22.05.19, 07:15Fot. Gil Garza via Pexels, CC 0

Francja: Plaga profanacji rozprzestrzenia się!

We Francji narasta liczba profanacji katolickich miejsc kultu. W samej diecezji Poitiers doszło w ostatnich trzech miesiącach do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

Jak podkreśla miejscowy arcybiskup, czegoś takiego jeszcze w tym kraju nie było. Zdarza się to co raz częściej. Nie są to oczywiście prześladowania – dodaje abp Pascal Wintzer – ale profanacja Najświętszego Sakramentu zadaje realny ból kapłanom i wiernym.

Podkreśla on, że cyboria, w których przetrzymywane są konsekrowane hostie nie mają żadnej wartości. Agresorzy ugodzili jednak w to, co w każdym kościele jest najcenniejsze – mówi abp Pascal Wintzer. Podkreśla, że nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za te profanacje. Nie są znane motywy tego działania. Nie wyklucza, że może w nich chodzić o wymazanie chrześcijańskiej obecności.

Nie chciałbym, by na skutek tych włamań zamknięto kościoły, bo doprowadziłoby to do wymazania chrześcijańskiej obecności. Tymczasem kiedy kościoły są otwarte, wielu ludzi chętnie je odwiedza i to nie tylko chrześcijanie. Różne są tego powody. Niektórzy ze względów estetycznych, inni znajdują w kościele ciszę, łatwiej jest im się skupić. Odnajdują w nich pokój ducha. Bardzo mi zatem zależy, by kościoły pozostałe otwarte. Trzeba zabezpieczyć niektóre przedmioty i to należy do obowiązku właściciela, czyli gminy. Można też zastanowić się nad usunięciem Najświętszego Sakramentu, jeśli kościół nie jest regularnie używany. Wolę takie rozwiązanie, niż całkowite zamknięcie kościoła. ”

vaticannews.va/pl - Krzysztof Bronk - Watykan

Komentarze

gośka2019.05.23 22:29
być może islam walczy...ale wg koranu nie powinien...trudno ich winić, że nie rozumieją koranu...ja również nie rozumiem Biblii...bo inaczej Kościół mnie uczył a inaczej okazało się po śmierci klinicznej...piekło chyba dopadnie każdego bo ludzie uwierzyli w Miłosiernego Boga zapominając, że Jezus kazał być czujnym...bo Sąd po śmierci jest Bosko-szatański i nie ma tam miejsca na miłosierdzie...miłosierdzie to kwestia do czasu śmierci...po śmierci miłosierdzie to może być tylko cud w wykonaniu np. Ducha Świętego - piekielnego pogotowia ratunkowego
andrzejhahn32019.05.22 14:53
nareszcie biora sie za poganska sekte katolicka
Damian 2019.05.22 11:19
Przepowiednia Błogosławionej Katarzyny Emmerich , tabernakulum przeniesione na bocznice kosciola, ale szybko sie to wszystko wypelnia, :/ mało czasu , zło sie panoszy coraz bardziej, coraz wiecej jadu , ludzi o kamiennych sumieniach jak PAN ATEISTA znany na forach... obys sie obudzil na czas przyjacielu.
Ed2019.05.22 9:39
Kosciol nie takie burze przetrzymal…I jeszcze przetrzyma… http://eniemcy.com/forum/viewtopic.php?t=9715 http://eniemcy.com/forum/viewtopic.php?t=9642
anonim2019.05.22 7:27
"Liberté, égalité, fraternité, ou la mort"; iloma dziełami sztuki przed rewolucji szczycą się Francuzi?......malarstwo, architektura, archiwalia.....
historia2019.05.22 7:26
zniwa masonskiej rewolucji francuskiej