29.06.13, 10:35Jarosław Kaczyński (Fot.Fronda) i Donald Tusk (Fot.Πρωθυπουργός της Ελλάδας/Wikipedia)

Dziś dwa kongresy: PiS - walczy o poparcie społeczeństwa i PO - walczy o przetrwanie na scenie politycznej

Dwa kongresy i dwaj inni adresaci. " Kongres partii Jarosława Kaczyńskiego nie ma żadnego podtekstu wewnętrznego. Skierowany jest przede wszystkim do opinii publicznej, szczególnie do wyborców, którzy dotychczas na tę partię nie głosowali. Inaczej jest w Platformie Obywatelskiej. Spory wewnętrzne sprawiają, że kongres jest skierowany do członków partii. Donald Tusk będzie próbował przywrócić resentymenty i dychotomię PiS-PO" – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" dr Rafał Chwedoruk, politolog z UW.

W Sosnowcu zjawi się dziś Jarosław Kaczyński, który po raz kolejny zostanie wybrany na szefa partii, gdyż brak innych kandydatów. Natomiast kongres Platformy odbędzie się z mniejszym rozmachem i będzie skupiony głównie na rozwiązywaniu wewnętrznych problemów partii. Donald Tusk musi się rozprawić z frakcją schetynowców, wciąż mocnych na Śląsku oraz musi poradzić sobie z zaogniającym partyjny spór Jarosławem Gowinem, który tuż przed kongresem oświadczył, że chce być premierem i zadeklarował swój start w wyborach na przewodniczącego PO.

Wszystkie oczy mediów skierowane są dziś na Śląsk i Sosnowiec.

