15.03.19, 21:15Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Żydowskie roszczenia tylko umacniają Rosję!

W swoim programie "Geopolityczny tygiel" dr Jerzy Targalski wziął na warsztat ukrytą opcję rosyjską w Polsce, ale również zaostrzające się relacje między USA a Chinami oraz Niemcami. 

Publicysta zauważył, że w miarę jak "powoli, ale stale zaostrza się" konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami, Berlin coraz bardziej zbliża się do Chin. 

"Podpisano porozumienie, które polega na tym, że że chińskie banki będą mogły funkcjonować na terenie Niemiec i na odwrót. W tej chwili, obroty w handlu między Chinami a Niemcami są na pierwszym miejscu. Chiny są ważniejszym partnerem dla Niemiec niż Stany Zjednoczone. Dodatkowo większość Niemców uważa, że należy zacieśnić współpracę z Chinami"- wskazuje Targalski. Politolog zwraca również uwagę, że wzrasta znaczenie Chin w Europie. Tymczasem Stany Zjednoczone "wycofują się, pozostawiając regionalne sojusze: Polska i Rumunia". 

"Dla nas jest to korzystne. (...) Jeżeli Stany Zjednoczone chcą, żebyśmy bronili ich interesów, to dlaczego popierają roszczenia żydowskie, które niszczą nasz kraj?"-zastanawia się gospodarz "Geopolitycznego tygla". Doktor Targalski zwraca uwagę, że w obliczu problemu roszczeń żydowskich coraz więcej Polaków zaczyna zastanawiać się, czy sojusz z USA jest dla nas korzystny. A to zwątpienie otwiera furtkę opcji prorosyjskiej...

"Trzeba uświadomić Amerykanom, że żydowskie roszczenia tylko wzmacniają Rosję. Dla Rosji ważniejszy od Polski jest Izrael. Roszczenia żydowskie są uzupełnieniem akcji propagandowej przeciwko zbrojeniom polskiej armii. (...) Polska jest obiektem wojny hybrydowej"- wskazał politolog. Wojna ta, jak zaznaczył, toczy się także w internecie. 

"Głównym celem ataku jest sojusz polsko-amerykański i modernizacja polskiej armii. To ukryty atak"-przekonywał dr Jerzy Targalski, po czym wskazał, jakie postacie znane z życia publicznego w Polsce skrycie wspierają Rosję. 

–"Wśród przeciwników sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest kilka opcji. Jest m.in. Grzegorz Braun, który uważa, że Polska powinna ogłosić neutralność i wyrzucić „okupacyjne wojska NATO” z Polski. Jest to stanowisko prorosyjskie"-stwierdził.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

