20.01.19, 18:30Zdj. EU2016 SK [CC0], via Wikimedia Commons (edytowane); Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons (edytowane), Piotr Drabik, CC BY SA 2.0, Flickr (edytowane)

I już po żałobie! Obrzydliwe wypowiedzi polityków PO

Ledwie zakończyła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, a politycy Platformy Obywatelskiej lub niegdyś z tą partią związani, ochoczo pobiegli do mediów, aby o tragedię z Gdańska oskarżać... obecny rząd. 

"Mówiłam moim kolegom w Brukseli, że coś się w Polsce stanie, jakaś straszna rzecz. Wisi nad nami chmura nienawiści od trzech lat. Rzeczywiście osobiście to odczuwałam, przecież wszyscy to wiemy. Wielokrotnie to mówiłam. Natomiast nikt nie przypuszczał, że to doprowadzi do takiego aktu, jak tutaj się stało"-stwierdziła w rozmowie z portalem OKO.press unijna komisarz i była wicepremier, Elżbieta Bieńkowska. 

Polityk jest niemal święcie przekonana, że mord na Pawle Adamowiczu był... polityczny. 

"To był mord polityczny absolutnie spowodowany tym, co jedna strona w Polsce robi"- oceniła.  Podobnie śmierć Adamowicza skomentował rzecznik PO, Jan Grabiec, który był gościem Polsat News.

"Wszyscy mamy świadomość, że na prezydenta Pawła Adamowicza został wydany polityczny wyrok. On miał zniknąć z życia publicznego. Instytucje podległe politykom ten wyrok realizowały. On miał nie być prezydentem, miał nie być osobą godną szacunku, miał zniknąć z życia politycznego. Później pojawił się jeszcze polityczny akt zgonu, wydany przez kolegów Ministra obecnego rządu. To wszystko układa się w jedną całość, tego nie sposób zignorować"- stwierdził polityk.

Z kolei szef klubu PO-KO, Sławomir Neumann nawiązał do słów o. Ludwika Wiśniewskiego oraz komentarza lidera PO, Grzegorza Schetyny. Wychodząc z uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza prezes PO zasugerował, że słowa dominikanina o nienawiści były skierowane do jego przeciwników politycznych. 

"Te słowa padły na mszy, na pogrzebie Pawła Adamowicza, który przez ostatnie kilka lat był hejtowany, pomawiany przez służby państwa, publiczną TV, partyjną dzisiaj. To wszystko doprowadziło w końcu do tragedii i warto mieć ten kontekst"- ocenił Neumann w TVN24. Były wiceminister zdrowia również podkreślał, że prezydent Gdańska padł ofiarą "mordu politycznego". 

Wszystkich przebiła jednak europoseł PO, Róża Thun, która jeszcze w trakcie żałoby, tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska, popełniła obrzydliwy wpis na Twitterze.

"Chłopcy sobie wymyślili zamach smoleński i tak długo jątrzyli aż doprowadzili do zamachu gdańskiego. Co gorsze: nie mam wrażenia, że zamierzają przestać"- skomentowała polityk, zamieszczając zdjęcia z ostatniego pożegnania samorządowca. 

