23.04.20, 16:41Fot. screenschot: Youtube - Prawica MEDIA

Gowin na drodze do kompromisu z Ludowcami

Jarosław Gowin kontynuuje rozmowy z liderami opozycji w sprawie swojego projektu wprowadzenia zmian do konstytucji, które umożliwią jednorazowe przedłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat i zmianę terminu wyborów prezydenckich. Dziś spotkał się szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz z Pawłem Kukizem. Zdaniem Gowina możliwe, że udało się wypracować kompromis.

-„Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy o możliwości znalezienia jakiegoś wariantu kompromisowego i nie wykluczamy, że takim kompromisowym wariantem byłoby przeprowadzenie wyborów w sierpniu. Na ten temat będę rozmawiał z liderami Zjednoczonej Prawicy, z liderami PiS, natomiast nasi partnerzy z Koalicji Polskiej będą o tym rozmawiać z przedstawicielami partii opozycyjnych” – mówił Jarosław Gowin po spotkaniu.

Były wicepremier poinformował o stworzeniu wspólnie z politykami Koalicji Polskiej zespołu, który będzie pracował nad rozwiązaniami zawartymi z jednej strony w planie Sośnierza, z drugiej strony Planie dla Polski:

-„Chcę powiedzieć, że zarówno w tym tygodniu spotykają się eksperci, jak i w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie, już tak jak dzisiaj, na poziomie liderów tych dwóch środowisk politycznych” – powiedział.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Koalicja Polska razem z Porozumieniem dzielą przekonanie o konieczności odmrożenia polskiej gospodarki, do czego, jak zapewnił, będą dążyć przy zachowaniu względów bezpieczeństwa zdrowia i życia Polaków.

Kosiniak-Kamysz podkreślił pond to, że majowy termin wyborów prezydenckich jest najgorszym z możliwych:

-„I kolejna sprawa – przedstawione przez Porozumienie Jarosława Gowina propozycje w zakresie odsunięcia terminu wyborów. To ta zmiana dwuletnia, z naszej strony jednoroczna, bo tu pozostajemy na razie przy swoich stanowiskach, ale jest też punkt wspólny, myślę bardzo ważny. Jak wprowadzilibyśmy stan klęski żywiołowej, to jest możliwość, jeżeli będą ku temu warunki, odbycia wyborów w sierpniu i na pewno wybory w sierpniu są dużo lepsze niż wybory w maju, bo to najgorszy możliwy termin ze względu na życie, zdrowie i bezpieczeństwo” –przekonywał kandydat na prezydenta.

