17.01.19, 20:15Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Kto kogo wykorzysta?

Kto kogo wykorzysta

Steve Bannon, były strateg kampanii wyborczej Donalda Trumpa, postanowił rozbić niemiecką Unię Europejską jako twór federalistyczny i oparty na lewackich aberracjach. Koniec Niemiec występujących pod nazwą UE leży w interesie gospodarczym USA oraz politycznym Polski i także Rosji, ale dla każdego z trzech ma prowadzić do czegoś innego.

Dla nas celem jest zachowanie Unii, o ile uda się stworzyć przeciwwagę w jej ramach dla Niemiec i zmarginalizować wspomniane aberracje. Dla Rosji, po likwidacji Unii, poszczególne państwa mają zawrzeć bilateralne porozumienia z Moskwą, czyli podporządkować się jej, jednocześnie usuwając wpływy USA.

Dla Stanów Europa powinna tworzyć z USA jeden blok pod dominacją Waszyngtonu. Stąd krucjata Bannona przeciw lewakom i federalistom.

Rzecz w tym, że obóz ich przeciwników zdominowała Rosja, więc Bannon z konieczności zwraca się do ugrupowań prorosyjskich. Matteo Salvini we wrześniu 2018 roku przyłączył swoją Lega Nord do The Movement Bannona, chociaż inni putinofile, jak kanclerz Kurz czy Marine Le Pen, zachowali się wstrzemięźliwie.

Głównym łącznikiem między Salvinim, jeszcze w opozycji, a Kremlem był wysłany na odcinek włoski Aleksiej Komow, przewodniczący Wydziału Międzynarodowego do spraw Rodziny Patriarchatu Moskiewskiego.

W marcu 2017 roku Lega Nord podpisała umowę z Jedną Rosją o współpracy. Zawierając taktyczne porozumienie z Salvinim przeciwko dyktatowi Niemiec, trzeba pamiętać, o co toczy się gra.

Czy Bannon wykorzysta partie prorosyjskie do rozbicia UE, czy też Rosja wykorzysta działania Bannona i putinofili, by po wszystkim skorzystać z sytuacji, eliminując USA z Europy? Czy Stany wybiorą wtedy Polskę jako „swój klin” w rosyjskiej Europie, czy złożą ofertę Rosji?

 