Pytanie, czy osoby publiczne, mówiące, że Adamowicz został zamordowany z powodów politycznych i pośrednio lub nawet bezpośrednio sugerujące winowajcę (innego niż 27-letni kryminalista, który zadał politykowi śmiertelne ciosy nożem), będą gotowe ponieść odpowiedzialność za dalszą eskalację nienawiści i agresji.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.01.21 14:25
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata niedziela, 20 stycznia 2019 18- 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza Piątek, 18 stycznia - Podtrzymujesz swoje zdanie w sprawie dziewczynek z Koszalina? (: smutny uśmiech Pana Jezusa). - Tak Panie Jezu. Podtrzymuję. - Tak dziecko, to był mord satanistyczny, który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza. - Dziękuję, Panie Jezu. Myśmy nie zasłużyli na Twoje Słowa. - Nie obrażaj się na społeczeństwo, dziecko. - Tak Panie. - To kolejni polscy męczennicy. Wstawiają się za wami a ich modlitwa ma szczególną rangę. Biada zabójcom. Po trzykroć biada.
Jan Radziszewski2019.01.21 11:03
Jak można pochować wroga Boga w Kościele a tym bardziej w Bazylice - Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata czwartek, 17 stycznia 2019 16 I dokończenie - Zmyłka złego, 17 I 2019 Jeszcze o inscenizacji śmierci Adamowicza i rzeczach związanych. Chandra. Pan "Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem. Ja każdemu chcę podać rękę. Lecz musi uznać swe winy i przyjąć pokutę. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata niedziela, 20 stycznia 2019 18- 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza Piątek, 18 stycznia - Podtrzymujesz swoje zdanie w sprawie dziewczynek z Koszalina? (: smutny uśmiech Pana Jezusa). - Tak Panie Jezu. Podtrzymuję. - Tak dziecko, to był mord satanistyczny, który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza. - Dziękuję, Panie Jezu. Myśmy nie zasłużyli na Twoje Słowa. - Nie obrażaj się na społeczeństwo, dziecko. - Tak Panie. - To kolejni polscy męczennicy. Wstawiają się za wami a ich modlitwa ma szczególną rangę. Biada zabójcom. Po trzykroć biada.
Jan Radziszewski2019.01.21 9:49
Jak można pochować wroga Boga w Kościele a tym bardziej w Bazylice - Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata czwartek, 17 stycznia 2019 16 I dokończenie - Zmyłka złego, 17 I 2019 Jeszcze o inscenizacji śmierci Adamowicza i rzeczach związanych. Chandra. Pan "Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem. Ja każdemu chcę podać rękę. Lecz musi uznać swe winy i przyjąć pokutę.
Roman2019.01.21 7:49
Mogła to być sprawa polityczna bo kandydat PO przegrał wybory z Adamowiczem i PO miało motyw.
OstatniUczciwy2019.01.20 21:35
Może niektórzy za kłamstwa smoleńskie unikną trybunału stanu, ale nie unikną sądu bożego.
Luk2019.01.21 13:27
Jakie kłamstwa? Może jakiś dowód? PiS jest już tyle lat u władzy i co? nie potrafią udowodnić czegoś co ponoć jest oczywiste?
Pat2019.01.20 20:52
Dostali wytyczne kanałami niemieckiej prasy więc wykonują polecenie.
CaminoCanis2019.01.20 20:41
Kłamcę płci męskiej poznać po tym, że wydłuża mu się nos jak u Pinokia. Kłamcę płci żeńskiej poznaje się po tym, że wydłuża sobie rzęsy
na pohybel!2019.01.20 20:17
https://natemat.pl/261423,jak-tvp-atakowala-adamowicza-newsweek-o-fabryce-nienawisci i tyle w temacie :)
Cała prawda o lewicy.2019.01.20 20:08
„Wykorzystujcie sądy, wykorzystujcie sędziów, wykorzystujcie konstytucję kraju, wykorzystujcie swoje stowarzyszenia medyczne i jego prawa do realizacji naszych celów. Nie skąpcie swojej pracy w tym kierunku. A kiedy wam się uda, odkryjecie że teraz możecie mieć wpływ na własne ustawodawstwo, i możecie, dzięki starannej organizacji, ciągłym kampaniom straszenia społeczeństwa, pozorowi waszej skuteczności, sami staniecie się kapitalistami, z własnych środków będziecie finansować dużą część cichego komunistycznego podboju tego kraju”. (Przemówienie Żyda Laventria Berii, Podręcznik komunistyczny do psychopolityki [The Communist Textbook on Psychopolitics], s. 8)
