20.07.21, 15:54Fot. screenshot - YouTube (Hoover Institution)

Douglas Murray: Brukselski dogmatyzm może zaprzepaścić fundusz naprawczy

Deklarujący homoseksualizm brytyjski pisarz i publicysta, Douglas Murray, na łamach wczorajszego wydania „Daily Telegraph” podjął temat trwających sporów w Unii Europejskiej. Brytyjczyk przekonuje, że obecna wojna kulturowa grozi rozerwaniem wspólnoty na dwie części.

Murray zauważa, że Unia Europejska zawsze mierzyła się z trudnymi sporami. W pierwszej dekadzie XXI wieku najważniejszą z dzielących wspólnotę różnic była różnica dotycząca kwestii fiskalnych pomiędzy Północą a Południem. Teraz natomiast, jak stwierdza publicysta, najważniejsze są różnice światopoglądowe pomiędzy Wschodem a Zachodem. Spór ten, podkreśla Brytyjczyk, obecnie skoncentrował się wokół przyjętej na Węgrzech ustawy zakazującej propagowania homoseksualizmu i ideologii gender w szkołach.

Choć Murray stanowczo krytykuje samą ustawę, to za niewłaściwą uważa też odpowiedź Unii Europejskiej.

- „Tak się składa, że niektórzy z nas, w tym wielu gejów, uważają, że walka o równość gejów została poważnie i niepotrzebnie wykolejona w ostatnich latach. W momencie, gdy została wygrana w Europie Zachodniej, przekształciła się w walkę o zaprzeczanie różnicom płciowym i forsowanie ideologii trans. Trudno się dziwić, że konserwatywne społeczeństwo, takie jak Węgry, może sprzeciwić się tej ideologii. Albo że w końcu uchwalą prawa, które zapakują zrozumiały sprzeciw wobec magicznego myślenia o płci razem z koniecznością lekcji edukacji seksualnej dla młodych ludzi lub zwykłą akceptacją, że w życiu istnieją dobre gejowskie wzorce do naśladowania”

- pisze autor.

Przekonuje, że Unia Europejska powinna zająć jedno z dwóch stanowisk. Albo zgodzić się, że to rząd Węgier decyduje o tym, czego uczy się w węgierskich szkołach; albo przynajmniej wysłuchać stanowiska Węgier i zastanowić się, czy to zachodnie poglądy nie stały się zbyt dogmatyczne. Zamiast tego Bruksela zdecydowała się jednak zaatakować Węgry.

- „Po raz kolejny wpisuje się to w brukselską interpretację Europy, zgodnie z którą m.in. Węgrzy i Polacy, uczą się powoli i należy dać im korepetycje z liberalizmu. Ale również wpisuje się to w wyszehradzką wizję UE, zgodnie z którą UE składa się z liberalnych zachodnich Europejczyków, którzy próbują narzucić swój styl życia niechętnemu Wschodowi”

- wskazuje Murray.

- „Politycy UE uwielbiają te chwile. Nie wiedząc, jak rozwiązać ogromne problemy finansowe i społeczne stojące przed kontynentem, oto kwestia, w której biurokraci mogą czuć się naprawdę pewnie”

- podkreśla.

Wywołane przez Brukselę spory z Węgrami i Polską zdaniem publicysty rozpraszają uwagę Unii, która staje przed wyzwaniem poradzenia sobie z kryzysem związanym pandemią COVID-19 i mogą doprowadzić do wywrócenia funduszu naprawczego.

- „Unia Europejska uważa, że nie może pozwolić na różnice polityczne w niektórych kwestiach społecznych. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest przy tym co najmniej tak samo dogmatyczna, jak krytykowane przez nią rządy. W ostatnich latach gospodarki północne musiały znaleźć sposób na życie z gospodarkami południowymi. Wyzwaniem obecnej dekady dla UE może być znalezienie przez Europę Zachodnią sposobu na życie ze swoimi wschodnimi sąsiadami”

- podsumowuje.

kak/PAP

Komentarze

Po11 ... Skrzypek na dachu2021.07.20 16:57
Zresztą na zdjęciu też widać, że jestem idiotą: . . . https://imgur.com/mwk8G2C
Po 11 ... Jan Hertrich-Woleński2021.07.20 16:56
Zresztą na zdjęciu też widać, że jestem idiotą: . . . https://imgur.com/mwk8G2C
Skrzypek na dachu2021.07.20 16:55
Nawet Pan Douglas Murray przyznaje ze Unia chce oszukac 99% normalnych ludzi ze zdeprawowana gratyfikacja LKGBPQZ jest rowne to samo co hetero . Bruksela niech dalej prostuje banany i ogorki to napewno straci wiarygodnosc do konca nawet wsrod tolerancijnych liberalow postempowopoprawnych .
Po 11 ... też widać, że to idiota.2021.07.20 16:49
czyli żyd "prof. dr" Hertrich-Woleński to bardzo stary ch uj, który już od kilku DEKAD nie wie po co ch uja w ogóle ma! Jego codzienny lament-pyerdolenie na mój temat, tj. Prezesa z każdym dniem staje się coraz bardziej desperacki. Bo wie ten stary gudłaj "prof. dr" Hertrich-Woleński, że JA Prezes go przeżyje POLITYCZNIE i fizycznie. Nie tylko jego ch uj strzela z mojego, tj. Prezesa i arcybiskupa Jędraszewskiego powodu, ale całą i Lożę Polin. "Prof" Jan Hartman jest bliski zawału.
bogdanus2021.07.20 16:44
Naiwny człowiek
matis892021.07.20 16:13
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
ty głupi CH UJU!2021.07.20 17:06
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
Po 11 ...2021.07.20 16:08
Murray has been described as a conservative,[5] a neoconservative[6][7][8] and a critic of Islam.[9] His views and ideology have been linked to far-right political ideologies by a number of academic[10] and journalistic[11] sources. He has also been accused of promoting far-right conspiracy theories,[12][13][14] and of being Islamophobic. --- wiki
Po 11 ...2021.07.20 16:30
Zresztą na zdjęciu też widać, że to idiota.
PO112021.07.20 17:05
Lustro na twoj wyglad , lustro na twoje slowa .
Skrzypek na dachu2021.07.20 17:35
Tez wiki FSO Warszawa 1951 -1973 , GAZ-M20 Pobieda 1946-1958 , tez 1937 GM Master , Opel Kapitan 1937 .