30.01.20, 13:30

Dr Jerzy Targalski: Jak PiS powinno walczyć z kandydaturą Bosaka

Wydarzenia w Konfederacji związane z desygnowaniem kandydata w wyborach prezydenckich po raz kolejny pokazały, że w polityce liczą się przede wszystkim interesy koterii i frakcji wewnątrz poszczególnych partii, czyli prywata. Konfederacji udało się jednak zmarginalizować największe obciążenie, czyli Korwina, wątpliwe jednak, by dobrowolnie udał się na emeryturę w kabarecie. 

 

Również Braun nie uzyskał nominacji, przez co psychiatrzy stracili wdzięczny obiekt obserwacji. PiS zdaje sobie sprawę, że od głosów sympatyków Konfederacji może zależeć zwycięstwo Andrzeja Dudy, stąd rzeczą naturalną jest krytyka kandydatury Krzysztofa Bosaka.

Zwolennicy PiS stosują jednak, moim zdaniem, całkowicie nieskuteczną metodę. Zarzucanie partii rosyjskiej prorosyjskości czy promowania propagandy rosyjskiej jest całkowicie nieskuteczne, gdyż wyborcy Konfederacji nie widzą w tym nic złego. Stosują oni zasadę symetryzmu. Rosja jest dla nich normalnym państwem, co dowodzi co najmniej ignorancji, jeśli nie deficytu intelektualnego.

A jeśli Rosja jest państwem jak każde inne, to nie ma różnicy między nią a Stanami Zjednoczonymi, a nawet USA stanowi zagrożenie dla Polski, podczas gdy Putin chce współpracować. Również atakowanie Bosaka ze względu na wiek, wygląd, brak wykształcenia, rodziny i osiągnięć formalnych ma niewielki sens. Zwolenników Konfederacji to nie przekona.

Polacy wybrali już magistra „Alka”, doktora „Bolka” i intelektualistę Komora. Naturalnym zapleczem Konfederacji jest twardy elektorat PiS-u, który partia uważała za największe obciążenie, gdyż zmusza do działania i utrudnia kunktatorstwo i kapitulację (na przykład wybór Laska). Dlatego skuteczna metoda walki musiałaby polegać na odzyskaniu rozczarowanych i wątpiących. 

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Patriota polski2020.02.2 15:59
Zaskoczeni? https://dziennikpolski24.pl/rodzina-bosakow-kwintesencja-losu-zydow/ar/3146066
cati2020.01.31 16:09
Naprade malem Pana panie Targalski za bardziej inteligentnego czlowieka, coz mylic sie jest ludzka rzecza.
walenty2020.01.30 22:16
czemu Fronda cytuje tego pożytecznego idiotę?
Eustachy2020.01.30 21:57
Panie Jerzy. Już dawno zdjagnozowałem zdalnie u pana schizofrenię paradoidalną, ale nie wykluczam, że jesteś pan agentem ukraińskim bądź izraelskim.
Tom Bombadil.2020.01.30 21:47
Korwina nie przyjmą do żadnego kabaretu. Kabaret tworzą inteligentni, dowcipnie ludzie, a nie fanatyczne trepy.
Beno2020.01.30 21:36
Wojna na prawicy nie jest sympatykom PiS-u potrzebna. Zwalczać to trzeba postkomunę i innych lewaków i liberałów. ludzi, którzy nie reprezentują żadnych wartości i nie chcą dobra Polski, ale własne korzyści i grabić, bo jeszcze mało nagrabili.
Czytacz2020.01.30 21:34
Czyli Bosak musi mieć naprawdę jakieś szanse, skoro ten komunistyczny lodziarz banderowców aż tak się miota !
Czytacz2020.01.30 21:32
Wepchnę temu komuchowi wszystkie jego koty w jego obsraną dupę !
Saki Faki2020.01.30 20:36
Głównym powodem nienawiści pisiorów do Konfederacji, jest to, że ludzie mogą dowiedzieć się, że "prawicowość" to coś całkowicie innego, niż gierkowskie jazdy kulawego kurdupla :-)
kapral2020.01.30 20:04
Olewać trolli z OLGINO i naszych rodzimych głupków.