sm/Gazeta Polska Codziennie

Jaro

Komentarze

anonim2013.06.29 10:59
"W Sosnowcu zjawi się dziś Jarosław Kaczyński, który po raz kolejny zostanie wybrany na szefa partii, gdyż brak innych kandydatów." Tradycyjnie.
anonim2013.06.29 11:32
Oni są tak identycznie ze nawet kongresy robią w ten sam dzień.Gdzyby Kaczor wystąił na kongresie PO a Tusk na kongresie PiS nic by się nie stało ,oni myślą tak samo i robią prawie tak samo.Gdyby ich obu z ich partiami przeniesć do Korei Płn pasowali by tam idealnie.
anonim2013.06.29 11:35
petrasCK dezerter - pleć peciugo
anonim2013.06.29 12:51
@Kurt Ka Hmm... Z tą subtelną różnicą , Przyjacielu , że np. taki Stalin swoich konkurentów po prostu fizycznie eliminował , wysyłał do obozów pracy przymusowej , zlecał czystki.... Ale kto zwraca uwagę na takie szczegóły ?? Przecież Kaczyński i PIS - Najgorsze Zło.... Pozdrawiam :)
anonim2013.06.29 12:59
@pikador A nie słyszałeś jak Pis używał służb do celów politycznych?
anonim2013.06.29 13:15
@Tomek513 Przyjacielu ! Słyszałem , ale nie wiem na ile są to informacje pewne i konkretne. Oczywiście , że za rządów PIS - u też pojawiały się niedociągnięcia , ale pamiętam też afery polityczne z udziałem PO. Porównywanie jakiejkolwiek partii w systemie demokracji do struktur funkcjonowania zrzeszeń , którym przewodzili panowie Hitler i Stalin uważam po prostu za znaczną przesadę i do tego odniosłem się w swoim komentarzu. Pozdrawiam :)
anonim2013.06.29 13:25
PiS to nie jest największe zło , to poprostu zbieranina socjalistów socjopatów działających pod przykryciem religijności i tradycyjnych wartości... hmm PO to klika cwaniaczków kręcących lody na wszystkim co się da spieniężyć. PO są całkowicie apolityczni i bezideowi w przeciwieństwie do PiS który pozuje na republikanów ..... Niestety brak trzeciej siły politycznej by te dwie partie spuścić w kiblu. Dlatego głosuję zawsze na PSL bo wieś mi jest bliska :-)
anonim2013.06.29 13:36
Chodzi mi o skalę tego porównania. W mojej ocenie jest to porównanie przesadne. Należy wykazać się ostrożnością porównując kogoś do zbrodniarzy , ludzi , którzy krwią mas zapisali się na kartach historii. To o czym piszesz to rozgrywki polityczne. A jak postąpił Tusk w stosunku do Gowina ? Według mnie realnym powodem usunięcia był spór o przywództwo w partii. Gowin był zbyt potężny i należało się go ,, pozbyć ". Teraz to były minister wykazuje się działaniem i postanawia wystartować na stanowisko szefa. Po prostu się nie zgadzali co do kierunku rozwoju partii. Podobnie i w Ruchu Palikota jeśli chodzi o Wandę Nowicką , czy posłankę , która ostatnio też opuściła RP. Taka jest polityka.. By nudno nam rodakom nie było :) Myślisz , że chodzi o rzeczywiste dobro obywateli ? To kolejna odsłona ciągłej gry człowieka na scenie teatru świata. Pozdrawiam :)
anonim2013.06.29 13:40
@petrasCK Myślę , że nie nikogo nie zsyłał do obozów pracy , ani nie zlecał mordów. :)
anonim2013.06.29 15:08
Kurt Ka_ Gratuluję porównania! Żenada, że aż boli!
anonim2013.06.29 15:47
GośćZcH- Chcesz powiedzieć, że Tusk nie kłamie? Bo ci uwierzę ha, ha, ha, ha ha!
anonim2013.06.29 15:51
amroz.p- Ta prostytutka polityczna PSL to partia (prawie) samych złodziei i karierowiczów.
anonim2013.06.29 16:15
Terefee wystaw lep a muchy przylgną :-) Gratuluję cox jesteś dzisiaj pierwszy/a :-) wygrałeś sznurek do snopowiązałki!!!! Grasz dalej?
anonim2013.06.29 16:24
aromz.p- Oddaję go tobie. Myślę, że wiesz, co z nim zrobić ha, ha, ha, ha.
anonim2013.06.29 16:31
walka o koryto świnie nie znoszą konkurencji finansowania partii z budżetu państwa prosiaki nie zlikwidują długów nie zmniejszą, raczej pozaciągają kolejne oglądałem dziś w TV u brata te ich partyjne spędy przez kilkanaście sekund Kaczyński pieprzył jak potłuczony socjalista o finansowaniu artystów (szkoda tylko k**wa, że z naszych podatków) Na spędzie PO jakiś wieprz coś chrumkał ale go nie słuchałem, popatrzyłem tylko na Bufetową i Tuska w pierwszych rzędach - PR-owcy się nie popisali, ja bym te skompromitowane ryjki do tyłu poprzesadzał Czarno widzę przyszłość naszego nieszczęśliwego kraju Te knury z partii zasiadających w sejmie nie mają ŻADNEGO pomysłu na rządzenie w obliczu nadciągającej katastrofy
anonim2013.06.29 17:12
A nie lepiej było zrobić jeden zjazd i po krzyku.Przecież oni się niczym nie różnią brednie,idiotyzmy,sztuczki pr mają te same,tylko gęby inne aaa moze Kaaczor wiecej płaci za ochrone ,taka tam drobna różnica.
anonim2013.06.29 17:15
@ cox :-) Wiem co z nim zrobić - oddać do muzeum PRL jako przykład strategicznego towaru deficytowego:-) Stary jesem to niestety pamiętam tamte czasy.... hmm oby nigdy nie wróciły!!!!! Ps tkwię w warsztacie to mi się szydera włącza , ale cóż poradzić , trzeba się od czasu do czasu zmałpoludzić i pozbytkować :-) Pax cox :-) nic osobistego :-) pozdrawiam
anonim2013.06.29 17:34
aromz.p- Jedna z moich nauczycielek z liceum mawiała do tych, którzy byli nieprzygotowani i delikatnie mówiąc pletli głupoty- ,,a idź weź sznurek od snopowiązałki i się powieś, a potem przyjdź i powiedz jak było". Też nic osobistego i pozdrawiam. Ps. Czasami dobrze jest się pośmiać.
anonim2013.06.29 22:51
"Nasza Polska, Nasza Ojczyzna" - zawołał PiS. "Takiego wała!" - odkrzyknęli Polacy, wykonując słynny gest Kozakiewicza.
anonim2013.06.30 0:59
Po owocach ich poznacie...Wystarczy porównać wyniki gospodarcze za rządów PiS i PO. Tylko młode wróble na końskie łajno dają się złapać.
anonim2013.06.30 7:41
Aniołek1989- O ile wiem, to PIS jak narazie jest liderem w sondażach.