30.08.15, 15:01

Gorączka złota trwa. Wałbrzych jak Klondike

Rejon 65. kilometra trasy kolejowej Wałbrzych-Wrocław to jedno z najczęściej odwiedzanych w tej chwili miejsc w Wałbrzychu. Domniemany rejon znaleziska nie jest zabezpieczony, na razie można się po nim swobodnie poruszać. 

Ale jak wynika z informacji, do których dotarł portal walbrzych24.pl, teren zostanie ogrodzony. Mają go również pilnować żołnierze - czytamy na walbrzych24.pl.

Generalny Konserwator Zabytków zaapelował o zaprzestanie poszukiwań "złotego pociągu" na własną rękę. - Być może został zabezpieczony jakimiśmateriałamiwybuchowymi - ostrzega wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz.

Z kolei dyrekcja Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu wystosowała pismo do Ministerstwa Kultury, w którym wyraża chęć włączenia znaleziska do swojej ekspozycji, jeśli tylko zostanie odnaleziony - informuje portal walbrzyszek.com.

W poniedziałek zbierze się specjalny zespół kryzysowy, zwołany przez wojewodę dolnośląskiego, który zastanowi się, jak dotrzeć do znaleziska.

- Jest to odpowiedni moment, żeby podejść do sprawy interdyscyplinarne, i żeby wszystkie służby, inspekcje i straże, które mogłyby mieć coś w tej sprawie do powiedzenia, spotkały się przy jednym stole, po to, żeby ocenić wiarygodność dokumentów, które zostały przedstawione, i zaplanować jakieś wstępne ruchy. Teraz jest za wcześnie, żeby mówić, kiedy akcję moglibyśmy przeprowadzać - mówi Tomasz Smolarz. 

Przygotowanie planów dotarcia do "złotego pociągu" może potrwać nawet kilka miesięcy. 

 mm/walbrzych24.plCzytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-poszukiwania-zlotego-pociagu-moga-byc-niebezpieczne-teren-zo,nId,1876800#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarze

anonim2015.08.30 16:33
Do 25 października - Cała Polska Odkopuje Złoty Pociąg!