17.06.21, 08:42Fot. screenshot - YouTube (cdutv, Super Express)

Hołownia o powrocie Tuska: wszystkie białe konie już padły

- Nie wydaje mi się, żebyśmy potrzebowali Mesjasza, jakiegoś taty, jakiegoś integratora, który przyjdzie i nas wszystkich spotka. Bo my wszyscy mamy swoje rozumy i swoich wyborców - powiedział Super Expressowi Szymon Hołownia, komentując potencjalny powrót do polityki Donalda Tuska.

Od jakiegoś czasu mówi się o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Gorącymi orędownikami takiego rozwiązania są politycy borykającej się z problemami Platformy Obywatelskiej. Sam Tusk zaś nie zaprzeczał. Podkreślał swoją gotowość oraz mówił, że zrobi wszystko, by Platforma Obywatelska nie przeszła do historii.

Powrót Tuska skomentował największy rywal PO po stronie opozycji - Szymon Hołownia.

Hołownia stwierdził, że Tusk może odegrać jakąś rolę w polskiej polityce i ma do tego odpowiedni potencjał.

- Ale zachęcałbym, żeby myśleć w innych kategoriach. Wszystkie białe konie padły. Nikt na białym koniu już nie wróci - powiedział Hołownia. 

- Nie wydaje mi się, żebyśmy potrzebowali Mesjasza, jakiegoś taty, jakiegoś integratora, który przyjdzie i nas wszystkich spotka. Bo my wszyscy mamy swoje rozumy i swoich wyborców. I chciałbym, żeby Donald Tusk powiedział jasno, czy wraca i jakie miejsce zajmuje. Wtedy natychmiast siadamy do stołu, tak jak z innymi, i jasno mówimy co możemy zrobić wspólnie - dodał.

Sam Hołownia ma w swojej ocenie wielkie szczęście, bo zdecydował już o swoim miejscu na polskiej scenie politycznej, w przeciwieństwie do Donalda Tuska, który waha się czy wrócić oraz Jarosława Gowina, który waha się, czy opuścić rząd.

jkg/super express

Komentarze

Filip2021.06.17 16:37
Czy ktoś policzył ile pieniędzy zmarnował Jarosław Kaczyński? Na wybudowanie bloku C elektrowni w Ostrołęce 1,5 mld zł, na TVP rocznie 2 mld zł, na fundacje Tadeusza Rydzyka 325 mln zł, na wybory kopertowe bez podstawy prawnej134 mln zł, na przekopanie Mierzei Wiślanej 2 mld zł, na podkomisję Antoniego Macierewicza miliony, na bilbordy oczerniające sędziów miliony, na zakup systemu "Pegasus" miliony, na przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany miliony, na ochronę prezesa PiS-u 1,5 mln rocznie. Jeśli w 2023 roku opozycja wygra wybory parlamentarne, to należy powołać wiele komisji sejmowych, a przesłuchania transmitować we wszystkich programach, żeby wyborcy PiS-u wiedzieli na kogo głosowali!!!! Jeśliby Donaldowi Tuskowi udało się pozbawić Jarosława Kaczyńskiego władzy, to do historii przeszedłby jako bohater. PiS w niesławie przejdzie na śmietnik historii.
ala2021.06.17 12:29
Hołownia ma rozdwojenie jaźni. Czasami tak bywa, że w owczych skórach są wilki.... Taka chorągiewka... Jemu się wydaje, że jest vipem. Prostak. Jeżeli ktoś tak szybko zmienia nastawienie, poglądy itd....to jak można takiemu człowiekowi zaufać? Kameleon, który Boga się nie boi.....
hej2021.06.17 12:02
a jednak szkapa czeka woznica namaszczony
bogdanus2021.06.17 11:48
Co oznacza zwrot, "przyjazd na białym koniu". To jest nic innego jak hołubić kogoś, kto przybywa. Czy można hołubić oszusta i miernotę?
Pol2021.06.17 10:47
Jeden wart drugiego
Wicio koniuszy2021.06.17 10:23
ale ruski konik garbusek jest wietrzny
Monika2021.06.17 9:57
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Tusk powraca niczym Voldemort w Harrym Potterze2021.06.17 9:52
:)))))))
fdf2021.06.17 9:44
Przyjdzie Rudy z kiełbasą wyborczą i ciepłą wodą.
Anonim2021.06.17 9:17
Opozycja rozmieniła się na drobne i jedyne co może zdziałać to krzyczeć i ewentualnie próbować coś uwalać w Senacie. Nienawidzę PiS, rzygać mi się chce jak widzę co zrobili z Polską ale jednego nie można odmówić: Kaczyński z lepszym lub czasem gorszym skutkiem, ale jednak trzyma całą koalicję za mordę. Jak trzeba to niepokornych spacyfikuje, jak trzeba to pochwali. Na opozycji nie ma kogoś takiego, a Tusk mógłby choć odrobinę to ogarnąć.
pije po 13tej2021.06.17 9:06
Polski chłop jest nadzwyczaj pragmatyczny i nie czeka aż mu siwek padnie tylko kieruje go na ubój z konieczności ratując jego wartość rzeźną a kaczą piątkę dla zwierząt olewa ciepłym moczem...