03.03.14, 15:05Rosyjski okręt wojenny, fot. Wikipedia

Hipokryzja! Francja będzie dalej zbroić Rosję

W ostatnich dniach często zarzucano Europie, że w sprawie Ukrainy stać ją jedynie na mętne i słabe apele. Nic dziwnego! Okazuje się, że na Ukrainie po prostu nikomu nie zależy. Otóż rząd Francji podał, że nadal będzie zbroić Rosjan, dostarczając im duże okręty desantowe. Taki sprzęt może pomóc Federacji w podobnych operacjach jak zajęcie Krymu.

Dziennikarze sugerowali, że Francja wycofa się z kontraktu na dostarczanie takich okrętów. Jednak szef francuskiego MSZ odpowiedział, że wszystko pozostanie bez zmian, bo konflikt rosyjsko-ukraiński nie osiągnął jeszcze odpowiedniego „poziomu”! Ta wypowiedź doskonale demaskuje europejską hipokryzję. Nikt nie patrzy na los Ukrainy, a jedynie na własny zysk.

Omawiany kontrakt ma duże znaczenie dla francuskiego przemysłu stoczniowego. Został zawarty w 2011 roku i przewiduje zakupienie przez Federację dwóch okrętów typu Mistral – za 1,7 milardia euro. Pozostawia też możliwość zakupu dwóch kolejnych okrętów, jednak budowanych już w większej części w Rosji.

Rosjanie zapowiadają, że pierwszy z okrętów będzie stacjonował na Pacyfiku. Skąd jednak pewność, że nie popłynie np. na Morze Czarne? Okręt Mistral może przewieźć kilkuset w pełni uzbrojonych żołnierzy wraz z wozami opancerzonymi i szybko wysadzić ich na brzeg. Aktualnie Rosja nie dysponuje takim sprzętem: zakup okrętu znacznie poprawi możliwości bojowe ich floty.

Francuzi sprzedają Rosjanom także nowoczesne rozwiązania w zakresie tzw. optoelektroniki. Z Rosją współpracują także Niemcy, którzy mają zbudować w Niżnym Nowogrodzie wielkie centrum szkoleniowe dla szeregowców i generałów.

Pac/tvn24/reuters

Komentarze

anonim2014.03.3 15:25
Pamiętam jak w Iraku odnaleziono francuskie rakiety ziemia - powietrze z datą 2003 r., mimo, ze w tym czasie nałożone było embargo na handel bronią z Irakiem. Dlatego stanowisko Francji w sprawie dozbrajania Rosji tym bardziej mnie nie dziwi.
anonim2014.03.3 15:47
ha ha tylko polska bedzie ostro walczyć, francja dostarcza sprzet, kanclerz niemiec również juz dzwoniła pewnie z pytaniem czy nie bedzie przerw w dostawach gazu, a Polska kawaleria już szykuje sie do boju bo NATO cos mruczy pod nosem:)))
anonim2014.03.3 16:14
Oh naiwnosci Polski ! Zachod sie dogaduje z Rosja a Polska walczy na kijki i bagiety
anonim2014.03.3 16:48
AirWolf: Nie często się z Tobą zgadzam, ale tym razem mógłbym Ci nawet pożyczyć narzędzia :)
anonim2014.03.3 18:17
Wszystko jest już dawno dogadane pomiędzy Putinem a Merkel, a nasi "politycy" kiwają groźnie palcem w bucie. Bardzo mądrze postępują władze Rumunii i Węgier, a nasi wygłupiają się jak małe dzieci.
anonim2014.03.3 18:17
Wszystko jest już dawno dogadane pomiędzy Putinem a Merkel, a nasi "politycy" kiwają groźnie palcem w bucie. Bardzo mądrze postępują władze Rumunii i Węgier, a nasi wygłupiają się jak małe dzieci.
anonim2014.03.3 21:13
i tu i tam KOMUNA, więc wszystko jasne.
anonim2014.03.3 21:14
AirWolf słusznie :-)
anonim2014.03.4 5:24
Naprawdę, ktoś jest zdziwiony?! France - grande 'putaine' du monde!