31.05.17, 11:35

Fusy z kawy poprawią urodę i oczyszczą twój dom

Owady

Fusy z kawy poradzą sobie z owadami np. z mrówkami. Wystarczy rozsypać je w miejscach, gdzie pojawiają się insekty, a problem szybko zniknie.

Barwienie

Fusami po kawie można zabarwić różne rzeczy – tkaniny, papier, a nawet wielkanocne jajka. Uzyskamy piękny, kawowo-brązowy odcień.  Fusy po niej należy zawinąć w gazę, a następnie zamoczyć we wrzątku na 5-10 minut. W powstałym wywarze należy zanurzyć określoną rzecz i czekać, aż zafarbuje. Zwykle potrzeba na to od 15 do 30 minut.

Piękno włosów

Kawa może spowodować, że nasze ciemne włosy zyskają piękny połysk i odcień. Wystarczy przygotować płukankę ze świeżo zaparzonej, odcedzonej i lekko ostudzonej kawy. Można też wcierać fusy bezpośrednio w skórę głowy, a następnie dokładnie spłukać.

Naturalny peeling

Kawa poprawi naszą urodę. Wystarczy przygotować z niej maskę na twarz. Mieszamy 4 łyżki fusów z kawy, 4 łyżki kakao niesłodzonego, 8 łyżek jogurtu i 2 łyżki miodu (dla skóry suchej) lub soku z cytryny (dla skóry tłustej). Nakładamy na skórę twarzy oraz szyję i czekamy, aż maska wyschnie. Zmywamy ciepłą wodą.

Fusy nałożone na skórę działają jako peeling, który posiada właściwości ściągające i skutecznie eliminuje martwe komórki. Jest idealny do każdego rodzaju skóry, ponieważ nie wpływa na naturalne olejki, ani nie prowokuje nadmiernego wydzielania sebum.

  • 1 łyżka stołowa fusów po kawie (10 g)
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek (4,6 g)
  • Mieszamy fusy po kawie z oliwą z oliwek w celu uzyskania swego rodzaju gęstej pasty.
  • Nakładamy produkt na skórę i wcieramy okrężnymi ruchami.
  • Pozostawiamy na 3 – 5 minut i zmywamy.
  • Zabieg wykonujemy raz w tygodniu.

Czyszczenie rur

Sporo osób unika wyrzucania fusów po kawie do zlewu bojąc się, że te zapchają rury. Mielona kawa działa jak peeling na rury czyszcząc je wraz z przepływającą wodą i usuwając odkładający się w nich tłuszcz i resztki jedzenia. Przy większych zatorach lepiej użyć Kreta.

Czyszczenie grilla i garnków

Właściwości ścierne fusów idealne sprawdzą się do szorowania tłustych powierzchni jak rożen z grilla czy garnki, nawet te przypalone. Wystarczy, że umieścisz na szmatce trochę fusów po kawie i zaczniesz szorować, z uśmiechem na ustach ciesząc się, że używasz naturalnego produktu w celu wyeliminowania trudnego do usunięcia brudu 

mod