22.05.15, 10:45

Dziennikarz "Rzepy" do Olejnik: Dlaczego to zrobiłaś?

"Droga Moniko, dlaczego uznałaś, że być dziennikarką, to dla Ciebie za mało? Dlaczego postanowiłaś przystąpić do sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego? Dlaczego stwierdziłaś, że Twoim zadaniem jest zniszczenie Andrzeja Dudy?" - pyta dziennikarz "Rzeczpospolitej" Dominik Zdort w liście do Moniki Olejnik. 

"Tak jak moja gazeta – „Rzeczpospolita" – nie zamierzam wskazywać po tej debacie, na kogo głosować. Każdy dziennikarz czy publicysta, mam prawo do własnych poglądów. Ale uczestnicząc w debacie prezydenckiej trzeba się powstrzymać od własnych uprzedzeń, sympatii, kompleksów. A także nie należy ulegać naciskom polityków." - dodaje. 

"Niestety, droga Moniko, „pojechałaś po bandzie", żeby ratować Bronisława. Rozumiem, jest wzmożenie moralne PO, żeby ratować „Wujka Bronka". Widzę je wszędzie dookoła. Ale my jesteśmy dziennikarzami. Spójrz na kolegów i koleżanki: Pochanke, Ziemiec, Rymanowski, Gawryluk – mają swoje poglądy polityczne, ale wytrzymali.

Nie wiem, czy pytania dla Ciebie, Moniko, pisał sztab Komorowskiego, czy sama je wymyśliłaś. Mam nadzieję, że sama je napisałaś, bo to przynajmniej oznaczałoby, że starasz się być sobą, choć jesteś daleka od obiektywizmu.

W czwartek niestety WSZYSTKIE Twoje pytania były korzystne dla Komorowskiego. Tak jakby napisał je dla Ciebie nasz wspólny znajomy Misio, razem z Ostachowiczem." - pisze dalej Zdort.

"Pewnie, po tym co napisałem, nie zaproszą mnie już do TVN. Trudno. Ale raz jeszcze piszę: warto być dziennikarzem, a nie partyjnym propagandystą. Mam nadzieję, że wybory wygra kandydat bardziej popularny. Choć niestety, możliwe jest, że jeśli wygra nie ten, co trzeba, to i tak wygra ten, który powinien. W końcu trzeba obronić Polskę przed faszyzmem. Za wszelką cenę, wszelkimi środkami. Moniko?" - kończy autor.

kad/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2015.05.22 11:05
Zapewne Dominik Zdort jest dziennikarzem niezależnym ha ha ha
anonim2015.05.22 11:23
@HansMesser Przeczytaj tekst ze zrozumieniem. Każdy ma swoje poglądy lecz nie powinna być stronnicza. Dlatego stokrotka z powodu tej negatywnej cechy, nie może być uznana za pełną profesjonalistką.
anonim2015.05.22 11:24
Jak wygra Komorowski z PO natychmiast wprowadzi podatek katastralny , który pozbawi was ciężko przez lata pracy nabytych mieszkań, domków, działek , których nie będą w stanie utrzymać ! Mówi się o około 1 % wartości nieruchomości !! To od mieszkania wartości 250 000 tys 2,500 zł. corocznie !!! Wszystko już przygotowane , czekają na lepszy czas dla nich ( po wyborach !! )
anonim2015.05.22 11:46
@HansMesser nie chodzi o niezależność ale o obiektywizm i bezstronniczość.... ale cóż jak komuś obecna prezydentura całkowicie przysłania rzeczywistość to choćby PBK nie ubiegał się o urząd to dla Ciebie i Tobie podobnym i tak on wygra w uczciwych wyborach bez wsparcia mediów i postaw iście dziennikarskich jak np. oposana w artykule postawa "dziennikarki".... czytaj ze zrozumieniem!!!!!!
anonim2015.05.22 13:09
// Zdort zapomina, że nie ma głupich pytań, takie bywają tylko odpowiedzi! // ...i pytający.
anonim2015.05.22 16:08
Jak do takiej osoby jak *ojajnik* można się zwracać per *Droga*? To obrzydliwe, takie mentalne *zbliżenie* do Funkcjonariuszki osobiście zaangażowanej w trzymanie Polaków w niewolnictwie.
anonim2015.05.23 12:54
Wzajemne oskarżanie się o stronniczość ludzi, którzy nie wiedzą że prawda jest jedna i że system partyjny ze swej natury jest stronniczy, jest żenadą i politycznym meczem ćwiczonym dawno przed wyborami do czego przyznał się Szczerski.