20.02.19, 10:30screenshot Youtube - Fakty RMF FM

Georgette Mosbacher: Szef izraelskiego MSZ powinien przeprosić

 Georgette Mosbacher pytana o to czy premier Benjamin Netanjahu powinien przeprosić za słowa swojego ministra, odpowiedziała przecząco i dodała, że za swoją wypowiedź powinien przeprosić izraelski minister spraw zagranicznych. Dyplomatka dodała, że już w swoim wcześniejszym wpisie na twitterze jasno wyraziła swoje odczucia na temat niestosownego jej zdaniem oświadczenia szefa izraelskiej dyplomacji.

Izraelski minister spraw zagranicznych powinien przeprosić za swoją wypowiedź. To stanowisko amerykańskiej ambasador w Polsce.

Amerykańska ambasador dodała, że do naprawy relacji potrzebny jest dialog oraz informacja na temat działań, których celem jest eliminacja antysemityzmu. Jej zdaniem Polska czyni wysiłki i ważne jest, żeby Izrael to wiedział.

W niedzielę nowy minister spraw zagranicznych Izraela powiedział w jednej z tamtejszych stacji telewizyjnych, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki". W odpowiedzi na słowa Israela Katza polska delegacja wycofała się z udziału w szczycie Grupy Wyszehradzkiej, który miał odbyć w Jerozolimie. Następnie szczyt odwołano.

Stany Zjednoczone wezwały Izrael i Polskę do podjęcia dialogu. "Zarówno Izrael, jak i Polska są naszymi ważnymi sojusznikami i przyjaciółmi. Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem, pójścia naprzód oraz kontynuowania bliskiej współpracy i dbania o wspólne interesy" - oświadczył Departament Stanu w stanowisku przekazanym Polskiemu Radiu.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze

Agnieszka2019.04.1 23:00
A ciągnij się pani z ich przeprosinami - zwłaszcza, że napuściliście ich na nas, pozwalając na wszystko. Niech oni się od nas po prostu odczepią - nie przyjeżdżają, nie mówią i nawet nie myślą o jakichkolwiek stosunkach i "dialogach" z nami! Sama ze swoją bezczelnością, która znów udowodniłaś - durną, poniżającą łaskawością wciskającą nas w łapska wroga - też wracaj wreszcie do siebie, bo w Polsce u siebie nie jesteś i nie będziesz, więc NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJ!
Halina2019.03.8 4:08
Na czym ten dialog ma polegać? Na tym, że oni będą nam pluć w oczy, a my będziemy mówić, że deszcz pada? Niedoczekanie.
OLI2019.02.20 11:21
A PiS, jak pijany idący "wężykiem" - tam idzie, gdzie go w danej chwili żydki popchną. Ta tragedia zdaje się nie mieć końca. To upodlenie Polski zdaje się nie mieć dna.
Marcin2019.02.20 11:10
Kolejna "dobra" ciocia z hameryki :P Która jednym palcem nakazuje Morawieckiemu jak ma sie układać z wiadomymi firmami... i dlaczego tylko hamerykańskimi ;) Układ zamkniety, my was w dupę kopa, ale za to możecie nas w rękę pocałować, z głośnym mlask!
słowiczek poznański2019.02.20 14:45
Jak chcesz Grisza być wiarygodnym to popracuj nad polskom jazykom, ośle. Nie wiem jak jest osioł po waszemu.
Agnieszka2019.04.1 23:01
Po polsku synonimem osioł to chyba jest "słowiczek poznański"
ect2019.02.20 11:00
Czy nie macie już ciekawszych tematów niż Żydzi? Jesteśmy jeszcze zdaje się w Polsce a nie w Izraelu. Nie ma o czym poczytać ostatnio na Frondzie.
michu2019.02.20 15:17
Najlepiej o pogodzie ;).