06.04.20, 13:50Fot. Ministry of foreign affaris of the republic of Poland via Flickr, CC BY-ND 2.0

Głosowania ws. wyborów kopertowych dziś nie będzie

Sejm nie zajmie się dziś projektem Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. W głosowaniu projekt nie uzyskał wymaganej większości.

Projekt PiS nie został przez Sejm wprowadzony do porządku obrad. Za włączeniem go zagłosowało 228 posłów. Dokładnie taka sama liczba parlamentarzystów była temu przeciwna. 3 spośród głosujących wstrzymało się.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła po głosowaniu przerwę w obradach do jutra do godziny 15.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.6 23:13
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać na bitcoinie, ropie, złocie itp. przez internet na stronie https://inwestcrypto.com.pl wystarczy laptop lub telefon, zarobki powyzej10.000zł, praca dla każdego od 18lat, otwórz teraz bezpłatne konto
Reytan2020.04.6 18:40
Konfederacja smierdzi Komuna.
Walter2020.04.6 18:15
Za kilka miesięcy w Polsce pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco zmaleją. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić wybory w dniu 10 maja, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Prezydent który wielokrotnie złamał konstytucję i posłusznie wykonuje polecenia Jarosława Kaczyńskiego nie powinien być głową państwa przez następne pięć lat. Można to nazwać "po trupach do władzy". Jakimi trzeba być ludźmi żeby popierać przeprowadzenie wyborów, które doprowadzą do zwiększenia pandemii koronawirusa i w konsekwencji do śmierci wielu osób! Jarosław Kaczyński jest zwykłym posłem i nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności za śmierć ludzi, które w wyniku przeprowadzenia wyborów stracą życie.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw 2020.04.6 17:11
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Sex portal2020.04.6 16:54
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.6 15:54
To ja q..wa, wasz RuchOporu ZRÓB PEŁNĄ ANARCHIE: - jedź pod prąd - kradnj prąd - kichaj prychaj w sklepie, - zrób koncert pieśni radzieckich - zrób ogniska w lesie dla pionierów i komsomolców - nic nikomu za nic nie płać itp, itd. Świat wg. imbecyla starucha który wie, że jego pierwszy wirus będzie ostatnim!
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.6 15:01
Konfederacja wraz z "farbowanym" narodowcem Bosakiem, którego rodzony brat jest dyrektorem PR w Vivus.pl firmie pożyczkowej rosyjskiego oligarchy miliardera to zaplecze Rosji na terenie RP tzw. V Kolumna tylko, że całkowicie prorosyjska. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
plantator buraków2020.04.6 14:58
Ruch oporu ? Jak ktoś - jak ty - jest jedynie pier----nięty, to jedyny opór jaki ma, to opór do wizyty u psychiatry.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.6 15:31
Tak jak za komuny, trzeba się organizować w podziemny ruch oporu. Inaczej jako Naród nie przetrwamy.
RuchOporu2020.04.6 14:55
NIE PŁAĆĆIE MANDATÓW!!!! WSZYSTKO DO SĄDU!!! Jak jestem zdeklarowany pisior, to oswiadczam wszystkim czytającym, że na PiS JUŻ NIGDY nie zagłosuje ani ja, ani moja rodzina. Powodem tego jest fakt, że PiS bezwzglednie gnoi polskich obywateli i nakłada na nich drakońskie kary za drobne i wydumane przewinienia takie jak: Mycie samochodu, jazda na koniu, wyjście z żoną na ulicę i trzymanie jej za rękę, zatrzymanie się w lesie na krótki odpoczynek podczas jazdy, grilowanie w ogródku w więcej niż trzy osoby, pobyt na działce. wszystkie te przewinienia są wydumane, niczego nie wnoszą jeżeli chodzi o rozwój tzw "pandemii", a służą wyłącznie nabijaniu kasy rządowi i gnojeniu wszystkich obywateli. Nie za tką Polske umierali nasi bohaterowie, nie o taką Polskę walczyła Solidarność. Nie możemy biernie oczekiwać na upadek naszych z trudem zbudowanych przedsiębiorstw, na chwilę kiedy z powodu kryzysu spowodowanego przez PiS i Morawieckiego stracicie swoje źródła utrzymania! Walczmy wszyscy!!!Musimy się przeciwstawić propagandzie i i faszyzmowi epidemicznemu! Nie było Bergamo i niema żadnej epidemii we Włoszech! Liczba zgonów we Włoszech w 2017, 2018 ,2019 roku wynosiła ok 1300 osób dziennie. w roku obecnym dzienna liczba zgonów to również 1300 osób miesiecznie zatem niema pandemii, jest nieprawdopodobny zamordyzm zastosowany na własnym społeczeństwie. Musimy się stowarzyszyc i musimy walczyć! Na początek nie przyjmujcie zadnych mandatów za wyjście bo nakładanie ich jest nielegalne. Mówi o tym stosowny artykuł Polskiej Konstytucji. Kto ma pod ręką moze wyuska ten zapis w odpowiedzi ponizej. Rzecznik Praw Obywatelskich AdamBodnar również wypowiedział się , że działanie takie jest bezprawne, a policjant niema prawa oceniać czy powód twojego pobytu na ulicy jest zasadny czy nie!!!!!! NIE PRZYJMUJCIE MANDATÓW!!! Niech do sądów trafią miliony pozwów za ten czyn. Wyjdźmy na ulicę! Informujmy znajomych! BUNTUJMY SIĘ DOPÓKI OBŁĄKANA WŁADZA JESZCZE WSZYSTKIEGO I KAŻDEGO NIE ZNISZCZYŁA!!!! Mobilizujmy wszystkie siły do sprzeciwu zanim nie jest za późno!!!!!OPÓR!!!!BUNT!!!POWSTANIE!!!!!
