31.03.20, 12:10

Dramat w UK. Rząd jednak dopuścił zabijanie w domu

„Kobiety dążące do sztucznego poronienia będą mogły zażyć obie pigułki – mifepristone i misoprostol – w domu do dziesiątego tygodnia ciąży – według rzecznika rządu” Wielkiej Brytanii. „Lekarze wyślą pigułki do pacjentki po skonsultowaniu się z nimi przez telefon albo połączenie wideo”.

 

Oznacza to, że rząd Wielkiej Brytanii po raz kolejny zmienił zdanie. W zeszłym tygodniu wycofał się z wytycznych pozwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci w warunkach domowych. Kilka godzin po ich opublikowaniu na stronie rządowej ukazało się sprostowanie Departamentu Zdrowia i Opieki społecznej, że „nie będzie żadnych zmian w regulacjach dotyczących aborcji”.

W tym tygodniu jednak ponownie dopuszczono wykonanie aborcji w warunkach domowych. „Rządowa decyzja pozwalająca kobietom na zażycie obu pigułek aborcyjnych w domu, będzie ograniczona do dwóch lat albo do końca kryzysu związanego z koronawirusem”.

Liz Parsons z organizacji obrońców życia „Life” powiedziała: „Te znaczące zmiany sprawią, że będzie niemal niemożliwe ujawnienie ukrytych kwestii zdrowia psychicznego – przymusu lub znęcania się – pozostawiając te kobiety bez rzeczywistej pomocy i wsparcia, których rozpaczliwie potrzebują”.

„Rząd bez skrupułów zaprzecza swojemu stanowisku raz jeszcze (...) – dodała Parsons. – To absolutna hańba, że lobby aborcyjne wykorzystuje straszną sytuację, w jakiej się znajdujemy, w przypadku Covid-19, by podżegać do największej zmiany w ustawie aborcyjnej z roku 1967, jakiej nie widzieliśmy od wielu lat, bez jakiejkolwiek konsultacji publicznej”.

Obrońcy życia zwracają uwagę także na fakt, że stosowanie procedury wywołania sztucznego poronienia przy pomocy mifepristone’u i misoprostolu jest również zagrożeniem dla zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego samych matek.

