27.03.20, 11:35Fot. Benhur Arcayan, CC 0 / Pixabay - peter-gamal

Dziś o 18:00 módlmy się razem z papieżem o ustanie pandemii!

Zapraszam do włączenia się poprzez transmisje medialne do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa, którą w piątek o godz. 18.00 poprowadzi papież Franciszek. Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” całemu światu. Można wtedy uzyskać odpust zupełny – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że papież Franciszek zapowiedział w minioną niedzielę, podczas modlitwy „Anioł Pański”, że w piątek 27 marca o godz. 18.00, poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. „Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków przekazu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec papież Franciszek udzieli błogosławieństwa +Urbi et Orbi+ z możliwością otrzymania odpustu zupełnego” – podkreślił.

Modlitwa potrwa około godziny. W tym czasie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, Papież Franciszek poprowadzi medytację. „W tym czasie przed Bazyliką Świętego Piotra będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani, jak czytamy w licznych dokumentach” – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Ks. Rytel-Andrianik dodał, że Kościół w Polsce włącza się w papieską modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa – za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za służby medyczne i sanitarne, które w tym czasie z ogromnym poświęceniem niosą pomoc ludziom. Poinformował też, że modlitwa z papieżem Franciszkiem będzie transmitowana na oficjalnym kanele watykańskim na YouTube VaticanNews: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ oraz w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu.

Dzięki duchowemu uczestnictwu w modlitwie prowadzonej przez Ojca Świętego możemy doświadczyć wspólnoty i jedności Kościoła na całym świecie w tym trudnym czasie. Bóg jest blisko każdego z nas, kierujmy do niego nasze prośby o pokój w sercu. Bądźmy razem, pomagajmy osobom potrzebującym, szczególnie chorym i starszym, niech nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Episkopat.pl

Komentarze

Józef2020.03.28 8:20
A co w tych dniach ma nam do powiedzenia kard.(nomen omen)Marx(Marks)?????
piotr2020.03.27 17:34
ten niby papież powinien najpierw krzyżem leżeć z tydzień jako przebłaganie Boga za wprowadzenie pachamamy do koscioła a nie teraz udaje gorliwego katolika.Dopusciił się profanacji i musi za to odpowiedzieć. to antychryst, pomiot szatana
skarb2020.03.27 16:13
lewactwo NAWROCIC SIE BO ZGINIECIE JAK SIE NIE NAWROCICIE !!!!!!!!!! doprowadziliscie do sodomy jakiej nie znal swiat od jego zalozenia,jeszcze czujecie niedosyt i urzadzacie sobie jadke,KATOLICY NIE REAGUJCIE NA BZDETY POdjudzaczy lewactwa znane od kad istnieje ta sekta,zlo przyciaga zlo,zawierzcie N A T U R Z E ONA W ODPOWIEDNIM CZASIE WYMIERZY SPRAWIEDLIWY WYROK
smutno mi staremu pedałowi 2020.03.27 14:18
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale wiosna idzie. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami"; 𝐭𝐚𝐤 𝐭𝐚𝐤 𝐊𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧 𝐭𝐨 𝐣𝐚 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud. A teraz klika słów od mego sponsora: Randki kamerki pokazy skype! Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Izydor2020.03.27 13:10
Czy jak tą modlitwa nie zadziała I chorych nadal będzie przybywalo to jest przewidywana modlitwa do Ganesza. Latającego potwora spaghetti. Cthulu?
Wojciec2020.03.27 13:16
Oni już zanim zaczęli modlitwy mają odpowiedz na to dlaczego nie zadziałała. Wachlarz ich jest bardzo mały wiec będzie tak jak zawsze.
Oloo2020.03.27 13:02
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
IKS2020.03.27 12:31
Tylko dlaczego nie DROGA KRZYŻOWA? ...
olo2020.03.27 17:36
bo musiałby uklęknąć prze Jezusem,a franek ma niemoc w kolanach
antoni.s2020.03.27 12:13
Dzisiaj rano w mojej miejscowości zmarła młoda dziewczyna,matka chyba siódemki dzieci,miłosierny pan bóg obdarzył ją rakiem,płakać się chce.
Pleban2020.03.27 11:59
Skuteczność katolickich modłów o wygaśnięcie epidemii jest niezaprzeczalna i na miarę skuteczności katolickich modłów o deszcz - gdy katolicy modlą się o deszcz, prędzej czy później pokropi jak amen w pacierzu!
BOGAnieMA2020.03.27 11:53
Odprawię koronkę do Najsmaczniejszego Klopsa Latającego Potwora Spaghetti. Niech nas swoimi mackami-kluseczkami osłoni od tej zrazy. RAMEN!
stop opętanym2020.03.27 12:35
A idioci są !
Wojciec2020.03.27 13:14
Czym się twój bóg różni od jego boga ? Realizacja modlitw na dokładnie tym samym poziomie.
bezlitosny internauta2020.03.27 11:51
Ani słowa o tym co wczoraj zdarzyło się w USA?