Takich karać po 30.000 zł i karą więzienia2020.04.6 15:09
Ile ci dali 500 czy też 5000 zł grzywny i dlatego tak biadolisz ? Powinieneś dostać 30.000 zł kary, bo z tego co piszesz człowieku, złamałeś kilka z nałożonych przez rząd w okresie epidemii restrykcji. Przez takich jak ty mamy teraz ponad 4000 zarażonych i setkę zmarłych wśród których są ludzie po 36, 41 lat. Twój opór możesz sobie w buty wsadzić.
komas2020.04.6 15:29
Ty obłąkańcze, każdy lekarz jest "faszystą", bo zakazuje popijania leków wódką, czyli ogranicza wolność. Każda władza jest faszystowska bo instaluje czerwone światła na przejściach i w ten sposób też ogranicza wolność. Całe życie i biologia człowieka są faszystowskie, bo narzucają ograniczenia. Ile ci zapłacili za pisanie tych bredni?
jak patrzę na kandydatów opozycji ... brrrr...2020.04.6 14:41
Mantra "opozycji"; Kooonstyyyytuuuuucjaaaaaa! A czy odwołanie wyborów nie jest łamaniem konstytucji? Nikt, ale to w Rz.P., może sobie odwołać wybory i stworzyć "precedes prawny". Przełożyć wybory, ale "druga osoba" w państwie jaką jest Marszałek Sejmu niech zastanie zaprzysiężony/-na na czas pomiędzy upływem kandencji obecnego prezydenta a wyborem nowego. Rz. P. nie może być bez demokratycznie wybranego prezydenta!
anonim2020.04.6 14:29
Co z posłami Konfederacji?
Marian2020.04.6 14:40
Są tam gdzie byli,u boku Moskwy.
AVI2020.04.6 14:28
W CZASACH KRYZYSÓW STRZEŻCIE SIĘ AGENTURY - tak mówił Marszałek Piłsudski. A wszystko jeszcze przed nami, niestety.
Newsroom2020.04.6 14:27
Postsowiecka III RP i tak zostanie dobita i zaorana. Dzisiejsze głosowanie jeszcze o niczym nie świadczy - jutro będzie powtórka i Kreml i Berlin,będą musieli wziąć tabletki na uspokojenie ! III RP jest już tylko historią !!
ladychapel2020.04.6 14:36
Kreml się cieszy, bo w Polsce PRL+ jest idioto
Reytan2020.04.6 18:38
lady chapel smierdzi Komuna.
Realista2020.04.6 14:36
Kreml to akurat otwiera szampana obserwując jak odleciał Kaczyński. Te wybory 10 maja, z naruszeniem wszelkich zasad praworządności, to spory krok w stronę wyjścia z UE (WypierPol). Oczywiście jest to krok w stronę Kremla. Kaczyński w swoim zaślepieniu działa teraz jak pożyteczny idiota na usługach Kremla.
Dam2020.04.6 15:12
Jego rodzina dostała w PRL dom, paszport, a on sam grał w komunistycznym filmie (i to wszystko rodzina AKowca, którym zazwyczaj fundowano zsyłki gdzieś wgłąb Rosji), więc nie wiem czy on do tego PRL i komuny tak po prostu z nostalgii nie ciągnie.
ladychapel2020.04.6 14:26
Trzeba anulować, bo przegramy
ladychapel2020.04.6 14:18
Guru PiSu - Donald Tramp jest przeciwny takiemu głosowaniu przecież...
