03.02.20, 11:44

Fake news „GW”. Tym razem chodzi o masturbację i wypowiedź małopolskiej Kurator Oświaty

Jak można przeczytać na łamach „Gazety Wyborczej” w odniesieniu do małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak: „skrytykowała program edukacji seksualnej dla szkół finansowany przez władze Gdańska”. Dalej „GW” pisze, że wg Barbary Nowak w odniesieniu do tego programu edukacji seksualnej w Gdańsku „zawarte w nim treści, m.in. dotyczące masturbacji, są niezgodne z podstawami programowymi i z polskim prawem”.

Jak się jednak okazuje, słowa takie nie padły z ust padły, a całość jest wyjęta z kontekstu i „GW” zacytowało wypowiedź podaną przez „Ośrodkek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”, który już wielokrotnie publikował fake newsy na temat kurator Barbary Nowak.

 

mp/„GAZETA WYBORCZA”, PORTAL TVP.INFO, TWITTER

Komentarze

Wojtek Polak2020.02.3 18:41
ośrodek monitorowania i grzebania palem w GóWniei i wszystko jasne.
Dobra rada 2020.02.3 14:50
Wszystko co piszą w Gazjecie Wyb i mówią w TVN traktujcie zupełnie na odwrót. Wtedy to nawet ma sens
ZERR02020.02.3 14:20
Ładnie się ujawnia, że tzw "lewacy" mają chorobliwy pociąg do cudzych dzieci. Nic, tylko by pouczali 9-latki o masturbacji... Kurde, i są to te same osoby, co spać nie mogą na wieść, że jakiś gej przebrany za księdza nawiązywał dobrowolne znajomości z chłopaczkami z podstawówki. W tym przypadku mało co nie dostana krwawej laksacji z "oburzenia" XD Hehehe... 30 lat temu niemieccy lewacy oficjalnie oddawali dzieci z domów dziecka jawnym pedofilom pod opiekę. Oj, co za niebezpieczni "hipokryci".
Anna2020.02.4 13:53
skąd wziąłeś te 9-latki? Gdański program jest dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych (czyli obecnie liceom, technikom i branżówkom).
loki2020.02.3 14:12
PIS - lam wprowadza prawo szariatu.
aspiring educationalist2020.02.3 13:02
To w końcu fake news czy nie? Znowu macie problem ze spójnością frondoprzekazu. https://www.fronda.pl/a/obrzydliwy-wpis-wronskiego-na-temat-kurator-nowak-twitter-wrze-gw-przepros-za-chama,139793.html https://twitter.com/Br_Nowak/status/1223613273578393600
Cezary2020.02.3 12:49
Jeszcze na lekcji zastosowac seks pogladowo, a nie werbalnie. Uczyc masturbacji? A komu to potrzebne do wiadomosci? To jest grzech, a ten co do tego namawia, to jest zwykla Sw....ia. Wstyd uczyc tego, a moze tez pan czy pani pokarze jak to oni robia. Komus cos spadlo na glupi leb!!!!!!!
Maria Blaszczyk2020.02.3 13:07
Uczyć masturbacji??? A komu to potrzebne? Pełna zgoda. Jest to coś, co większość dzieci odkrywa przed 2 r.ż. Naprawdę nikt ich tego nie potrzebuje uczyć. Ani namawiać - jak świat światem ludzie - i nie tylko ludzie - się masturbowali i nikomu do głowy nie przyszło ich do tego namawiać. A jednak to robili. Natomiast mieszanie do edukacji pojęcia grzechu to jest aberracja. Jest to pojęcie religijne, stosowane w niektórych religiach i dotyczy ich wyznawców. Świeckiej szkole nic do tego. W Polsce panuje wolnosć wyznania.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.3 13:18
To że ty się wecowałaś od wczesnego dzieciństwa, nie znaczy, że inne dzieci też tak robią. To bzdura na resorach. Normalne dzieci w większości interesują się światem wokół siebie, bawią się i go poznają. Nie mają takich ciągot, dopóki jakiś zboczeniec im tego nie pokaże. Ktoś kto wecuje się od 2 roku życia, albo jakty jeszcze przed 2 rokiem życia, wyrasta na przegrywa, który ma tylko jedno w głowie. Stąd biorą się seryjni gwałciciele i uzależnione od seksu cichodajki. Odpieprzcie się od dzieci i ich niewinności, wy zboki zbolałe!
Cool2020.02.3 13:33
ładnie to ująłeś! ... brawo!!! :-)
Dam2020.02.3 14:22
Nie wstyd ci takich bredni pisać? Wiesz lepiej, niż ludzie, którzy na ten temat dziesiątki badań przeprowadzili? Czy może tak łatwo ci kłamać, bo pójdziesz sobie w weekend do spowiedzi i będzie wszystko "cacy"?
ZERR02020.02.3 14:29
Ludzie? Raczej przestępcy i zboczeńcy seksualni, jak Kinsey, pedofil i sadysta. No, on badał nawet niemowlęta. Lewacy zawsze najpierw przeprowadzają "badania" - jak ludzi skutecznie niszczyć, gwałcić i zniewalać.
ZERR02020.02.3 14:27
Dzieci niczego takiego nie "odkrywają" w tym wieku. Masowe molestowanie dzieci na wzór szkoły wczesnobolszewickiej - to jest dopiero aberracja. Bolszewicy przynajmniej nie ukrywali, że seksedukacja i "wyzwolenie komsomołek" ma na celu zbydlęcenie i sprymitywizowanie ludzi. To co zboczeńcy nazywają "masturbacją dziecięcą" nie ma nic wspólnego z masturbacją. Tę ludzie odkrywają dopiero pod koniec podstawówki, a nie na początku żłobka.
ZERR02020.02.3 16:28
