04.12.21, 14:39Fot. screenshot - YouTube (Ryszard Legutko)

Europejska prawica spotkała się w Warszawie. ,,Wielki potencjał, który trzeba wykorzystać’’

W Warszawie odbyło się dziś spotkanie szefów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, którzy z inicjatywy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dyskutowali o zacieśnieniu współpracy i planach reformy Unii Europejskiej. Spotkanie podsumowali na konferencji prasowej europosłowie: prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Ryszard Legutko i Tomasz Poręba oraz wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Prof. Ryszard Legutko przypomniał, że ponad 50 proc. obywateli Unii Europejskiej jest niezadowolonych z obecnego kierunku, w jakim dąży wspólnota.

- „A więc przedstawiciele tych partii, które tu widzicie i tych partii, których tu nie ma, faktycznie reprezentują większą część społeczeństw europejskich”

- podkreślił.

- „To jest wielki potencjał polityczny, który musi być wykorzystany, jeszcze raz powtarzam, dla ochrony Europy i przedstawienia narodom europejskim wizji alternatywnej, pozytywnej, bliskiej doświadczeniom, pragnieniom Polaków, Węgrów, Francuzów i wszystkich narodów, które zamieszkują obszar UE”

- dodał.

Prof. Zdzisław Krasnodębski zaznaczył, że w przyszłości odbywać się będą kolejne spotkania polityczne tego typu. Planowane są jednak nie tylko spotkania liderów politycznych, ale również wiele innych inicjatyw, o czym mówił europoseł Tomasz Poręba.

- „Będziemy organizować w najbliższych miesiącach również szereg konferencji intelektualnych na poziomie ekspertów, profesorów, think-thanków europejskich, po to, żeby przygotować taką wspólną wizję, nasze odpowiedzi na tą toczącą się debatę organizowaną przez PE, instytucje euopejskie de facto, debatę o przyszłości UE”

- zapowiedział.

Wskazał, że obecnie w Unii toczy się jedynie debata o stworzeniu superpaństwa bez kompetencji państw narodowych, co trzeba zmienić.

- „My chcemy zupełnie innej Unii. Chcemy Unii Europejskiej ojczyzn, chcemy suwerennych krajów, suwerennych rządów. Chcemy też bardzo dobrze współpracować z instytucjami europejskimi na poziomie relacji rząd-instytucje, ale przede wszystkim stawiamy na to, żeby w UE większe prawo i więcej głosów mieli obywatele, którzy wybierają rządy w demokratycznych wyborach, a nie technokraci, eurokraci, którzy takiej legitymacji demokratycznej nie mają”

- podkreślił.

Zaznaczył, że to suwerenne państwa, a nie unijni biurokraci mają decydować o tym, jak będzie wyglądało nasze życie.

