04.12.20, 10:29fot. TT/Adam Guz/KPRM

Dworczyk: W Polsce nie brakuje respiratorów. To fake news

- Apeluję do wszystkich polityków o odpowiedzialność i o niewykorzystywanie epidemii do tego, żeby realizować partykularne cele polityczne – powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk odniósł się w ten sposób do informacji przekazywanej dzisiaj przez w niektórych mediach przez polityków opozycji, jakoby w Polsce brakowało respiratorów. Stwierdził, że są to „fake newsy”.

Dodał też:

- Fakty są następujące. Dzisiaj w Polsce mamy około 18 tys. wolnych łóżek covidowych i około 1300 wolnych respiratorów dla pacjentów covidowych. To są miejsca, które czekają na chorych. Mam nadzieję, że one nie będą nigdy zajęte. To są fakty

- W ostatnich miesiącach  Agencja Rezerw Materiałowych wydała 3996 respiratorów i 5447 kardiomonitorów. Każdy szpital, który zgłasza uzasadnioną potrzebę dostarczenia sprzętu tego typu, jest obsługiwany przez ARM – poinformował.

 

mp/kprm/fronda.pl

 

Komentarze

Anonim2020.12.4 16:27
respiratorów w Polsce nie brakuje bo u nas DPSy pilnowane są dość dobrze a czynniki biologiczne jak niewysoka względem zachodu średnia życia i szczepienia BCG, sprawiają że ludzie umierają niemal wyłącznie przez walkę z wirusem
Anonim2020.12.4 10:35
Dworczyk gęba Pinokia.