15.04.20, 08:00Antonow An-225, największy samolot świata/TT/KPRM

Gdyby największy samolot świata przywiózł ,,kamieni kupę'', to ważyłaby ona więcej niż 80 ton

1. Wczoraj na lotnisku im. Chopina w Warszawie wylądował największy samolot świata Antonow An-225 z materiałami medycznymi zakupionymi w Chinach, niezbędnymi w polskich szpitalach do opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Tym razem do Polski przyleciało około 80 ton towarów medycznych z 400 ton zakupionych przez dwie spółki z udziałem Skarbu Państwa, mianowicie KHGM Polska Miedź S.A. i Lotos S.A.(pozostałe materiały medyczne będą przywożone w kolejnych tygodniach).

Możliwość zorganizowania zakupu i zorganizowania tak dużych transportów do Polski, stwarzają z jednej strony dobre relacje pomiędzy prezydentem Chin Xi Jinpingiem i Andrzejem Dudą (pod koniec marca odbyła się rozmowa telefoniczna pomiędzy obydwoma prezydentami w sprawie zakupu przez Polskę materiałów medycznych w Chinach), z drugiej dobre relacje handlowe niektórych naszych firm w Chinach.

Takie dobre relacje w państwie środka ma KGHM, który dostarcza na ten rynek i to od wielu lat miedź, srebro i inne metale rzadkie i to właśnie chińscy partnerzy pomogli w zakupie tak dużych ilości materiałów medycznych w tak trudnym czasie.

Chiny są obecnie głównym dostawcą materiałów medycznych dla państw całego świata, trwa wręcz walka o te materiały na rynku chińskim, dochodzi nawet do sytuacji, że już na lotnisku, są one podkupowane za gotówkę przez różne firmy i kierowane do innych krajów niż te, które miały je wcześniej otrzymać.

2. To oczywiście największy transport materiałów medycznych jaki dotarł do Polski, od kilku tygodni są realizowane siłami LOTCargo dostawy jednostkowo mniejsze, zamówione przez Agencję Rezerw Materiałowych ale także inne podmioty publiczne.

Takich transportów do Polski (nie tylko na lotnisko w Warszawie), do tej odbyło się już 29, a przywieziono nimi aż 580 ton materiałów medycznych i sprzętu medycznego niezbędnych w walce z kornawirusem.

Polska należy zresztą do czołówki krajów europejskich, które niezwykle sprawnie od momentu pojawienia się zagrożenia koronawirusem, zaczęły w dużych ilościach sprowadzać materiały medyczne z krajów dalekiego Wschodu.

3. Jak się można było spodziewać opozycja i wspierający ją dziennikarze natychmiast po wylądowaniu samolotu i informacjach co się w nim znajduje, zaczęli szukać przysłowiowej „dziury w całym”.

Po pierwsze dlaczego tak duży samolot, a przywieziono tylko 80 ton, mimo tego, że nawet na obrazkach z lotniska było wyraźnie widać, że jest on wyładowany po brzegi, to dociekania trwały dalej.

Dopiero prześmiewcze teksty w internecie, że politycy i dziennikarze nie są w stanie odróżnić „objętości od wagi” spowodowały, że wątpliwości w tej sprawie ustały ale wtedy zaczęto pisać, że tak naprawdę nie chodziło o materiały medyczne ale o to aby „władza” mogła się pokazać na tle największego samolotu świata.

A przecież ten samolot przywiózł ponad 7 mln sztuk różnych rodzajów masek, miliony gumowych rękawiczek, setki tysięcy gogli, kombinezonów medycznych i innych materiałów medycznych, tak bardzo potrzebnych szpitalom w naszym kraju, więc bagatelizowanie tych dostaw jest mówiąc najdelikatniej, nieprzyzwoite.

4. Przy tej okazji należy zwrócić uwagę, że dodatkowe zakupy sprzętu medycznego są realizowane przez wiele spółek Skarbu Państwa, których większość zostałaby zapewne sprzedana, gdyby w dalszym ciągu trwały rządy PO-PSL.

Sam Lotos miał być sprzedany i to rosyjskiemu koncernowi naftowemu i dopiero pojawienie się w marcu 2012 roku w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy o zatrzymaniu w rękach Skarbu Państwa większościowego pakietu akcji, pod którym podpisało się ponad 200 tysięcy Polaków, spowodowało że ta prywatyzacja została zatrzymana.

