17.01.21, 10:17fot. flickr.com/kprm, jakub szymczyuk

Ewa Polak-Pałkiewicz: To co nastąpi po Trumpie w USA dotrze wkrótce do Polski

- Czasem o tym zapominamy, ale historia nam nieustannie przypomina: Stany Zjednoczone są dla reszty świata miejscem, gdzie zaczyna się to, co wcześniej czy później nastąpi gdzie indziej – pisze na swojej stronie Ewa Polak-Pałkiewicz.

- Dzięki pozycji, jaką ma w świecie amerykański prezydent, przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie 6 lipca 2017 r. było nie tylko przemówieniem do Polaków, ale do narodów świata. To co powiedział odbiło się wówczas szerokim echem głównie w krajach Zachodu. Głos człowieka, który był wtedy w polityce kimś nowym, a należy do pokolenia, które dobrze pamięta kilka epok politycznych, był głosem kogoś, kto patrząc na Europę dzisiejszą miał podstawy, by dokonywać podsumowań i przypominać rzeczy najważniejsze. A stojąc przed pomnikiem Powstańców Warszawskich przypomniał to, co świat zachodni utracił – czytamy dalej.

Jak dalej stwierdza autorka w polityce i w historii nie ma przypadków. Zauważa też, że jednym z priorytetów obecnego rządu była i jest „obrona tożsamości europejskiej”, która ma polegać na obronie wolności i suwerenności zarówno przed Wschodem, jak też przez Zachodem, co zauważył prezydent USA Donald Trump. Wyróżnienie przez niego Polski na tle innych krajów przez długi czas pozostawało w pamięci ludzi z Zachodu oraz tamtejszych mediów i nadal wywiera to wpływ na umysły ludzi.

Ewa Polak-Pałkiewicz zauważa, że w podobny sposób w jaki przemawiał w Polsce Trump powinien przemawiać biskup i nastąpiło tu „odwrócenie ról”. Prezydent USA podjął tematy „zadań Zachodu wobec przeszłości i teraźniejszości, powinności wobec Boga, rodziny, tradycji”, co było dotychczas nie spotykane.

- Prezydent Trump wykazał w swoim efektownym wywodzie, że ocalenie cywilizacji zachodniej miało już w Europie miejsce – dwukrotnie, w XX wieku, kosztem krwi i bohaterstwa Polaków. I nie ma odpowiedników w historii Europy dla tych wydarzeń. W ten sposób dał zwięzły wykład zapomnianej logiki chrześcijańskiej – pisze dalej Polak-Pałkiewicz.

- Donald Trump z typową amerykańską bezpośredniością dał Zachodowi jasną i w sumie bardzo prostą wskazówkę: po błędach rewolucji francuskiej, bolszewickiej, po dramacie marksizmu i liberalizmu – nie ma innej drogi jak powrót ludzi Zachodu do Christianitas – czytamy też.

- Ze słów Donalda Trumpa – jak dalej pisze autorka - bił nie tyle optymizm, co do możliwości intelektualnych ludzi Zachodu, ale coś głębszego, zaufanie. Zaufanie zawiera w sobie szacunek dla ludzkiego rozumu i nadzieję, co do użytku, jaki ludzie mogą czynić z wolnej woli. Prezydent Trump zdawał się rozumieć, co znaczy przywoływane nieraz przez Jarosława Kaczyńskiego stwierdzenie, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności.

Jarosław Kaczyński wniósł on do polityki międzynarodowej nową jakość intelektualną, powiew świeżości – co podkreśla Polak-Pałkiewicz, Trump i Kaczyński „są wyraźnie inni niż większość ich kolegów polityków, są nowocześni w najlepszym znaczeniu słowa”.

- Myślą i mówią jak ludzie wolni. I dlatego, niezależnie od tego jak potoczą się kolejne wybory w ich ojczyznach, ich polityka jest, mówiąc kolokwialnie, „skazana na sukces” - czytamy.


mp/ewapolak-palkiewicz.pl

Komentarze

Artur2021.04.26 17:50
W przeciwieństwie do poprzednich ekip możemy śmiało powiedzieć że PiS to przedstawiciele Polaków którzy z poświęceniem i bez strachu o przyszłość dokonują bezkompromisowych wyborów. to nie są aparatczyki pokroju Donka czy Hołowni albo Palikota czy nieudanego Rafała Trz. To dlatego PiS ma tak ogromne sukcesy które zadziwiają nie tylko USA ale i całą zachodnią Europę. Najlepsze wskaźniki ekonomiczne, najszybciej rozwijająca się gospodarka, najniższe bezrobocie.
DobryCzłek2021.01.17 17:47
Kłamcy i złodzieje z PIS już robią kupę w gacie i bardzo dobrze. Zło dobrem zwyciężaj!
