15.05.19, 17:25screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Rosja chce zwasalizować Europę

Rosja prowadzi tzw. wojnę nieliniową używając internetu i portali społecznościowych. Jesteśmy zalewani komentarzami przez rosyjskich trolli, oni nadają pewien ton. Potem mamy do czynienia z tzw. falą wtórną, gdy przekaz się przyjmie inni odbiorcy powielają te tezy, nie zdając sobie sprawy z ich źródła – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.

Gość audycji podkreślał, że Rosja chce wpłynąć na wybory do Parlamentu Europejskiego kształtując opinię publiczną poprzez internet. - W interesie Rosji jest doprowadzenie do rozkładu Unii Europejskiej. Optymalna sytuacja, to dogadywanie się z każdym państwem osobno i narzucanie swoich warunków. Jednak podstawowy cel to wyeliminowanie USA z Europy, to się nie zmieniło od czasów Ławrientija Berii. Europa bez Amerykanów podda się Rosji - zaznaczył ekspert i dodał, że mamy do czynienia z sojuszem rosyjsko-niemieckim, czego najlepszym dowodem jest Nord Stream 2. - Niemcy chcą być główny, parterem Rosji i pozbyć się amerykańskiej kurateli – stwierdził dr Jerzy Targalski.

Ekspert zwracał uwagę, że rosyjskie służby publikują w internecie strony w języku polskim. - Ich redaktorzy korzystają z artykułów polskich które są przerabiane. Materiały nie tylko skierowane przeciwko rządowi polskiemu, ale przeciwko NATO i wojskom amerykańskim czy Ukrainie. Rosja jest przedstawiana jako potencjalny sojusznik Polski, a amerykańscy żołnierze jako największe zagrożenie - przypominał gość audycji.

Polskieradio24.pl

Komentarze

Pytajniczek2019.05.16 8:05
"Pompeo wyraził nadzieję, że USA i Rosja mogą "znaleźć punkty, w których mają zestaw zbieżnych interesów, i nadal budować silne relacje przynajmniej w tych konkretnych kwestiach(..)Trump chce się spotkać z Putinem Rozmowy ministrów w Soczi odbyły się dzień po tym, jak Trump poinformował o planach spotkania z Putinem na szczycie G20, który odbędzie się 28-29 czerwca w japońskiej Osace. (http://www.tvn24.pl). (http://www.tvn24.pl)"I kto wspólpracuje z ruskem i go wzmacnia Panie Targalski?
PiS=UWbis2019.05.16 6:47
I dlatego te "mocarstwo" poddaje się sankcjom? Nie ma co, szczwany plan obliczony na zmylenie przeciwnika, ale nie z Targalskim te numery. On wie, że tylko ruscy agenci mogliby zwracać uwagę na Żydowskie Stany Zjednoczone Ameryki, które niedawno przysłały wysłannika by dopilnował, czy amerykańska ustawa o zwalczaniu antysemityzmu jest w Europie przestrzegana...tylko trolle nie wierzą, że kilka tysięcy amerykańskiego wojska w Polsce ma nas przed Rosją bronić...Tylko trolle mogłyby zwracać uwagę na takie niewinne żydowskie działania jak szkolenie organizowane w "muzeum" Polin przedstawicieli resortów niesprawiedliwości z tropienia "mowy nienawiści, antysemityzmu" i innych wynalazków żydowskich, które mają za zadanie spacyfikowanie ludności nie-zydowskiej, tylko trolle mogłyby podnosić temat propozycji ustaw żydowskich by antysemityzmem nazywać wszystkie niewygodne dla Żydów treści i działania, penalizować je i obłożyć wszystkie kraje i organizacje podatkiem na potrzeby Przedsiębiorstwa Holocaustu, tylko ruscy agenci mogliby podnosić temat kto i po co wymyślił "prawa do emisji zanieczyszczeń", tylko trolle mogłyby zwracać uwagę, że we Francji prezydentem został nieznany wcześniej człowiek Rothschildów, a szkoły żydowskie i marsze prożydowskie państwo ochrania wojskiem, a do Francuzów się strzela..itp. itd. Dobrze, że jest Targalskim on nam zawiłości polityki wyłoży na tacy.
PiS=UWbis2019.05.16 6:53
Nie dodałem, że UE niektórzy IV Rzeszą nazywają, z tej przyczyny, że to powszechnie wiadome, że Niemcy, nigdy nie chcieli zwasalizować Europy.