Nawiązując do rządów PO-PSL i ich swoistego podsumowania jakiego dokonał minister ówczesnego rządu Bartłomiej Sienkiewicz w podsłuchanej rozmowie toczonej z prezesem NBP Markiem Belką w restauracji „Sowa i przyjaciele”, można stwierdzić, że jeżeli największy samolot świata przywiózłby „kamieni kupę”, to ważyłaby ona na pewno więcej, niż owe 80 ton materiałów medycznych.


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Doradca medialny2020.04.15 20:01
Panie Kuźmiuk, pomusł przwożenie "kamieni kupu" samolotem jest godzien tego rządu,podobnie jak prowadzenie kampanii wyborczej pod hasłem "Polska w ruinie"
Dell2020.04.15 18:48
Fakty. Objętość ładowni: 1. An - 1.210,88 metra sześciennego; 2. Boeing 737 - 185,2 metra sześciennego. Żeby przewieźć ładunek o objętości 1.200 metrów sześciennych Boeing musi wykonać SIEDEM lotów. An - JEDEN lot. Jeśli ważne jest żeby ładunek dotarł w tym samym czasie to trzeba wysłać SIEDEM Boeingów. Maksymalna masa ładunku: 1. An - 250 ton; 2. Boeing 737 - 24 tony. Żeby przewieźć ładunek o masie 250 ton Boeing musi wykonać DZIESIĘĆ lotów. An - JEDEN lot. Jeśli ważne jest żeby ładunek dotarł w tym samym czasie to trzeba wysłać DZIESIĘĆ Boeingów.
dex2020.04.15 17:23
Ktos sprawdzil co tam przywieziono?Moze sprzet do inwigilaci narodu albo bron 5G.
enigma2020.04.15 16:50
Oto opętanie i nienawiść antypolskiej targowicy PO-Konfideracja: za mało masek - rozwalić PiS i Państwo z nimi razem; za dużo masek - rozwalić PiS i Państwo z nimi razem. Zróbcie coś dobrego dla Polski - zamknijcie się.
anonim2020.04.15 16:50
A spytsliś cie cze z transportem z Chin nie przysłali na ze środkami ochronnymi neokoronowirusa ?
Klapaucjusz2020.04.15 14:42
Warto zauważyć, że maski czy kombinezony zajmują dużo miejsca ale niewiele ważą. W ten sposób, 80 ton sprzętu może zapchać cały samolot. Albo to, albo reszta to karty wyborcze drukowane w Chinach i karma dla kota Prezesa.
obserwator 2020.04.15 11:06
Potężny samolot Antonow An-225 ma 84 metry dlugosci, ładowność to 250 ton Model Being 737-800BCF ma maksymalną ładowność i zasięg, zdolny do przenoszenia do 23 ton ładunku..czyli ponad 10 razy mniej niz Antonov, przy czym zakupiony sprzet medyczny nie jest ciezki ale zajmuje duza przestrzen, wiec potrzebny byl naprawde bardzo duzy samolot. Niechaj wiec - rozbawiony nie pisze bzdur mowiac - iz ten sam sprzet mozna bylo przewiezc Beingiem 737.
ania2020.04.15 11:09
ten' rozbawiony' nawet nie jest w stanie odroznic samolotu pasazerskiego od transportowego..Mozna sie nim naprawde rozbawic...
Dell2020.04.15 18:52
737 występuje w wersji transportowej. To fakt. Czy "rozbawiony" odróżnia jedną wersję od drugiej - nie wiem. :)
ladychapel2020.04.15 10:32
Jakiś czas temu LOT chwalił się, że jest jednym z największych na świecie przewoźników CARGO i potrafi jednorazowo przewieźć ładunek ... tak! - 80 ton Dlaczego nie LOT przewoził ten ładunek patrioci???
Dell2020.04.16 10:10
Podaj link do tej informacji.
klasę to wynosi się z domu, nie sławojki 2020.04.15 9:59
ja nie naśmiewam się z Pani Kulczyk - dziękuję i nie śmieszy mnie, że w samolocie zamiast niskich pasażerów są pudełka z darami z serca i wizerunku
Polak2020.04.15 9:26