Kurde, skoro "mieszanie do edukacji pojęcia grzechu to jest aberracja", to jakim prawem wciskacie dzieciom bełkot o "mowie nienawiści" albo pouczacie je o niestosowności "homofobii"? Po prostu macie inne, wrogie nam i wstrętne definicje dobra i zła. Wasze dobro to nasze zło, wasze zło to nasze dobro. Jesteście precyzyjnym zaprzeczeniem najlepszej cywilizacji człowieka, tej która była wzorem dla całego świata. Czym jest zaprzeczenie najlepszego? Zaprzeczenie najlepszego jest najgorszym.
Niejestemrobotem2020.02.3 14:23
Nie trzeba uczyć masturbacji, ani uprawiać seksu na lekcji. Powinno jednak, jeśli się o tym mówi, to mówić obiektywnie, że to seks, masturbacja, homoseksualizm to nic złego i czym jest bezpieczny seks. A nie powtarzać katobrednie. Że seks to zło, antykoncepcja zło, wszystko zło.
Justyna S2020.02.3 12:04
Jaki znowu fake news? Tak te słowa nie padły z ust Pani Kurator natomiast zostały zamieszczone na jej twitterze, ktokolwiek go redaguje a i wypowiedz nie została wyjęta z kontekstu bo cały kontekst brzmiał tak: "Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy!" oraz załącznik w postaci ulotki na temat interseksualności oraz masturbacji. kto nie wierzy to tutaj jest dowód: https://twitter.com/Br_Nowak/status/1223613273578393600 poprzedni artykuł frondy na temat komentarza Pana Wrońskiego "Nowak odniosła się do gdańskiej broszury „ZdrovveLove”, która współfinansowana jest z publicznych pieniędzy i informuje między innymi, że „OK” jest zarówno masturbacja, jak i bycie osobą LGBTQ. Komentując ulotkę małopolska kurator oświaty napisała: „Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych”. https://www.fronda.pl/a/obrzydliwy-wpis-wronskiego-na-temat-kurator-nowak-twitter-wrze-gw-przepros-za-chama,139793.html
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.3 12:03
A co fanatyczna katolka Barbara Nowak może nie chciałaby narzucić nauczania dzieciom w szkołach, że masturbacja to grzech i samo zuo? :)
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.3 13:12
I bardzo dobrze, bo to jest grzech. Ty też o tym wiesz, dlatego próbujesz zagłuszać swoje sumienie atakując Kościół. Nie zagłuszysz go. Każdy grzech jest wstrętny i darcie ryja tego nie zmieni. masz wolną wolę i wybierasz grzech. Twoja sprawa, ale nie próbuj wmawiać normalnym ludziom, że jest inaczej. to obraża naszą inteligencję.
ministrancik 2020.02.3 13:35
wale konia!! w kosciele! z księdzem!!! taka zabawa! pozniej spowiedz i po wszystkiemu!! no jeszcze usta przepukac!! juz czuje jak sie zbliżaaaa!!1 juz puka do mych drZwi!!!!! pobiegne mu otworzyc. jego pala w swietle lśi!!!! oj proboszcz juz sie zbilza...... ;]
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.3 13:45
Pudło misiu. Ja w ogóle nie uznaje takiego pojęcia jak "grzech", natomiast w publicznych świeckich szkołach ma być nauczana wiedza oparta na faktach naukowych, a nie ideologiczne urojenia pani Barbary Nowak.
Jacek2020.02.3 13:57
Żołnierz strzela , aby trafić cel. Jeśli chybi, nie osiągnie swojego celu. Podobnie zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, aby osiągnąć cel w tym, jak odnosimy się do Niego i jak traktujemy innych. ‘Grzeszyć’ znaczy chybiać celu, celu przeznaczonego dla nas. Jeśli byś był całkowicie niewierzący to byś tu nie pisał. Tylko proszę nie pisz ,że to dla zabawy, raczej masz wyrzuty sumienia.
Niejestemrobotem2020.02.3 14:19
Zostaliśmy stworzeni przez ewolucje, nie przez jakiegoś boga. A szkoła powinna być świecka, uczyć faktów, że seks to nic złego, że masturbacja to nic złego ;)
ZERR02020.02.3 15:03
Całe doświadczenie ludzkości poucza, że seks bardzo łatwo prowadzi do przemocy, niewolenia i zezwierzęcenia ludzi, więc nie sadź tu farmazonów, ze to "nic złego". Pouczanie o masturbacji to nie są żadne "fakty", tylko wychowywanie dzieci na głupków podobnych małpom. To lewacki ideał, ale mamy inny pomysł na życie nasze i naszych dzieci.
Niejestemrobotem2020.02.3 16:52
Tak Zerro, w Twojej historii alternatywnej zawsze wszystko co fajne i dobre jest tym złym. To już od dawna wiemy. Jesteś może pisarzem SF? Bo wiesz, dystopie całkiem nieźle się się sprzedają.
ZERR02020.02.4 0:17
W normalnym życiu ludzie rozumują przytomnie a nie jak oczadziałe dzieci. tu masz fajny i dobry seks https://www.strada.org.pl/publikacje/publikacja8.pdf
Jacek2020.02.3 19:36
Jak leżałem w szpitalu ciężko chory jako młody człowiek i myślałem, że jestem u kresu swojego życia, cieszyłem bardzo na myśl ,że jest Bóg i to nie koniec. Rzucasz się i pyskujesz do Boga bo jesteś młody i zdrowy , jednak przyjdzie taki dzień, że może być ci to wszystko odebrane.
Sebix2020.02.3 11:52
Fakenewsy to widocznie norma dla tego ośrodka.