18.03.20, 14:18Roman Giertych, Bartłomiej Sienkiewicz/YT/Fakt24.pl, Radio Tok FM

Hipokryzja Giertycha i Sienkiewicza, czyli gdyby władza była nasza

Jest takie stare porzekadło, które mówi, że jeszcze się taki nie urodził, kto by każdemu dogodził. Obecnie słowo „każdemu” można śmiało zastąpić naszym współczesnym równoważnikiem „Platformie Obywatelskiej”.

Można też powiedzieć, że było by super, gdyby „było tak jak było”.

Okazuje się, że i aktywność i jej brak mogą być przedmiotem agresywnej krytyki. Sienkiewiczowi, byłemu ministrowi MSWiA w rządzie PO/PSL przeszkadza „nadmierna” aktywność prezydenta Dudy, bo robi sobie kampanię kosztem zarażonych. Ale przeszkadza mu też brak aktywności prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, chociaż ten stosuje się do zaleceń rządowych dotyczących kwarantanny.

Z Sienkiewicza przykład wziął naczelny mecenas PO Roman Giertych, któremu podobnie przeszkadza aktywność prezydenta. Próbuje nawet straszyć go odpowiedzialnością prawną z uwago na możliwość zarażania innych. A z prezesa PiS szydził z kolei, że się poddaje kwarantannie.

W sumie pewnie i Giertych i Sienkiewicz mają dużo dobrych rad w styku byłego prezydenta Komorowskiego, żeby siostra młodego człowieka wzięła pożyczkę, skoro nie ma pracy.

Logika w działaniach popleczników PO wydaje się jedna: krytykować wszystko, co robi PiS, żeby „było tak jak było”. No ale mamy jeszcze jedno bardzo dobre polskie powiedzenie na tą sytuację: każdy kij ma dwa końce. I wygląda na to, że obecnie platforma obrywa tym drugim końcem, na co zresztą bardzo uczciwie sobie zapracowała.

 

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze

policjant2020.03.26 22:54
a ty konski łeb co tu robisz
JR2020.03.26 7:03
Jeżeli ktoś nie zna Giertycha i jak spojrzy na tego ryja pierwszy raz to powie, że jest to herszt jakiejś bojówki czy bandy. Taki pospolity młot.
JR2020.03.25 13:02
Kto jak kto, ale Sienkiewicz, ten alkoholik, który wyrażał się wulgarnie w restauracji Sowy gdyby był człowiekiem, a nie bydlęciem to by się schował i nie pokazywał ludziom na oczy. Być takim bezczelnym chamem to przechodzi ludzką wyobraźnię!!!!!!!!! Gdzie jakiś honor? Gdzie wstyd? Plunąć w twarz takiemu typowi.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.20 19:38
B. Sienkiewicz dostał szyfrogram z Centrali: "Spalić Borysa Budkę - ze wstydu, który przynosi opozycji". "Borys" skojarzył mu się z czymś ruskim, pewnie z Godunowem, no i sfajczył budkę pod ambasadą ruską. Spanikowany zwalił to na "polskich faszystów", bo niczego innego wymyśleć nie zdołał. Wojna z Rosją wisiała na włosku. Wstyd jak cholera. I taki teraz jeszcze śmie coś pyskować...
Saki Faki2020.03.19 8:54
Kaczyńskiego nie ma, bo Rosja odwołuje agenturę.
lucjanhenryk2020.03.19 6:19
Giertych i Sienkiewicz mają dużo dobrych rad ; Mam jedną: Kończ Waść, wstydu oszczędź.....
Jan2020.03.18 19:14
Żal mi tych ludzi co mają kapki na oczach i nie rozumieją, że prezydent musi być na posterunku. A co by się działo gdyby prezydent zamknął by się w pałacu i nic by nie robił? Gęby by darli.Nikt z opozycji nie nadaje się na Prezydenta Polski
babcia2020.03.18 19:11
Chwała Bogu że nie są przy władzy bo byśmy musieli radzić sobie sami
KOSTEK2020.03.18 15:41
Opinie panów Sienkiewicza i Giertycha charakteryzują się głębszą logiką. Obu panom krytykantom chodzi, zdaje się, o to, żeby pan prezes Kaczyński się naraził i zaraził, a w konsekwencji zszedł z tego świata, bo choć ciągle jary, to już przecież stary. Pan prezydent Duda natomiast, ich zdaniem, jako że wciąż młody, mógłby jeszcze pożyć, pod warunkiem oczywiście, że nie będzie promował się w czasie zarazy, a po przegranych wyborach grzecznie odda klucze do pałacu prezydenckiego prawdziwej prezydentce. A potem niech już się naraża i zaraża ile tylko chce.
YES2020.03.18 15:22
Przykład dwóch degeneratów z większej ich paczki
guess who2020.03.18 15:20
Zakażona koronawirusem młoda kobieta osiem dni temu przyleciała z Londynu do Poznania. Sanepid szuka teraz pasażerów tego samolotu, ale zadanie ma utrudnione: na lotnisku nie zbierano od nich danych kontaktowych. Pasażerowie opuścili terminal bez kontroli sanitarnej. Nie musieli wypełniać tzw. kart lokalizacyjnych: wpisywać danych, adresu, numeru kontaktowego. Nie mierzono im także temperatury. W tamtym czasie taką procedurę stosowano jedynie wobec pasażerów przylatujących z Włoch. Bo Włochy były na liście krajów objętych epidemią koronawirusa, a Anglia nie - wyjaśnia nam jeden z pracowników poznańskiego lotniska. Pisowskie państwo z dykty, istniejące tylko teoretycznie.
Wojtek Polak2020.03.18 15:15
kóń a raczej stara siwa szkapa z osłem podpalaczem na grzbiecie no no prawdziwy cyrk. uważaj podpalaczu bo ta szkapa lubi skakać hop hop kto nie skacze... spadniesz i sobie ten pusty łeb potłuczesz i będzie bul.
spod kamieni kupy2020.03.18 14:29
rozmowa WUJA z FUIEM
ktoś tam2020.03.18 14:29
A jedzcie do Merkel - tam zdaje się jest Wasze mądrość.
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.03.18 14:28
Budka TOI TOI płonąca (spod Ambasady Ruskiej) wsiadła na oklep na KUNIA Mecenasa i ruszyła wpierod
Japa2020.03.18 14:59
Kapitalny wpis . Do nich pisać inaczej nie można