Zuza2020.01.30 19:27
ręce opadają jak się czyta te bzdury
SPUTNIK2020.01.30 18:57
Молодцы Конфедерация! наши мальчики в Польше!
dyzio752020.01.30 18:49
Doktorze Targalski, Konfederacja dobrze czyni mając na uwadze jakaś normalizacje stosunków z Rosją. Powodem, którego jakoś Pan nie dostrzega jest fakt, że Rosja jest naszym wschodnim sąsiadem i to dużym, bez względu na to czy to się to Panu podoba czy nie. Tego faktu nie zmieni koncepcja Trójmorza, Pięciomorza, czy nawet Dziesięciomorza. Postrzeganie Rosji jako imperium złą jest nieporozumieniem. Sam Pan jest tego najlepszym dowodem, bowiem połowę swego życia spędził Pan w czasie, jak byliśmy zdominowani przez Związek Sowiecki i jakoś Pan to przeżył i nie wygląda Pan na osobę specjalnie przez los pokrzywdzoną. Chyba się nie mylę?
Konfa = sekciartswo 2020.01.30 17:48
Konfederacja posługuje się hasłami wytrychami, na których buduje swoją narracje. Wszyscy już do obrzydzenia znamy: Polin, 447, "świece chanukowe Dudy", udziały Danielsa w CPK a teraz jeszcze podciąganie afery podkarpackiej do ogródka PiS. Rozmawiałem, a właściwie pokłóciłem sie niedawno z jednym konfederatą, a znam gówniarza od dzieciństwa. Chłopak zachowuje się jak sekciarz, wygadywał takie bzdury, że TVN był przy nim jak uczniacy. Stwierdził że bracia ukraińscy, właściciele burdeli na podkarpaciu, dostali obywatelstwo od Dudy. Znam trochę tę sprawę, i gdy powiedziałem typowi, że ci ukraińcy obywatelstwo polskie mieli już przed 2011 r. bo obaj wzieli ślub na papier z Polakami, to mało się nie zagotował, gdyz podważyłem jego "argument" którego bronił jak niepodległości a pasował mu do tezy że PiS to afera podkarpacka. Zwyzywał mnie od szabasgoi i rzucił stary slogan z czatu na wRealu24 - "PiS i PO to jedno zło". Ryknąłem ze śmiechu i zaproponowałem żeby ograniczył kwas chlebowy i swinskają tuszonkę, bo zmiana diety na ruską, zle wpływa ne jego procesy myślowe. PS Oni tam robią takie skojarzenia niemożliwego z nieprawdopodobnym podlane z niezwiązanym zupełnie z niczym faktem. Biorą jakieś zdjęcie, np. A. Duda w towarzystwie żydów, później szukają jakiejś wypowiedzi w której Duda mówi dobrze o Izraelu, następnie podsuwają screen jakiegoś artykułu, np. o jakiejś inwestycji w Polsce, i do tego dokładają już swoje spiski. Wszystko odpowiednio zapoda Centrum. Edukacyjne Powiśle, MediaNarodowe albo wspomniany wRealu24. Zaproszą Sklepowicza, Michalkiewicza, Brauna i na podstawie zmyślonej bzdury budują spisek przy którym rozbiory Polski z XVIII wieku, były pierdnięciem. PS 2 Co innego jeżeli chodzi o komunikacje PiS ze społeczeństwem, tu miałby zarzuty. Ilu rządzący uniknęliby pomówień, zamętu i podejrzeń gdyby czytelnie i zrozumiale mówili (oczywiście w ramach rozsądku, bo sa sprawy Top Secret) co zrobili, co robią, a co mają zamiar zrobić, kiedy, jak i dlaczego
cati2020.01.31 16:15
Jesli rozmowa z jakims przyglupem jak Pan sugeruje wplywa na panska opinie o calosci ruchu to GRATULUJE
Wies2020.01.31 17:56
Zgadzam się z tym wywodem, dodam tylko że ktoś z ruskich agentów wpływu robi tym "wodzom" wodę z mózgu.
ciekawy2020.01.30 17:36
PiS nie powinien się w ogóle zajmować takimi osobnikami jak Bosak czy Hołownia. Odnosząc się do osobników z opozycji PiS tylko ich uwiarygadnia. PiS powinien robić to co robi. Zająć się promowaniem własnego kandydata. Bosaka I Hołownię powinno się zostawić samych sobie. Z czasem się pogrążą sami.