jjf/catholicnewsagency.com, ChurchMilitant.com

Komentarze

violencja2020.03.31 23:53
https://www.youtube.com/watch?v=De91r1QXSQU
Filmy online2020.03.31 18:02
Oglądaj Hit! Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
anonim2020.03.31 15:07
A dopiero cieszyliście się, że koronawirus ratuje życie. Dobrze wam z tym? Powtórzcie może to samo tym, którym już odebrał, ich bliskim przede wszystkim.
abandon all hope2020.03.31 14:46
tytuł: "rząd dopuści zabijanie w domu" lead: "sztuczne poronienie" treść: "ponownie dopuszczono wykonanie aborcji w warunkach domowych" Cenisz dobre dziennikarstwo? I jak godzicie określenie "church militant" z Ewangelią św.Jana 18, 10-11?
Tomasz2020.03.31 14:41
Pani Maria Błaszczyk sie myli! To jest klamstwo to co Pani napisala! Przerwanie ciąży jest morderstwem!! Zabiciem niewinnego dziecka! I setki tysiecy kobiet stracilo zycie przez aborcje farmakologiczna! Ogrom powiklan, krwotokow! Ale widac ta Pani to lobby aborcyjne!
Maria Blaszczyk2020.03.31 17:25
Eeeee... No nie... Nie chce mi się prostować wszystkiego, więc sobie wybiorę: Dziecko to, za SJP, <<człowiek od narodzin do okresu dojrzewania>>. https://sjp.pl/dziecko A tu o bezpieczeństwie aborcji farmakologicznej: https://www.mja.com.au/journal/2012/197/5/early-medical-abortion-using-low-dose-mifepristone-followed-buccal-misoprostol https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23262942 Zresztą, dzień w dzień setki Polek przerywają ciąże w ten sposób. Słyszał pan, by komuś coś się stało? No ja też nie... Aha, i nie, nie jestem żadnym lobby aborcyjnym. Jestem tylko osobą przekonaną o człowieczeństwie kobiet.
Moly2020.03.31 14:26
Przeciwnicy wyboru przegrywaja konsekwentnie w kazdym kraju ( rozwinietym). Nastepnym kropkiem: nakaz przymusowego mieszkania w Polsce gdzie milosiernie rzadzi nam PISo-Katolicka spolka. Czasami ludzie nie wiedza co dla nich dobre i trzeba im nakazac przyjecie tego milosierdzia.
anonim2020.03.31 13:25
WOJNA CYWILIZACJI ŚMIERCI Z CYWILIZACJĄ ŻYCIA TRWA !!!! BOŻE RATUJ !!
T2020.03.31 13:23
To będzie pierwsze i ostatnie zażycie. Generalnie klamka zapadła - Babilon właśnie jest likwidowany. Nie chcieli Bożego Miłosierdzia - dostaną Bożą Sprawiedliwość.
Memento mori2020.03.31 23:40
Tak, wszyscy ci, którzy promują zabijanie niewiniątek, którzy przyczyniają się do ich śmierci zginą i nic ich nie uratuje. I tak jak ty słusznie mówisz, że nie chcieli Bożego Miłosierdzia, to dostaną Bożą sprawiedliwość. Its chastisement time.
Maria Blaszczyk2020.03.31 12:28
Nie zabijanie, tylko przerywanie ciąży. No i w Polsce jest tak samo. Też tabletki przyjmuje się w domu, i "niemal niemożliwe jest ujawnienie ukrytych kwestii zdrowia psychicznego – przymusu lub znęcania się – pozostawiając te kobiety bez rzeczywistej pomocy i wsparcia, których rozpaczliwie potrzebują"... Aha, i nic nie potwierdza, by było to zagrożenie "dla zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego samych matek". Po pierwsze nie mowimy tu o matkach, tylko kobietach w niechcianej ciaży. Po drugie jest to prpcedura bezpieczna, w zasadzie nieróżniąca się od naturalnego poronienia. Naturalnych poronień też chcielibyście zakazać? Ale nie lejcie krokodylich łez. W UK rząd zapewnia, że osoba przerywająca kawrantannę z powodu przemocy domowej nie będzie ukarana grzywną, mówiła o tym chociażby ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel. Widzieliście gdzies podobne zapewnienia ze strony polskiego rządu?
BieS2020.03.31 12:42
Może ta pani Patel już zmieniła zdanie. Co to za rząd gdy co godzina odwrotne zapewnienia. No cóż lewactwo tak ma.
Maria Blaszczyk2020.03.31 17:20
Nie sądzę. Ale może sprawdź, zamiast snuć swoje fantazje bez pokrycia.
anonim2020.03.31 12:45
odmowa przyjęcia mandatu? czy polskie sądownictwo ukarało w takiej sytuacji kobietę, nie słyszałem, nie sądzę
Maria Blaszczyk2020.03.31 19:05