Anonim2021.01.17 18:22
Majątki na żony przepisują i karty z telefonów połykają.
Ty , dobry bierz to2021.01.17 20:07
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
Anonim2021.01.17 21:22
pisuarów tylko na tyle stać.....na bluzgi i wyzwiska, żadnej konstruktywnej rozmowy...szkoda wielka, że komuniści wybili inteligencje Polską.....teraz pokłosie zbieramy dopiero, dlatego pisuar u władzy, rządy chamstwa, kłamstwa i głupoty
moly2021.01.17 17:35
I ani o jedna milisekunde za pozno.
Foster2021.01.17 17:11
Nie wykorzystaliśmy do końca parcia Trumpa do zrobienia z Nas konia trojańskiego w Unii. Teraz trzeba liczyć na to, że Niemcy, Francuzi i Holendrzy nam to zapomną.
Jan Radziszewski2021.01.17 19:32
czas Niemców dobiega końca - skończą się jako państwo bezpowrotnie + nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie
matis892021.01.17 16:33
Mamy fałszywego prezydenta USA co wygrał oszustwem i tak samo Fałszywego Proroka Bergoglio Nie Katolika w Watykanie, oszusta co podaje się za papieża, a nawet katolikiem nie jest. Tak więc nie liczcie już na żadne uczciwe wybory w Polsce i gdziekolwiek. Masoneria i Rząd Światowy mogą już wszystko i z niczym nie muszą się liczyć.
matis892021.01.17 17:16
1,2,3 lata i będziemy mieli fałszywego zbawiciela czyli Antychrysta który ujawni się na Bliskim Wschodzie zaprowadzając tam fałszywy pokój za co będzie wielbiony na całym świecie.
“Mamy”?2021.01.17 19:03
Co ty kürwa masz? Starego chüja złamanego! USA to NIE jest twój kraj hejterze!
matis892021.01.17 16:28
Mason Biden będzie forsował szatanistyczne, masońskie i apokaliptyczne państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Dlatego lewacki PIS już teraz oficjalnie to wspiera i reprezentuje siły Antychrysta.
Skrzypek na dachu2021.01.17 16:38
Kandydat falszywy Joe uzurpator Biden wlasnie podstawiony na pretendenta przez bezboznych globalistow dlatego ze to idealna bezwladna marionetka pasuje w cyrku dla idiotow niczym kukla manekin jak u szewca na wystawie .
Skrzypek na dachu2021.01.17 15:33
Pan Prezydent Donald Trump wygral wybory ale demonkraci oszukali przy liczeniu glosow dlatego fejk kandydat Joe Biden nie moze byc nic innym niz falszywym uzurpatorem pretendentem .
Anonim2021.01.17 16:09
demokraci oszukali przy liczeniu głosów czyli nie dali republikanom szansy na zsasinienie tych wyborów, jasna sprawa
Skrzypek na dachu2021.01.17 16:29
Pewnie nie wiesz Anonimciu dlaczego demonkraci wybrali taka kukle na kandydata niczym hologram napchany trocinami Joe Biden , nowy Brezniew wiecznie zywy naszych czasow na marionetke bezboznych globalistow . To zobacz na bitchute Bamily/MagNation " The real reason why Joe Biden was selected to usher in the nwe wrold odrer .
Anonim2021.01.17 17:29
urojeniami tego typu można sobie tłumaczyć wszystko : susza : lewaki, pandemia : masoni , kryzys gospodarczy : antifa się przebrała, ludzie odchodzą od kościoła : 5G, Ziemia jest okrągła : Tusk kłamie, jest płaska.....to jest prawdziwy powód ,dla którego wszędzie się tak blokuje platformy typu Parler czy Trumpa na Tweeterze : przepełnienieni nienawiścią do urojonych wrogów ludzie nawołujący do nienawiści wszystkiego co im obce i czego nie rozumieją. Ale fakt, Biden jest dla mnie jednym z najbardziej bezpłciowych polityków w USA...( i znając życie na Frondzie jutro będzie artykuł z fragmentem tej wypowiedzi okraszny tytułem "lewak przyznaje, że Biden jest LGBT)
Jerzy2021.01.17 15:32
Ta pani serwuje nam malo blyskotliwe wywody nafaszerowane podziwem i serwilizmem wobec Trumpa i Kaczynskiego. Co do "chrystianitas" w rozumieniu fanatykow, to miejmy nadzieje, ze powrotu nie bedzie.
