homofobia! Nazwy fobii pochodzą z greki, rzadziej z łaciny. Homofobia z greki oznacza lęk przed czymś/kimś takim samym, identycznym np. lęk przed sobowtórami, bliźniakami lub przed podróbkami dzieł sztuki. Ale w tym sensie nikt tego słowa nie używa. Homofobia z łaciny oznacza lęk przed człowiekiem, także nie jest stosowana. Lęk przed człowiekiem to antropofobia. Homoseksualiści właśnie na łacinę powołują się przy pochodzeniu słowa homofobia. Problem w tym, że z łaciny fobia wobec homo powinna brzmieć hominofobia. Przy tworzeniu nazw fobii odmienia się przez przypadki pierwszy człon! Śmieszy mnie jak lewica używa słów, których nie zna znaczenia. Lewactwo chce być "postępowe" i "nowoczesne", a wychodzi słoma z butów wieśniakom!!! Widać w praktyce te mityczne "krytyczne" myślenie "racjonalistów". Jakiś debil o IQ mniejszym od numeru mojego buta (42) wymyślił sobie taką przedziwną nazwę, a reszta baranów ("racjonalistów") o IQ niewiele większym przyjęła to bez zastrzeżeń. Jeśli już chcą jakoś to nazwać "po naukowemu" mogą spróbować np. pederastofobia odnośnie gejów. W słowniku lewactwa istnieje słowo lesbofobia więc byłoby jak ulał. Ogólnie mogą nazwać np. homoseksizm. Na pewno to lepsze od potworka jakim jest homofobia:) Jak dla mnie ta szubienica jest przygotowana dla pastora. "normą w Polsce jest obrażanie ateistów - w parlamencie RP jest nawet komisja do walki z takimi jak ja i nic nie mogę z tym zrobić." Normą w Polsce jest obrażanie wierzących. W parlamencie RP jest nawet partia która dzięki temu weszła do sejmu.
anonim2013.08.6 9:26
@Elliza "ILUSTRACJA DO TEGO ARTYKUŁU JEST SKANDALICZNA. JEST TO KWINTESENCJA MOWY NIENAWIŚCI." Co za bełkot - mowa nienawiści. Flagę można interpretować na wiele sposobów. Jak dla mnie homoseksualiści chcą postawić pastora przed sądem i skazać go na śmierć przez powieszenie. "A co do tekstu: głoszenie, że homoseksualiści to zboczeńcy jest mową nienawiści " A obrażanie chrześcijan już nie podlega pod "mowę nienawiści"??? "PANIE TOMASZU TERLIKOWSKI - SIEJE PAN NIENAWIŚĆ." Tak samo jak większość polskich polityków i publicystów (także lewicowych). Czyli TT niczym się specjalnie nie wyróżnia. "JEST PAN KATOLIKIEM INACZEJ. REPREZENTUJE PAN GATUNEK HOMO TERLIKUS. TEN TYP TAK MA, ŻE NIENAWIDZI." Ty należysz do gatunku Homo Postempacus/Homo Sovietus. TEN TYP TAK MA, ŻE NIENAWIDZI.
anonim2013.08.6 9:29
@Elliza Homo Postempacus: Macie problem z nienawiścią zżerającą wasze serca. Gorzej że niektórzy z was nie ograniczają się do słowa ale biorą kamień do ręki. "Myślę, że możecie się bardzo zdziwić jeśli któregoś dnia wasz papież zacznie mówić ludzkim głosem. " Hahaha, papież mówi ludzkim głosem:P Chyba coś wzięłaś, że nie rozumiesz co mówi Papież.
anonim2013.08.6 9:33
@Schikaneder Z pedofilią to już "postępowi psycholodzy" mają plan - pedofilia to "równorzędna orientacja seksualna" i nie można tego zabraniać:P Za jakiś czas pedofile mogą pójść śladami homoseksualistów:(
anonim2013.08.6 9:36
Aby ocenić postępowanie pastora trzeba najpierw zrozumieć co to grzech. Przekładając na język świecki - uznanie coś za niemoralne. Tylko dlaczego zabronić mu tak mówić? Znam wegetarian, którzy przy śniadaniu mówią mi że kanapka z szynką to zło, niemoralne. I co? I nic - mają prawo tak twierdzić, a ja mam prawo wcinać kanapkę:P Podobnie z tym pastorem. Więcej tolerancji drodzy lewicowcy:)
anonim2013.08.7 6:58
@Schikaneder "Co do postępowych psychologów, to istnieją oni chyba tylko w Twojej imaginacji. ;P" W Baltimore zwolennicy legalizacji pedofilii zorganizowali konferencje: http://www.fronda.pl/a/pedofile-robia-konferencje,13962.html Na tej konferencji byli także członkowie APA. W Kanadzie "postępowi psycholodzy" przekonywali sąd, że pedofilia to "normalna orientacja seksualna" http://www.fronda.pl/a/kanada-pedofilia-to-tylko-orientacja-seksualna,11177.html Charles Sil­ver­stein, akty­wista homoseksualny i psycholog, biorący udział w wydarzeniach z lat 1969-1974: Poza homoseksualizmem DSM wymienia także sadyzm, masochizm, ekshibicjonizm, voyeuryzm, pedofilię i fetyszyzm jako zaburzenia psychiczne. Jeśli nie ma obiektywnego, niezależnego dowodu, że orientacja homoseksualna jest sama w sobie nienormalna, jakie istnieje usprawiedliwienie umieszczania jakiegokolwiek z innych zachowań seksualnych w DSM? http://www.pch24.pl/jak-usunieto-homoseksualizm-ze-spisu-chorob-psychicznych-,4499,i.html Takich przypadków niestety jest więcej.