06.09.19, 16:30

Dr Jerzy Targalski: Komu USA przeszkadzają w Polsce?

Gdy zbliżała się wizyta Donalda Trumpa, do ataku ruszyli wrogowie Polski z lewa, namawiając prezydenta, by nie przylatywał do Warszawy, i z prawa. Rosyjskoskrętny kanał wRealu24 ostrzegał przed „inwazją Trumpa”.

Doktor Leszek Sykulski, który obiekt westchnień zmienił z Nowoczesnej na Konfederację, odpowiadał na pytanie, czy wizyta Trumpa to najazd, czy wyzwolenie.

Dowiedzieliśmy się, że wiąże się ona z dwoma zagrożeniami: wydamy miliardy dolarów i bezpieczeństwa sobie nie zapewnimy, Ameryka nas wydrenuje i poświęci w imię własnych interesów strategicznych oraz wyśle na wojnę na Bliskim Wschodzie przeciwko Iranowi.

Jednym słowem – czeka nas katastrofa. Nie tylko Rosja niepokoi się naszym strasznym losem i ostrzega przed Ameryką. Oczywiście Niemcy również uprzedzają, byśmy nie wierzyli Trumpowi, bo nabije nas w butelkę.

Jak bowiem powszechnie wiadomo, Rosja i Niemcy nie przedkładają własnych interesów nad interesy sojuszników i wasali i dlatego dr Sykulski jest zwolennikiem polityki wielowektorowej, podobnie jak Winnicki, który radzi, by Międzymorze budować w oparciu o sąsiada, który może je rozerwać, i wskazuje na Niemcy.

Sykulski przekonuje, że to USA nie chcą Międzymorza i ograniczają projekt do Trójmorza, by uniemożliwić naszemu regionowi odgrywanie samodzielnej roli, a tylko wykorzystać go jako kordon sanitarny przeciwko Chinom/Rosji i Niemcom.

Wszystkie te tezy słyszeliśmy już z Moskwy, która niewątpliwie zadba o interes Polski, jak tylko zostaniemy jej wasalem. W polityce nikt nie jest altruistą. Ważne, czy na danym etapie nasze interesy pokrywają się z amerykańskimi i w jakim zakresie.

Dla Sykulskiego osłabienie Niemiec i powstrzymanie Rosji i Chin przed sojuszem z nimi jest dla Polski szkodliwe, skoro tak alarmuje.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Reytan2019.09.7 14:55
Niedorozwiniety idiota Tarrgalski nie potrafi czytac zeczrozuymieniem nawet prostych tekstow. To jest kretyn biologiczny w postaci czystej. Kto mu placi,ze kompromituje definitywnie calymi latami opcje amerykanska ???
Mirek2019.09.7 7:13
No i kacapskie lewactwo na czele z dzielnicowym znowu szczuje przeciwko Polsce . Ale Prawo i Sprawiedliwość i tak wygra wybory i nadal będzie umacniać współpracę ze Stanami Zjednoczonymi . Niemcy i Rosja to dwa bandyckie kraje i musimy się ich wystrzegać jak ognia . Owszem , współpracować tam gdzie mamy interes ale mieć się na baczności . Niemcy to "specjaliści" od wywoływania wojen . Wywołali dwie wojny światowe a teraz przymierzają się do trzeciej ale już na tle religijnym i rasowym . Rosja to mongolska mordownia gdzie człowiek jest niczym . Dlatego sojusz ze Stanami Zjednoczonymi to nasze być albo nie być .
Viking2019.09.6 21:17
kiedy oddacie ziemię skradzione Świętemu Cesarstwu Niemieckiemu ? pomorze mazury śląsk wielkopolskę ?
ardo2019.09.7 7:26
Jak rosja zdechnie. Podzielimy się nią z Chinami.
Wania bolszewik2019.09.7 12:44
Heil Hitler! Viking..Wie gehts dir.
eryk2019.09.6 18:52
Targalski działa na filosowietów jak płachta na byka. Komentarze z poziomu rynsztoka.
oficer LWP2019.09.6 19:49
to wyjdź z otchłani prezesa, twoje komentarze będą o poziom wyżej
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.6 18:16
Amerykanie z Trumpem leją centralnie na PiS a ci nadal się prężą i rozpowiadają jakich to mają przyjaciół! Przejrzyjcie w końcu na oczy kacze ćwoki!
Kolo2019.09.6 18:18
Spadaj , kacapie
anonim2019.09.6 17:57
CAŁY CZAS RUSKIE TROLLE PROWADZĄ W POLSCE DYWERSJĘ - MUSIMY BYĆ ODPORNI - Z BOŻĄ POMOCĄ i RÓŻAŃCEM W RĘKU POLSKA SIĘ OSTOI !
Czytacz2019.09.6 17:29
Towarzysz Targalski znów nadaje. Towarzysz Targalski znowu donosi. Stara komunistyczna gnida. No cóż, 30 szekli przyda się jak znalazł !
ardo2019.09.7 7:24
Do budy ruska sabako.
PiS=UWbis2019.09.6 16:58
Targalski lecz się. Martwi cię Konfederacja z głównym rozgrywającym Korwinem? Masz wszystkich, którzy sceptycznie, bez różowych okularów patrzą na to co wyprawia "dobra żydowska zmiana" za agentów Putina to czemu przez lata popierani przez ciebie z wzajemnością politycy do tej pory nie zrobili porządku z JKM jawnym zwolennikiem Kremla, który przez 30 lat wodzi owce na manowce? Czemu Targalski nie martwią cie doskonałe relacje Rosji i Izraela, ustawa Just 447, list kongresmenów USA i słowa Trumpa, że Polska będzie miała niebawem dobre stosunki z Rosją? Szykuje się powtórka z historii, ale tobie raz nakręcony durniu płyta się zacięła.
max2019.09.6 18:54
Sam się lecz kacapie