27.03.18, 14:15

Gwałt za gwałt. Rodziny się umówiły

Takie obyczaje przerażają. Aresztowano właśnie 12 osób, członków dwóch rodzin, które umówiły się na gwałt kobiety jako zadośćuczynienie za inny gwałt.


Doszło do tego w Islamskiej Republice Pakistanu. W prowincji Pendżab doszło 20 marca do gwałtu na kobiecie, który szybko został ujawniony. Rodzina zgwałconej ofiary zażądała zadośćuczynienia. Obiecała, że będzie milczeć i nie doniesie na policję, jeżeli... brat zgwałconej będzie mógł zgwałcić siostrę gwałciciela.


Obie rodziny spisały odpowiednią umowę. Następnego dnia ją zrealizowano, nastąpił drugi, tym razem już usankcjonowany barbarzyńskimi obyczajami, gwałt.


Wszystko wyszło jednak na jaw i po kilku dniach aresztowano 12 osób z obu rodzin. W Pakistanie nie jest to jednak nic szczególnie rzadkiego - w ubiegłym roku w takiej samej sprawie aresztowano 25 osób.

Pakistan to kraj, gdzie część społeczeństwa ma wyjątkowo brutalne spojrzenie na kobiety. Przemoc seksualna jest tam na porządku dziennym, a organizacje broniące kobiet mają tam pełne ręce roboty.

mod/,,the independent''