kak/PAP, TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze

Sebastian2021.12.5 17:28
A może Kaczyńskiemu Nord Stream2 jest na rękę? PiS nie robi nic, by zablokować rurę przez Bałtyk. Kiedyś prezes Kaczyński obiecywał nam IV RP, a skończyło się tym, że straszy IV Rzeszą. Podczas posiedzenia klubu PiS sprawa Mejzy była tylko marginesem, bo Kaczyński był zajęty prezentacją swego kolejnego błyskotliwego oglądu geopolityki. Prezes powiedział, że Władimir Putin odbudowuje ZSRR, a w Niemczech nowa koalicja rządząca ma budować IV Rzeszę. Tak, tak, zdaniem Kaczyńskiego niemiecka socjaldemokracja SPD, razem z liberalnym FDP i lewicowymi Zielonymi ma w planach budową nowego totalitarnego reżimu, który zasługuje na miano kontynuacji zbrodniczego państwa Hitlera.
Paweł2021.12.5 17:16
Niewidziany od dawna Jarosław Kaczyński objawił się z nową energią. Nie ma się co dziwić — na horyzoncie wypatrzył sobie nowego wroga, a wtedy zawsze prezes dostaje przyspieszenia. Któż jest owym wrogiem? To hasło brzmi złowrogo, zwłaszcza w ustach prezesa: IV Rzesza, którą zaczynają budować Niemcy. Prezes wie, że aby poruszyć opinię publiczną musi rzucać coraz bardziej toporne hasła. Ale tym razem jednak przeszedł samego siebie. Bo jeśli dokonać egzegezy jego słów — a to ulubiona rozrywka „Stanu po Burzy” — to okaże się, że tym nowym Reichem ma być... Unia Europejska. Im starszy Kaczyński, tym bardziej wierzy, że historia zatacza koło. Widzi dzisiejszą Polskę jak II Rzeczpospolitą, zagrożoną przez ZSRR i Rzeszę jednocześnie. Można byłoby teorie o kolejnej Rzeszy — tym razem Rzeszy Europejskiej — zlekceważyć jako jedną z wielu fantasmagorii prezesa. Ale niestety: „Stan po Burzy” przewiduje, że wkraczamy w nową fazę konfliktu z Unią Europejską. Jeśli Kaczyński sam uważa siebie za reinkarnację Piłsudskiego — a megalomanii prezesowi nigdy nie brakowało — to logiczne, że na wzór Marszałka wysunie koncepcję wojny prewencyjnej z Rzeszą. To będzie wojna na pieniądze i trybunały, obliczona na wyprowadzenie Polski z Unii. Idąc na wojnę, Kaczyński potrzebuje karnych szeregów. Kiedyś mówił, że w PiS nie muszą być ludzie szczególnie błyskotliwi, byleby byli zdyscyplinowani i uczciwi. Teraz po błyskotliwości, odpuszcza także uczciwość. Przykładem tego jest wiceminister sportu Łukasz Mejza, który próbował naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone terapie w egzotycznych krajach. Mejza broni się, przekonując, że nie wystawił żadnej faktury za szamańskie usługi swej firmy Vinci NeoClinic sp z o.o. Tak, „Stan po Burzy” przyznaje Mejzie rację: Vinci NeoClinic sp z o.o rzeczywiście nie wystawiła faktury, bo zrobiła to zarejestrowana w USA spółka Vinci NeoClinic LLC — za leczenie 6-letniej Poli chorej na mukowiscydozę zażądała 170 tys. dolarów w pierwszej transzy. Idziemy tropem tej faktury, by pokazać, jak w amerykańskim raju podatkowym została założona spółka, która pozwala ukrywać dochody przed polską skarbówką. Kto jest jej właścicielem? Nie wiadomo, bo została założona przez Internet (1400 PLN na rok) z opcją ukrycia udziałowców (500 PLN na rok). „Stan po Burzy” pozostanie wierny rozumowi, ryzykując surową odpowiedzialność prawną: jest dla nas oczywiste, że właścicielem lub współwłaścicielem Vinci NeoClinic LLC jest Mejza. Panie Łukaszu, dziwimy się tylko, czemu za siedzibę swego amerykańskiego koncernu wybrał pan chałupę w środku prerii w stanie Wyoming (800 PLN na rok), a nie biurowiec w NY albo LA (1200 PLN na rok). Za dodatkowe cztery stówy mógł pan być sąsiadem Woody Allena albo nawet Bruce’a Willisa. To byłoby coś, co nie? Amerykański sen Mejzy jest prezentem dla opozycji — dlatego Donald Tusk wykorzystuje podły proceder Vinci NeoClinic do ataku na Kaczyńskiego.
Krakus2021.12.5 16:55
"Wielki potencjał" w rekach Putina ;)
Sebastian2021.12.4 21:22
Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. Zjednoczona Prawica to nowa "targowica" realizująca strategiczne cele Władimira Putina. Dla wyborców PiS-u i Solidarnej Polski łamanie praworządności przez rządzących jest oznaką "suwerenności" i "patriotyzmu", nawet jeśli w konsekwencji Polska straci dotacje z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. Jarosława Kaczyńskiego można przyrównać do Szczęsnego Potockiego. Historia się powtarza. Dla rządzących utrzymanie władzy i apanaże są ważniejsze niż nasze narodowe interesy. Jeszcze żadna władza w Polsce od 1989 roku nie zaszkodziła naszemu krajowi tak jak obecna! Rządzącym udało się jednak otumanić znaczną część społeczeństwa. Demoralizacja obecnej władzy przybrała niespotykane dotąd rozmiary.