Marian2019.01.20 19:59
Chyba jacyś niepoprawni optymiści sądzili, że totalni się zmienią. Nie używam tu specjalnie określenia totalna opozycja bo na takie określenie ta banda nie zasługuje. Tyle złego wyrządzili naszemu krajowi i bezczelnie robią to nadal. Takie postępowanie można potraktować jako niezgodne z Konstytucją. Jakoś to prawo działa ślamazarnie.
Luk2019.01.21 13:25
Co takiego zrobili?
Olej2019.01.20 19:40
Wasza bezkarność w rozkradaniu państwa trwa od 30 lat. Żaden naród ani państwo nie wytrzymałoby takiej skali złodziejstwa. Nie potrzeba żadnej mowy nienawiści, nie potrzeba w ogóle z wami rozmawiać ani na was reagować. W relacje z wami powinny wchodzić prokuratorzy i służby bezpieczeństwa państwa. Nie odpowiedzieliście za Smoleńsk, który w swoim rozmiarze tragedii przekroczył wszelkie wyobrażenie o bezkarności władzy i urzędników państwowych. Jeżeli PiS przegra i przejmiecie władzę, w Polsce poleje się krew. Na PiS ciąży odpowiedzialność aby was nigdy do władzy nie dopuścić. Polsce potrzebna jest silna partia opozycyjna, rozumiejąca odpowiedzialność za państwo, na tyle rozumiejąca aby wszelkie siły działające przeciw jedności polskiej racji stanu były eliminowane. Aby ,,katastrofy’’ smoleńskie w żadnej postaci nigdy się nie powtórzyły. Myśmy jako naród zapłacili zbyt wielką daninę krwi, zniewolenia i uciemiężenia żeby teraz pozwolić na zakładanie nam kagańca tzw. europejskości z Ventotene, wzbogaconego nawróconymi na demokratów post stalinowcami. Nie odbierzecie nam kościoła, wiary i naszej kultury, nie odbierzecie nam naszego myślenia o Polsce takiej jaką chcemy mieć o jakiej mówił prymas tysiąclecia Stefan Wyszyński.
Urszula Lipska2019.01.20 19:55
No, ale Stefan Wyszyński nie bluźnił na Niemców tak jak wy, co więcej,wyciągnął ręke do zgody i powiedział do niemieckich biskupów: "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Jak brać przykład z Wyszyńskiego to w całości, a nie wybiórczo.
orgi2019.01.20 20:10
zamknij się , głupia ......
Olej2019.01.20 20:26
Pani Urszulo Lipska ! Nikt na Niemców nie bluźni ! Ale też nikt ich nie prosi by nam robili u nas swój porządek. Nie wiem czy Pani raczy mnie określać per Wy ? Towarzyszem nie jestem i nie byłem. Jeżeli już to proszę wedle naszej tradycji per Pan. A brać przykład z prymasa Wyszyńskiego to stosować zasady moralne i Dekalog a ten jest jednoznaczny w każdym aspekcie spraw ziemskich i ludzkich – również, a może przede wszystkim w polityce i w służbie publicznej lub społecznej. Gdzie ludzie powinni być odpowiedzialni za czyny i słowa. Czy są ? Niechże sobie Pani sama odpowie, zwłaszcza w kontekście Smoleńska jak i po nim. Ponad to tych kontekstów, w których politycy jawią się w swoistym pitawalu mamy taki nadmiar, że nie sposób rozeznać czym jest właściwie złodziejstwo na państwowym stanowisku. Zaradnością, sprytem czy sposobem na zostanie milionerem ?
spederalizowana Europa2019.01.20 22:56
Ursule Leipzig!! Bluźnić możesz przeciw Bogu jak się nie boisz. A o Niemcach trzeba mówić prawdę i zwsze prawdę i przy każdej okazji aż do końca świata. O tym jak pod przywództwem socjalistów narodowych mordowali narody Europy a z największą nienawiścią naród polski. I okradli te narody z czego tylko mogli. O 6 milionach zamordowanych Żydów z tego połowa obywatestwa polskiego. O 300 tys. wywiezionych dzieci zamojszczyzny, i milionie innych niemieckich zbrodni . Zawsze o tym mówić bo świat nie może zapomnieć zbrodni narodowego niemieckiego socjalizmu aby to się więcej nie powtórzyło. Ursule Leipzig verstanden? Abmarsch!
