03.07.19, 08:00

Eugeniusz Kłopotek: PSL jest w kropce - nie ma dobrego wyjścia

Nie ma dla PSL dobrego rozwiązania - mówi z goryczą Eugeniusz kłopotek, polityk Ludowców i zwolennik samodzielnego startu partii. Jak powiedział w rozmowie z PAP, jeżeli Platforma Obywatelska dogada się z Wiosną i SLD, to PSL musi iść do wyborów samo. A to nie daje pewności pokonania progu wyborczego.

Rada Naczelna PSL zbierze się 6 lipca i podejmie decyzję w sprawie formuły startu w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Jak mówi szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, opozycja nie ma szans pokonać PiS idąc w jednym wielkim bloku. PSL chciałoby utworzyć własny, centrowo-chrześcijańsko blok, pozostając obok bloku lewicowo-liberalnego. Jak wskazał, wszystko zależy od PO - czy partia będzie chciała iść z Wiosną i SLD, czy z PSL.

Eugeniusz Kłopotek uważa jednak, że to jest już przesądzone - Platforma wybrała lewicę.

"Ja wiem, że większość moich koleżanek i kolegów ewentualnie dopuszcza koalicję tylko z PO bez lewicy, ale my wiemy z góry - przynajmniej ja wiem, bo za długo w polityce siedzę, żeby tego nie wyczuwać - że już lider PO Grzegorz Schetyna z liderem SLD Włodzimierzem Czarzastym są dogadani" - powiedział.

Zdaniem polityka ostatecznie więc PSL albo wystartuje samodzielnie, albo wróci do Platformy, mimo jej lewicowego sojuszu.

bsw/pap, fronda.pl

Komentarze

100% racji2019.07.3 13:03
W kropce ? dajesz cały czas KROPKI w GACIE ! KLOP-OTEK oczywiście, że ma ! POgonić całą wierchuszkę ZSL nahajem paszoł won stare dziadygi które myślą, że muszą być przy KORYCIE na zawsze.
02019.07.3 9:45
panie klopotek koniec z doczepianiem sie do czyjegos ogona, wziac sie w garsc, zakasac rekawy i dzialac tak jak przy gesiach panie gospodorzu
Tom Bombadil2019.07.3 9:09
PSL jest w sytuacji szyszki umiejscowionej w końcowym odcinku jelita prostego. Ani wejść ani wyjść. Ani samo, ani z kimś...
Arczi2019.07.3 9:06
Panie kochany - wystarczy złodziejstwa, pijaństwa układów w GS-sie i szmatałajstwa przez tyle lat. Cześć jak czapka...
BURAKOW CZERWONYCH MAMY DOSC NA POLU2019.07.3 8:52
WIES MOWI DZIS PSL WON
maly kamyk2019.07.3 8:50
po tych wyborach przez cztery lata w psl bedzie zal zagrzechy wyrzadzone polsce i polakow
jako czlonek osp nie glosuje na psl bo to jest tar2019.07.3 8:44
obecnie psl yo jest smietnik polityczny i przechowalnia zydokomuny przygarneli stefka mirabelke a i syna tego zasluzonego dla niemiec iizraela co w czasie wojny jako zyd niby bardziej bal sie polakow niz niemcow
CZY TO NIE WSPOLCZESNI JUDASZE2019.07.3 8:40
PSL JAKO ZDRAICY POLSKIEJ RACJI STANU POWINNI PO TYCH WYBORACH ZNIKNAC ZE SCENY POLITYCZNEJ.UCZESTNICZYLI W RZADACH SLD PO I PRZYCZYNIALI SIE DO GRABIERZY POLAKOW MAJATKU PRZEZ ZYDOKOMUNE.BRALI UDZIAL W NOCNEJ ZMIANIE I PODW.ZYZSZENIU WIEKU NIE PRZESZKADZALO IM ZE BOLEK WZMACNIA LEWA NOGE ,KTORA TAK PRAKTYCZNIE WTEDY NIE ODDALA WLADZY..
ebe ebe2019.07.3 8:21
Wybór dla PSL jest trudny - albo opowiedzieć się \za wolnością prawdziwą - albo kościelną - czyli licznymi zakazami i nakazami - ale nie dla siebie - dla innych!!! Bo temu, który nie chce - to przecież nie trzeba zakazywać.