Realista2020.04.6 14:14
Projekt nie przepadł. Dziś PIS nie poradził sobie z głosowaniem. Znalazło się 3 przyzwoitych posłów PIS, ktorzy zagłosowali przeciwko. Jutro pewnie kolejna próba przegłosowania. Tyle, że to już parodia praworządności przekraczająca wszelkie granice absurdu. Fundamentalna zmiana sposobu głosowania wejdzie w życie 2-3 dni przed wyborami. Rząd będzie musiał przygotowywać te wybory nie mając do tego żadnej podstawy prawnej. W normalnym państwie za coś takiego groziłaby odpowiedzialność karna. W państwie PIS Ziobro i tak zabroni wszczynać jakiekolwiek postępowania w tej sprawie. A w razie czego Duda ułaskawi kolegów od wszystkiego. Nawet ten miesiąc to za mało żeby zorganizować sprawnie takie wybory. A do tego jeszcze wszystko w czasie szczytu pandemii. W psuciu państwa polskiego PIS nieustająco przebija sam siebie, ale tym razem sięga już naprawdę dna. Kaczyński stracił kontakt z rzeczywistością. To już nie jest temat dla politologów i prawników. Tym się powinni zająć psychiatrzy.
Marian2020.04.6 14:20
Jezeli opozycja zachowuje wobec wlasnego państwa jak wróg to podstawy prawne są zbędne.
Sauron2020.04.6 14:30
Jesteś nieźle odrealniony. Znalazłeś sobie wroga, dopisujesz mu wszelkie negatywne cechy, a na dodatek uważasz, że do walki z nim możesz używać wszelkich sposobów, bo w tym przypadku "cel uświęca środki". To właśnie od ludzi takich jak Ty zaczynał się komunizm.
Marian2020.04.6 14:31
A dzieki takim jak Ty trwa.
Realista2020.04.6 14:30
Dokładnie to samo mógłby napisać rosyjski troll, któremu zależy na wyprowadzeniu Polski z UE. Albo przestrzegamy prawa i podstawowych europejskich standardów praworządności albo żegnamy się z UE i witamy się z Putinem. Trzeciej opcji nie ma. Ja wolę pozostać w Europie i liczę na to, że rząd PIS się opamięta.
Marian2020.04.6 14:33
Tez bym wolał, ale sprawy wlasnego kraju rozwiazujemy sami, nie Unia.
ABC2020.04.6 14:45
W Niemczech odbyły się wybory korespondencyjne,i nikt nie piał tak jak ty i tobie podobni.
Realista2020.04.6 14:53
W Bawarii, a nie w całych Niemczech. Oni mają ten system działający od kilkudziesięciu lat. Nieporównywalnie mniejsza niż w Polsce była liczba uprawnionych do głosowania. A skok zakażonych po wyborach i tak był. I to skok w porównaniu do innych landów. Tylko szaleniec może twierdzić, że wybory w szczycie zachorowań trwającej epidemii mogą być bezpieczne.
Michał Jan2020.04.6 14:58
Zapytaj byłego prezesa Poczty Polskiej. Ten nowy jeszcze się nie zorientował. A przyszedł z MON, bo na Nowogrodzkiej myślą, że jak z MON, to będzie rządził, jak generał.
ostatni kwik2020.04.6 14:13
reasumcja głosowania i kolejna trauma i smuta POplatfusów i koncernów międzynarodowych i lobbystów z Bahama
Malachiasz2020.04.6 14:13
No to Kaczor ma teraz kisiel w majtkach.
ceramik2020.04.6 14:07
Myślałem, że Gowin jest Polakiem, a jednak jest z plemienia wybranego przez Złego.
mordechaj2020.04.6 14:06
Każdy, kto dąży do wyborów podczas pandemii, zostanie oskarżony przed sądem powszechnym o usiłowanie MORDERSTWA. Gdy podczas wyborów w trakcie pandemii dojdzie do śmierci z powodu udziału w nich, takiej osobie zostaną postawione zarzuty MORDERSTWA Z PREMEDYTACJĄ, dokonanego z niskich pobudek utrzymania się przy korycie. Sądy mogą nie mieć wyjścia i takie osoby mogą dostać dożywocie. W przypadku przywrócenia kary śmierci, takie osoby czeka kat i stryczek
ABC2020.04.6 14:42
Gdzie przy kopercie widzisz morderstwo ? piszesz to pod każdym artykułem.
plantator buraków2020.04.6 14:55
Nie dziw się, to oczywisty "kopertowy" idiota. Oni wszyscy mają jakieś patologiczne związki z "kopertami"
Dam2020.04.6 15:10
Bo listonosze nie mogą roznosić koronawirusa? Jakiś immunitet mają?