Macie jakieś przykazanie o mówieniu fałszywych świadectw, nie? To go przestrzegajcie. Nawet jesli było tam te 80 ton (choć pisokomuna już zwraca uwagę że było tylko "niecałe 60 ton", pewnie te 20 ton pisowcy rozkradli już po wyładowaniu), to jest to 1/3 ładowności samolotu. Kto marnował pieniądze na pusty kurs? A nawet jeżeli rzeczywiście było tam te 6 mln maseczek (taką liczbę podaje pisokomuna, nigdzie poza frondelkiem nie pojawiło się jeszcze "7 mln"), to jest to raptem ok. 9% zapotrzebowania na jeden dzień. To nawet nie jest kropla w morzu obecnych potrzeb. Czyli jak zwykle, pisowscy pogrobowcy PZPR nawet fałszywki propagandowej nie potrafią sklecić żeby się nie rozlatywała.
W2020.04.15 11:22
Aleś Ty głupi - ładowność a objętość ładunku. Rozróżniasz to? Żeby przewieźć ładunek o takiej objętości trzeba użyć siedmiu samolotów np. Boeing 737 i koszty transportu byłyby wyższe... Lem miał rację - dzięki internetowi przekonał się jak dużo jest idiotów na świecie....
rozbawiony2020.04.15 8:35
Za lot Antonowa zapłaciliśMY 12 mln zł. Boeingiem 737 można było przywieźć za nieco ponad 200 tys. zł. 11,8 mln zł na propagandę
rozbawiony2020.04.15 8:33
Od kilku tygodni do Polski sprowadzany jest drogą lotniczą sprzęt medyczny służący do walki z koronawirusem. Do KGHM, ARP oraz LOT-u dołączyła Kulczyk Foundation. 57 ton sprzętu (470 m sześciennych) zostanie przetransportowane z Chin do Poznania przez LOT Cargo. Pierwszy lot już we wtorek. Kontakt z chińskim producentem sprzętu umożliwiła Polsko-Chińska Rada Biznesu. Sprzęt zostanie przetransportowany z lotniska w Kantonie. W planie są cztery loty, pierwszy przylot już w nocy z 13 na 14 kwietnia. Sprzęt medyczny prawdopodobnie przyleci na pokładach Boeingów 787 Dreamliner. Loty będą miały status humanitarny. Pod koniec marca najbogatsza Polka Dominika Kulczyk zadecydowała o przekazaniu 20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez wirus COVID-19. Pieniądze trafiły do Fundacji Lekarze Lekarzom. Podmiot ten został powołany w 2011 r. przez Naczelną Radę Lekarską. Lekarze działający w Fundacji wskazali, jakiego sprzętu brakuje dla prowadzenia skutecznej walki z wirusem. Łącznie z Chin Kulczyk Foundation sprowadzi milion masek chirurgicznych, 1,5 mln masek z filtrem N95, 100 tys. kombinezonów ochronnych, 100 tys. przyłbic oraz 100 tys. gogli. Sprzęt zostanie przewieziony na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie powstanie centrum dystrybucyjne. Maseczki, kombinezony, przyłbice i gogle będą następnie rozdzielane pomiędzy poszczególne izby lekarskie. Za logistykę odpowiadać będzie stowarzyszenie dobroczynne Lions Club Poznań Pillory. – Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który, w imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękujemy – podkreślał po przekazaniu 20 mln zł przez Dominikę Kulczyk prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. – Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! – powiedziała Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.
pisie oszusty2020.04.15 8:25
Kulczykowa przywozi jutro do Poznania 57 ton srodków ochrony i nie robi z tego widowiska płacąc 12 mln za samolot ! Ile za to by kupił maseczek nawet po cenie 10zeta jak na poczcie
Anonim 2020.04.15 11:05
A ile zarobiła z mężem na złodziejskich prywatyzacjach czy teraz na najdroższej autostradzie świata. Łaski nie robi
Dell2020.04.15 19:21
Przypomnij ile rodzina Kulczyków zarobiła na "Ciechu".
turkuć podjadek2020.04.16 9:25
mafia kulczykowa wydaje więcej niz 12 mln na waciki ......przewalili miliardy za czasów "usłużnej władzy" .......łaski nie robią
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.15 8:16
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
rozbawiony2020.04.15 8:27
Widać ze z ciebie pisia biomasa