??? A ile takich spraw trafiło przed sąd? Czyżby ZERO? Tu nie chodzi o to, czy koniec końców sąd taką kobiete ukarze. A przecież najpierw jeszcze, w stresie, ona może ten mandat po prostu przyjąć. Tu chodzi o to, że rząd pokazuje, że zdaje sobie sprawę z tego, że wiele kobiet - czy w ogóle słabszych osób - pada ofiarą przemocy w rodzinie i daje znać, że będzie je chronił w tej trudnej sytuacji. I daje im znać, że ich bezpieczeństwo w domu stoi wyżej niż zasady dotyczące kwarantanny. To ważny przekaz.
STANISLAW2020.03.31 13:49
Chyba tak, to nie jest zabijanie. To jest przeważnie mordowanie!
Dell2020.03.31 16:35
Mordowanie z premedytacją.
Maria Blaszczyk2020.03.31 17:10
Zaraz... Sprawdźmy. Morderstwo. Czyli typy kwalifikowane zabójstw, brytyjskie prawo w ogóle tego typu zabójstw nie wyróżnia explicite, więc odniosę się do polskiego prawa, konkretnie są to art. 148 § 2 i 3 polskiego kodeksu karnego, a konkretnie są to zabójstwa polegające na zabiciu człowieka: 1) ze szczególnym okrucieństwem, 2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem, 3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, 4) z użyciem materiałów wybuchowych oraz: gdy ednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstawa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego. No więc chyba nie. Nawet Katechizm Kościoła Katolickiego nigdzie nie nazywa aborcji "morderstwem". A już Biblia, czyli, jak rozumiem, jest to pogląd samego boga Jahwe, ewidentnie aborcji za morderstwo nie uważa. „Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”. (2Moj 21:22) - podczas gdy "Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę" (2Moj 21:23 – 2Moj 21:24) No więc bóg Jahwe uważa spowodowanie poronienia za mniejszy problem niż wybicie zęba. I karą zamiast kary śmierci za "morderstwo" jest tylko grzywna. I to ze względu na poszkodowaną matkę, a nie płód. Zawsze mnie frapuje, gdy ktoś chce być świętszy od własnego boga... Który, nota bene, powoduje poronienie większości ciąż, co czyni z niego abortera nad aborterami.
anonim2020.03.31 17:49
Współczuję pani pani Mario to straszne być takim człowiekiem jak pani ,wsołczuję dzieciom mieć taką matkę to straszne. Jak chce pani oceniać Boga to niech pani czyta całe Pismo Święte ,a nie wyrywki. Szkoda mi pani tak szczerze szkoda . Niech dobry Bóg wybaczy pani ,niech da łaskę nawrócenia .
Maria Blaszczyk2020.03.31 19:07
No przeczytałam całą Biblię, i w ŻADNYM miejscu aborcja nie jest nazwana morderstwem. Serio. A jaką matkę mieć strasznie? Uważającą również córki za ludzi?
Styki2020.03.31 18:18
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i jeśli zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.--Sw Antoni Pustelnik No i prosze Mario Blaszczyk nie jestesmy do pani podobni.
Maria Blaszczyk2020.03.31 19:12
No nie. Tylko że w tym wypadku akurat to ja należę do większości. Pan reprezentuje pogląd mniejszościowy - nic w tym złego, w wielu wypadkach sama mam poglądy wybitnie mniejszościowe - póki nie narzuca się ich innym. Zresztą poglądów większościowych też nie należy, w miarę możliwości, nikomu narzucać. W tym wypadku, na szczęście, nie ma takiej potrzeby. Uważa pan aborcję za zło - proszę jej sobie nie robić. Ja zresztą też uważam ją za zło - ale po prostu na drugiej szali leży dużo większe zło, czyli sprowadzenie kobiet do roli rzeczy.
Styki2020.03.31 20:20
"Tylko , ze w tym przypadku akurat to ja naleze do wiekszosci"-napisala pani. Czyli ten swiety mial racje ,bo ci o zdrowych zmyslach beda w mniejszosci. Swoja droga to skad pani wie, ze jestescie w wiekszosci?
Maria Blaszczyk2020.03.31 21:05
Sondaże opinii publicznej na to jednoznacznie wskazują. https://oko.press/az-69-proc-polek-i-polakow-za-prawem-kobiety-do-przerwania-ciazy-do-12-tygodnia-najnowszy-sondaz/ https://www.medonet.pl/zdrowie,ponad-polowa-polakow-chce-legalnej-aborcji-na-zyczenie,artykul,1730821.html Ale to bez znaczenia. To, że większość coś uważa, nie oznacza jeszcze, że ma rację. Znaczenie ma to, że ja chcę jakiegoś prawa dla tych, którzy go potrzebują. Pan chce decydować o ciałach i życiach innych ludzi w związku ze swoimi przekonaniami religijnymi.