Moly2021.01.17 17:35
Nie liczmy na nadzieja ( Nadzieja matka glupich...) Ludzie dobrej woli musza sie zjednoczyc w wysilkach obalenia dyktatury ktora rerezentuja p.Trump i p. Kaczynski. Sily liberane sa zwykle bardziej grzecze; rozpoznaja " szara strefe" , przepraszaja za bledy itp itd. Nic w tym zlego. I na tym polega liberalna mysl.Jednoczesnie jest sila w prostym zworocie" wyp...j". "Wyp...j" homofobii, rasizmowi, kontroli na kobietami. Nie ma co z tymi ludzmi dialogowac.
całowanie lwa w dupe...2021.01.17 14:53
W czasie kiedy w Wietnamie było blisko 500 tyś. GIs, w USA odbywały masowe demonstracje antywojenne. W 1968 r w Chicago odbywała się konwencja Partii Demokratycznej podczas której doszło do rozruchów podobnych do tych na Kapitolu. Kim byli "liderzy"? Dwa nazwiska: Abbie Hoffman, Jerry Rubin (obrzezani, może nie sierpem, ale czymś tępym!). Wydawało się, że USA jest na "krawędzi"... W "międzyczasie": USA wylądowało wielokrotnie na Księżycu, USA przeprowadziło znaczące reformy, jak Madicare-Mediaid, "the Great Society". Nixon, chyba jedyny, powojenny amerykański prezydent z intuicją polityczną otworzył "drogę" do Chin (Brzeziński-Kissinger), zakończył konflikt w Wietnamie, mówił nieustannie o "milczącej większości" w życiu politycznym USA. Ta "milcząca większość", spora jej część, jeśli nie wiekszość głosowała na Trumpa. Marginalna, radykalna lewica próbuje "pocałować lwa w döpe"; ryzykowo duże, przyjemność żadna.
Anonim2021.01.17 15:30
świetnie, że przypominasz Nixona, ale zapominasz, że finansował z publicznych pieniędzy włamy do siedzib przeciwników politycznych, podkładanie "świń" i inne matactwa ,oczywiście zrzucając winę na lewaków ( afera Watergate ), za co , jak Trump, został postawiony w stan oskarżenia.
Nie pierrdol głupot, że publicznych pieniędzy.2021.01.17 18:39
,!!
Anonim2021.01.17 18:43
gdy Nixon, zagrożony utratą poparcia wyborców przez kontynuowanie udziału Stanów Zjednoczonych w wojnie wietnamskiej, podjął decyzję o użyciu wyjątkowych środków, by zapewnić sobie wybór na drugą kadencję. W tym celu założył specjalny Komitet Reelekcji Prezydenta, oficjalnie organizację do wspierania jego kampanii wyborczej. W rzeczywistości organizacja ta skupiła wokół siebie zróżnicowaną grupę ludzi lojalnych wobec prezydenta, których zadaniem było przeprowadzanie przeróżnych nielegalnych działań mających zaszkodzić przeciwnikom politycznym Nixona. Przykładową operacją tej grupy była próba skompromitowania Daniela Ellsberga przez wykradzenie akt lekarskich z gabinetu jego psychiatry w celu znalezienia w nich kompromitujących materiałów. Z początku działania te, nawet jeśli wykryte, uchodziły bezkarnie, gdyż nikt nie mógł wykazać amerykańskiej opinii publicznej i amerykańskim organom sprawiedliwości prawdziwego źródła tych operacji[1]
Widzę, że masz gotowe teksty,2021.01.17 18:46
ale dalej pierrdolisz głupoty. Znasz to o “dzwonach w kościele”?
mam wikipedię i pdf "wszyscy ludzie prezydenta"2021.01.17 18:50
tylko pamięć zaszfankowała, dziękuję za poprawienie mojego błędu
Anonim2021.01.17 18:46
masz więc rację, mój błąd, w finansowanie nielegalnych i nieczystych działan byli zamieszani prywatni inwestorzy republikańscy
Fundamentalna różnica!2021.01.17 18:52
Późniejsze życie Nixona udowodniło jakiego nosa miał politycznego. Wszyscy późniejsi prezydenci szukali jego porad. Dowiedz się jakim cudem JFK wygrał wybory. Szybko się okaże, Watergate była taka se igraszka.
Anonim2021.01.17 18:57
Nie mam na ten temat zdania, ani żadnych informacji niestety więc nie mogę się odnieść, ale wydaje mi się rozsądne by radzić się ludzi z doświadczeniem w życiu ( nawet tych ze złą opinią, ale zawsze doświadczeniem )
Wiesz co możesz zła opinia zrobić?2021.01.17 19:05
Zniszczyć komuś życie!
Anonim2021.01.17 19:10
nie mogę się z Tobą w tej kwestii nie zgodzić
Well then...2021.01.17 19:15
Go fuck yourself or a goat!