Skrzypek na dachu2021.12.4 20:10
Brawo Pan Profesor Ryszard Legutko .
AAAtomek2021.12.4 19:31
Prawicowa Europejska Rodzina Putina spotkała się w Warszawie - Układ Warszawski 2.0
https://imgur.com/iIWXFIs2021.12.4 18:15
Wiesz co masz zrobić!
https://imgur.com/PkMsvoq2021.12.4 18:15
Rozmowy o Polszu.
OSTRA ORKA!!!2021.12.4 18:14
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
👍👍👍2021.12.4 18:10
Putin lubi to 👍
OSTRA ORKA!!!2021.12.4 18:04
Nowa międzynarodówka: przyjaciele Putina i neofaszyści z inicjatywy Kaczyńskiego? „Szaleństwem jest demonizowanie prezydenta Rosji” – mówił w 2018 r. w dzienniku „La Repubblica” premier Węgier Viktor Orbán. Największym sojusznikiem Putina i... Kaczyńskiego w Europie są Orban, Salvini i Le Pen. Putin finansuje swoich sojuszników, a przeciwko Kaczyńskiemu organizuje ruch migrantów, który przypadkowo wzmacnia sondaże PiS.
Anonim2021.12.4 17:47
Zjazd przyjaciół Putina. Każdy wie że chcą rozwalić UE, ku uciesze Putina.
Anonim2021.12.4 17:40
Wielki potencjał trzeba przekuć w czyn? Walka o byt Ojczyzn toczy się w PE? Nie widać zapowiedzi stworzenia alternatywy dla lewactwa w PE? A szkoda?
Anonim2021.12.4 17:36
Austria: Po Sebastianie Kurz’u – fala dymisji w rządzie. Czy grożono im jak Varoufakis’owi? ............................... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/12/03/__trashed-2/
https://imgur.com/iIWXFIs2021.12.4 17:20
Wiesz co masz zrobić!
https://imgur.com/PkMsvoq2021.12.4 17:20
Rozmowy o Polszu.
katolik2021.12.4 17:02
Maski opadły! Kaczyński otwarcia staje po stronie sojuszników Kremla: chcą razem osłabić Unię, a wtedy Rosja będzie dominowała w Europie.
𝐁𝐞𝐳 𝐋𝐆𝐁𝐓 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢2021.12.4 16:58
Kaczyński już odleciał na maxa. Walnął focha na USA, UE, z Rosją nie gada, ale będzie się teraz podlizywał kundlom Putina, to wszystko jest na potrzeby wewnętrznych sondaży. A Polska? A c.uj z nią!!! Liczy się tylko władza i osobista zemsta. Zniszczy ten kraj, a później zdechnie.
Anonim2021.12.4 17:08
Spotkanie proputinowskich partii pod przewodem PiS odbywa się w hotelu Regent Warsaw, po sąsiedzku z ambasadą Rosji. How convenient.
matis892021.12.4 16:48
Ruska UE chce na Europę sprowadzić inwazję rusko-chińską. Bruksela to banda lewackich agentów Putina, jak Merkel.
https://imgur.com/iIWXFIs2021.12.4 16:38
Wiesz co masz zrobić!
Doborowe towarzycho2021.12.4 16:37
sami przyjaciele Putina
https://imgur.com/PkMsvoq2021.12.4 16:37
Rozmowy o Polszu.
Prezes Polski2021.12.4 16:23
Kaczyński z faszystami i antyunijnymi partiami buduje dla Kremla nowy „układ warszawski” Putin nawet nie musi przyjeżdżać, zjechało się dość jego fanów z różnych krajów. Dzisiaj dzięki Kaczyńskiemu w Warszawie unosi się smród ruskich onuc...
Panika w kaczniku...2021.12.4 16:32
Ojciec Kaczyńskiego walczył z faszystami w Powstaniu Warszawskim, brat postawił powstaniu muzeum, a Jarosław stawia faszystom szampana. Proputinowscy faszyści i nacjonaliści na zjeździe w Warszawie to chyba apogeum wstawania z kolan ...
https://imgur.com/iIWXFIs2021.12.4 16:18
Wiesz co masz zrobić!
matis892021.12.4 16:14
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892021.12.4 16:23
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.4 16:45
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.12.4 18:13
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
https://imgur.com/PkMsvoq2021.12.4 16:12
Rozmowy o Polszu.
jle_ffm2021.12.4 16:04
Faszysci i ich spadkobiercy obradują w Wwie, mieście zniszczonym przez ich protoplastów. Hańba pisowi i Kaczyńskiemu!
Z dziejów pislandii....2021.12.4 16:12
W styczniu 45 roku wydawało się, że faszystów pogoniliśmy z Warszawy na zawsze. Aż przyszedł PiS, który ich tu znowu zaprosił.
Ala Wilk2021.12.4 15:50
Zjazd wielbicieli Łukaszenki i Putina którym śmierdzi zachodnia demokracja
Anonim2021.12.4 16:20
Polska jako animator i promotor faszystowskiej, nacjonalistycznej, proputinowskiej międzynarodówki, to już dno upadku i hańba Kaczyńskiego na skalę monumentalną i historyczną.
No i wyszło (stra)szydło z wora2021.12.4 15:18
