14.03.19, 19:30

Dr Jerzy Targalski: Kto chce, by wybory wygrali fałszerze?

W felietonie opublikowanym na swojej stronie internetowej jozefdarski.pl publicysta i politolog, dr Jerzy Targalski porusza problematykę fałszerstw wyborczych. 

"Grzegorza Brauna uważam za popularyzatora rosyjskiego intoxu, ale zamykanie oczu i zasłanianie uszu na wieści o masowych fałszerstwach wyborczych w Gdańsku dlatego, że uderzyły w przeciwnika, jest moim zdaniem działaniem samobójczym"- pisze dr Targalski. 

"Udawanie głupich i tolerowanie masowych fałszerstw, niezdolność do przygotowania normalnej ordynacji wyborczej ze strachu przed narażeniem się fałszerzom, którzy podniosą krzyk – a przecież prof. Paruch uznał, że tylko spokój może dać zwycięstwo – jedynie zachęci do skręcenia wyborów europejskich i parlamentarnych"- ocenia publicysta. 

Targalski zwraca następnie uwagę na to jak działają sondaże- a pokazują "wyniki odpowiednio dopasowane do tych, które zostaną później ogłoszone".

"Najwyżej komisje dostaną wyniki, do których mają dostosować swoje wyliczenia"-stwierdza autor tekstu "Kto chce, by wybory wygrali fałszerze"? Politolog odnosi się również do nowych dowodów osobistych. W tych wcześniejszych widniał adres posiadacza dokumentu, jednak zrezygnowano z tego w dowodach, które zaczęły obowiązywać od 1 marca 2015 r. Jak wskazał Jerzy Targalski, ten szczegół spowodował pojawienie się nowej metody fałszowania wyborów. 

"Wielokrotnie mężowie zaufania w komisjach zauważyli, że wyborcy nie wiedzieli, przy jakiej ulicy mieszkają. Nie można się temu dziwić, jeśli taki wyborca miał do obskoczenia 20 komisji, że przy dziesiątej już mylił ulice i podawał tę z komisji 15. lub 5. Niektórym członkom komisji wydawało się też, że widzą po raz kolejny te same osoby oddające głos w tym samym lokalu"- pisze dziennikarz. 

Politolog wskazuje, że próby interwencji wiązały się z... wykluczeniem z komisji "winnego wykrycia przekrętu", a to "w III RP jest regułą"- ironizuje Targalski. 

"Watahy aparatczyków krążyły po Gdańsku, oddając wielokrotnie głos, dzięki temu, że osoby zasiadające w komisjach z nadania ratusza pomijały nazwisko i szukały tylko podawanego adresu"- pisze publicysta. 

Doktor Targalski zwraca uwagę, że takim osobom "Wystarczyło poprzydzielać adresy najlepiej nieboszczyków lub ludzi przebywających za granicą, chorych czy inwalidów, a takimi informacjami na ratuszu się dysponuje", co więcej, członek komisji wyborczej mógł podpowiadać głosującemu adres lub ewentualnie poprawić, kiedy doszło do pomyłki. 

yenn/jozefdarski.pl, Fronda.pl

Komentarze

Angelus2019.03.15 16:20
cyt z Wikipedii - W latach 1974–1979 należał do PZPR. Wtedy na szczęście nie było fałszowanych wyborów.
Saki faki2019.03.15 13:10
Jak to komu zależy? Targal, nie wiesz? Pisiorom.
toja2019.03.15 10:18
Targalski sugeruje to że w 2015 wybory były sfałszowane.
JanP2019.03.15 8:20
Pan Targalski chce ciemnej masie udowodnić, że mieszkają w Bantustanie.
Max Fiend2019.03.14 23:28
Biedni członkowie komisji i "męże zaufania". Ciekawe od czego mają omamy? Od herbatki? :-D
kalif2019.03.14 20:45
Targowiczanie nie odpuszczą
dyzio752019.03.14 20:24
Panie Targalski, jeżeli z góry zakłada się fałszowanie wyborów to jaki jest sens w ogóle je organizować? Jeżeli Pan jest, co bezspornie widać jest amerykańskim trollem, to nic dziwnego że tak dla równowagi pan Grzegorz Braun jest trollem rosyjskim. Choć osobiście uważam, że nim nie jest.
Magda Lenka2019.03.15 11:47
Dyziu, dziecko drogie, pan Targalski pisze, że trzeba tak zorganizować wybory, żeby dyzie nie hasały po różnych komisjach wyborczych i oddawały głos, po raz kolejny, na tego samego lewackiego dupka. Paniał Dyzio?
dyzio752019.03.16 10:00
Droga Magdo, Dziwię się że zapominasz podstawowa zasadę. Otóż każde przegrane przez NAS wybory są sfałszowane. Jest to zasada uniwersalna. To czy w komisjach zasiada „lewactwo” czy „prawactwo” nie ma najmniejszego znaczenia. Myślę że jeszcze się tego nauczysz.
Andrzej2019.03.14 20:11
No to pozamiatane. Po co te kongresy PiS. Przegrają na własne życzenie. Tak było i w Warszawie. No chyba że tego chcą.
Karolina2019.03.14 20:02
Cześć panowie, mam na imie Karolina i mam 22 lata :). Napisz do mnie na http://randkierodate.pl/karola22 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam