15.05.21, 20:43fot. yt/onet news

Dr Trzeciak: Zjednoczona Prawica ponownie narzuciła narrację polityczną, a elektorat opozycji przyjmie Polski Ład z aprobatą

- PiS zrobił na tyle kompleksowe badania, że z punktu widzenia elektoratu Zjednoczonej Prawicy, każda z tych propozycji jest skrojona pod określoną grupę społeczną. Są tam propozycję dla młodych, dla seniorów, mieszkańców miast i wsi, propozycje skierowane do najmniej zarabiających, czy średnio zarabiających – powiedział ekspert marketingu politycznego i komunikacji strategicznej, dr Sergiusz Trzeciak.

Jak wskazał ekspert – na co także warto zwrócić uwagę – nie tylko elektorat PiS, ale też elektorat opozycji zaaprobuje zaprezentowany dzisiaj przez Zjednoczoną Prawicę projekt Polskiego Ładu.

Jak dodał, szans w krytyce obozu rządzącego opozycja może upatrywać jedynie w poziomie i zakresie realizacji Polskiego Ładu.

Program Polskiego Ładu został zaprezentowany w dniu dzisiejszym przez obóz Zjednoczonej Prawicy. Program zaprezentowali prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Zawiera on pakiety rozwiązań dla różnych obszarów gospodarki, rolnictwa oraz wsparcia dla rodzin. Główny nacisk położono na wychodzenie z kryzysu, który został spowodowany pandemią koronawirusa.

- Zjednoczona Prawica kolejny raz narzuciła na scenie politycznej narrację; pokazała, że jest proaktywna i sprowadziła opozycję do defensywy – stwierdził dr Trzeciak.

Prezentację Polskiego Ładu dr Trzeciak uważa za dobry ruch, ponieważ „PiS, narzucając narrację, sprowadza opozycję do defensywy”. Jak dodał, w obecnej sytuacji opozycji będzie jeszcze trudniej krytykować zaproponowane przez PiS rozwiązania, ponieważ dają one konkretne wymierne korzyści zarówno społeczne jak też gospodarcze.

Program ten według eksperta jest przede wszystkim odpowiedzią na bieżące nurtujące Polaków potrzeby. W jego ocenie te potrzeby zostały też przez obóz rządzący dokładnie przebadane i przeanalizowane.

Politolog zwrócił również uwagę na to, że założenia Polskiego Ładu stanowią odpowiedź na obecne zapotrzebowanie społeczne. Jego zdaniem, program jest także oparty na badaniach opinii publicznej.

Dr Trzeciak podkreślił także, że w jego ocenie program Polski Ład „wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu grup społecznych”. - Wiele zależy od tego, jak w praktyce zostanie to wdrożone – zaznaczył politolog.

 

mp/pap/portal tvp.info

Komentarze

Brawo Prawica2021.05.16 14:34
Obniżenie podatków zawsze powoduje ożywienie gospodarcze. Więcej pieniędzy w kieszeni przeciętnie zarabiających to więcej wydanych pieniedzy na rynku. Nie trzeba być ekonomistą żeby to wiedzieć. A podwyższenie podatku przedsiębiorcom zmusi ich do tzw ucieczki przed podatkiem i wiekszych inwestycji . Zamiast jeździć na sekswycieczki do Tajlandii będą inwestwować w swoją firmę ,a to oczywiście dobrze wpływa na gospodarkę. Plan Prawicy to plan zrównoważoego rozwoju dla całego społeczeństwa, budowa społeczeństwa obywatelskiego a nie oligarchicznego. Dla przedsiębiorcy dzisiaj to albo wiekszy podatek albo inwestycja , ale w dłuższej perspektywie też mu się to opłaci .
tawariśc Filip nicziewo nie panimajet2021.05.16 14:18
nikakoj pandemii niet eta grypa a liudiej umierajut tak czy tak. Wsie szczepionki eta trucizna , tolka sputnik charaszo , job twoju jewriejskuju Polski Ład niecharaszo. Ruskij mir eta charaszo! Ruskij mir my pałucili od dźingis hana!! job twoju jewriejskuju
Filip2021.05.16 13:05
Jarosław Kaczynski chce zwiększyć podatki przedsiębiorcom i innym lepiej zarabiającym, a obniżyć najmniej zarabiającym. To jest zwalczanie tworzących miejsc pracy, a popieranie najmniej zaradnych. W ten sposób chce kupić głosy najmniej zarabiających. Klasa średnia i tak nie głosuje na PiS. PiS największe poparcia zdobył wśród najmniej wykształconych lub mających profity z władzy partii rządzącej. Gospodarka nie będzie się szybciej rozwijała z powodu tych transferów socjalnych.
Polak2021.05.16 16:41
Tu się w jednym z tobą zgodzić muszę. Tzw. "młodzi wykształceni z wielkich miast" aspirujący do klasy średniej (he, he) na pewno nie zagłosują na PIS. Zagłosują na takich ludzi jak Rafał Trzaskowski - notorycznego narcyza i lenia śmierdzącego. Bo jest im do takiego głąba najbliżej.
Filip2021.05.16 17:27
Rafał Trzaskowski jest doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą akademickim, zna biegle pięć obcych języków tj. francuski, angielski, rosyjski, hiszpanski i włoski. Gdyby był leniwy, to nie miałby takich osiągnięć. Osiągnął bardzo dobry wynik w drugiej turze wyborów na Prezydenta Polski, choć na kampanię wydał trzykrotnie mniej pieniędzy od Andrzeja Dudy. TVP za 2 mld zł rocznie z naszych podatków oczerniała go całodobowo i wychwalała Andrzeja Dudę. Rafał Trzaskowski kampanię prowadził bardzo dobrze i ma duże szanse na wygranie wyborów w 2025 roku. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Jest posłusznym wykonawcą polecen Prezesa PiS-u.
Polak2021.05.16 17:56
Trzaskowski wykładać to może lenistwo stosowane. Wyniki jego "ciężkiej pracy" dla Warszawy widać gołym okiem. Przez litość nie będę wymieniał listy jego "zasług", to widzą nawet wyborcy PO. To jest jeden z najgorszych prezydentów Warszawy po 1990. Języki to on może znać 2 a i tak nie ma w nich nic ciekawego do powiedzenia. Tak, Dudzie robił kampanię TVP ale za leniem Trzaskowskim stały stada funkcjonariuszy ONET, Gaz. Wyb. TVN itd. i g... z tego wyszło. Nie trzaskaj artykułami złamanymi przez Dudę, bo nic nie złamał, te artykuły można interpretować dowolnie na korzyć, bo tak nasza konstytucja jest zrobiona. I na koniec Trzaskowski to błazen i blagier pospolity; wystarczy wspomnieć jego popisy o pokonaniu epidemii w Warszawie. Ale ty w to pewnie wierzysz bo Trzaskowski zna 5 języków obcych jest wykładowcą i sra ta ta.. Typowe to dla biednego zakompleksionego wykszałciucha (?) jakim jesteś.
Mirek2021.05.16 12:12
Brawo PiS !!! . Teraz dopiero się zacznie kociokwik w totalnej opozycji . Totalniacy czyli polityczne karaluchy nie wypracowali dotychczas żadnego programu dla Polski . Ich jedynym "programem" jest złodziejstwo i łgarstwo !! . W ciągu 8 lat rządów razem z Ryżym rozkradli 600 miliardów złotych !!! .
Polak2021.05.16 10:37
No nie wiem czy elektorat opozycji zaaprobuje Polski Ład. Niemiecko/liberalno/lewacki ONET już szczuje i judzi że to bomba pod relacje między Polakami. A przecież na te właśnie słowa ONET czekają miliony nienawistnej zbuntowanej przeciw władzy ZP części społeczeństwa w tym kraju.
Krystian2021.05.16 11:19
Nie zaaprobuje, co widać po wysypie wszystkich 12-tu oPOzycjonistów na tym portalu, robiących i "cierpiących za miliony"
Sex randka2021.05.16 10:29
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
dobre propozycje2021.05.16 9:28
Dobre te propozycje zwłaszcza zwolnienie od podatku emerytur poniżej 2500 a taką ma większość emerytów (do tego oczywiście emeryci mogą liczyć na dodatkowe emerytury np. trzynastkę a może też i czternastkę oraz waloryzacje) oraz podniesienie kwoty wynagrodzeń wolnych od podatków co jest ważne zwłaszcza dla ludzi ledwo wiążących koniec z końcem. Tak więc PiS stara się wyciągać osoby najmniej wynagradzane z niedostatku a to bardzo dobra polityka. A opozycja proponuje tylko walkę o stołki i ciągłe awantury polityczne. Nie może być takiego rozwarstwienia w Społeczeństwie jak to było za PO-PSL, że duża część Społeczeństwa żyła w nędzy (tak w nędzy bo nie można tego inaczej określić jak nie wystarczało na utrzymanie rodziny w tym dzieci) a tylko naprawdę nieliczni korzystali i to często niezbyt uczciwie.
tak2021.05.16 9:32
PiS daje ile może a nikt inny zwłaszcza przy obecnej sytuacji pandemicznej i związanych z tym obostrzeniach nie tylko w Polsce ale i na Świecie więcej nie da. Tu żadne kłótnie ani awantury polityczne raczej nie pomogą.
katolik2021.05.16 10:04
więcej Polakow myslących kategoriami nazistowskimi SSPIS= po Polakach i po Polsce= Polska tonie
Anonim2021.05.16 10:13
500 + to socjalizm i komuna w czystej postaci. Po II wojnie światowej chyba od 1948 rodziło się w Polsce więcej dzieci niż dzisiaj. To proszę sobie porównać jaki był standard życia wówczas a teraz. Teraz potrafi wcale nie rzadko być stan 2+1+2 samochody. Niskie podatki to jest klucz do sukcesu. Przecież fiskus zabiera łącznie z ZUS+ VAT ok. 60% przychodu/dochodu. Najważniejsza zasada to jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Za dużo jest tych którzy chcą ukraść buty kosztem tych uczciwie pracujących i liczących na siebie a nie na państwo. Tacy nie dostają od państwa nic. Gdy na domiar złego mają jakieś oszczędności na ciężkie czasy to państwo okrada ich podatkiem inflacyjnym. Co to znaczy, że emeryci z emeryturą 2500 będą zwolnieni z podatku a reszta, albo wszystkim albo nikomu. Może często być tak, że ci którzy mają te 2,5k przepracowali np. 35 lat tylko i co teraz dostaną kilka set złotych więcej w imię czego. A co ma powiedzieć ten, który przepracował 49 lat i ma np. 3000 i na zwolnienie z podatku się nie załapie.
Polak2021.05.16 10:42
500+ to komuna? Ogarnij się człowieku i sprawdź ile (i jak) wynoszą programy socjalne np. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Węgrzech. A za jak było PO ? Było "piniędzy nie ma i nie będzie".
Anonim2021.05.16 11:34
Nowy ład prymitywny ludek to kupi: Propozycje precyzyjnie skrojone pod wyborcę PiS, mniej zarabiającego, z małych miejscowości i emeryta. Na dodatek zapłacić za nie mają głównie lepiej uposażeni, w tym przedsiębiorcy, nie pierwszy raz.
Anonim2021.05.16 11:37
Za Gierka mówiono tak jak po dojściu pisich do władzy. „Pieniądze jednak są” i wiemy jak to się skończyło.
Polak2021.05.16 16:44
A co zrobisz jak pieniądze na Polski Ład będą i wszystkie Twoje prognozy będzie można o kant d..y potłuc ? Honorowo strzelisz sobie w łeb?
lol2021.05.16 9:26
Obecny rząd choć nie idealny i nie cudotwórca to jednak najlepszy z możliwych opcji, Kaczyński jest zdroworozsądkowym, odpowiedzialnym, mądrym człowiekiem, Morawiecki również, znają się na tym co robią, są patriotami, nie mają związków z układem post komuszym, to ma znaczenie i przynosi owoce.
Anonim2021.05.16 8:57
Szczepionki - narzędzie Zbrodni Przeciwko Ludzkości. ........... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/161823,szczepionki-narzedzie-zbrodni-przeciwko-ludzkosci
Anonim2021.05.16 8:52
GADOWSKI Komentarz Tygodnia: Metoda „Debilitation” ...... https://www.youtube.com/watch?v=wT_q8JPEMmY
katolik2021.05.16 8:50
Trudno uwierzyc, ze w XXI w. narody sa tak zacofane prawną nieświadomością i moralnie, ze pozwalają światowej grupie mafijnej przestępcom i mordercom nazistowsko- masońskim, w Polsce tj. SSPIS + klika morderców posłów, wodzić się za nos, hieny robia co chca ,a Polacy otwierają gęby ze zdumienia, ale o co chodzi... jak to ...
Krystian2021.05.16 9:17
Pozwól, że powtórzę - rękawy masz za długie. Poproś kogoś, żeby ci je związał z tyłu
katolik2021.05.16 9:19
Fakty o SSPIS mówią same za siebie. Nie nadażasz z faktami i nie hołdujesz prawdzie, ale ojcu klamstwa, szatanowi.
Krystian2021.05.16 11:12
???
Anonim2021.05.16 8:49
Przyszłość Ludzkości - Globalny Komunizm. .................. https://ryszard-opara.neon24.pl/post/161857,przyszlosc-ludzkosci-globalny-komunizm
Anonim2021.05.16 8:42
Żebyście się nie zdziwili tym nowym ładem. Obiecali nierobom i pospólstwu, ale nie powiedzieli jak zdobędą pieniadze na te obietnice. Bo na razie to tylko obietnice. Kiedy te 30 000 zł. zwolnienia z podatku? Za 20 lat? Mnie bardziej interesuje jakie obciążenia z tego tytułu szykuje wobec mnie ten obiecujący PiS. Bo, że sporo częśc Polaków dostanie po kieszeni to nie ma żądnej wątpliwości. Z pustego i Salomon nie naleje.
Anonim2021.05.16 8:41
fundusz odbudowy, to tak, jakby czerpać wodę durszlakiem?
Anonim2021.05.16 8:38
GADOWSKI, KUCHARCZYK, KARPIEL: dla kogo naprawdę jest Fundusz Odbudowy? || PCh24TV · Polonia Christiana ................. https://www.youtube.com/watch?v=y14jB0w6GN0
Anonim2021.05.16 8:37
UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa? ...... https://www.youtube.com/watch?v=b0Tz9O6nMR8
Anonim2021.05.16 8:39
piramida finansowa?
hainrich2021.05.16 8:31
dopowiem , byli to najwięksi barbarzyńcy świata.
hainrich2021.05.16 8:26
Czyżby Mao, Lenin wiecznie żywy pod postacią ZP zagościł na dobre w Rzeczpospolitej?
Anonim2021.05.16 8:34
Złośliwie: ale dają? dają? dają! a tamci nie dawali?
katolik2021.05.16 8:34
Niestety, Polacy i inne narody tego nie widzą, bo teraz hieny cmentarne SSPIS i inni w świecie, nawet Papież Franciszek działają pod chodliwym hasłem zdrowia w fałszywej pandemii
Poplaatfusy won zpiaskownicy2021.05.16 8:18
Stać w budce
„Nowy ład” - Kiełbasa wyborcza2021.05.16 8:17
500 + to socjalizm i komuna w czystej postaci. Po II wojnie światowej chyba od 1948 rodziło się w Polsce więcej dzieci niż dzisiaj. To proszę sobie porównać jaki był standard życia wówczas a teraz. Teraz potrafi wcale nie rzadko być stan 2+1+2 samochody. Niskie podatki to jest klucz do sukcesu. Przecież fiskus zabiera łącznie z ZUS+ VAT ok. 60% przychodu/dochodu. Najważniejsza zasada to jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Za dużo jest tych którzy chcą ukraść buty kosztem tych uczciwie pracujących i liczących na siebie a nie na państwo. Tacy nie dostają od państwa nic. Gdy na domiar złego mają jakieś oszczędności na ciężkie czasy to państwo okrada ich podatkiem inflacyjnym. Co to znaczy, że emeryci z emeryturą 2500 będą zwolnieni z podatku a reszta, albo wszystkim albo nikomu. Może często być tak, że ci którzy mają te 2,5k przepracowali np. 35 lat tylko i co teraz dostaną kilka set złotych więcej w imię czego. A co ma powiedzieć ten, który przepracował 49 lat i ma np. 3000 i na zwolnienie z podatku się nie załapie.
katolik2021.05.16 8:22
Ludzkość nie widzi, ze panoszy się komuna pod płaszczem masono-nazistów, bo gdyby mówić o komunie wywołałoby to bunt, ale globalizacja masonska daży do obrony ekologii poprzez ludobójstwo pseudoszczepionkowe i niewolnictwo i ludzie idą na układ, bo myślą, ze to dla ich dobra. jak sie obudza nie będzie co ratowac, ani jak się wyzwolić
De revolutionibus orbium Moraviecium2021.05.16 7:42
Vivat Christianitas! Vivat Polonia! Vivat Zjednoczona Prawica!
kasikas2021.05.16 7:34
jedyna partia to PIS,,która realizuje swoje pomysły i programy,,,,innej nie znam..
katolik2021.05.16 8:14
SSPIS realizuje program ludobójstwa Polaków i naziści ci imponują? Wielu polaków pewnie by się znalazło ,aby się zatrudniac jako kappo do pieców krematoryjnych marki Prawo i Sprawiedliwość dla niezaszczepionych
Anonim2021.05.16 8:36
pomysły i programy syjonistyczne?
katolik2021.05.16 8:42
wkrótce bez obaw SSPIS przedstawi pogłębiony program
BĘDĄ DAWAĆ2021.05.16 7:18
BĘDĄ DAWAĆ. Otworzą się drzwi edenu i wszelkie dobra na nas spłyną a o Kaczyńskim będziemy śpiewać żądająco Santo Subito a kto przeciw to cham, swołocz i woda na młyn odwetowców. W naszej Unii Europejskiej /kochanej lub nie/ ruszyła fabryka pieniędzy i Van Der Lejen leje EURO aż miło. Gawiedź wpatrzona jest w PIS-owskich padlinożerców żądających natychmiastowego zatwierdzenia ponad 730 mld które Polska ma dostać na Krajowy Plan Odbudowy. Dotychczas nie mówi się o warunkach spłaty rozłożonej na kilka dekad ale na /nieznanych/ dogodnych warunkach. Dziś nikt nie zastanawia się np. nad kwestią uwspólnotowienia długu oraz sposobu /sposobów/ spłaty długu, który to sposób jest daleki od rozwiązania.
katolik2021.05.16 8:18
Na tym polega zagrywka z 730 mld że nie trzeba planować żadnych spłat, po prostu Polacy w 2030r staną się niewolnikami, pańszczyznianymi chłopami, którzy będą na zawsze odrabiać dług, aby masono- nazisci żyli i pili szampana. Miejmy nadzieję, ze lud powstanie z kolan i odrzuci kaganiec
sawieckaja sabaka2021.05.16 0:43
jak ktoś coś pije to na zdrowie
sawieckaja sabaka2021.05.16 0:41
pazdrawliaju wsie nasze trolle. a giermanskich niet . suki spią
Ten "elektorat opozycji" to już ekspert Mariusz2021.05.16 0:09
dodał od siebie.
Anonim2021.05.15 23:36
A jak tam perełka PiSu podkarpacie? Zadowolona? GUS jak spojrzalem to przekroczone 6800 zgonow dodatkowych. Tyle to mają np niektore cale panstwa bez lockdownu.
sawieckaja sabaka2021.05.15 23:53
nikakoj pandemii niet eta grypa a liudiej umierajut tak czy tak. Wsie szczepionki eta trucizna , tolka sputnik charaszo , job twoju jewriejskuju
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 0:05
Sputnik to dobra szczepionka. 99.99% skuteczności.
100 % skutecznosci2021.05.16 0:09
przeciw pandemii której przecieź nie ma bo to zwykła grypa . ruska logika
Anonim2021.05.16 0:43
No tak, 200 tys ciężej chorych przez rok, przy zamkniętych przychodniach, to jest pandemia wszechczasów. Logika pisowców którym TVN mózg wyprał. Trzeba walczyć z grypą do ostatniego żywego Polaka.
sawieckaja sabaka2021.05.16 0:54
anonim ty s uma saszoł? szto eta za bełkot|?
PiS kocha propagande TVN2021.05.16 0:59
Wiesz to jest Francja? Burdel do kwadratu. Przeczytaj sobie o Francji dane po prawo https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_France
sawieckaja sabaka2021.05.16 1:03
ja nie znaju francja szto eta
Anonim2021.05.16 6:19
Skąd się tu wziąłeś głupi płatny ch.ju?.
katolik2021.05.16 8:45
Prawda, która do Polaków nie dociera i stają sie żywymi trupami
cam2021.05.15 23:19
Podpisz petycję przeciwko forsowanej przez PIS ustawie zmierzającej do prywatyzacji lasów -------- https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/powstrzymajmy-prywatyzacje-lasow
sawieckaja sabaka2021.05.15 23:57
paliaki ja wam skażu!!!! sprzedać te lasy w ch..... a tam pod petycju sie zameldować , job twoju jewriejskuju
SZOK2021.05.15 23:09
Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę we Wrocławiu. - Teraz we Wrocławiu, blisko ulicy Pobożnego, szedłem sobie po ulicy i idzie jakiś wielki pan, złapał mnie za gardło, podniósł mnie, wziął nóż i powiedział, że wszedłem na terytorium Śląska i że nas żużlowców to on będzie ku*wa rozpi****lał.. Robota Kaczki, Dziwisza i Rydzyka etc., zrobili z Polaków odmóżdżonych prymitywów, schamili społeczeństwo legitymizując, pobłażając i dając ciche przyzwolenie dla tępych ale wiernych durni obleczonych flagą i symbolami których do końca nie rozumieją, patriota to nie ten co pali race i drze ryja.... https://www.sport.pl/zuzel/7,64951,27089856,czugunow-zostal-zaatakowany-we-wroclawiu-powiedzial-ze-nas.html
tak toćna ja toźe skazał2021.05.16 0:00
job twoju jewriejskuju
Topek2021.05.15 22:49
Dr Trzeciak: Zjednoczona Prawica ponownie narzuciła narrację polityczną, a elektorat opozycji przyjmie Polski Ład z aprobatą, podały do wiadomości pisowskie media rynsztokowe
skazał topek z rynsztoka2021.05.16 0:03
ble ble ble
Anonim2021.05.15 22:17
UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa? ...... https://www.youtube.com/watch?v=b0Tz9O6nMR8
eta piramida ja uże dawno skazał2021.05.16 0:16
job twoju jewriejskuju
BORYS Pull-up2021.05.15 22:13
Pull-up Borys!..
Morawiecki netto2021.05.15 22:11
Dio ti ha benedetto!
katolik2021.05.15 22:10
Przestępca wchodzi w układ i staje sie płatnym mordercą--prokurator wyrywa mu odnóża. Nie ma kto zając się prawnie, moralnie, etycznie psychopatami z SSPISA, bo prokurator jest jedna z sił psychopatów,. Nowy dowcip wzięty z ksiązeczki konstytucja .Ha, ha, ha!
cierpliwy2021.05.15 22:23
Wytrzymajmy jeszcze trochę. Po 49 fali będzie spokój.
katolik2021.05.15 22:26
ok, trzymajmy się Twojej cierpliwosci
Co to za p..rd. ły?2021.05.15 22:09
Czym się różni dzisiaj Pis od PO?
ALEX2021.05.15 22:16
pis to polacy po to zydzi
po to folksdojcze2021.05.16 0:06
no tak
Tym czym demonstracje w obronie Simona Mola2021.05.16 0:10
od demonstracji w obronie "Palestyńczyków".
De revolutionibus orbium Moraviecium2021.05.15 22:07
Vivat Polonia! Vivat Christianitas! Vivat Professores!
JaroZbawie2021.05.15 21:56
Służysz słusznej SPRAWIE!
katolik2021.05.15 21:46
Narodem rządza niebezpieczni psychopaci, płatni mordercy SSPIS i posłowie psychopaci, którzy nie znają sie na żadnych sprawach, ale podpisują wszystko dla pieniedzy i stołka. To jest bardzo powazny problem, ponieważ zagrozone jest zdrowie i życie Narodu. Za Polaków podpisali kartkę wyborczą ze zgodą na odstrzał. Fałszerstwo, Oszustwo bo Polacy nie wiedzieli, ze psychopaci zamierzają realizowac plan śmierci i niewolnictwa do 2030r Agenda.
ala2021.05.15 22:18
Ilu ludzi stracilo zycie za rzadow partii oszustow.
katolik2021.05.15 22:31
Ale jesli sie nie mylę, jedynmi oszustami są wg Ciebie PO. PO to dno dla mnie, ale naziści SSPIS to już inna sprawa. Oszuści zrealizowali kawałek planu Agenda 2030, wygrabili i rozłozyli, co sie dało, bawiąc się przy tym z uśmiechem i pełną beztroską. Nazisci mają zaszczyt dokonywać ludobójstwa własnymi rękoma i plamią siebie, swoje życie i swoich rodzin krwią Polaków.
Krystian2021.05.15 23:27
Dobre SF musi wypływać z logiki. Natomiast twoje wypociny rozsiewają swąd chorobliwego, maniakalnego debilizmu
katolik2021.05.16 8:02
moje wypociny są oparte na faktach o mordowaniu Polaków przez SSPIS i o rozkładzie panstwa przez dno PO, każde z nich realizuje plan globalnego niewolnictwa i depopulacji Agenda 2030
Krystian2021.05.16 9:10
Rękawy masz za długie. Poproś kogoś, żeby ci je związał z tyłu
katolik2021.05.15 21:39
Mordercy SSPIS i posłowie finansują z pieniędzy podatników , z drukowania kasy i środków od masonów śmierć Polaków pod każda jej postacią
White LIVES Matter!2021.05.15 21:37
and the winner is ... JaroZbaw Kaczyński (Polska). Wszystko.
man.of.Stagira2021.05.15 21:36
Nic nie jest w stanie zatrzymać ZWYCIĘZCÓW z PiS! // Nawet pandemia (w którą fałszywie wierzy świat). // Cytat z mądrości fronda.pl
Anonim2021.05.15 22:05
Znam takich co chorowali, mialem okazje widziec tych co zmarli i znam tych co to lecza. Pandemia jest falszywa a ze czasem niespodziewanie ktos autem sie zabije nic sie na to nie poradzi.
Holy_Shit2021.05.15 22:10
To musi być u ciebie objaw po szczepieniu na żółtaczkę przed laty. Współczuję.
Anonim2021.05.15 22:34
Wnioski wyciagam po roku, ty spisz dalej. W lockdown nie wierzylem nigdy, w maski pol roku a w pandemie rok.
REKORD Lewandowskiego - Müllera!2021.05.15 21:34
Brawo Zjednoczona Prawica! Brawo JaroZbaw Kaczyński! Brawo Mateusz Morawiecki!
katolik2021.05.15 21:30
Polacy opłacają osobistych płatnych morderców z SSPIS i posłów. Czy powstał film, aby przyszły denat opłacił swego mordercę, może tak, ale chyba nie ma filmu jak całe całe społeczeństwo opłaciło masono- nazistów, aby ci dokonali masowego ludobójstwo. Widocznie coś ze społeczenstwem psychicznie nie tak, nie wspominając o episkopacie.
Anonim2021.05.15 21:41
Zdaje sie na Hanibalu Lecterze facet zjadal swoj wlasny mozg ktory tamten mu wycinal. To od roku dzieje sie w Polsce a ludzie wrzeszcza ze trzeba ostrzej walczyc z wirusem! czyli de facto ostrzej walczyc z Polakami. Komor gazowych jeszcze nie ma ale oddychanie CO2 obowiazkowe
katolik2021.05.15 21:49
Dokladnie i teraz nie wiadomo, czy na ulicy spotykasz normalnego Polaka, czy już sfiksowanego SSPIS propagandą. Taki wtedy może być niebezpieczny, z czasem taki żywy robokop.