Autor publikacji:
Jerzy Targalski

Komentarze

Nie badzmy naiwni2019.01.19 12:10
To komunisci(Marks, Lenin, Stalin, Trocki) nauczyli nas oddzielac prawde od falszu Oni nauczyli terroru i manipulacji wlasnie, a w manipulacji pozniej wycwiczyli sie szczegolnie marksisci (anty)kulturowi ze szkoly frankfurckiej (Horkheimer Adorno Reich Habermas) Wiekszosc spoleczenstwa dala sie zwiesc tej manipulacji ( Orwell rowniez byl pocztkowo w szeregach komunistow, nie znal Katolickiej Nauki Spolecznej, tez poczatkowo dal im sie zwiesc, ale po terrorze jaki widzial u nich (u komunistow )- napisal Animal Farm i 1984 - przestrzegajacy przed marksistowską dyktaturą i manipulacją) Orwell popieral po wojnie Katolicka Nauke Spoleczna - krytykujaca zarowno kapitalizm jak i komunizm - i glosno wystepowal przeciwko Churchilowi godzacemu sie na oddanie Polski pod opieke stalinowskiej Rosji (Orwell byl przeciwko Jalcie i oddaniu Polski Stalinowi)). Obecna Unia - to nie wizja Schumana, ale komunistyczna wizja Spinellego bez narodow, oparta na terrorze politycznym, polityczne lewackie sily w Polsce (PO, Nowoczesna, Lewica) tą komunistyczna wizje Spinellego niestety popierają. P. Targalski na szczescie to widzi - ale wielu internautow - niestety nie ma podstawowej wiedzy z historii ostatnich 80 lat (poniewaz byla tuszowana (marksizm antykulturowy)zafalszowana . P Karon napisal ksiazke - Historia Antykultury - daje nam wglad w to, co dzialo sie w swiecie w ostatnim stuleciu i wczesniej (w ideologii, antropologii, filozofii etc) . Warto ją przeczytac.
Nie badzmy naiwni2019.01.19 12:48
Przepraszam za blad w pierwszym zdaniu,ktory nie zauwazylam, Na koncu zdania powinien oczywiscie byc znak zapytania (a najlepiej kilka znakow). Pierwsze zdanie powinno wiec wygladac tak: To komunisci (Marks, Lenin, Stalin, Trocki) nauczyli nas oddzielac prawde od falszu ??? (jeszcze raz przepraszam) Moj wpis to polemika do - Olej, ktory sugeruje jakoby komunisci nauczyli nas oddzielac prawde od propagandy.
WizjaKlinaMiSięWrzyna2019.01.17 22:34
Doktor Wariatuńcio miesza paranoiczny dekokt z parunastu aktualnie świeżych nazwisk, ugrupowań i sojuszów. Sprzedaje te dekokty różnym redakcjom. Podejrzewam, że wymyśla to wszystko mocząc kulasy w mydlinach, w szlafmycy i krawacie, żując czopek pędzistolcowy.
Pat2019.01.18 18:00
Pan Targalski ma prawo do opinii a redakcje mają prawo je kupować.To jedno.Drugie natomiast; ..ma pan talent i cięty język,proszę więc wykorzystać dary nie tylko do krytyki innych.
Anna2019.01.17 21:35
Ta Unia, która jest w tej chwili, nie da się już zreformować. Tam zostały wmontowane takie strukturalne mechanizmy, które uniemożliwiają jakąkolwiek reformę. Tak jak w Polsce AD 2015 - PiS przejął władzę i stworzył samodzielny rząd, a i tak ma związane ręce właściwie we wszystkim - bezpieczniki takie jak niemieckie media i rosyjsko-ubecko-bezpieczniackie sądownictwo, wspomagane z zewnątrz, paraliżują wszelkie wysiłki, żeby Polskie Pańśtwo uczynić Polskim. Dla nas najlepszy byłby upadek Unii i szybkie powstanie nowego aliansu państw europejskich, którego jądrem byłoby Międzymorze - czyli dawna Rzeczpospolita w sojuszu z Węgrami, Mołdawią i Wołoszczyzną. Może też Bałkany, Szwecja i Inflanty. Reszta Europy tonie pod muzułmańskim zalewem, jej los zdaje się przesądzony.Niestety Italii też.
Elżbieta2019.01.17 21:30
Czy nie jesteśmy w jakimś ślepym zaułku pod hasłem: kto kogo? Czy w przyrodzie, oczywiście bez dziwnych interwencji, nie panuje zasada: żyj i daj żyć innym?! Na tyle na ile się da?
Olej2019.01.17 20:27
Mamy do czynienia z rzeczywistościami równoległymi. Jedną z nich jest kierunek marksistowsko - orwelowski, w który wpisuje się dominująca polityka Niemiec. W Polsce te rzeczywistości idą wprost na siebie tj. kłamstwo, łajdactwo polityczne, tworzenie cyrku z prawdy konfrontuje się z normalnym oglądem rzeczywistości dominującym u większości ludzi umiejących rozróżniać dobro od zła i kłamstwo od prawdy, iluzję od fikcji. Przez 50 lat komuniści nas nauczyli oddzielać prawdę od propagandy. Niestety PiS zamiast porządkować ów teatr dostosowuje się do ogólnego zamętu i brnie w ,,dialog'' z hochsztaplerstwem polityczno-społecznym i godzi się na nazywanie łajdaków partnerami.
Nie badzmy naiwni2019.01.19 11:57
Re Ojej - czy ty kiedykolwiek w zyciu cos przeczytales ze zrozumieniem?? To komunisci nauczyli nas oddzielac prawde od falszu? Marks, Lenin, Stalin? Oni nauczyli terroru i manipulacji wlasnie, a w manipulacji wycwiczyli sie szczegolnie marksisci (anty)kulturowi ze szkoly frankfurckiej (Horkheimer Adorno Reich Habermas) wiekszosc spoleczenstwa dala sie zwiesc tej manipulacji ( Orwell poczatkowo tez byl zwiedziony przez komunistow, ale po terrorze jaki widzial u nich - napisal Animal Farm i 1984 - przestrzegajacy przed marksistowską dyktaturą i manipulacją) Orwell popieral rowniez Katolicka Nauke Spoleczna - krytykujaca zarowno kapitalizm jak i komunizm - i glosno wystepowal przeciwko Churchilowi godzacemu sie na oddanie Polski pod opieke przeciwko stalinowskiej Rosji (przeciwko Jalcie). Obecna Unia - to nie wizja Schumana, ale komunistyczna wizja Spinellego bez narodow, oparta na terrorze politycznym, polityczne lewackie sily w Polsce (PO ,.Nowoczesna, Lewica) niestety to popieraja