Why not Zoidberg?2021.01.17 19:20
why not both ? :D
Anonim2021.01.17 19:55
2/10 zakończenie mimo wszystko, zapowiadało się lepiej, szkoda, że ego wzięło górę nad inteligencją na końcu
Anonim2021.01.17 18:47
ujawniono, że wpływowi ludzie z najbliższego otoczenia Nixona nie tylko wiedzieli o włamaniu, ale również opłacali fałszywe zeznania oskarżonych. Wykazano też istnienie specjalnej grupy powołanej do inwigilowania opozycji i fałszowania dokumentów. Podczas przesłuchań specjalnej komisji Senatu okazało się, że podsłuchiwano także dziennikarzy „The Washington Post”. W marcu 1974 roku doszło do skazania prokuratora generalnego Johna Mitchella i kilku współpracowników Nixona za utrudnianie śledztwa.
Anonim2021.01.17 18:49
"antifa się przebrała" :D
Nie wiem co mi ci chcesz udowodnić?2021.01.17 18:55
Po wyrywkowej jednej lekturze.
Anonim2021.01.17 19:02
chcę byśmy posługiwali się faktami, a nie opiniami jeśli powołujemy się na hostorię
Czytaj więcej z różnych źródeł2021.01.17 19:13
w różnych językach. I co najważniejsze; First think before you ink! Adios!
Anonim2021.01.17 19:23
....nie masz nawet pojęcia ;D Serio, dzięki za skorygowanie mojego błędu, że to wszystko było finansowane z publicznych pieniędzy, a jednak było finansowane przez prywatnych ,zamożnych inwestorów republikańskich, totalnie umknął mi ten fakt i mam nadzieję nie robić więcej tego błędu
First think before you ink!2021.01.17 19:54
gdybyś również stosował tą zasadę to przecież całego wątku by nie było, a jest i jest wg mnie jest bardzo fajny
Anonim2021.01.17 15:42
Nixon został prezydentnem w lutym roku `69go, lądowanie Apollo 11 na księżycu było w lipcu roku `69go...Nie przypisuj Nixonowi zasług za ten czyn, JFK , Demokratyczny prezydent rozpoczął program kosmiczny w roku 1961. Okropnie manipulujuesz faktami przypisując szui zasługi dobrego człowieka, jak to prawiczki bez własnych zasług.
Wskaż mi gdzie Nixonowi przypisuję2021.01.17 18:43
ladowanie na Księżycu. Więc i ty pierrdol. “Potrenuj” sztukę czytania.
O tutaj, wynika z kontekstu.2021.01.17 19:00
Wydawało się, że USA jest na "krawędzi"... W "międzyczasie": USA wylądowało wielokrotnie na Księżycu, USA przeprowadziło znaczące reformy, jak Madicare-Mediaid, "the Great Society". Nixon, chyba jedyny, powojenny amerykański prezydent z intuicją polityczną otworzył "drogę" do Chin
Anonim2021.01.17 19:00
w końcu, 5 raz dodaje ten komentarz ;D
Wskaż mi ja Nixonowi itd...2021.01.17 19:08
,
Anonim2021.01.17 19:12
sądzę, że gdybyś innaczej skonstruował byś zdanie, tak , by z kontekstu nie wynikało, że te wszystkei rzeczy USA zawdzęcza Nixonowi ( a zdecydowanie można to tak odebrać wg. mnie ) to uniknęlibyśmy całej tej dyskusji :D
Gdybyś znał tzw. timeline tych wydarzeń2021.01.17 19:18
nie pisałbyś głupot. Adios!
Anonim2021.01.17 19:24
ale umiem przyznać się do błędu co nie ? :D
Anonim2021.01.17 19:25
w taki sposób człowiek się rozwija przecież ;)
Anonim2021.01.17 19:27
tak więc , odwdzięczając się przysługą za przysługę, uważam, że mogłeś lepiej skonstruować tą wypowiedź :D
Anonim2021.01.17 15:47
i nie "zakończył wojnę w Wietnamie" tylko ją przegrał.
Anonim2021.01.17 15:57
Tyle kłamstw w jednej, krótkiej wypowiedzi.,..możesz śmiało ubiegać się o pracę "dziennikarza" Frondy lub TVP, legitymacje pisuaru powienieneś dostać co najmniej honorową
Gdzie?2021.01.17 18:57
Wskaż mi!
Anonim2021.01.17 16:18
rozumując w ten sposób to powinniśmy podziwiać Hitlera, że zakończył wolne w 1945... Nixon po prostu dostał łomot i musiał spier..lać w podskokach.
Skrzypek na dachu2021.01.17 17:19
Truman Eisenhower Nixon Reagan Trump to same najlepsze Prezydenci USA ale tylko jeden byl demokrata .
Anonim2021.01.17 17:34
to tylko opinia, a z opnią można się nie zgadzać i ja się nie zgadzam....za to z faktami nie można się nie zgadzać, a fakty przedstawiłem powyżej, do których się nie odnosisz tylko wyrażasz opinię , którą masz....i co z tego, że ją masz, masz prawo ją mieć...ale nie możesz zakłamywać historii i kłamać by ich wybielić, wokół każdego z nich wybuchła jakaś gruba afera z ich udziałem w roli głownej i tego nie przeskoczysz. Fakty są faktami, a nie opiniami. Kiedyś może się tego prawiczkiw końcu nauczą, że jak wyrażają swoją opinię : to nie jest to fakt, to tylko opinia. A wymienieie kilku nazwisk to nie jest żadna odpowiedź. Gruszka jest smaczna. Widzisz to? To dyskusja na tyym poziomie właśnie.
Ktòre z faktòw NIE sa faktami?2021.01.17 18:59
WSKAŻ!
Do tego się odnosiła powyższa wypowiedź2021.01.17 19:15
Truman Eisenhower Nixon Reagan Trump to same najlepsze Prezydenci USA ale tylko jeden byl demokrata .
mohito2021.01.17 14:50
Pani Ewo! a jeśli po Trumpie będzie Trump?
Anonim2021.01.17 14:24
To przemówienie Trumpa była naprawdę DLA NARODU POLSKIEGO i świata. Ono przejdzie do historii. /stp
Ks. Ucho2021.01.17 14:20
Czekamy z niecierpliwością, aż naród pogoni tę PiSdzielską złodziejską bandę.
Tomek2021.01.17 14:35
I kogo proponujesz w zamian. Ja już widziałem pogonienie jednych czerwonych. Goniący nie pomyśleli, że trzeba mieć coś w zamian i mamy to co mamy.
Anonim2021.01.17 16:12
to prawda....poprzeczka jest wysoko postawiona...nie sądzę by ktokolwiek dogonił w kłamstwach. matactwach, kradzieży, nepotyzmowi, dzieleniu ludzi, zakłamwyaniu historii co pisuary...więc odpowiedź na Twoje pytani brzmi oczywiście : ktokolwiek
Skrzypek na dachu .2021.01.17 16:47
Brawo Konfederacja .
Ksiądz Grizzly2021.01.17 20:09
Proszę księdza, każdy sadzi w/g siebie. Nie powiem z Bogiem bo go nie masz.
Tom Bombadil2021.01.17 14:08
Niestety, pani redaktor Ewa ma rację. Nadchodzi czas Wielkiego Ucisku (patrz: Biblia). Na całym świecie. Taka jest logika tych zdarzeń. Przeciwdziałać temu może jedynie jakiś "czynnik nadprzyrodzony". Masowy Różaniec i Oświecenie sumień.
Anonim2021.01.17 14:22
Zapomniałeś o szturmie modlitewnym i zawierzeniu matce boskiej. Jakaś mała intronizacja też by się przydała.
polka2021.01.17 13:52
niech dociera jak najszybciej.......
antoni.s2021.01.17 13:48
Przestrzegam przed stawianiem znaku równości między pisem a polską, już wkrótce okaże się dlaczego nie wolno było, i wciąż nie wolno tego robić.
anna2021.01.17 13:27
Kaczyński i Trump wnieśli optymizm i powiew świeżości??? do polityki międzynarodowej???chyba autorka nie wie co znaczą te słowa albo mówimy o różnych osobach a tym samym nazwisku
Grizzly2021.01.17 13:33
Autorka jest durną pisowska kurtyzaną.
Grizzly2021.01.17 18:39
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Ksiądz Grizzly2021.01.17 20:13
Uszanuj synu opinie drugiego bo każdy sadzi w/g siebie. Niektóre niedźwiedzie są niezrównoważone. Z Bogiem ten prawdziwy niedźwiedź.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.17 13:19
Przemowienie warszawskie Trumpa bylo napisane na zamowienie przez Polakow,i wedlug odwiecznej perfidnej polityki protestantow anglosaskich zapowiadalo zdrade glupich i naiwnych Polakow w stylu zdrady Anglii w 1939 roku.
Spierrdalaj k u r w o zydowska...2021.01.17 13:34
prof.dr. Shit Hertrich-Woleński prowokatorze sierpem obrzezany!
Anonim2021.01.17 16:15
wzbogać repertuar.....czy jeszcze nie wpłynęły nowe bluzgi na fanpejdże na FB zakończone ironicznie słowami "myśl za siebie"?