Panie Prezydencie! Nowe wybory!2021.05.15 21:16
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Polak2021.05.15 21:43
Zapomniałeś jeszcze dodać ,aby powiedział i przestrzegł naród o 4 i 5 i kolejnej fali i żeby się zaszczepił na wypadek 4 i 5 i następnych fal. Chociaż mówił w trakcie kampanii w 2020 -że się nigdy nie zaszczepi .Pewnie zapomniał co mówił
matis892021.05.15 21:15
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
matis89 oraz2021.05.15 21:13
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
matis892021.05.15 21:12
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.05.15 21:09
Nowy Ład to nazwa czysto ideologiczna i masońska. Szatanistyczny PIS zmienił nazwę z Nowy Ład NWO na Polski Ład NWO ??? Rozumiem że reszta rzeczy związanych z masońskim Nowym Ładem NWO nie została ujawniona bo nie ma tu niczego co można by nazwać Nowym Ładem Państwa Polskiego, niczego nowego i przełomowego co by można była powiedzieć że to jakiś Nowy Ład Polski. To nazwa czysto ideologiczna.
matis892021.05.15 21:08
,,Nazistowski nowy ład był wdrażany najpierw w Polsce, gdzie też dał się najdotkliwiej we znaki, stanowiąc tym samym zapowiedź przyszłego losu całej Europy.''-------------- https://instytutpileckiego.pl/pl/wydarzenia/poczatek-nowego-ladu-europa-19391940
katolik2021.05.15 21:08
jeden rząd światowy, jedno wielkie europanstwo, bez narodowości . Plus depopulacja i niewolnictwo. za tym głosuje opozycja. Nazisci wszystko trzymaja w tajemnicy przed Narodem, aby postawić Polaków przed faktem dokonanym!
zdrada2021.05.15 21:12
Jak to sie mowi. Jak chcesz komus dac w ryj to najlepiej policjantowi. Nie odda bo sie boi, paragrafy nie pozwalaja. A jak chcesz komus zalozyc chomąto to najlepiej Polakowi, bo nie uzywa mozgu https://www.fronda.pl/a/rosnie-bunt-szwedow-zatrzymac-ludobojstwo,143771.html /// Kiedys sie zapomni o PiSie ale zdrady Polakow nie da sie zapomnac.
katolik2021.05.15 21:22
Tak., dokładnie
Panie Prezydencie! Nowe wybory!2021.05.15 21:00
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Anonim2021.05.15 21:08
Polska nowym Kuwejtem? Brawo komuniści z PiS-su? już nie możemy się doczekać? dokładnie tak, jak na upragnionej szczepionki? chcemy być zdrowi? chcemy żyć za frajer? gratis?
Anonim2021.05.15 21:10
I to wszystko zapewnią nam Żydzi?
AAAtomek2021.05.15 20:59
Gruszki na wierzbie za unijne pieniądze...
"unijne pieniądze"2021.05.15 21:02
A za "jakie pieniądze" ten fundusz będzie realizowany we Włoszech, Hiszpanii, Polsce i w reszcie kołchozu? No, no... żydku...?
AAAtomek2021.05.15 21:11
Nie dam rady ci to wytłumaczyć, za duży debilizm reprezentujesz. ps. Jutro niedziela, jak będziesz w nawie głównej, powiedz do tego na krzyżu: ty Żydku.
AAAtomek - moja codzienna "modlitwa"2021.05.15 21:20
Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend łeeeeee tam !!!! ..... Sram na Jana Pawła 2 ....
AAAtomek2021.05.15 21:58
Twój problem katoprawaku, na kogo "srasz".
szpak bociana2021.05.15 21:24
Nie dam rady ci TEGO wytłumaczyć, ćwoku
AAAtomek2021.05.15 21:57
Dlaczego uważasz, że powinienem użyć zaimka drugoosobowego z biernikiem rodzaju męskiego, a nie niejakiego? ps. Przy okazji chciałbym ci przypomnieć, że kropkę stawiamy na końcu zdania.
szpak bociana2021.05.15 22:34
Tłumaczyć coś / biernik – NIE tłumaczyć czegoś / dopełniacz – za trudne?
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.05.15 20:57
Proszę nie zapominać, że żeby dzielić trzeba najpierw wypracować, bo inaczej Polska zmieni się w drugą Grecję.
katolik2021.05.15 20:50
W Polsce nie ma opozycji, Polacy placą szują, aby jeszcze ich uśmiercały. przeciez to jest załosne i śmieszne. Wybór jest jeden- albo oni albo my.
olo2021.05.15 20:55
Wy icek to kto judasze zydowscy?