kak/ 300polityka.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze

JANOSIK2020.04.23 23:25
Pierwsze wybory prezydenckie a puzniej rozwiazac rzad i wybory parlamentarne,pogonic senat bo po co nam dwie izby, tymbardziej w dobie kryzysu.Zrobic prawdziwe wybory elektroniczne i PIS ma 70 procent.W dobie takiej techniki gdzie wiedza o tobie wszystko i o kazdej porze gdzie jestes i z jaka predkoscia jedziesz samochodem niema mozliwosci pomylki lub falszerst.Chyba ze nie oto chodzi.Kiedys pisalem ze 30 lat temu w Brazylii ludzie na wsi glosowali przez budki telefoniczne a unas wszyscy krzycza ze korespondejcyjnych sie nie da przeprowadzic.I dziwia sie puzniej jak ktos powie ze jestesmy 20 lat za murzynami.Milej nocy
skarb2020.04.23 21:57
niech sie nie osmiesza to jest totalna zjednoczona POPozycjia i zrobi wszystko zeby tylko dowalic PiS,to skonczone lotry a takim sie nie wierzy i chyba gowin POpelnia duzy blad i osmiesza siebie nic nie wskora
Polka2020.04.23 21:36
Podły człowiek ten Gowin.Zamiast pomagać w tym trudnym czasie myśli tylko u o sobie. Taki przemądrzały, że wie że w sierpniu będzie lepiej. Dopiero mówił ,że stan klęski żywiołowej spowoduje wypłatę ogromnych odszkodowań dla zagranicznych korporacji i juz mu się odmieniło. Niedobrze mi się robi jak go widzę. Taki fałszywy hipokryta,. zakupy w sklepach i w internecie można robić i nie szkodzą, a wybory są zagrożeniem dla życia i bezpieczeństwa. Nieszczęsliwy kraj ta Polska mając takich fałszywych obywateli to jest taki czas jak przed rozbiorami. Wszystkie kraje mogą przeprowadzić wybory tylko u nas nie żeby był chaos i anarchia.
Toni 2020.04.23 19:18
Polacy juz mają dość szczekania łotrów z PO i pozostałych pajaców z opozycji. Jak Gowin chce to niech się przeniesie do stajni tygryska papierowego Kosiniaka i niech ich razem tresuje jego treserka druga zona Kamysza, która az nogami przebiera tak chce zamieszkać w pałacu z meżem zużytym rozwodnikiem by siać zgorszenie moralne.
normalny2020.04.23 18:01
to on już wie jaka będzie zachorowalność w sierpniu? to chyba chiński Pan Bóg? od Chińczyków zna szczegóły dotyczące ,możliwości koronowirusa, a od Pana Boga wie jakie będą skutki
Michał Jan2020.04.23 17:58
Pani Szydło twierdzi, że Polsce potrzebna jest stabilizacja, czyli prezydent dobrze współpracujący z rządem. Czyli prezydentem nie może ponownie zostać p. dr Andrzej Duda, gdyż wtedy byłby prezydentem z innej opcji politycznej niż rząd, który niebawem powstanie.
Toni 2020.04.23 19:26
Nie musisz maarzyć bo i tak nie powstanie rząd z opozycji bo by kanclerz niemiecka nami rządziła, a Polska by swoja wolnośc straciła.My Polacy nigdy na to nie pozwolimy.Zdrajców i targowicę opozycyjną Budki i Kosiniaka nie będziemy popierać.Zboczeńców i zarazę komunistyczną z Lewicy też nie wybierzemy.
Michał Jan2020.04.24 7:32
A Twój Papcio Jarek tylko marzy, żeby się odpowiedzialności za kryzys pozbyć. Tylko chciałbym mieć prezydenta, żeby to kontrolować. Tak mu zależy na "stabilizacji".
Bronek2020.04.23 17:53
Gowin złączył się z menelami. taki oto koniec jego kariery!
katolicka kretynizacja polski 2020.04.23 17:32
Gowin miał zawsze nosa do politycznych trupów, uciekł w czas z PO teraz powoli zaczyna ewakuację z PiS.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.23 23:23
No jak bum bum mój nick jest bezbłędny! Jak słucham tego idioty powyżej, to widzę, że jest bezbłędny!!!!!!!!! heheheheheheh
Marta2020.04.23 17:16
No proszę, Gówin oświadczył? A to co innego!
Sprytny ninja2020.04.23 17:09
A mi się wydaje, że Gowin dostał od jakiś służb zadanie. Rozwal rząd lub walcz o przeniesienie wyborów. Jak wirus na dobre się rozkręci, ludzie stracą pracę, stracą pieniądze.... i do gry może wrócić tusk. Ale to tak mi się wydaje, nie wiem. Jest i druga opcja - Gowin to patriota, walczy o PL i Polaków.
Toni 2020.04.23 19:22
Gowin to idiota, nie żaden patriota.Polski patriota z antypolakami z opozycji się nie zadaje i nie biega jak Gowin do wrogiej telewizji TVN 24, która mówi całą prawdę całą d..ę.
Nowaczka-robaczka nie będzie szkoda2020.04.23 17:08
Menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 grilling and trolling, getting fuck in the ass and jerking off vigorously - multitasking asshole.
robaczek 2.02020.04.23 16:56
HALO ZIEMIA DO PISOWCÓW!!!!! do was tam w niebie!!! Rozumiem że propozycje opozycji nie istnieją bo są proponowane przez zdrajców itp. takie pranie mózgu wam zrobili że wrogów widzicie w każdym kto myśli inaczej wy nie rozumiecie że demokracja polega na tym żeby znależć kompromis tak żeby wszyscy mogli obok siebie zyć KOMPROMIS!!!! no ale wyborca PIS ma średnio 55+, skończoną podstawówkę i wywodzi się z klasy robotniczej ( a kto popierał PZPPR?? ;) ) ... no więc.......więc jeden typ świata zna: JEDEN WÓDZ JEDNA PARTIA JEDNA IDEOLOGIA komunizm macie we krwi. dodali wam do tego tylko BOGA na usta i jesteście ..... ponad resztą! lepszy sort! sam AD tak mówił ;] tacy ukryci kato-komuno-faszyci troszkę ;] ale wy to wiecie pod skórą,i to was chyba wewnętrznie najbardziej boli stąd agresja i otępienie na argumenty innych. daliście sie zronić na starą taktykę kamunistów : OBLĘŻONA TWIERDZA !!! ;] no taka prawda niestety tylko POLSKI SZKODA ! :/
Sprytny ninja2020.04.23 17:03
Nie używaj tak często spacji i tabulatora, bo przez przypadek książkę napiszesz.
ktoś tam2020.04.23 17:33
Ty i troska o Polskę? Hmmm... chyba troska radziecka.
robaczek 2.02020.04.23 19:21
ale argumenty !! ;] no własnie ;] sam to wiesz
robaczek 2.02020.04.23 19:22
oj widze ze trafiłem ;]
nina2020.05.5 15:37
Troll niskobudzetowy
GIZD2020.04.23 16:51
Jeżeli wróblem się urodzisz kanarkiem nie umrzesz.
ABBA2020.04.23 16:48
A to łotr!!! Koniecznie chce rozbić rządy Zjednoczonej prawicy!!!
nu2020.04.23 19:39
czego?