Viking2019.03.16 14:08
Olej- Tys glupi czy naiwny ? Od kiedy Polska jako jako slugus USA, jest sojusznikiem tego kraju ? Czy slyszeliscie aby jakas wazeliniarska republika bananowa miala USA za sojusznika ? Jedynym sojusznikiem Polski obecnie jest juz tylko San-Escobar
JK2019.03.16 4:38
Rządzili nami żydo-Rosjanie, potem żydo-Niemcy, teraz żydo-Amerykanie ... A żeby tak na początek żydo-Polacy? Nie ma takich w naszym biednym kraju? W takim razie czas, by sprawy nasze wzięli w ręce swoje sami Polacy ! ! !
wawa2019.03.16 1:37
Braun już dawno przestał być moim idolem. Niby filmuje dawny ZSRR, ale jakby w odwecie coś mają na niego i gada już głupoty jak o Smoleńsku. Współczuję.
Józef Wrona2019.03.16 1:00
Nazywam się Józef Wrona. Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem. Stworzyłem trzy nowe religie. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy wyznawców do każdej z nich. Na stronie rejestracjawiernych.com.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Katolicy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestracje!!!!!!!!!!!!!
Ateista2019.03.16 0:47
Ponoć Targalski jest w posiadaniu ostatecznych wyników wyborów! Głosy są już dawno policzone....
Olej2019.03.16 0:39
I jeszcze jedna, bodaj najważniejsza po armii kwestia polskiej polityki, integracja, mobilizacja i zjednanie dla Polski Polonii z całego świata. Mobilizacja i zjednoczenie 10 milionów Polaków w Ameryce, wyłonienie z nich elity politycznej i ekonomicznej, wsparcie jej pieniędzmi i pomocą w dążeniu do wejścia w politykę i struktury administracyjne USA. To powinna być sprawa priorytetowa najwyższego znaczenia dla Polski !!!! Jeżeli Edward Moskal, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej potrafił mobilizować 10 milionów głosów w wyborach prezydenckich, głos Polonii przekładał się na stawiane warunki zabiegającym o niego. Gdyby zjednoczona politycznie Polonia Amerykańska zdołała wyartykułować swoje żądania i swój głos inaczej przedstawiałaby się sprawa ustawy 447. Także samo Polonia powinna uczestniczyć w wyborach w Polsce mieć swoich przedstawicieli w Sejmie, powinna mieć możliwość wystawiania kandydatów na urząd prezydenta i premiera. Słowem głos 10 milionowej rzeszy Polaków amerykańskich powinien być słyszalny i uwzględniany w procesie kształtowania polityki kraju pochodzenia.
Beno2019.03.16 0:07
Panie Targalski - pisze pan o problemie, jakby pan niewiele o nim wiedział. Zydom zależy tylko na własnym interesie, a wszystkich innych mają gdzieś. USA jest zniewolona żydostwem. W sojuszu USA - Polska powinniśy pokazać, że na Izraelu nam bynajmniej nie zależy. Trzeba dla wrogo nastwaionych Izraelczyków wyprowadzić wizy i niech płacą już za wjazd do Polski. Trzeba zaprzestać nadawać im polskie obywatelstwo - to do niczego dobrego nie prowadzi. Trzeba zawierać sojusze z Iranem i z innymi krajami arabskimi. Te przynajmniej mają ropę, z Izraelem nie ma po co robić interesów, bo nic nie mają do zaoferowania, a nas tylko wykiwają. Niemcy mają rację - rynek zbytu to nie USA, bo oni mają wszystko, tylko Chiny, Chiny, Chiny.
Beno2019.03.16 0:02
Pa<nie Targalski - pisze pan o problemie, jakby pan niewiele o nim wiedział. Zydom zależy tylko na własnym interesie, a wszystkich innych mają gdzieś. USA jest zniewolona żydostwem. W sojuszu USA - Polska powinniśy pokazać, że na Izraelu nam bynajmniej nie zależy. Trzeba dla wrogo nastwaionych Izraelczyków wyprowadzić wizy i niech płacą już za wjazd do Polski. Trzeba zaprzestać nadawać im polskie obywatelstwo - to do niczego dobrego nie prowadzi. Trzeba zawierać sojusze z Iranem i z innymi krajami arabskimi. Te przynajmniej mają ropę, z Izraelem nie ma po co robić interesów, bo nic nie mają do zaoferowania, a nas tylko wykiwają. Niemcy mają rację - rynek zbytu to nie USA, bo oni mają wszystko, tylko Chiny, Chiny, Chiny.
Olej2019.03.15 23:59
