27.02.19, 21:20zdj. screen Youtube

Gadowski: Sukces Koalicji Europejskiej to klęska Polski

Witold Gadowski odniósł się w rozmowie z Telewizją Trwam do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Swoich przedstawicieli w Europie wybierzemy już niedługo, bo 26 maja. Powoli kształtują się już ostatecznie listy wyborcze poszczególnych partii. 

W ocenie Gadowskiego zbliżające się eurowybory są w istocie wyborem między dwiema koncepcjami: pierwsza to ta, w którą wierzyli ojcowie-założyciele Unii Europejskiej: koncepcja chrześcijańsko-demokratyczna. Tę drugą, zdaniem dziennikarza, możemy określić jako "koncepcję Spinellego"- neomarksistowską wizję jednego europejskiego państwa. Wybierzemy więc między:

"Pierwszą, właściwą ojcom-założycielom UE, czyli De Gasperiemu, Schumanowi, czyli koncepcją chrześcijańsko-demokratyczną, koncepcją otwartych granic wewnętrznych i wspólnego rynku, czyli koncepcją, która może bogacić każdy naród europejski, i drugą koncepcją, którą możemy nazwać koncepcją Altiero Spinellego, czyli neomarksistowską wizją jednego państwa europejskiego, w którym znikają narody, jest wspólna armia, wspólny bank, wspólny rząd europejski i tym samym wskrzeszenie projektu Związku Socjalistycznych Republik Europejskich"-wskazał publicysta.

Witold Gadowski przyznał, że liczy na porażkę Koalicji Europejskiej. W ocenie dziennikarza, jej sukces byłby klęską Polski. Odnosząc się do KE, do której- obok ugrupowań postkomunistycznych i lewackich oraz bezideowej Platformy- dołączyło również PSL, gość Telewizji Trwam ocenił, że będzie to dylemat dla elektoratu ludowców. 

"To przykład wyborców, którzy mają konserwatywne poglądy np. na sprawy obyczajowe, a są wtłoczeni w ultraliberalną koalicję, w której promuje się LGBT, homopolitykę, gender i tego typu konstrukty. Tradycyjni wyborcy PSL-u nie mają wyboru – muszą sobie szukać innej partii"-powiedział Witold Gadowski. Dziennikarz wyraził jednak nadzieję na lepszy niż przewidują sondaże wynik ugrupowań narodowych. 

Czym powinniśmy się kierować, głosując 26 maja? Dziennikarz stwierdził, że warto przede wszystkim głosować nie na "jedynki", ale na "ludzi, którzy gwarantują twardą walkę o zmianę oblicza dzisiejszej Europy, a nie zasłużonych dla biurokracji partyjnej działaczy, którzy nie są znani z żadnych koncepcji".

Publicysta skomentował również sobotnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości i tzw. "piątkę Kaczyńskiego", czyli pięć nowych prosocjalnych propozycji programowych. 

"Polska to przede wszystkim dziś ogromna katastrofa demograficzna. Jeżeli nie odbudujemy rodziny, nie odbudujemy wiary w to, że posiadanie dzieci to naprawdę droga w dobrą przyszłość, to zginiemy jako naród"- stwierdził gość TV TRWAM, mówiąc o 500 Plus. Jak dodał, w tej kwestii zupełnie nie zgadza się z argumentami mówiącymi o "rozdawnictwie" czy "socjalizmie". 

"Polska, Polacy są narodem ciągle pozbawionym kapitału, pozbawionym przez „czerwoną burżuazję” rodem jeszcze z PRL, więc uspołecznienie kapitału jest bardzo dobrą drogą. To jest inwestycja w przyszłość"-zaznaczył dziennikarz.