jozef2020.04.15 8:13
Za ciężkie pieniądze rząd zrobił pokazówkę na lotnisku, w tym samym czasie do Czech przyleciał normalny samolot z maseczkami, które będą rozdawane ludziom za darmo, do Poznania leci samolot z maseczkami od Pani Kulczyk, Owsiak przywiózł sprzęt i jakoś nie witał go na lotnisku. Za te kamieni kupę PiS przez pięć lat rozdawał 500+, teraz brakuje pieniędzy to uprawia propagandę. Urban mógłby się od was uczyć.
turkuć podjadek2020.04.15 8:24
jozef , zrób kupkę ....może się tobie polepszy ....
.2020.04.15 9:05
Tobie już ktoś zrobił, przynajmniej wypełnił czymś ten pusty łeb.
turkuć podjadek2020.04.16 9:21
skocz mi frajerze od POpier....onych POje....cóf
Zatroskany2020.04.15 10:54
Józek nie chodził do szkoły, tylko obok szkoły :)
diki2020.04.15 8:37
"stety niestety" im większy samolot (czy cokolwiek) "wypełniony po brzegi" to tym transport tańszy... czyli nikt nie wysyła np. 10 małych "dostawczaków " tylko jeden TIR bo wychodzi taniej ... to tyle z Logistyki Czechów jest 10 mln (i maja lepiej dofinansowaną służbę zdrowia) a nas 38 mln... i nie dofinansowaną służbę zdrowia ... to o ile więcej trzeba towarów zamówić ? jozef ... nie musisz wszem i wobec obwieszczać swojej głupoty ... bo to nudne..
jozef2020.04.15 10:53
Czy widziałeś czeskiego premiera aby witał maseczki na lotnisku, czy wiesz co to znaczy logistyka, przestań oglądać TV PiS, może jeszcze jest dla ciebie nadzieja.
Zatroskany2020.04.15 10:50
Józek jak cała "oPOzycja" widzi wszystko do góry nogami. Nie umie pomóc czy docenić, a jeszcze szkodzi. Wszyscy są najlepsi... oczywiście na miejscu pierwszym Józek, Kulczyk,Owsiak.... a według jedynie słusznej idei owej "Jókozycji" najgorszy jest rząd PiS. Józka samolot jest tak niskich lotów że nie może wznieść się ponad...
anonim2020.04.15 8:13
To chodzi o te brednie, że przywiezie 400 ton - poszukajcie kto to powiedział. payload tego samolotu to 250 ton. Koszt wynajmu - tajemnica. Gdzie transparentność wydawania pieniędzy publicznych? Żałosne te Wasze ataki - i tak nic nie zmienią, coraz więcej ludzi widzi arogancję władzy.
Zdradziecka i Chybiona Lewacka Kretynizacja Polski2020.04.15 8:19
Tę władzę będziesz musiał jeszcze parę dobrych kadencji znosić - z woli większości Polaków. Więc póki czas, zwiewaj gdzie pieprz rośnie.
anonim2020.04.15 9:35
Zobaczymy, zobaczymy
pisie oszusty2020.04.15 8:26
koszt 12 mln ile sprzetu za to by kupił samoloty lotu stoją bezczynnie
zak2020.04.15 12:25
wiesz co to tajemnica handlowa ćwioku
natychmiast i z Iwanem Heintzem Bąkiem z Zoppot2020.04.15 8:06
zapędzić wszystkich FUI i wszystkie TUPY z POplatfy do Antonowa i ciupasem odstawić do Moskwy
ciekawy2020.04.15 8:37
Za lot Antonowa zapłaciliśMY 12 mln zł. Boeingiem 737 można było przywieźć za nieco ponad 200 tys. zł. 11,8 mln zł na propagandę Samoloty lotowskie ani wojskowe nie mogły tego przywieść
Marian2020.04.15 8:56
Szybowcem jeszcze taniej.
Dell2020.04.15 18:47
Fakty. Objętość ładowni: 1. An - 1.210,88 metra sześciennego; 2. Boeing 737 - 185,2 metra sześciennego. Żeby przewieźć ładunek o objętości 1.200 metrów sześciennych Boeing musi wykonać SIEDEM lotów. An - JEDEN lot. Jeśli ważne jest żeby ładunek dotarł w tym samym czasie to trzeba wysłać SIEDEM Boeingów. Maksymalna masa ładunku: 1. An - 250 ton; 2. Boeing 737 - 24 tony. Żeby przewieźć ładunek o masie 250 ton Boeing musi wykonać DZIESIĘĆ lotów. An - JEDEN lot. Jeśli ważne jest żeby ładunek dotarł w tym samym czasie to trzeba wysłać DZIESIĘĆ Boeingów.