Sejm zajmie się wnioskiem dotyczącym zgody na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie Stanisława Gawłowskiego, posła Platformy Obywatelskiej, któremu prokuratura chce postawić zarzuty popełnienia pięciu przestępstw. Trzy z nich dotyczą korupcji.

Zapadną też decyzje w sprawie ewentualnego uchylenia immunitetów posłom Nowoczesnej – Kamili Gasiuk-Pihowicz oraz Ryszardowi Petru.

O rozpatrzeniu tych trzech punktów przez Sejm zadecydowali dziś posłowie na początku posiedzenia. Sejm zajmie się nimi w czwartek.

Wniosek o uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz złożył wcześniej były minister skarbu Dawid Jackiewicz. Chodzi o jej wypowiedzi na jego temat, które padły w trakcie lipcowych prac w Sejmie nad ustawami o KRS i Sądzie Najwyższym.

Jackiewicz w związku z wypowiedziami posłanki Nowoczesnej wytoczył jej proces o ochronę dóbr osobistych i domaga się od niej zadośćuczynienia w kwocie 100 tysięcy złotych.

Rozpatrzony zostanie też przez posłów niosek o uchylenie immunitetu Ryszardowi Petru. Wnioskował o to zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik – zarzuca mu pomówienie.

dam/PAP,Fronda.pl