Michał Jan2020.04.6 16:14
Listonosze namaszczeni przez Papcia Jarka? Oczywiście, że są aseptyczni i uodpornieni.
Newsroom2020.04.6 14:02
Nawet na prawicy mamy agenturę - do tej pory byli uśpieni, dziś pokazali swoje kły ! W Berlinie i na Kremlu, jeszcze mają nadzieję, że odzyskają wpływy w Polsce !! Staniemy się znowu niemiecko - rosyjskim kondominiuim , znowu będziemy w sposób bandycki, drenowani, przez te dwa państwa ?? Czy to już koniec naszej suwerenności ??
ateusz2020.04.6 14:04
"niemiecko - rosyjskim kondominiuim" Pod żydowskim zarządem powierniczym, pamiętaj! PS. Wziąłeś już tabletki?
Marian2020.04.6 14:02
Teraz to juz nie stan wyjątkowy ale wojenny ogłosić i wrogów rozjechać czolgami.Ja tak poważnie.
Realista2020.04.6 14:05
Po chrześcijańsku wrogów czołgami rozjechać:)
Marian2020.04.6 14:30
Myślę ze gdyby zrobic w tej sprawie referendum, to znalazłaby się większość dla takiego rozwiązania.
Reytan2020.04.6 18:33
Chrzescijanskimi czolgami komunistycznych wrogow ludzkosci. Raz na zawsze. Bedzie keczup do kielbasy.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 14:50
Wrogów, czyli tych, co w sejmie głosowali inaczej niż Jarosław? Nie sądziłam, że to kiedyś powiem, ale naprawdę masz komuszą mentalność i pomysły.
Michał Jan2020.04.6 14:53
Jaja se robi.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 15:01
Właśnie nie sądzę. To przerażające, tacy ludzie uważają się za prawicowców, a w milczeniu i poparciu akceptują jak ich rząd zabiera i ogranicza im wszystkie prawa. Dziś dowiedziałam się w warsztacie samochodowym, że za wymianę opon grozi mandat, za umycie auta na myjni ręcznej również.
Michał Jan2020.04.6 16:11
Nie ma się czego bać, bo jeżeli nie robi se jaj, to tak, czy siak, sprowadza działania Papcia Jarka do kompletnego absurdu. Co do wymiany opon i mycia samochodu, to rzecz polega na nieumiejętnym podejściu obwinionych. Siepacze uważają, że jedno i drugie nie jest niezbędne. Otóż są idiotami, bo jest - pomijając bezpieczeństwo ruchu drogowego (takie opony zimowe tracą swoje właściwości, a brudne reflektory i nieczytelne tablice rejestracyjne, to rzeczy oczywiste), ważnym powodem jest dać zarobić oponiarzowi i właścicielowi myjni.
Marian2020.04.6 15:38
Nadchodzi poważny kryzys a "zielone ludziki"zwane tez opozycją nie wachaja się zdestabilizować sytuację w kraju dla swoich egoistycznych celów. Trzeba ich wiec traktować jak wroga.Wroga w wypadku zagrożenia Ojczyzny nalezy zniszczyć nawet metodami którymi sie brzydzimy,także komuszymi.Oni nie głosują przeciw Jaroslawowi, oni glosuja przeciw Polsce bo takie dostali zlecenie od swych mocodawców.To cala tajemnica mojej komuszej mentalnosci i pomysłów.Przyznaje szokujących,ale pociesz się to nie ja o tym decyduje.Gdybym mógł, to ja posłał bym przeciw nim czołgi i zrobil wreszcie z tym antypolskim elementem porządek.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 15:50
Masz naprawdę wyprany mózg, sorry, każdy normalny człowiek w obecnej sytuacji myśli o tym żeby nie narażać siebie i kogoś na zachorowanie. Ja bym zniosła nawet kolejne pięć lat Dudę i tego psychopatę żądnego ofiar, byleby tylko odpuścili w końcu z tymi wyborami. Nie można zebrać komisji wyborczej, bo ludzie się boją, listonosze zapowiedzieli protest i masowe zwolnienia chorobowe, większość deklaruje, że nie odebrałby nawet karty do głosowania, a Ty mówisz o czyichś egoistycznych celach? Może być bardziej egoistyczny cel, niż poświęcenie życia wielu ludzi, żeby utrzymać władzę? Tak, z czołgami na opozycję, to komusza kalka ze stanu wojennego i z kilku innych jeszcze momentów w historii. Niestety, to już było.