Libori2020.01.30 16:59
TARGALSKI USIADZ W FOTELU,TAK GDZIE JEST TWOJE MIEJSCE I DARUJ SOBIE TE BZDETY,BO I TAK CI NIKT NIE WIERZY!LEWAKU.
Stach2020.01.30 16:17
Koniecznie powinno, oczywiście w wypadku gdy chce by ich własny kandydat przegrał. W wyborach parlamentarnych walczyło i wywalczyło brak większości w Senacie i brak większości "konstytucyjnej".
Olej2020.01.30 15:54
Pierwszy raz czytając Pana doktora mam wątpliwość. Konfederacja jako ruch patriotyczny z młodymi i nie skażonymi giertychizmem są jak najbardziej pożądanym czynnikiem nacisku na władzę. Natomiast wszyscy kandydaci z tzw. ,,frontu obrony konstytucji'' z Bosakiem włącznie mają jeden ośrodek mocy i jest nim wieś czerwonych generałów. To ich sprężyna porusza ten teatrzyk z aktorami dla publiki. Za dobrze pojętym interesem Polski byłoby wejście kogoś z PiS-u w ruch narodowy i pokierowanie go na partię opozycyjną, której kierunek działania byłby zawsze zgodny z polską racją stanu. Podporządkowaną polityce polskiej opracowanej w doktrynę polityki, uznawanej ponad partyjnymi podziałami.
Nie będzie "prezydenta pedała" w Rz. P. - NIGDY!!!2020.01.30 15:18
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE JEST "WIOSNA I JEJ NACZELNA SUKA ??? GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
anonim2020.01.30 15:11
PiS, jak sam twierdzi, jest partią patriotów, a w tej sytuacji nurtuje pytanie, jak można być twardym patriotą, a jak miękkim patriotą, i jak to się ma do stwierdzenia znalezionego w sieci, żydobanderowski PiS?
matis892020.01.30 15:07
Targalski włazityłek Putina i UE. PISowska telenowela udawanej reformy sądu którą do znudzenia już można rzygać jest w interesie PIS, PO, lewactwa, Putina i UE. Telenowelka udawanej kłótni do znudzenia byle by nic nie zmienić. Ruskie i UE onuce PIS, PO, PSL i lewactwo.
anonim2020.01.30 15:17
udawana kłótnia do przykrycia roszczeń mienia urojonego amerykańskich Żydów, a później PiS zaśpiewa Polakom, nic się nie stało Polacy, nic się nie stało
z żyda na aryjczyka2020.01.30 15:06
W synagodze Nożykdokootasa przerabiają żydów na "aryjczyków". Doszywają im do kootasa kawalek świńskiego ... kootasa. Następny krok; z "aryjczyka" na "sarmate".
anonim2020.01.30 15:04
Poseł Krzysztof Bosak kandydat na urząd prezydenta RP jest jedynym kandydatem, co nie ma nic a nic wspólnego z polskimi komunistami, żydokomuną, i ich kolaboracją z sowietami, jak i z ich zbrodniami. Po prostu, jest zbyt młodym człowiekiem aby był skalany tym sowieckim syfem, co pozostali aktywni politycy, co teraz chcą od nowa i po raz kolejny zmieniać Polskę. A jeżeli pójdziemy drogą prymitywnego myślenia eksperta, co wielokrotnie już na tym forum prezentował, to stwierdzić należy, że pozostali kandydaci to rosyjskie onuce?? Folklor?
Aryjczyk2020.01.30 14:53
Wielbiciel narodowców ukraińskich zwalcza, co zrozumiałe, narodowców polskich. A PiS też w to wchodzi, gdyż antysemicka wg nich partia, zupełnie nie pasuje do sojuszu z USAsraelem ., jedynego możliwego, oczywiście przecież.
