03.10.20, 10:05Screenshot Twitter/FranceNews24

Dramatyczna powódź na południu Francji! Woda porywała domy

Południowe wybrzeże Francji nawiedził sztorm Alex. Odnotowano także rekordowo duże ilości opadów oraz silny wiatr. Potężne powodzie porywały domy i mosty. Co najmniej 10 osób uznawanych jest za zaginione.

Największe szkody pogodowy kataklizm wyrządził na północnym zachodzie kraju oraz na południu. Francuskie media informują, że sytuacja najtrudniejsza jest w rejonie Alpes-Maritimes. Osuwiska spowodowały tam, że kilka miejscowości jest odciętych od świata, a na nagraniach krążących w sieci widać potęgę żywiołu.

Potężna powódź zalewała, a nawet porywała domy, niszczyła też mosty czy ulice. Ludzie tracili dobytek całego życia. Co więcej – 10 osób wciąż jest poszukiwanych a burmistrz Nicei informuje o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze

rebeliant2020.10.3 18:16
Dla prześmiewców: Nie tak dawno temu Krzysztof Jackowski powiedział o nagłej dotkliwej powodzi.
Portofino2020.10.3 14:43
Kara Boża za palenie kościołów.
Włodzimierz Nechamkis2020.10.3 11:45
Módlmy się, żeby nasz dobroczyńca i jedyny obrońca, Pan Prezydent Donald Trump uwolnił się od chińskiego wirusa i wygrał nadchodzące wybory. Jeśli braknie Pana Prezydenta Donalda Trumpa, będzie to prawdziwa tragedia dla dwóch krajów, dla Izraela i dla Polski. Pan Prezydent Donald Trump dał Izraelowi Wzgórza Golan, Judeę i Samarię, po wygranych wyborach być może da Polsce Strefę Kaliningradu.
GS2020.10.3 23:18
Ale jak Przegra, to może Ruscy wezmą sobie przesmyk Suwalski (widząc samych lewackich pipusiów na zachodzie). Wtedy ludzie krytykujący teraz Trunmpa będą pisać, ze zabrali nam z winy PiSu. A w ogóle Polacy to bałaganiarze i debile i dobrze jak ktoś inny nimi rządzi.