Juli2019.01.20 19:40
Zadaję sobie pytanie do kogo kierował homilię o. Wiśniewski, na którego słowa powoływał się pan Neumann bo na mszy były w przeważającej większości osoby wiadomo z jakiej opcji.Czy nie chodzi o stanięcie w prawdzie o sobie i zaczęcie od zmiany swojego życia? Z całego serca życzę tym politykom zatrzymania się i zastanowienia nad samym sobą a nie jątrzenia i wprowadzania niepokoju w tak trudnym momencie naszej historii.
Amok Wawelski2019.01.20 19:34
Jest takie powiedzenie rodem z Bliskiego Wschodu: źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz.
Urszula Lipska2019.01.20 19:49
To z Biblii cytat, nie żadne tam powiedzenie z Bliskiego Wschodu. Ech, katolik, katolik. :D
Janek2019.01.20 20:04
To z Biblii. W 100% pasuje do rządzącej partii i tzw TVP
Gwizda2019.01.21 0:26
To z Biblii. Idealnie pasuje do POdłej Zmiany, oderwanej od żłoba. To oni i tylko oni wprowadzili do obiegu pomysły na "bicie deską", "dorzynanie watahy", "obdzieranie ze skóry" albo zmuszanie do "wyskoczenia oknem". Takie słowa raz puszczone w obieg krążą aż trafią na POdatny umysł. Żaden z pisiaków do takiego poziomu hejtu nawet się nie zbliżył.
Bożena M2019.01.20 21:12
Amok Wawelski -to jest powiedziane w biblii !
celnik2019.01.20 19:32
Tak był to mord polityczny. Dawni "przyjaciele" partyjni z mafii PO,wyrzekając się znajomości ze swoim kolegą PA , gdy za nim zaczął snuć się smród licznych podejrzeń o przestępstwa j poparli Walese. W czyim interesie był mord? Czy pensjonariusze ZK to wyborcy,wielbiciele Kaczorów czy raczej innej opcji?
asia2019.01.20 19:09
Tak dla przypomnienia : Schetyna w TVN24: "Uważam, że po prostu wybrał decyzję kandydowania przeciwko Platformie Obywatelskiej i muszą być tego konsekwencje", pani poseł Lubnauer, , że Adamowicz to polityk skompromitowany, a nieudzielanie mu poparcia to warunek sine qua non koalicji z PO? Jarosław Wałęsa, w czasie kampanii wyborczej apelował do śp.Adamowicza: "wycofaj się, nie rób wstydu Gdańskowi...
KarolinaKarolajn2019.01.21 10:48
to co przytaczasz to FAKTY z którymi nie da się dyskutować. Problem polega na tym ,że kanalie dostosowują się do potrzeb chwili i teraz w ich zatęchłym środowisku modne są smutne minki,zatroskane twarzyczki i żałobne stylizacje. No i szydercze nawoływanie "do zgody"poprzez nieludzkie szerzenie nienawiści Powiedzenie "po trupach do celu"jest tu przerażająco adekwatne. A celem dla nich jest wypełnione po brzegi koryto
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.20 19:04
"Chłopcy sobie wymyślili zamach smoleński" Tak, no chyba nikt nie ma wątpliwości, że sobie wymyślili. "długo jątrzyli" - Tak, jątrzyli miesiącami, latami, aż "doprowadzili do zamachu gdańskiego." - Tym razem niestety do prawdziwego zamachu. To ma być mowa nienawiści???
ola2019.01.20 19:59
Nieźle mnie ubawiłeś tym paszkwilem.
Riko2019.01.20 20:02
To nie jest żadna mowa nienawiści. To normalne,publiczne pomówienia, fałszywe oskarżenia i insynuacje. To też jest karalne i powinno być ścigane.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.20 22:39
Jeśli ktoś twierdzi, że był zamach, to powinien to udowodnić. Szczególnie jak ma wszystkie ku temu wszystkie możliwości. Jeśli tego przez lata nie robi, tylko mnoży fałszywe oskarżenia, to mamy pełne prawo stwierdzić, że wszystko sobie w złej woli wymyślił i jątrzy latami. To jest w 100% mowa nienawiści.
Gwizda2019.01.21 0:32