Walter2021.01.17 12:46
Dokonania polityków związanych z PiS-em. Andrzej Duda złamał następujące artykuły Konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194. Gdyby nie interwencja Unii Europejskiej Puszcza Białowieska byłaby całkowicie wykarczowana. Wydawane są miliardy na przekopywanie Mierzei Wiślanej, jest tam bardzo płytko i będą mogły wpływać wyłącznie statki o małym zanurzeniu, a takie po Bałtyku nie pływają. Miliardy wydawane są na przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie zostanie zbudowany. Dyrektorzy zarabiają miesięcznie 50 tys zł za pilnowanie trawy. Zbigniew Ziobro chce zawetowania unijnego budżetu, co mogłoby spowodować miliardowe straty dla naszego kraju. Dla polityków związanych z PiS-em "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Zbigniew Ziobro jako Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny nie chce powiązania przestrzegania praworządności z unijnymi dotacjami. Dla łamania praworządności gotowy jest poświęcić miliardowe dotacje. Austriak Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczynski wyłudził od niego łapówkę w wysokości 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. Politycy z PiS-u we Wrocławiu okradli PCK na kilka milionów zł i jest cicho. Antoni Macierewicz zatrudnił pomocnika aptekarza Bartłomieja Misiewicza w MON-ie, z zadaniem zwalnia najlepszych dowódców przez niego wskazanych. Bartłomiej Misiewicz dokonywał finansowych przekrętów i jest cicho. Funkcjonariuszka wyniosła w reklamówce kilka milionów z CBA i jest cicho. Funkcjonariusze z CBA bezprawnie zatrzymali Romana Gertych,a sąd zarzuty uznał za niewiarygodne. Tomasz Kaczmarek publicznie powiedział, że zmuszano go do oczerniania byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Prokuratura zatrzymała Stanisława Gawłowskiego i nie jest w stanie udowodnić mu winy. Jak można głosować na taką ekipę?
ryszard2021.01.17 13:21
Jak już tak lecisz pełnym pyskiem to napisz jeszcze czyim jesteś agentem. Bo nie ma większego ludzkiego szajsu jak bohaterski anonim.
Walter2021.01.17 14:36
jestem ruskim trolem mam kolegów w konfie rozumiemy sie w mig
Anonim2021.01.17 12:38
Chodzi tylko o to aby zminimalizować cierpienia i ofiary.
już wytrzeżwiałać2021.01.17 13:14
czerwona kanalio
ect2021.01.17 12:34
Jedynym mądrym Królem, który może dać nam prawdziwą wolność jest Jezus Chrystus! Nawet najlepsi dziś politycy współpracują z masonerią, która na naszych oczach tworzy rząd światowy i dąży wielkimi krokami do zniewolenia ludzkości. Tylko Jezus Chrystus może nas uchronić od tych okropności, które masoni już nam serwują. Jezus Chrystus jest dla mnie jedynym prawdziwym Królem Polski. Politykom po prostu nie wierzę. PiS potrzebuje katolików przed głosowaniem a tak naprawdę idzie ręka w rekę z masonami.
Apateista2021.01.18 9:18
Czemu Jezus jeszcze nie założył komitetu wyborczego? Moze planuje zamach stanu, pucz? :-)
ryszard2021.01.17 11:37
Pani Ewa Polak-Pałkiewicz powiedziała to co powinni, już dawno, powiedzieć ci co zgodzili się wziąć (za nasze pieniądze) odpowiedzialność za przyszłość Polski. Jak się okazuje biorą te pieniądze jedynie za to, ze wiecznie kogoś się boją. Boją się jak nie Izraela, to Unii, Niemiec a teraz BB (Bandy Bidena). Jest oczywiście kilka osób, które nie umierają ze strachu, chociażby Pan Premier Jarosław Kaczyński, czy Pan Minister Zbigniew Ziobro (choć niestety nie zawsze znajdują wspólny język). Po tym co się stało w USA należy się spodziewać inwazji faszyzmu niesionego przez rycerzy Mamony i na redakcyjnych szpaltach "wolnych mediów". Tym bardziej strach się bać. Wyrazy szczerego uznania Pani Ewo.
Anonim2021.01.17 16:19
uuu się tak odpaliłeś.....wypłata z Moskwy przyszła co?
wicek2021.01.17 11:29
Dawno nie czytałem tak mądrych słów. Trump to wizjoner. Kaczyński zaś to zwykły i prawdziwy Polak który wie jak odróżnić zło od tego co dobre. Mamy to po prostu w genach, a mądrość tą Polacy nabyli w trakcie zaborów, licznych wojen i prześladowań ale również w czasach komuny. My to wszystko wiemy, Trump odkrył tą prawdziwą drogę, Zachód ma to dopiero przed sobą. Chrześcijaństwo stworzyło wspaniałą Europę i chrześcijaństwo i wartości chrześcijańskie mogą ocalić Europę.
Hania2021.01.17 11:25
nas to tak bardzo nie zaskoczy, jak Amerykanów, myśmy to już przerabiali i znamy działalność podziemną
Jenny2021.01.17 11:20
Kaczor i polityka miedzynarodowa,hahaha.Dyktator sam do sklepu nie wyjdzie,bez konta w banku,prawa jazdy,telefonu komorkowego nie potrafi obsluzyc,wielki swiatowiec,za granica kiedys byl?
Grizzly2021.01.17 11:24
Kuwety nawet sam nie potrafi oproznic:)
Grizzly2021.01.17 13:37
Lapy precz od Premiera Kaczynskiego.Meza stanu,architekta polskiej polityki,wybitnego Polaka.Lewacki smieciu,won od mojego nicka.