".....Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią (Marine) Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z UE, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcej. Są nadużyciem i chciałem to bardzo jasno powiedzieć. Każdy, kto się posługuje tego rodzaju stwierdzeniami, po prostu kłamie, manipuluje, wprowadza w błąd opinię publiczną..." - Jarosława Kaczyński, marzec 2017.
Anonim2021.12.4 15:34
To oczywiste. Bo nie o to chodzi.
jakimPANEM2021.12.4 16:05
JAKIM PANEM PUTINU ON?? NASZYM?? PANEM??
JAIMPANEM2021.12.4 16:07
PUTINU JEST?? NASZYM?? PANEM??/
Po 11 ... precz_z_komunia ... JERZY URBAN2021.12.4 15:17
"Zjazd anty-żydo międzynarodówki :-) .... Pakt wymierzony w żydo-komunistyczną biurokracje UE :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JURUŚ, co racja to racja! PEWNIE LEPSZYCH CZASÓW NIE DOCZEKASZ!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 15:12
Piękne spotkanie! karaluch kaczyński, czyli najgorszy syf jaki spotkał Polskę oraz jakaś niedorobiona ścierka Le Pen i reszta nazibolszewików którzy knuli przeciw UE jak ją rozpyerdolić by putin był zadowolony ze swoich kundli! a "suweren" głosujący na tego śmiecia karalucha kaczyńskiego wniebowzięty...
Anonim2021.12.4 15:35
Rozwalilismy Układ W rozwalimy i UE
Anonim2021.12.4 15:10
Ludzie nam nie grozi wojna z Rosją my mamy wojnę z Niemcami i Holandią bo te państwa przynoszą nam realne i duże straty. Z Rosją to możemy mieć krótki konflikt jak sami bez pomocy innych w ludziach zaczniemy bronić Ukrainy.
Po 11 ... precz_z_komunia ... JERZY URBAN2021.12.4 15:08
"Zjazd anty-żydo międzynarodówki :-) .... Pakt wymierzony w żydo-komunistyczną biurokracje UE :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JURUŚ, co racja to racja! PEWNIE LEPSZYCH CZASÓW NIE DOCZEKASZ!!!
B522021.12.4 15:08
no to panowie do Brukseli i chrzcić bolszewików wodą święconą
duch azorka2021.12.4 14:59
PIS jest tak samo prawicowy jak Bielan republikański .Nazwać się można ale za słowami powinny iść czyny . A populizm żeby nie powiedzieć bolszewizm na każdym kroku widać słychać i czuć .
Sebastian2021.12.4 14:54
Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w kryzysie? Prof. Sowiński tłumaczy. Przyszedł trudniejszy czas dla rządu Zjednoczonej Prawicy. - Następuje jakaś strukturalna zmiana. I na scenie politycznej, i wśród wyborców - ocenił w programie "Newsroom" WP prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - W ostatnim czasie pojawiało się kilka takich opinii, że następuje koniec i upadek "dobrej zmiany". Myślę, że stanowczo przedwcześnie na takie tezy. Ta zmiana polega na tym, że dotychczas większość wyborców patrzyła na życie polityczne z pewnym dystansem. Większość wyborców miała takie przekonanie, że to, co mówią rząd i władza, to jest pewnego rodzaju spektakl. (...) W ostatnich tygodniach jednak ta polityka zaczęła coraz głośniej stukać do drzwi wyborców, którzy na co dzień się nią nie interesują. Myślę, że dla obozu rządzącego największym zagrożeniem jest inflacja, która spowodowała, że nagle wielu wyborców zaczęło się interesować, dlaczego np. musimy płacić 500 tys. euro w sprawie Turowa albo dlaczego tak długo trwa ten niezrozumiały konflikt wokół KPO - tłumaczył ekspert. Prowadzący Mateusz Ratajczak przypomniał, że premier Morawiecki zapowiedział tzw. tarczę antyinflacyjną, która jednak nie przebiła się do wyborców. - Zanim się jeszcze pojawiła się ta tarcza, to takim wehikułem dla PiS miał być Polski Ład, o którym mówiło się od maja. I wyborcy byli przygotowywani przez ten czas do Polskiego Ładu. Tyle tylko, że gdy dochodzimy do momentu, gdy ten Polski Ład ma wystartować, to widzimy, że entuzjazm opadł, a na końcu nie wiemy, czy będzie paliwo do tego wehikułu, czy przyjdą pieniądze z Unii Europejskiej. W tym sensie obóz "dobrej zmiany" znalazł się w trudnej sytuacji - stwierdził prof. Sowiński.
Anonim2021.12.4 15:06
prawdy się dowieź z WP, GZ, TVN a jeszcze ze Sputnika tam jest towarzysze wasza prawda
Sebastian2021.12.4 16:00
TVP pod względem ilości kłamstw i zmanipulowanych informacji nie ma konkurencji. Joseph Goebbels mógłby się od nich uczyć!
POdobno na Czerskiej spotkały się2021.12.4 14:54
koktaile Mołotowa
Anonim2021.12.4 15:14
koktajl to ty masz POd beretem
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.12.4 17:29
a Ju w toopie - nu potianuł za zawleczku
siedem , osiem xxxxx2021.12.4 14:53
europejskie lewackie POkłosie
­2021.12.4 14:50
Hajcują populiści w Warszawie, do której zawitała zima.