W grudniu ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Obaj przywódcy będą uczestniczyć w szczycie NATO w Londynie. O planowanym spotkaniu poinformował media rzecznik prezydenta Polski, Błażej Spychalski.

Spotkanie miałoby być pokłosiem odwołaneje wizyty prezydenta Trumpa w Polsce; Amerykanin miał gościć na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale nie przyjechał, podając jako powód konieczność pozostania w kraju w obliczu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian. Prezydent obiecał, że odwiedzi Polskę w przyszłości. Póki co wszakże się na to nie zanosi; Duda spotkał się z Trumpem w Waszyngtonie, a teraz ma dojść do rozmowy w Londynie.

Spychalski powiedział, że cele stawiane przed wizytą Trumpa w Polsce zostały już zrealizowane. "To, co miało być w agendzie wizyty pana prezydenta Donalda Trumpa, na czym nam ogromnie zależało, zostało zrealizowane łącznie z deklaracją pana prezydenta Donalda Trumpa o tym, że wizy dla Polaków będą w najbliższych kilku miesiącach zniesione" - stwierdził na antenie Radia Plus.

bsw/radio plus