PO - polityczny\054 cuchn\304\205cy trup2020.03.31 16:01
"Nie zabijanie, tylko przerywanie ciąży." Wbicie noża w plecy przypadkowemu przechodniowi to też nie jest morderstwo, tyko np. "rozmyślne przerwanie funkcji życiowych z pomocą ostrego narzędzia". W Studium Wojskowym UJ na pytanie: "Do czego służy karabin?" trzeba było wyrecytować: "Do rażenia siły żywej". Kiedyś ktoś odparł szczerze i zgodnie z prawdą: "Do zabijania". Prowadzący zajęcia chciał faktycznie tego kogoś zabić. Tak więc lewakom zdaje się, że na poziomie języka wiele da się przemycić. Nasz Bóg, w którego nie wierzysz, nie da się nabrać na takie gierki słowne.
Maria Blaszczyk2020.03.31 17:14
??? No tak, jasne. Tylko że jest sporo różnic. Np. ten człowiek na ulicy może wcale nie chcieć być zabity. Fakt, że w takim wypadku ktoś ucierpi - inaczej, niż w przypadku aborcji - jest dużą różnicą. Do tego ludzie zasadniczo nie umierają tak sami z siebie. A ciąże się ronią, tak to już jest. Skoro Twój bóg może abortować większość zarodków - to nie zmuszaj kobiet, by były świętsze od Twojego boga. I nie sprowadzaj ich do roli bezdusznych inkubatorów.
Protestant2020.03.31 16:10
@Maria Blaszczyk Czy to nie Szanowna Pani usiłowała mnie jakiś czas temu przekonać o etycznym problemie spożywania mięsa? Przerywanie ciąży jest OK, a zjedzenie mięsnego obiadu to dylemat? Czy dobrze pamiętam?
Maria Blaszczyk2020.03.31 17:18
A co ma piernik do wiatraka? Po pierwsze, wystarczającym powodem by nie jeść mięsa jest chociażby wzglad na ekologię, głód na świecie czy ryzyko chorób - bo taki covid to tylko preludium tego, co możemy sobie ściągnąć na łeb. Po drugie - jeśli już chcesz się odwoływać do argumentów etycznych, czujące zwierzę, no właśnie, czuje. Zarodek nie czuje. Krowa cierpi - zarodek nie. Jajko np., nawet zapłodnione, nie cierpi - to nie znaczy, że uważam, że należy jeść jajka, ale żadna istota nie ucierpi na jego zjedzeniu - czy rozbiciu czy zniszczeniu go w jakikolwiek inny sposób. Swoją drogą, to ciekawe - idąc tym tokiem rozumowania wszyscy przeciwnicy prawa kobiet do decydowania o własnym życiu powinni być weganami - a jakoś nie są.
Idź precz, szatanie!2020.03.31 12:27
Lewactwo jest skrajnie cwane, jak ich pan - szatan. Nawe ogólnoświatową tragedię wykorzysta do swoich niecnych celów. Ale zawiodą się. I będą jeszcze głośniej ujadać. I tak w kółko. Cywilizacja śmierci. Ale Chrystus już zwyciężył śmierć. Wiedza o tym, stąd ich wściekłość, tak widoczna na tym forum (przy obojętności administratora).
man.of.Stagira2020.03.31 12:24
Starożytni Rzymianie długi czas nie byli w stanie wyobrazić sobie społeczeństwa w którym chrześcijanie wiedli by p r y m oraz w którym obywatele i ‘nie obywatele’ wierzyli by w naukę j a k i e g o ś Boga którego synem był j a k i ś Jezus z Nazaretu. Tymczasem, osoby współczesnych jak Stachu, Po 11 NIE BADZ OBOJETNY, Dam, ladychapel, MaxFiend, Św. Agnieszka Katolicka Kretynizacja etc.etc. NIE SĄ W STANIE przeżyć nawet j e d n e g o dnia nie wypowiadając się na forum fronda.pl O Bogu Ojcu Jezusa z Nazaretu oraz Jego Naśladowcach, Uczniach i Sługach! Oto co osiągnął Swoim Przesłaniem Jezus! w n i o s e k: ZAISTE, CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, ŻYJE i KIERUJE UMYSŁAMI agnostyków i ateistów...na tym forum K A Ż D E G O . D N I A!
Bronek2020.03.31 12:16
To są pigułki przeznaczone dla białych kobiet. Kolorowe mają mieć dzieci, aby zająć zwalniającą się przestrzeń...
Czytelnik2020.03.31 12:15
Obrzydliwe. A zaraz trolle typu Stachu vel Dumny Gej zaczną ujadać....
Idź precz, szatanie!2020.03.31 12:22
A cóż innego potrafią? Ujadanie to ich specjalność. Tyle, że nic z tego nie wynika. Wiedzą o tym dobrze i jeszcze głośniej jazgoczą.