PiS=UWbis2019.05.16 7:04
Pobiegłem do okna bo pomyślałem, że Targalski ma jednak rację. Co ja widzę? W Warszawie wszędzie ruskie banki, ruskie sieci handlowe, ruskie samochody na drogach, ruski sprzęt AGD i żywność w domach, ruskie komputery, ruskie media, ruscy deweloperzy ...wszyscy dla niepoznaki nałożyli jakieś znaki zachodnich koncernów. Dziękuje Targalski, że pozwoliłeś mi odkryć prawdę.
12019.05.15 21:35
Raz twierdzi ,ze Rosja zaraz upadnie a za chwile , ze zwasalizuje Europe.Nie wiem co on bierze.a
Konfederata2019.05.15 21:51
Heheheh jest dobry to fakt! Nie wiem kto mu i za jakie prace badawcze nadał tytuł doktora, ale bekę mam za każdym razem kiedy coś tu zapoda i naprawdę czekam na jego teksty! Dochtór Onuca wymiata!
Olej2019.05.15 20:26
I jeszcze jedna kwestia, niezwykle istotna; działanie polskiego wywiadu w USA i infiltracja Polonii Amerykańskiej, jej organizowanie metodami operacyjnymi dla Polski. Silna Polonia Amerykańska wsparta środkami krajowymi – z finansowaniem jej działań włącznie byłaby skutecznym środkiem nacisku na władze w Waszyngtonie. Polskie lobby w USA jest zbyt słabe, źle zorganizowane, nie ma koordynacji z silnego ośrodka decyzyjnego jakim niegdyś był Kongres Polonii Amerykańskiej i Edward Moskal.
Olej2019.05.15 20:17
W tym wszystkim jest ambaras..... z pytaniem o wiarygodność amerykańskiej polityki wobec Polski ? My opinia publiczna nie mamy informacji co do istoty uwarunkowań zewnętrznych determinujących rząd polski i jego politykę zagraniczną. Sfera domysłów i spekulacji. .... Ekspert zwracał uwagę, że rosyjskie służby publikują w internecie strony w języku polskim. - Ich redaktorzy korzystają z artykułów polskich które są przerabiane. Materiały nie tylko skierowane przeciwko rządowi polskiemu, ale przeciwko NATO i wojskom amerykańskim czy Ukrainie...... Amerykanie doskonale sobie zdają sprawę z polskiego położenia w niemiecko sowieckim imadle i jeżdżą po nas jak po łysej d.......ie. Żyydostwo z tego korzysta pełną garścią. Można się tylko domyślać treści rozmów sowieckiego cara z Beniaminem gdy dyskutowali w cztery oczy, o Europie Środkowej i Polsce z pewnością również, Nie trudno sobie dośpiewać zbieżności celów wobec Polski i jej rozmiękczania dla osiągnięcia efektu. W wersji sowieckiej prowadzącej do naszego ujarzmienia, izraelskiej do wydojenia nas z wszelkich aktywów. Metoda wspólna – nacisk dyfamacyjny wsparty argumentem zagrozenia i użycia siły. Zjednej strony militarnej z drugiej finansowej. Jedynym czynnikiem mogącym mieć wpływ na naszą podmiotowość jest szybkie zbrojenie i podniesienie stanu liczebnego armii by była zdolna do nie tylko do obrony ale do uderzenia i działań ofensywnych. W obecnej chwili rząd koncentruje się na kwestiach gospodarczych i dobrobycie obywateli. Na nic się to wszystko zda gdy pozostaniemy bezbronni. Ogromne środki finansowe powinny być skierowane na zakup uzbrojenia. Jako przykład determinacji dążeń zbrojeniowych stawiam Koreę Północną. Tak samo my winniśmy żreć przysłowiową trawę żeby osiągnąć zdolność potęgi naszej armii. Skoro 25 milionowa Korea Pólnocna ma pod bronią 10 mln żołnierzy to ile mogli byśmy mieć my ? Żarty się kończą, świat zbliża się do konfliktu, z Europą włącznie, to jest wyczuwalne tak jak przed 1939 r. Przemysł powinien być częściowo przestawiany na produkcję wojenną i gromadzenie zapasów środków wojennych, broni amunicji, lekarstw i żywności. O przygotowaniu miast i ochronie ludności cywilnej nie mówiąc. Ja nie mam zaufania do deklaracji amerykańskich mogą być tyle warte co sojusze w przededniu II Wojny Światowej.
Konfederata2019.05.15 20:09
Dr Onuca ma bardzo wąską specjalizację. Zaraz jak tylko wstanie i sięgnie po nocnik jego intelekt wchodzi na tryb demaskowania ruskich knowań. Jego wynurzenia dobrze służą sprawie narodowej i Konfederacji. Nie da się brać na poważnie tych bajdurzeń, toteż każdy (oczywiście z wyjątkiem największej ciemnoty pisowskiej) kto poczyta te nie trzymające się kupy wywody od razu widzi, że albo gość robi to dla beki :) albo.... jeśli poważnie robi z siebie durnia to robi to za ruskie pieniądze, bo inaczej nie umiem sobie tego wyobrazić. Tak czy owak Konfederacja! Dochtór Onuca z kolei niech nie zaprzestaje w swojej pracy, bo tyle złych informacji w necie się pojawia, że jego przemyślenia naprawdę poprawiaja humor!:)
Mirek2019.05.15 20:07
Rosja nie zwasalizuje Europy z jednego prostego powodu . Rosja dzisiaj jest gospodarczym bankrutem i do tego ma głupie i złodziejskie kierownictwo . Wszystko co robi dzisiaj Putin i jego kumple to straszenie Zachodem podczas gdy prawdziwym niebezpieczeństwem dla Rosji są Chiny i w pewnym stopniu Japonia . To te kraje będą przejmowały i zagospodarowywały w niedalekiej przyszłości Syberię . PKB Rosji jest minimalnie wyższe od PKB Korei Południowej . Rosja zamiast dźwigać gospodarkę udaje światowe mocarstwo a miliony Rosjan grzebie po śmietnikach .
ardo2019.05.16 6:51
Ale to bandzior z atomem. Przyjdzie i okradnie, a czego nie zabierze to spali.
Jarek2019.05.15 19:13
A Yzrael Polskę.
Ryszard Olejniczak2019.05.15 18:58
"Rosja chce zwasalizować Europę" NIE TYLKO ROSJA!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 18:55
🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️paradarownosci.eu❤️🌈🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️ Data ustalona widzimy się 8 czerwca w Warszawie na największym Gay Pride w Polsce!
Ted2019.05.15 22:43
Małpa pozostanie małpą, niezależnie od tego, czy siedzi z bananem na drzewie, czy paraduje z nim w kolorowych łachach.Inna rzecz, że Warszawa z powodu ilości tego człekopodobnego małpiego stada staje się polską planetą małp.
Czytacz2019.05.15 18:54
O czym jak o czym ale o Rosji to towarzysz Targalski mógłby jodłować godzinami. Stara dobra szkoła w Komitecie Wojewódzkim PZPR nie poszła na marne ...
pss2019.05.15 18:35
Jak zwykle brednie.Unia Europejska to IV Rzesza,czyli tak jak zaplanował Himmler,wszyscy pracują na Niemcy.ZSRR to twór Stanów(wysłaliTrockiego z pieniędzmi do Rosji).USA i ZSRR świetnie dogadywały się,co dobrze widać było za czasów Roosevelta i Stalina.Wbrew pozorom Rosji zależy na obecności wojsk amerykańskich w RFN.Chodzi o trzymanie niemców za gardło.Gazociąg Nord Stream2 mógł i powinien biec przez Polskę.Dostaliśmy taką propozycję,ale amerykanie kazali Tuskowi odmówić.Bo nie szedł przez Ukrainę.Od kiedy stany martwią się o inne kraje.USA kontroluje firmy gazowe na Ukrainie i mogłoby w każdej chwili zakręcić gaz płynący do Polski i dalej do Europy.I zrobiłyby to zrzucając winę na Rosję.Żadnych informacji na polski rząd nie trzeba przerabiać.Służalczość warszawskiego rządu względem żydów(ci w bezczelności nie mają granic) i stanów jest żenująca.US Army to maczuga izraela,a NATO to listek figowy wojen prowadzonych przez stany.Ukraina(wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski sięgające pod Kraków i Warszawę) to sojusznik Niemiec,a nie Polski.Niepodległość to również brak obcych wojsk w naszych granicach.Przypomnę, że 300 lat temu stacjonowały w Rzeczpospolitej wojska: szwedzkie,saskie,rosyjskie i nie skończyło się to dobrze dla nas.