Jenny2021.01.17 13:41
O jaki piekny katolicki jezyk,w kosciele juz byl?
Grizzly2021.01.17 18:39
Won złodziejskie mendy bolszewickie od mojego nicka!
Grizzly2021.01.17 20:15
A które? Wszystkie? Niech żyje prof. Kaczyński!
Styki2021.01.17 11:25
a kon bez glowy osiem kilometrow biegl.
Bez ksywki.2021.01.17 12:48
Cześć lemingi: Jenny, Grizzly, Styki. To sobie tutaj takie gniazdko uwiliście? Czy raczej klubik wzajemnej adoracji. Miło widzieć jak biadolicie pomiędzy sobą, a Kaczor to to a to tamto. Czyli jak zwykle u was, nic nowego "odsunąć PiS od władzy, bo Kaczor to zacofany ćwok a wy i POpaprańcy to Ewwwropa, nowoczesność bo macie smartfony na kredyt, robotę w korpo a to że za gońców tam obicie to nikt na forum przecież nie wie. Poszli mnie z Frondy na Der Onet, tam jest miejsce na wasze klubiki gamonie i durnoty bez mózgów.
Styki2021.01.17 15:16
Co Ci zrobilem?
SMYK2021.01.17 11:17
Swiete slowa , ale czy narody zachodu trzezwo i logicznie myslace ockna sie z letargu?
Anonim2021.01.17 18:21
właśnie się ocknęly i postawiły Trumpa przed stan oskarżenia.
Tad2021.01.17 11:17
Amerykanie w większości nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego że w ich kraju odbył się zamach stanu. Może szybko dojrzeją do utworzenia organizacji na wzór polskiej Społecznej Kontroli Wyborów. Tego im życzę!
grimm2021.01.17 11:14
To chyba jakaś stara wypowiedź, przed "pandemiczna", bo dziś PIS stoi po przeciwnej stronie. Sprzeniewierzył sie Polsce i zaciągnął w plany Sorosa. Obecnie PIS, zgodnie ze słowami swojego doradcy Horbana :" „Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia” działa jak pruski okupant.
kolejna lizuska porownywac szczerego Trumpa2021.01.17 11:10
do Kaczyńskiego intryganta, zakłamanego lewicowca ubranego w szatki prawicy to już przesada.
Profesor2021.01.17 11:06
W USA dyktatura udająca demokrację dwupatyjną nie zdała egzaminu i przestała się społeczeństwu podobać. Ludzie w ameryce wiedzą już, że demokracja nie może być dwupartyjna, może być jedynie wielopartyjna. Ilośc partii musi zmieniać się od siły poszczególnycvh pogladów. Więc skoro amerykanie mieliby tylko dwa identyczne poglądy byliby idiotami, a tak źle w USA nie jest.Dowodem na to jest atak na Kapitol nie tylko prawicowych ekstremistów, ale i antysystemowych działaczy BLM. To zwyczajny koniec autorytetu pseudo-demokracji w US.
gumowa kaczka2021.01.17 10:49
..i wtedy zaczną się szerzyć pogłoski, że pewne rzeczy znikają. I zapanuje wielka niepewność, gdzie się te rzeczy podziały. I naprawdę nikt nie będzie miał pojęcia o tym, gdzie są te wszystkie drobiazgi o takiej solidnej podstawie, do której przymocowane są rożne przystawki. W tym czasie przyjaciel zgubi młotek swego przyjaciela, a młodzi nie będą wiedzieli, gdzie są rzeczy należące do ich ojców, które ojcowie położyli na swoich miejscach poprzedniego wieczoru około ósmej. W Księdze Cyryla napisane jest bowiem...
Styki2021.01.17 10:43
Dosyć już żyliśmy w gloriipraw, które dał Adam i Ewa:Zajeździmy kobyłę historii! − Lewa! Lewa! Lewa! Znaczy się Adam i Ewa to "rodzic 1 i rodzic 2", na skutek zajeżdżania "kobyły historii" poganianej w lewo. Za woźnicę zaś robi diabeł, któremu ludzie sami dają bat do ręki
Polak2021.01.17 10:42
Przypadek , czy akcja w toku: https://niezalezna.pl/375001-zmarl-dziedzic-bankowego-imperium-benjamin-de-rotschild-mial-57-lat
NaziBarbi2021.01.17 10:41
W Nowym Jorku jest (nie metaforycznie ale liczbowo i konkretnie) znacznie więcej bezdomnych niż wszyskich bezdomnych w całej Polsce. Nasze powiązania z menelskim USA są nietaktowne. Centralna Europa powinna się oddzielić od Niemiec, Rosji i USA, a nawet od Chin. Porządne państwa nie zasłużyły na zadawanie się z barachłem. Wiem, że to nierealne, bo zawsze jakieś menelstwo się do nas doczepi, ale ja o takiej czystości marzyłam, marzę i będę marzyła zawsze. Pozdrawiam Panie Katoliczki i ich katolików ;)
NaziDżeskia2021.01.17 12:10
w III Rzeszy to się żyło
Anonim2021.01.17 18:24
mocne słowa jak osobę piszącą z Amerykańskiego laptopa zbudowanego w Chinach, kupionego za pieniądze zarobione w Niemczech
Po 11 ...2021.01.17 10:34
"Jarosław Kaczyński wniósł on do polityki międzynarodowej nową jakość intelektualną, powiew świeżości" Powiew świeżości? Padłem. Ultrakatolicki, zaściankowy, zakompleksiony, bojący się zagranicy, nie znający języków, konserwatywny jak paprykarz szczeciński wniósł do polityki MIĘDZYNARODOWEJ powiew świeżości :)) Kaczyński to jedynie jest dość świeży w kroku, jak ucieka do limuzyny.
