07.09.19, 09:39Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Dobra wiadomość dla emerytów! Prezes PiS: Trzynastka będzie na stałe

W wywiadzie dla "Super Expressu" prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zapewnił, że tzw. "trzynaste emerytury" będą przyznane Polakom na stałe. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla seniorów. 

Emeryci byli dotychczas jedną z najbardziej "zapomnianych" grup społecznych w naszym kraju.

Wielu seniorów, mimo iż udało się na emeryturę po kilku dekadach pracy, musiało zastanawiać się, czy za świadczenie kupić leki, czy ugotować porządny obiad. Te czasy powoli odchodzą do przeszłości. 

"Będzie trzynasta emerytura na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa; będziemy starali się podnosić minimalną emeryturę"-zapewnił lider PiS. 

"Będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych emerytów, podnosić ich minimalną emeryturę"-podkreślił Jarosław Kaczyński. 

Jak się okazuje, były minister finansów w rządzie PO-PSL, Jacek Rostowski nie miał racji, twierdząc, że na programy PiS-u "pieniędzy nie ma i nie będzie". Jak widać- można. Wystarczy trochę dobrej woli...

yenn/SE.pl, Fronda.pl

 

Komentarze

elżbietagoluch2019.09.9 9:53
PiS obiecuje podwójną 13tą emeryturę w 2021r. i to nie dla wszystkich!!!...i oczywiści jak na nich zagłosują emeryci!!!...to kiełbasa wyborcza!!!
Maria2019.09.8 13:49
Wprowadzona ustawa o dobrej onkologi przyniosla wielkie szkolenia dla personelu a co dla chorych - cieple slowa pocieszenia to zbyt za malo to prawie nic dla chorych z rakiem kto cierpi to wie jakie wydatki sa potrzebne aby przetrwac chocia te chwile bolu pocieszenie ulgi w cierpieniu nie daje a srodkow -lekarstw nie ma za co kupic to nie prosba o litosc to prosba o pomoc ?
Maria2019.09.8 13:35
To piekna wiadomosc ale jest jeszcze problem na dzisiaj -ludzie -wszyscy a szczegolnie emeryci chorzy na chorobe nowotworowa wciaz borykaja sie ze swoim bolem -lekarstwa przeciwbolowe jak na recepte to bez znizek albo bez recepty i bez znizek tak sie prosi o ulge w cierpieniu bo to cierpienie i psychiczne i fizyczne w oczekiwaniu na zakonczenie prosze pomyslcie o tych ktorzy w oczekiwaniu siedza na pustych walizkach bezradni - kraść nie umia zebrać sie wstydza litosc jest niepotrzebna
Dormin2019.09.8 6:43
Co to zmieni dając trzynastą emeryturę skoro ceny szybują w górę. Jeżeli to lud kupi to gratuluję.
aukorygik_882019.09.7 21:13
Nie dla trzynastek i kropka. Trzeba dać te kilkaset złotych osobom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, częściową niezdolnością do pracy, lekką niepełnosprawnością intelektualną, a nie wypłacać świadczenia tym, którzy i tak je mają!
gumowa kaczka2019.09.7 16:03
ostatni etap-trzymamy kciuki
I'm from Londres Nova2019.09.7 11:00
Dobra wiadomość dla emerytów - Jarosław Kaczyński: to już ostatni etap mojej kariery.
z byka go2019.09.7 10:03
Dobra informacja dla emerytów i fatalna dla naszych dzieci, które jeszcze długo będa spłacac te łapówki dla elektoratu. Pisowy elektorat jest za głupi,żeby spojrzeć chociażby na Grecję i Argentynę. Tam do bankructwa dokładnie takie same władze doprowadziły co w naszym kraju.
mordechaj2019.09.7 9:49
To tak jak KO. Też twierdzą, że 13 emerytura będzie na stałe. Kto da 14 emeryturę, a kto da 15 ? A może wprowadzić też mundur emeryta ? I zamiast munduru wypłacać ekwiwalent za mundur dodatkowo jeszcze ? A co z węglem dla emeryta na zimę ? A co z ziemniakami dla emeryta ? Ci co płacą w Polsce podatki nie mogą się doczekać, jak jeszcze zostaną zgoleni z kasy. Ile jeszcze będą musieli zasuwać, by dogodzić niepracującym.
anonim2019.09.7 9:46
Ale bezczelność! Trzynastka będzie kontynuowana jak emeryci zagłosują na PiS!