22.11.20, 14:47Fot. screenshot - YouTube (Wojskowy Instytut Medyczny Warszawa)

Gen. Gielerak o wygaszeniu pandemii. Konieczny jest jeden warunek

Zdaniem dyrektora Wojskowa Instytutu Medycznego w Warszawie gen. prof. Grzegorza Gieleraka, jedynym skutecznym sposobem, dzięki któremu można by wygasić pandemię koronawirusa bez konieczności wprowadzania „kwarantanny narodowej” jest sprawny i powszechny system identyfikacji osób zakażonych.

Według eksperta spadek liczby zakażonych i mniej wykonywanych testów na koronawirusa mają źródło nie tylko w mniejszej ilości zleceń lekarzy POZ, ale to też wynik decyzji samych chorych, którzy mając typowe dla COVID-19 objawy, unikają lekarzy, aby uniknąć rejestracji w bazie danych inspekcji sanitarnej.

- „Mamy niebezpiecznie dużą, potwierdzaną każdego dnia wynikami testów RT-PCR wykonywanych głównie u osób objawowych i to tych, którzy mając objawy, chcą się przetestować, liczbę zakażonych zawierającą się w przedziale 20-25 tys., co w rzeczywistości odpowiada 100 tys. osób zakażających się każdego dnia” – zauważa wojskowy.

- „Stan ten od kilku tygodni poważnie rzutuje na wydolność systemu ochrony zdrowia, której pierwszym objawem wyczerpania może być notowana relatywnie wysoka, także w stosunku do liczby zakażonych, śmiertelność” – dodaje.

Podkreśla, że dane te są tym bardziej niepokojące, ponieważ jesteśmy przed jesienno-zimowym szczytem zachorowań.

- „Stąd myśląc o korekcie obecnego kursu uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy przystąpić do opracowania oraz upowszechnienia do stosowania standardu diagnostyczno-terapeutycznego określającego sposób prowadzenia opieki nad chorymi” – mówi gen. Gielerak Polskiej Agencji Prasowej.

- „Po drugie, warunkiem wygaszenia epidemii bez konieczności użycia rozwiązania ostatecznego jakim jest kwarantanna narodowa jest sprawny, powszechny system identyfikacji osób zakażonych” – dodaje.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Fakt2020.12.22 17:31
Szef Pfizera zapytany o swoją szczepionkę ,powiedział jest tak świetna,że się nie zaszczepi. niezbadana ,nie sprawdzona ,bez gwarancji i z płodów ludzkich
gregor2020.11.23 11:47
warunek jest jeden zamknac gierlaka i jemu podobnych w izolatce bez mozliwosci wychodzenia na kilka miesiecy i pandemii nie bedzie
Pablo2020.11.23 10:09
W domyśle najsprawiejszym sposobem identyfikacji zakażonych jest chip wszczepiony w ciało obywatela i rejestrujący istnienie stanu zapalnego.
pan2020.11.23 9:42
....pandemia zniknie jak przestaniecie o niej mówić i pisać...no i robić testy...
NWO2020.11.22 22:30
Innymi słowy trzeba czym prędzej pogłowie zaczipować.O tym pan mówi panie Grelak czy jak tam panu na nazwisko?Apropos..w Polsce powstaje fabryka czipów. wpiszcie do przeglądarki HEMP WOOD implanty podpisanie umowy.
gregor2020.11.22 17:56
warunek jest jeden takich ekspertow jak gen.gerlak i inni niemadrzejsi powinni byc izolowani
tak uważam2020.11.22 17:11
Testy niepotrzebne, niezbyt groźna odmiana grypy, dlatego wliczają bezobjawowych i choroby współtowarzyszące. Pfitzer za chwilę sypnie szczepionkami. Wszystkich zaszczepią drogimi i niewiele dającymi specyfikami. Wirus był i będzie, na grypę do dzisiaj nie ma skutecznej szczepionki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 15:06
a kiedy w polsce będzie sprawny i powszechny system identyfikacji kleszych pedofilów?
...2020.11.23 9:43
....to zboczenie trzeba wypalać ogniem....najlepszą podpałką będą 6 kolorowe szmaty z ssmańskimi strzałami....