Obóz Narodowo-Radykalny zapowiedział w najbliższą sobotę manifestację przeciwko imigrantom. Zgromadzenie zgłoszono w ratuszu, jednak miasto nie wyraziło na nie zgody, powołując się na przepisy o zgromadzeniach oraz kodeks karny. Narodowcy zapowiedzieli, że i tak się pojawią. 

- Impreza była zgłaszana, zapowiedziano 2 tys. osób. Dziś wydaliśmy decyzję o zakazie - mówi WawaLove.pl Agnieszka Kłąb z ratusza. I wyjaśnia: - Były dwa powody. Zgodnie z przepisami prawa nie można zarejestrować dwóch zgromadzeń w tym samym miejscu, a taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku, ponieważ wcześniej zarejestrowano zgromadzenie na pl. Defilad. - podkreśla Kłąb. - Poza tym powołaliśmy się na 216, 256 i 257 artykuł kodeksu karnego. Dotyczącą one znieważania na tle przynależności narodowej lub rasowej oraz propagowania faszyzmu lub totalitaryzmu- dodaje rzeczniczka ratusza.  

Organizatorem manifestacji jest Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo Radykalnego. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 40 tys. osób. Decyzja ratusza nie spowodowała zmian w ich planach. - Jeśli organizatorzy zdecydują się protestować, dołączę do nich  - mówi WawaLove.pl Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. Członkowie ONR zapowiedzieli, że też nie zamierzają rezygnować z przyjazdu do stolicy. 

mm/wp.pl