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

JR2019.02.28 8:39
Ja sobie nie wyobrażam aby złodzieje mogli wygrać wybory!!! Złodzieje to najbardziej niebezpieczny element dla funkcjonowania kraju. Złodzieje mogą mieć głosy od złodziei i to Polacy powinni wiedzieć idąc do wyborów. Dlaczego jest nagonka na Kościół? Pedofilia? Masowa? To jest oszczerstwo. To jest bezczelna próba zdyskredytowania Kościoła, który zawsze stał po stronie państwa jako instytucji . Zawsze, nawet w najtrudniejszych okresach w naszej historii. Obecnie też. I to jest cały ból totalnych, lewaków, którym los Polski jest obojętny!!! To dotyczy też o. Rydzyka. Jakie są bezczelne zarzuty pod Jego adresem? Co ten człowiek jest winien? To, że nawołuje do brony naszej Ojczyzny to można psy na nim wieszać? Jaki los spotkał ks. Popiełuszki i wielu innych księży!? Chamstwo. I do tego chamstwa włączyli się rzekomi obrońcy wsi - PSL!!! Wałęsa u boku Kwaśniewskiego, Czarzastego, Cimoszewicza!!! Czy to nie paradoks??? Polska się nieco odbiła od dna to jest co kraść od nowa? Polacy miejmy oczy otwarte i głowy od myślenia!!! Zbliżające się wybory powinny wykosić zdrajców i pozornych "obywateli". Wtedy będzie możliwy dalszy rozwój naszej Ojczyzny!
anonim2019.02.28 7:21
Kiedy naprawidzie system komentarzy ? Nie dziala na komorkach, brak powiadomien o odpowiedzi, moge byc kim chce, itd
eeej Dummy geeeeej2019.02.27 23:54
Polski paszport pewnie masz ale Polakiem raczej nie jesteś. Ateistą raczej też nie, w Boga pewnie nie wierzysz, ale ludzie którzy odrzucają wiarę w prawdziwego Boga wierzą za to w przeróżne bożki a z czasem bardzo się od nich uzależniają. Gejem też nie sądzę ,raczej propagandystą gejowskim. Pozostało więc jedynie Dummy bo powodów do dumy nie widzę.
figo2019.02.28 0:10
Nikt go nie lubi , gdzies musi odreagowac. w realu przemyka pod scianimi za spuszczonym lbem.
figo2019.02.27 23:53
Pisze Fronda.pl to dlaczego tu tyle zydowstwa ,kacapstwa i szwabow.
toso2019.02.28 3:06
a z ciebie co za ku..a jest?
gośka2019.02.27 22:38
Pan se okulary załóż...bo na meteengu ślepiał Pan na swoją podpisującą autograf rękę, że aż żal...ja chcę w Polsce normalności...a nie zniekształcania rzeczywistości
sct2019.02.27 23:16
Jakiej normalności?Takiej jak na zachodzie??? Nie, dziękuję!Wolę naszą "nienormalność"
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.02.27 22:17
Szanowni Panstwo! Te platforme okupuje kilkanascie osob. Opuszczam ja. Caluski. Dariusz Andrzej Kowarczyk
anonim2019.02.27 22:11
I radzę nie mylić Unii z USA, ojcowie założyciele Ameryki stanowili prawo dla siebie i swoich potomków. Konstruktorzy i inżynierowie Unii stanowią prawo dla podludzi za jakich uważają zwykłych mieszkańców. Wierzą, iż sami nigdy nie będą tym prawom podlegać, ani nie będą ich one dotyczyć!
PółLitraSpinellegoNaŁebGadowskiego2019.02.27 22:06
Domorosły filozofilut Karoń wygrzebał ze śmietnika wspólnotowej historii niejakiego Spinellego oraz "manifest z Ventotene" i zaczął nimi skutecznie straszyć internetową kato-ciemnotę. Gadowski to papuga, która skleja swoje zdanie ze ścinków wiadomości zasłyszanych, podsłuchanych, gdzieś już opublikowanych więc i na karoniowym Spinellim żeruje tak chętnie, jak na wytłokach po produkcji wódki z ziemniaków. Trwamcy łykną wszystko, byle podane przez kogoś, komu asystuje ojciec prowadzący. Bez względu na treść i stopień jej przetrawienia. A Gadowskiemu na razie ojcowie trwamscy basują, więc do Spinellego może wznosić toasty na trwamskiej wizji.
ewka2019.03.15 10:05
Nie ma Spineliego? Nie ma traktatu z Ventotene?Co ty bredzisz? TO jest ,to się dzieje tu i teraz- rozbijanie jedności rodziny, państwa, zamordyzm i likwidacja państw narodowych.No tak... tego nie ma..na pasku w tvn ani w gw:(
kosa2019.02.27 22:05
Jak zwykle celnie... widać to po wyciu czerwonych pederastów
Majestic2019.02.27 21:56
Niestety PO-KO jest przeciw Polsce, zatem zdobycie przez PO-KO miejsce w UE jest na niekorzysc Polski, podobnie jak wytypowanie Tuska na kolejna kadencje w Euro Parlamencie.