Marian2020.04.6 16:00
Agnieszko,dziewczyno, Ty dalej swoje.Przecież to nie tradycyjne głosowanie,wrzucajac kopertę do skrzynki nikt nie zagraza Tobie a Ty nie zagrażasz nikomu.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 16:12
A może Ci nikt nie mówił, że najpierw listonosze muszą roznieść prawie 30 mln kart do głosowania, wręczyć je osobiście adresatom, albo zostawić awizo, a ci będą musieli iść na pocztę. Że komisje wyborcze będą musiały się zebrać, żeby policzyć głosy, czyli dotknąć każdej karty, nawet tej wypełnionej przez chorego, czy w kwarantannie. A poza tym czego się boicie? Skoro Duda ma takie poparcie, to będzie miał je nadal za 3 miesiące,może pół roku, do tej pory zostanie na stanowisku. Więc o co chodzi?
Marian2020.04.6 16:18
Najnowsze informacje z wyborczego "frontu"dzisiejsze.Listonosz zostawia koperte w skrzynce,wyborca po wypelnieniu i podpisaniu wrzuca do skrzynki.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 16:24
Niestety, to nigdy nie przejdzie, bo jak ze skrzynki wyjmie sobie kopertę ktoś w kwarantannie? Jak, tym, którzy rzucą się z pretensjami, że karty nie dostali udowodnisz, że jednak dostali, jak uniknąć tego, że jakiś wnuczek mieszkający z rodzicami i dziadkami nie wypełni po swojemu kart dziadka i babci z demencją, a zakonnice prowadzące domy pomocy nie wypełnią gorliwie kart wszystkich mieszkających tam niepełnosprawnych? To jest uczciwe głosowanie twoim zdaniem?
Marian2020.04.6 16:35
Takie sprawy techniczne spece rozwiążą, nikt nie chce zarazac ludzi a juz na pewno nie chce tego Twój "przyjaciel"Jaroslaw.
Agnieszka Dz. 2020.04.6 16:45
Spece? Póki co spece jednak doliczyli się kolejnego głosu "za" i powtórzą głosowanie.
Reytan2020.04.6 18:34
agnieszka smerdzi komuna i klamstwem.
Padre_Girolamo2020.04.6 14:01
Te "zdradzieckie mordy" znów chcę przejąć władzę! Urządzają nam kolejny ciamajdan. Pani Marszałek! Jutro musi być reasumpcja głusowania, bo przegramy! Nie można dopuścić, by wybory odbyły się w terminie późniejszym! Wtedy wejdziemy w kryzys i totalsi mogą to wykorzystać. Nie można dopuścić by zparzepaszczono 5 lat nareszcze narodowej i katolickiej władzy! Czy nie można by zorganiozować jakiś autobusów i marszem gwiaździstym na Warszawę zablokować totalsom drogę do władzy?!!
Wiesław Kaloryfer2020.04.6 14:04
No ale przecież jest obowiązek zachowania odległości między pieszymi. Co to za blokada, jak pomiędzy uczestników nawet TIR wjedzie? xD
Sauron2020.04.6 14:04
"Czy nie można by zorganiozować jakiś autobusów i marszem gwiaździstym na Warszawę zablokować totalsom drogę do władzy?!!" xDDD Patrząc na średni wiek przeciętnego pisowca i obecną epidemię to byłby chyba ostatni marsz entów.
Michał Jan2020.04.6 15:01
Katolickiej? Bo nie wahali się wtargnąć na mszę dla przywrócenia swojej leworządności?
Sauron2020.04.6 14:00
Oj będzie dziś grillowanie opozycji w wiadomościach.. że chce łamać konstytucję, zabijać Polaków itp.
ateusz2020.04.6 13:59
No to teraz muszą kombinować jak w inny sposób sfałszować wybory. Z kopertami byłoby najłatwiej, ale pewnie i tak coś wymyślą.
Maczek2020.04.6 14:15
Ty jesteś z PO bo Po zawsze fałszowało wybory
ateusz2020.04.6 14:23
Masz jakiś dowód tego fałszerstwa? Czy tylko bezmyślnie powtarzasz propagandę z Nowogrodzkiej i zaprzyjaźnionych gadzinówek?
Trójoka wrona2020.04.6 15:34
Maczek bezmyślnie powtarza.
Reytan2020.04.6 18:29
PO awsze klamie i falszuje,jak to Komuna.
Jenny2020.04.6 13:58
Yes!krok po kroku😜