Pan Braun dokonał zadziwiającej wolty od czasów kiedy pokazywał prawdziwe oblicze komuny. Zadziwiające o tyle, że sowiety w niczym nie zmieniły swoich dążeń. Jakiekolwiek mrzonki o neutralności są szaleństwem wobec siły sąsiadów. Może my przetrwamy jako substancja biologiczna przeniesiona na Sybir i to będzie ceną neutralności. Pozostanie po nas terytorium do podziału pomiędzy Moskwą, Berlinem a Żydami. Nam pozostaje żreć suchy chleb i budować armię, zbroić się w postępie geometrycznym do gęstniejącej stuacji międzynarodowej. Z Niemcami jest ten problem, że jako państwo wewnętrzne kontynentalnie nie przejmują się bezpieczeństwem gdyż jest im gwarantowane niejako z faktu ich poożenia. Zatem będą się ku……ć ze wszystkimi wrogami Ameryki, sprzedając przy tym państwa buforowe takie jak Polska, robiąc interesy z sowietami w myśl paktu z Rapallo. Bez przejmowania się dostarczają sowietom wszelkich technologii wykorzystywanych do zbrojeń. Robią to równolegle wobec Chin. To jest diabelska polityka, za którą krwią mają zapłacić inni. Niemcy tradycyjnie i historyczną prawidłowością, uwolnione spod bata doprowadzą do wojny światowej. Ameryka nie ma wyjścia jak zrobić z Europy Środkowej bastion amerykański i obręcz do zaciśnięcia Niemcom na gardle. USA powinny przejąć polityczną inicjatywę włączenia Europy w obręb polityki amerykańskiej, zjednać do tego Anglię. W przeciwnym razie Niemcy i Sowieci rozsadzą kontynent. O ile wcześniej nie dojdzie do konfrontacji sowiecko chińskiej ? Co jest wysoce prawdopodobne ze względu na rosnącą szybko dysproporcję sił. Konflikt amerykańsko chiński zniszczyłby oba mocarstwa bez wyłonienia zwycięzcy. Zdają sobie z tego faktu sprawę w Pekinie. Pozostaje rywalizacja o świat i rynki gdzie siłą decydującą będzie pieniądz, produkcja i technologie.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.15 22:38
"Jeżeli Stany Zjednoczone chcą, żebyśmy bronili ich interesów, to dlaczego popierają roszczenia żydowskie, które niszczą nasz kraj?" To piękne w swej naiwności pytanie. Zadam sobie podobne: "Jeżeli Bóg kocha Polskę, to dlaczego pozwolił na wygraną PiS, który niszczy nasz kraj?"
Ksiądz Robak2019.03.15 22:34
Zgadzam się co do jednego. nigdy nie możemy mieć opcji zbliżenia z Rosja lub Niemcami. Biznes tak na zasadzie podmiotów. Zbroić się wkluczając sojusz z USA ale nie za cenę szantażu żydowskiego. Jednak ktoś musi otworzyć oczy decydentom w USA. Czaputowicz? Duda? Juź wiem pan Macierewicz.
dyzio752019.03.15 23:19
Księże Robaku jest ksiądz w błędzie. Zbliżanie się z Niemcami czy też z Rosją nie jest opcja a to dlatego ze obydwa te kraje od bardzo dawna i tak już są blisko. Do nich nie trzeba się już zbliżac. Odsyłam do oglądnięcia mapy.
Ksiądz Robak2019.03.16 17:06
Czytaj synu, wyraźnie napisałem o Polsce jako podmiocie "nigdy nie możemy mieć opcji zbliżenia z Rosja lub Niemcami."
Tomek 3.202019.03.15 22:03
Proszę panie dr Targalski nie krytykować poglądów i rozważań ludzi z prawej strony, bo oni mówią o rzeczach które obecny rząd przemilcza. Lepiej mieć sojusznika z prawej strony który czasem postrofuje, niż tkwić we własnej nieomylności. Pozdrawiam pana serdecznie i przypominam, że w tej grze wartością nadrzędną jest wolna i bezpieczna Polska.
Targalski2019.03.16 0:08
Polska nie może byś wolna pod kuratelą rosyjską. Bycie po prawej stronie nie jest gwarantem walki o wolną Polskę
rejestracjawiernych.com.pl 2019.03.16 1:01
Nazywam się Józef Wrona. Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem. Stworzyłem trzy nowe religie. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy wyznawców do każdej z nich. Na stronie rejestracjawiernych.com.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Katolicy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestracje!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.03.16 17:08
Juzek dobra nasz bendom z ciebie ludzie.
to ostatnie wybory potem generał...2019.03.18 18:18
proszę sprawdzić kto nadzorował niszczenie POLSKIEGO uzbrojenia - czołgów, bo nie pozwolono ich Polsce sprzedać.! - kto wypowiedział te słowa w latach 75 + - 1, : "powiedz mi co zrobicie ze swoim przemysłem, a JA ci powiem czy poprzemy waszą wolność, - bo na Japonię mieliśmy 20 lat, i okazało się to za mało. Z Wami nie popełnimy tego błędu, bo wy ze swoim przemysłem i kadrami w trzy lata zdestabilizowalibyście światowe rynki.! wiec jak mi powiesz CO zrobicie ze swoim przemysłem, to ja ci powiem czy poprzemy waszą wolność..." - wolni ? czy GŁUPI ?/ więc wyciągnijmy wreszcie prawidłowe wnioski, jako obywatele,- jako Naród i Państwo