anonim2019.05.15 18:20
Jak to wygląda w systemie paraheglowskim? Rzym teza, Babilon antyteza, Moskwa synteza?
anonim2019.05.15 18:00
Nie wszystkim się podoba przejmowanie ich banków.
alcapone2019.05.15 17:54
Z takich jak Targalski zmontować ciężką pancerną dywizję, i wysłać na Moskwę, na Moskwę. Niech pokaże Targalski i podobni dzielni bojownicy co potrafią. Niech rzucą na kolana straszne ruski imperium. Niech go stłamszą i wytargają za uszy, a na koniec niech w pierzu i smole wytarzają samego strasznego Putina. Wtedy świat odetchnie z ulgą, a my przypniemy im ordery.
anonim2019.05.15 17:53
Mieliśmy też Kanclerza Niemiec, który znalazł intratne zatrudnienie w Rosji, tak że może to jakaś wspólna wizja?
man.of.Stagira2019.05.15 17:49
. . Każdy mądry wie jak skończyła Liga Polskich Rodzin i jak skończył mec. Roman Giertych. To samo grozi tym którzy pójdą za Konfederacją. Czyli zniszczą jedyny od 30 lat rząd który w jakimkolwiek stopniu przeciwstawia się złodziejom i mafii w urzędach rodem z PRL. . . W 2007 roku to właśnie LPR pogrążył rząd który nie musiał upadać. Panowie z Konfederacji to, niestety, powtórka z Romana Giertycha. Przy pierwszej okazji, dla rzekomo pryncypialnych powodów odwrócą się i będzie Giertych+. . . Ś L E P E ambicje Konfederatów rodzaju Sośniarz lub Braun - pierwszy chce związków partnerskich w formie umów cywilnych, drugi chce neutralności (!) Polski, Bartyzel proponuje LGBT+, zaś red. Michalkiewicz staje pryncypialnie po stronie Obywateli UB - WYKLUCZAJĄ ich z gry. . Sama ANTY-europejskość to trochę mało jak na program. Dodatkowo nienawiść do PiS czyni ich niezdolnymi do jakiejkolwiek k o a l i c j i. GŁOS ODDANY – GŁOS STRACONY. Szach - Mat. . Konfederacja = Giertych + . Pamiętajcie.
kalinka2019.05.15 18:32
wg dokumentów , które ujawniła Weki Leaks w 2009 roku Kaczyński obiecał żydom , że doprowadzi do tego, że wprowadzi do porządku prawnego , że pieniądze za mienie bez spadkowe będą się żydom należeć
anonim2019.05.15 17:47
Ale nie wiem, czy Europa sobie tego nie życzy, Nord Stream 2? Trochę będzie problemu z sodomitami, ale program zero podatków dla przedsiębiorców może być atrakcyjny.
ardo2019.05.16 6:50
Bełkot.
Mati2019.05.15 17:44
Tak, dokładnie, to wojna nieliniowa. Okopali się ci "ruscy" w swoich domach w Polsce i ładują w ten internet, a trafiają bez pudła w to wszystko, co Polakom już bokiem wychodzi. I będą trafiać dopóty, póki nie zaczniecie Polaków traktować serio, nie robiąc z nas idiotów, którym wystarczy obiecać cukierka, czy inną drobnicę. Żądamy szacunku, prawdy o działaniach pozakulisowych rządu , zwłaszcza w sprawie roszczeń żydowskich, jasnej i klarownej polityki zagranicznej, opartej na twardym gruncie polskiej racji stanu. A ruscy oczy wywalają, nie rozumiejąc, o co tym PISowcom idzie, skoro ani jeden nie przekroczył granicy, nie mówiąc o sianiu propagandy.
anonim2019.05.15 17:43
No chyba tak, pięć punktów Konfederacji potwierdza tę tezę.Trzeci Rzym.
CzyżbyOdlot?2019.05.16 7:59
Wroga Polsce ustawa 447 , wypowiedzi amerykańskiej administracji obligujące Polskę do spłaty żydowskich roszczeń,antypolskie incydenty w Izraelu są spowodowane przez ruskich troli i rosyjską agenturę.
michu2019.05.15 17:33
Dobrze, że zwasalizować Europy nie chcą Niemcy, bo mogliby się podzielić strafami wpływów i zakładać kondominia ;).
Moja Faja.2019.05.15 18:24
Podobnie jak kościół zwasalizował Polskę???