Saki Faki2020.01.30 14:48
Trudno się nie zgodzić że lewica (PiS) powinna zwalczać prawicę (Konfederacja) z większą zajadłością niż toczy walki frakcyjne z innymi lewicowymi ugrupowaniami (PO, SLD,...etc.), gdyż chodzi tu o sprawy zasadnicze.
kgb2020.01.30 14:39
wieści z USA dla pana dr Targalskiego i PIS amerykanie chcą wpisać batalion Azow na listę terrorystów, co na to PIS? z bandytami wam po drodze? dobrze doktorku sie czujesz? jak tam w redakcji Frondy też radość? https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/611232,mswi-batalion-azow-kongres-usa.html
Grzegorz Braun2020.01.30 14:38
Wejście do żydowskich podziemnych bunkrów Mosadu znajduje się w Sejmie pod mównicą.
anonim2020.01.30 19:56
żeby tam wejść trzeba mieć jarmułke, brode i w jidisz zapukać 3 razy, 2 razy a później raz
ryfc2020.01.30 14:35
Mordechaj Jajko alias "Krzysztof Bosak" to kandydat ruskiego Muppet Show
Bosak onuca2020.01.30 14:32
W internecie rosyjskim i angielskim jest ciekawa informacja o nowym premierze rosyjskim Miszustinie. Informacja bardzo kłopotliwa dla Konfederacji. Na przykład w angielskiej wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Mishustin). Urodził się on w rodzinie Władimira Mojżeszowicza i Luizy Michajłownej Miszustin. Władimir Mojżeszowicz Miszustin pracował w służbie bezpieczeństwa lotniska Szeremietiewo oddelegowany przez KGB działając pod przykryciem przewodnika wycieczek. Władimir Mojżeszowicz pochodził z rodziny żydowskiej. Luiza Michajłowna pochodzi z rodziny ormiańskiej. HA HA HA Niech Bosak leci do żydowskiego premiera Rosji żeby obronił Polskę przed Żydami. HA HA HA
kgb2020.01.30 14:35
kim jest pisowski minister finansów po szkole średniej? koleś Morawieckiego i .....
Specjalna Kasta Immanuela Kanta2020.01.30 14:10
TO nie PiS walczy, to w s z y s c y walczą o SWOJE ŻYCIE polityczne, u boku PiS .
Konrad2020.01.31 0:37
Walczyć ale z Kidawą-Błońską i Hołownią.
Wies2020.01.30 14:09
Niestety ale nie ma innej rady jak mówić ze ruskie onuce to ruskie onuce. A kiedy to dotrze do tych zakochanych w swoich idolach "konfederatów" to już inna kwestia. Na pewno trzeba używać rzeczowych argumentów. Kropla drąży skałę i na pewno czerwona lampka im się w końcu zapali w głowie. Przynajmniej niektórym. Poza tym trzeba ciągle pokazywać co PiS zrobiło dla tzw twardego elektoratu, bo niestety ludzka pamięć jest zawodna a wdzięczność krótka.Trzeba też tłumaczyć im że polityka to nie głośne pokrzykiwanie a konkretne mądre decyzje i że nie wszystko można osiągnąć od razu.
Jerry2020.01.30 20:59
No właśnie, co zrobiło dla twardego elektoratu ???
Wies2020.01.31 10:29
Lista jest długa ale wystarczy zatrzymanie grabieży majątku i rozwój polskich firm ( wartość giełdowa wyzsza o kilkadziesiąt milardów i miliardowe zyski a nie straty ), inwestycje w energetykę, paliwa komunikację, zawiązanie sojuszy z USA i UK na poziomie faktycznym a nie deklaracji papierowych, wzmocnienie armii przez wielokrotny wzrost wydatków i produkcji uzbrojenia ( w dużej mierze w Polsce ) ,Obrona Terytorialna czyli 50 tyś dodatkowych gotowych do walki żołnierzy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Uratowanie rodzin od biedy i ciągłej pogardy, ukrócenie złodziejstwa, zrównoważony budżet, zwiększenie ulg podatkowych dla młodych, wzrost najniższej pensji, podniesienie odliczeń na dzieci dla rodzin wielodzietnych. Likwidacja bezrobocia. Zwiększenie znaczenia Polski na świecie przez roztropną politykę zagraniczną.