Styki2021.01.17 10:40
Zapomniales , ze dlugo spi.
Po 11 ...2021.01.17 10:49
Kaczyński to intelektualny kaleka. On nigdy nie był za granicą (nie liczymy oficjalnych wizyt, kiedy wszystko ma zorganizowane i jak pacynka z tłumaczem i szoferem zalicza kolejne zaplanowane punkt programu). A więc ten człowiek nigdy nie wziął w garść paszportu, nie kupił sobie biletu i nie spotkał na swej drodze zwykłych ludzi w Azji, Afryce w Ameryce Pd. ... nigdzie. To dziwoląg, nieokreślony seksualnie zły człowiek.
Styki2021.01.17 10:59
Przemowil adwokat Diabla.
Po 11 ...2021.01.17 11:07
Sprawdź zanim napiszesz ... https://pl.wikipedia.org/wiki/Promotor_Wiary
Po 11 ...2021.01.17 11:10
"Adwokatem diabła" nazywa się osobę, która będąc zwolennikiem danej sprawy, staje przeciwko niej, by poprzez kontrargumenty dowieść jej słuszności.
Anonim2021.01.17 12:39
Skoro tak, to wychodzi że popierasz Kaczyńskiego, tylko sam nie rozumiesz co piszesz, bo chyba nie starasz się o wyniesienie na ołtarze. Może to kwestia świadomości, a może tłumacza. W każdym razie tak trzymaj, bo słupki od tego bełkotu rosną jemu a nie tobie (w ramach procesu kanonizacyjnego), mój ty kochany intelektualny aniołku. Im was więcej tym lepiej.
Po 11 ...2021.01.17 12:46
Tylko, że to nie ja nazwałem siebie "adwokatem diabła" w kontekście krytycznego wpisu o Kaczyńskim.
Styki2021.01.17 11:03
Jak wprowadza oficjalnie te 50 plci , to go okresla seksualnie.
Styki2021.01.17 11:11
To dziwoląg, nieokreślony seksualnie zły człowiek. To tak jak ci na paradach milosci z piorami w doopie i cyckymi na plecach, jednym slowem dziwolagi. Dlaczego Kaczynski sie od nich dystansuje?
Rumcajs2021.01.17 12:50
PEDERAŚCI LGBT gwałcą niemowlęta
Anonim2021.01.17 18:25
...a tymczasem na plebanii....
JS2021.01.17 10:34
Teraz amerykanie widzą na własnej skórze jakie diabelstwo hodowali przez dekady. To nie jest ich kraj. Ich kraj chce ukraść im, tak jak i nam, i innym krajom, szatan przy pomocy swoich wyszkolonych agentów. On dał im ponad przeciętną inteligencję, zdolności, wiedzę a oni są jego kukiełkami. Jeżeli Trump źle rozegra tą walkę, nie wprowadzi stanu wojennego i nie zaaresztuje, czy powystrzela jak gen. Żuków zrobił to z oddziałami tow. Berii i z nim samym, to będzie koniec USA ! Tak niestety przepowiednie głoszą a Trump będzie trup i zobaczymy w trumnie jak to pokazano w Simpsonach. Do władzy wróci PO i dokończą zniszczenia. Jezus Królem Polski albo wszyscy zginiemy ! Panie Jezu przyjdź !
Zaszczepiony dziennikarz TVN2021.01.17 10:30
Na adres naszego TVN ulica Wiertnicza 166, 02-952 Warszawa ludzie przysyłają paczki z kałem. Na góvnie leży kartka z napisaem "szczepionka". Informuje was, ze to jest skandal!!!!
Prawda2021.01.17 10:22
Teksas nie pozwoli aby w USA =była Czerwona Zaraza bedą zwalczać nawet zbrojnie ===
wesoły romek2021.01.17 10:39
teksas to takie podlaskie