06.07.21, 13:41fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

Duda do Franciszka: zapewniam o naszym modlitewnym wsparciu

Papież Franciszek przeszedł w niedzielę operację chirurgiczną. Z tej okazji depeszę do papieża skierował prezydent Andrzej Duda.

"Wasza Świątobliwość, Czcigodny Ojcze Święty, w imieniu własnym i moich Rodaków pragnę skierować do Waszej Świątobliwości serdeczne myśli i życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia" - pisze Duda.

Prezydent zapewnił papieża o modlitewnym wsparciu.

"Naszym modlitwom towarzyszy ufność, że Wasza Świątobliwość już wkrótce podejmie swoje obowiązki, aby nadal prowadzić Kościół Katolicki i Państwo Watykan oraz wspierać przesłaniem miłości i nadziei całą światową społeczność, która tak bardzo potrzebuje duchowego wsparcia płynącego od papieża Franciszka w tych trudnych czasach" - zakończył prezydent.

Operacja odbyła się w dyskrecji. Papieżowi towarzyszył jedynie prywatny lekarz i kierowca. Stolica Apostolska przekazała, że papież potrzebował leczenia "objawowego zwężenia uchyłkowego” okrężnicy.

Operacja zakończyła się sukcesem. Franciszek ma spędzić tydzień w szpitalu.

jkg/pap

Komentarze

Anonim2021.07.7 8:32
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
ak2021.07.6 14:53
Eeee Powinien Papieżowi pogratulować udanego wyboru szpitala. Na życzenia zdrowia przyjdzie czas jak wyzdrowieje.
AAAtomek z loży Polin2021.07.6 14:52
Wszędzie widzę antysemitów i pazernych księży-pedofilów... ALE lubię ich druty obciągać! Lubię jak mi w kichę dają i PŁACĄ! Nie ma to jak DUŻY chüj narodowca!
Jenny2021.07.6 13:57
Dużo zdrowia Franciszku. Dudus kiedy skończysz kompromitować Polskę?
Foster2021.07.6 14:10
Wczoraj Fronda dala artykuł, że to niby antychryst, a dzisiaj sugeruje, że zależy im na jego zdrowiu. Nic nie rozumiem. Cały czas modlę sie za papieża Franciszka, ale bardzo mnie boli też to, jak na tym Forum jest podważana jego wielkość i nieomylność. W końcu jest to Portal katolicki.
AAAtomek2021.07.6 14:46
...kat...olicki...