Rocco_Wawa2019.02.27 21:53
no dobra ale Jurgiel??? Szydło, złodziejaszek butów, relegowany ze szkoły Jojo??? Serio?? To te elyty:)
Majestic2019.02.27 22:03
a i owszem, PO wiele by dało za takich Jegomości, ale mogą jedynie wziąć i wystawić obibokow w koszulkach z napisem Kon sty tucja zabiegajacych by osmiorniczkami sie nasycic :D
Quec.2019.02.27 21:51
Św. Michale chroń nas przed demonami tu piszącymi! Módlmy się: Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi – racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Dodaje się inwokację: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
spederalizowana europa2019.02.28 0:03
Quec. Mam prośbę. Dobrze że wklejasz modlitwy , to dobrze. Jednak jak piszesz od siebie pisz proszę pod inną ksywką. Razem sprawia to fatalne wrażenie i ludzie gotowi pomyśleć że jesteś jakimś prowokatorem.Ok?
toso2019.02.28 3:04
Quec jeszcze może nie jest za późno i egzorcysta ci pomoże.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.27 21:40
Jak tylko widzę tę zapijaczoną mordę to już wiem, że nie warto czytać :)
Quec.2019.02.27 21:48
A ty wypierdku mamuci upodobniony na człeka ewolucją Darwina i błyszczący pysk po wymieszaniu drugie w doopie, ociekającego suczą cieczką. Toś samo obrzydzenie! Jak będziecie pedały klikać tymi "łapkami" to myjcie się! Ty podły Żydzie nie używaj i nie przyszywaj sobie "Polak". Lepiej Kanalia. Używaj teraz swojej próżne mózgownicy.
Zygmunt2019.03.23 9:36
Tak wypowiadać się może tylko prawdziwy polak katolik w trójcy jedyny.Co na to admin portalu poświęconego ???
Quec.2019.02.27 21:58
Pisz kanalio wreszcie ŻYD Ateista. Polakiem nie jezdeś. Wont od Polski!
Andrzej2019.02.27 22:10
Czemu zaraz mordę a nie twarz? Aż tak nie lubisz ludzi inaczej niż Ty myślących o Polsce i wierzących w Stwórcę?. Ty masz perspektywę tych "paru" hedonistycznie przeżytych lat a potem piach, a w chwili śmierci żal że to koniec. On nie. Czyżbyś Mu zazdrościł?. Pascal, może go kojarzysz myślał, myślał i wymyślił że: "Jeśli Boga nie ma to daj Bóg, ale jeśli jest to nie daj Bóg" Poświęć trochę tego "szczęśliwego " czasu na myślenie a nie tylko na przeżywanie rozkoszy. Ale po co ja to piszę? Podobno jak Stwórca chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera .Współczuję.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.27 22:31
Dobre tyle, że nie zaprzeczyłeś, że wygląda na pijanego :) A na mordę i wiele więcej zasłużył sobie swoim całym "dorobkiem" Wzruszyłem się twoją imaginacją na mój temat - człowieka, o którym nie wiesz nic poza tym, że jest gejem, czyli w twoim uważaniu wiesz już wszystko :D
ala2019.03.1 21:17
Co ty wiesz o "zapijaczonej mordzie"? Oceniasz po wyglądzie. Jak ciebie mamy ocenić? Ateista i gej. Co kogo obchodzi w co wierzysz i z kim się pie...ysz. Wierzysz, że Boga niema. Uważasz, że musisz się z tym podzielić z całym światem. Tylko po co ten Polak do kompletu?
figo2019.02.27 23:57
prosta sprawa nie patrz w lustro
trucker 2019.02.28 5:21
Pani czy Pan czy obojnak a moze wszystko do kupy czyli czyli czworognypek.. Biedaczek z Ciebie .umyslowy ,moralny i fizyczny.
Tylko prawda sie liczy.2019.02.28 7:22
Durny gej, jak tylko widze, ze gej sie promuje to , wszystko co najgorsze we mnie sie formuje. Masz straszne fobie, zakotwiczone w sobie.CHRZESCIANFOBEM JESTES.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.27 21:37
Wizja jednego państwa, w którym znikają narody, jest wspólna armia, wspólny bank, wspólny rząd to coś jak USA? Mi się podoba.
Jacques2019.02.27 22:57
Tylko nie wspólne zarobki i język. Po jakiemu będziesz mówił ? W Muttersprache ?
aya2019.02.27 22:59
To jest dobra wizja, jak ze Star Treków - Federacja Ziemia, ale...póki co są zbyt duże różnice cywilizacyjne między różnymi regionami świata. Jeszcze ze 100, może 200 lat, albo nigdy, bo niekontrolowany rozrost populacji jaki ma miejsce w Afryce, może się okazać tykającą bombą zegarową, która wykończy cały gatunek ludzki.
ewka2019.03.15 9:58
Głupszy od ciebie jest tylko kwit na węgiel.