03.08.15, 14:26

Duda będzie lepszym prezydentem – tak uważa połowa Polaków

Wg badania, 17 proc. pytanych stwierdziło, że Andrzej Duda będzie zdecydowanie lepszym prezydentem. 31 proc. odpowiedziało natomiast, że "raczej lepszym".

W ocenie 8 proc. respondentów prezydent wyłoniony z szeregów PiS będzie zdecydowanie gorszą głową państwa, zaś 14 proc. wskazało odpowiedź "raczej gorszą". 30 proc. badanych nie ma z kolei sprecyzowanego zdania na ten temat.

Według badania CBOS, pochlebne opinie wobec prezydenta elekta płyną głównie od zwolenników PiS (89 proc.) oraz wyborców Pawła Kukiza (68 proc.). Negatywnie o Dudzie wypowiedzieli się głównie elektorat PO (58 proc. wskazań). Jedynie 9 proc. z nich twierdzi, że Duda lepiej będzie sprawował swój urząd. Należy podkreślić, że aż 33 proc. nie ma zdania w tej sprawie

 

MT/telewizjarepublika.pl 

Komentarze

anonim2015.08.3 15:04
Poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko.
anonim2015.08.3 15:18
Jestem głęboko przekonany, że Pan Prezydent Andrzej Duda zaskoczy wszystkich...Nawet swoich przeciwników politycznych. Dość dużo słuchałem tego co i jak mówi. I twierdzę, że po raz pierwszy w historii III RP będzie w stanie wznieść się ponad partyjne i układowe podziały, aby być Prezydentem Narodu. I nie będzie popełniał błędów w stylu "traktat lizboński", "bnajbrit", czy błyskawiczne uznanie niepodległości Kosowa...O innych Prezydentach nie chce mi się pisać...
anonim2015.08.3 16:10
@Adagio Napisałem tak, ponieważ uważam, że Prezydent Duda jest o wiele lepiej przygotowany na ostrzał przeciwników, niż śp. Prezydent Kaczyński, który był świetnym Prezydentem, ale media Go rozniosły (medal z kartofla dla towarzyszy - Sianeckiego i Miecugowa). Nawet ci, co kompletnie nie rozumieli, jaka była jego koncepcja Polski, i ile dla niej zrobił - określali Go słowami - Niedojda, Gamoń, Ciamajda..Mówili to mechanicy samochodowi o Profesorze Prawa! Dzisiaj jest kompletnie inna sytuacja medialna. Kiedyś historia uczciwie Go oceni. O Prezydentach agentach - nie piszę... Są książki, i będą następne.
anonim2015.08.3 17:35
Noooo litościiiii... O to chyba nie będzie trudno, prawda?? Wolałbym, aby nie był jedynie "lepszym" Prezydentem RP od B. Komorowskiego, bo to żaden wyczyn przy tak fatalnej prezydenturze ustępującej głowy państwa, ale żeby mierzył wyżej, znacznie wyżej, by był po prostu DOBRYM Prezydentem RP.
anonim2015.08.3 17:38
@Adagio Zacznijmy od tego, że Pan Kwaśniewski NIGDY nie powinien zostać Prezydentem WOLNEJ Polski. Dlaczego?? Ano z bardzo prostego powodu - jako wysoki reprezentant zbrodniczego systemu komunistycznego trzymającego kraj w niewoli przez okres 50 lat, skutecznie z tą wolnością ew. WOLNEJ Polski walczył. Nie wspomnę już o tym, że był to Prezydent, który bodaj najbardziej skompromitował nas na arenie międzynarodowej i wewnętrznej. Wystarczy tylko wspomnieć na żałosne "tańce z grobami"...
anonim2015.08.3 23:13
@adagio Jeśli chodzi o możliwości wątroby, to faktycznie kwachu bił na głowę wszystkich.
anonim2015.08.3 23:57
Moze zaczekajmy z ocenami. Po owocach go poznamy...
anonim2015.08.4 7:37
@ Finch co jak co, ale Kaczyński na pewno nie był gamoniem. wystarczy posłuchać jego znakomitej przemowy z okazji wybuchu II wojny światowej w 2009 r.