OkoJ232020.01.30 14:07
Panie Targalski stracil Pan u mnie reszte szacunku. Tak samo mozna powiedziec o Panu, ze jest Pan "onuca Izraela i Polinu". Kto wie skad Pan otrzymuje srebrniki?
kgb2020.01.30 14:07
przypominam, że ten kacyk z PZPR dr Targalski z dumą uczestniczył w spotkaniach z ukraińskimi bandytami z batalionu Azow oskarżanego o zbrodnie wojenne w Donbasie, z tymi bandytami piła wódę Gosiewska z PIS, wynika że zażydzona Partia Interesu Syjonu (PIS) polityczne, medialnie i zapewne finansowo wspiera ukraińskich bandytów, osłonę medialną zapewnia niezawodna Fronda
Leszek2020.01.30 14:06
Jeśli chodzi o ocena tego przypadku w sposób naukowy to trzeba usciślić fakt. Skrót Dr. trzeba właściwie rozumieć. Dr. Dureń Targalski, jeszcze nie wytrzeżwiał. Na szczęście głupota nie jest zaraźliwe. Nic ci pajacu nie da zaklinanie żeczywistosci. Polacy mają dość żądów żydokomuny. To nie perfumeria tylko szambo finansowane przez obce siły wrogie Polsce. Takimi pajacami jak Targalski posluguja się wrogowie Polski.
StanPio2020.01.30 14:20
Targalski to Ty nadajesz się do zainteresowań psychiatryka. Pewnie że Bosak jest niedouczonym młodzikiem, ale ze zdrowymi zasadami moralnymi. Braun jest genialnym historykiem i analitykiem, ale zbyt impulsywnym. Nie widać w Konfederacji (ani też w PiS) żadnego roztropnego kandydata. Duda "JAJAKO" to najmniejsze zło. Samcołożników, pomioty czerwonej burżuazji nie ma co nawet wspominać ani z politycznie zorganizowanych band PO i PSL lub KUKIZ
Krakus2020.01.30 14:03
PiS z wszystkimi walczy: z Bosakiem, z opozycją, z Europą, z całym światem. EEfekt jest taki, że wstając z kolan wywalił sie na pysk i ośmiesza Polskę.
Reytan2020.01.30 14:59
Widze,ze Komuna popiera Kofederacje !
Krakus2020.01.30 15:11
A tego nie wiem, bo gardzę i komuną i Konfederacją (i PiS). PS: Reytanie naucz się pisać po polsku - brak spacji, brak polskich znaków, błąd w nazwie Konfederacji i ogromny szacunek do komunizmu, skoro piszesz z dużej litery :P Na pewno znasz dobrze język polski? A może wygodniej Ci pisać cyrylicą?
Newsroom2020.01.30 14:00
Czubki z Konfederacji pewnie nie chodzili na lekcje historii, bo nie wiedzą czym była i czym nadal jest dla Polski bandycka Rosja ?! Wszystkim tym głupkom z Konfederacji,potrzebne się badania psychiatryczne !
kgb2020.01.30 14:03
zacznij od siebie pisowski cymbale,
Reytan2020.01.30 14:57
Putin i Korwin sa lesbijkami.
antyprawacki bicz2020.01.30 13:45
Pisie psy niech się pozagryzają z korzyścią dla Kidawy :)
anonim2020.01.30 13:42
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !! - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !! KONFEDERACJA ZDRADZIŁA POLSKĘ !!
andy2020.01.30 13:38
"Również Braun nie uzyskał nominacji, przez co psychiatrzy stracili wdzięczny obiekt obserwacji." Do psychiatryka to ty się facet nadajesz, Brauna zostaw w spokoju. Z tego, że ty nie rozumiesz jego wypowiedzi, nie wynika, że wszyscy mają z tym trudności.
Reytan2020.01.30 14:55
Braun szuka pod lotniskami izraelskich bomb atomowych,zeby zniszczyc znienawidzona demokracje,.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.30 13:35
PiS powinno walczyć z Bosakiem? PiS powinno go po rączkach całować i błagać o przekazanie poparcia Doopie w II turze, przed którym wizja zmiażdżenia elektoratem Biedronia, Hołowni, Kamysza dokoptowanymi do 30% Kidawy.
Michał Jan2020.01.30 18:19
Kidawa do drugiej tury się nie dostanie. Za długi czas do 1. tury, a przez to za dużo okazji do wypowiadania się.
pat2020.01.30 13:35
Przecież to Targa;ski obrzucał Konfederację i wszystkich narodowców oraz ich zwolenników ruskimi onucami. Czyżby komunista, przedzierzgnięty w demokratę znowu miał zamiar zmienić barwę ? A na jaką teraz ?
Stean2020.01.30 14:26
Coż, kiedy K to jest ruska onuca.