03.10.17, 16:00zdj. screen Telewizja Republika

Hejter groził wiceministrowi. Chce kary grzywny

Internauta, który groził wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu chce dobrowolnie poddać się karze grzywny. Prokuratura przesłała we wtorek do sądu wniosek w tej sprawie.

„Spalić chałupę zieleniakowi”- napisał 55-letni mieszkaniec Suwałk, w których mieszka również wiceszef MSWiA, pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5. Wpis widniał na stronie internetowej przez weekend, później został usunięty przez administrację. Sekretarz stanu w MSWiA zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i rodziny. 

Prokuratura pod koniec lipca tego roku postawiła autorowi wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Jak poinformowała prokurator rejonowa w Suwałkach Izabela Sadowska-Rejterada, mężczyzna przyznał się do winy. Autor uzasadnił swój wpis emocjami, jakie mu wówczas towarzyszyły, a w prokuraturze poinformował, że nie miał zamiaru spalić domu wiceministra oraz żałuje tego, co zrobił. Jak dodała prokurator Sadowska-Rejterada, mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze.

Prokuratura wyraziła zgodę na karę grzywny w wysokości 1 tys. zł. Poinformowała również, że polityk nie zgłosił wobec podejrzanego roszczeń w tej sprawie.

yenn/PAP, Fronda.pl