Jeśli "oficjalne czynniki", urzędnicy premiera Tuska czy Kopaczowej, uparcie mataczą, kłamią opowiadając bajki o "przekopywaniu na metr", pokazują kolejne wersje nagrań audio z kokpitu, pokazują jawnie sfałszowane dokumenty, ukrywając np udokumentowany fakt, że TU gubił złom kilometr przed "brzozą", czyli wersja o "brzozie" jest z całą pewnością fałszywa... bez względu na to, czy mogła by być prawdziwa. W takim wypadku hipoteza o zamachu jest w pełni usprawiedliwiona. Nikt nie zdołał jej skutecznie zaprzeczyć.
Skorpion2019.01.21 6:16
Tylko ludzie o wybitnie złej woli mogą upierać się przy wypadku w Smoleńsku. Niejedno dochodzenie było sfałszowane i skierowane na inne tory prawdy. To , że nie zostało wyjaśnione to robota tych którzy byli tym zainteresowani. W przekazach prasowych jest masa dowodów o celowym gmatwaniu śledztwa. Trzeba być ślepym , głuchym i jakimś niemotą aby tego nie zauważyć.Takie pana i pana kolegów pisanie nieprawdy to celowe podsycanie mowy nienawiści. Dla was lewaków pisanie nieprawdy to normalka. Tyle draństwa po katastrofie smoleńskiej wylało się z prasy i takich ludzi jak pan przypomina mi najgorsze lata komunistyczne. Wy platformersi nie różnicie się od tamtej bandy .
agatgr12019.01.20 18:58
Tym , którzy znają trochę historii dedykuję sprawę śmierci Kirowa w 1934 roku i kto ją do swoich celów wykorzystał.Oprawa pogrzebu podobna , lamentacje jak w sam raz . Teraz zostaje kwestia metod walki z "nienawistnym pisem"( choć POstępowcy europejscy maja przygotowany scenariusz na 100%) , zresztą padły już pierwsze salwy. Historia lubi się powtarzać, a jeśli tak to strach się bać.
Urszula Lipska2019.01.20 19:46
No nie przesadzaj.
Majestic2019.01.20 18:52
Wierchuszka PO szybko po smierci Adamowicza wróciła do nienormalnosci ktora w ich odczuciu jest normalna.
PatriotaPL2019.01.20 18:46
Przecież żałoba skończyła się wczoraj o 19!
Majestic2019.01.20 18:58
Znacznie wczesniej, dla PO nigdy sie nie zaczela, dla nich to jak znalazł, Tusk na bialym koniu przyjedzie walczyc z nienawiscio.
orgi2019.01.20 18:44
jeśli ktoś ginie w taki sposób jak śp.Paweł Adamowicz , to zasadne wydaje się być pytanie ..... kto na tym zyskuje najwięcej ?????? Jak to jest możliwe , że tak POwszechnie znany obywatel nie został wystawiony jako kandydat na prezydenta Gdańska przez Partię POszustów ? odpowiedzi jest wiele ..... a więc kto zyskuje ?
Skorpion2019.01.20 18:43
Postępowanie tego POwskiego towarzystwa przypomina najciemniejszy okres propagandy, bestialstwa komunistów z czasów stalinowskich i peerelowskich. Oskarżanie tych którzy mówią prawdę i walczą o nią. PO chce doprowadzić do systemu totalitarnego. Zamordyzmu i likwidacji systemu demokratycznego.
Laura2019.01.20 19:03
Nie daj Boze żeby wygrali wybory.
Skorpion2019.01.21 11:14
Prawda
Laura2019.01.20 18:40
Zastanawiam się czy PO nie maczała w tym swoich brudnych łap.mozna tak stwierdzić patrząc na ich zachowanie jakby juz scenariusz mieli przygotowany.
Skorpion2019.01.20 18:47
PO to hieny. Ale ma pani rację. Nie tylko pani tak mysli. Oni są zdolni do wszystkiego.
Majestic2019.01.20 18:59
Cos w tym może być, wszak PO zyskała męczennika tuż przed wyborami, a WSI robi po cichu swoje.
Majestic2019.01.20 18:36
Nienawiści którą roznosi Platforma Obywatelska jest dla zdrowia i życia niebezpieczna.
Sebastian Lorenc2019.01.20 18:41
Pochwal nam sie Krzysiu z Poddębic jak prześladowałeś swego czasu Agate. Zapomniałeś?
Majestic2019.01.20 18:53
Masz problem z glowa, zgloś się do odpowiedniego miejsca, bo jeszcze zrobisz głupstwo.
Piotr Nowak 2019.01.20 19:11
Sebastian nie warto. Zostaw go. nie jest tego warty. Niech sobie będzie sobą i w tym gnije.
Ksiądz Robak2019.01.20 22:28
Łaskawco, przemawiasz jak politruk. A Cyba?
Mak2019.01.21 13:30
Nienawiść którą roznosi PO? Kto kategoryzuje Polaków na lepszy i gorszy sort? PO? Kto pali, lub wiesza podobizny polityków na przeróżnych quasi patriotycznych demonstracjach? PO?