24.12.19, 11:00

Dr Jerzy Bukowski: Niech MEN weźmie przykład z MON

Niedawno informowałem za „Naszym Dziennikiem”, że Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza do końca przyszłego roku zmienić tych patronów jednostek wojskowych, którzy wywodzili się z komunizmu lub byli z nim związani.

W pełni popierając ten pomysł sugeruję podjęcie podobnych działań Ministerstwu Edukacji Narodowej. Z pewnością patronami szkół - mam nadzieję, że już niewielu - są jeszcze ludzie zaprzedani sowieckiemu reżimowi, który czynnie pomagali wprowadzać w Polsce.

Warto byłoby, żeby w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej zniknęli oni z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza z jej tak ważnej sfery, jaką jest kształtowanie charakterów młodych ludzi.  Patronami szkół muszą być wyłącznie osoby, których życiorysy nierozłącznie wiążą się z walką o suwerenność Ojczyzny i o narodowe imponderabilia, a także wybitni wychowawcy, bo przecież mają z nich brać przykład polskie nastolatki.

Jesteśmy cały czas w trakcie obchodów stulecia odzyskania niepodległości. To wyjątkowo dobry okres na pozbycie się komunistycznych pozostałości w każdej dziedzinie życia zbiorowego.

Apeluję więc do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, aby wziął przykład z wiceszefa MON Wojciecha Skurkiewicza i złożył publiczną deklarację w tej jakże istotnej w procesie budowania postawy patriotycznej kwestii.

Jerzy Bukowski

Komentarze

oficer LWP2019.12.25 11:31
nowi patroni 1. komunistyczny prokurator Piotrowicz 2. komunistyczny sędzia Kryże 3. tajny kapuś, donosiciel do SB TW Wolfgang (ambasador PIS w Berlinie Przyłembski) 4. komunistyczny działacz PZPR prawa reka Kaczyńskiego Łapiński 5. Kaczyński L. 6. Kaczyński J. 7. propagandzista Rachoń 8. propagandzista Klarenbach 9. propagandystka Cholecka 10. komunista z PZPR Wolski i Pietrzak listę uważam za zamknietą
Klapaucjusz2019.12.24 12:04
Pan Doktor Bukowski uczęszczał to szkół w komunistycznym PRL, co nie miało żadnego ujemnego wpływu na jego prężny umysł. Myślę, że edukacja pod wezwaniem komunistycznych patronów nie szkodzi ba, może nawet wyszlifować prawdziwy frondowski autorytet.
Marek212019.12.24 11:25
Może jakieś konkrety? Taki Mickiewicz pisał do przyjaciół Moskal i miał kochankę Żydówkę. Usunąć.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.24 11:22
ta... i tak jak wzrośnie obronność polski poprzez zmianę patronów w MON tak jak i przez to dzieci będą się lepiej uczyć! zamiast wydawać kasę na zmianę nazwy kupcie do szkół komputery czy pomoce dydaktyczne PiSowskie oszołomy!
Zygmunt.2019.12.24 11:20
Wypad do kibla i porządnie się wypałuj pisowski pomiocie to może na Święta, przestaniesz bredzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1