01.07.19, 13:10zdj. screen TVP Info

I Ty możesz zostać żołnierzem! Ciekawa kampania MON

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w Łebie kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Jest to czwarta edycja, która ma na celu zwiększenie stanu osobowego polskiej armii.

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, od tamtego czasu złożono prawie 17 tysięcy wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego.

Jak podkreślił w przemówieniu Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak - podstawą bezpieczeństwa Polski i Polaków jest polska armia. - Wojsko Polskie musi być liczniejsze, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani - mówił szef MON.

W ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego, które pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Szef obrony dodał, że ministerstwo przygotowało również nową akcję "Wojskowe wyzwanie". W każdą sobotę począwszy od 13 lipca w określonych garnizonach, można będzie przyjść, zapoznać się ze sprzętem, wziąć udział w zajęciach, tak jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, można będzie więc zostać na jeden dzień żołnierzem - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Uczestnicy akcji nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

 

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Niejestemrobotem2019.07.1 19:53
No nie powiem, ta akcja im wyszła. Plus nauka pierwszej pomocy na pikniku, a to zawsze przydatna umiejętność.
tt:@PromocjaPWS2019.07.1 16:26
Pięknie, niech młodzi się garną.
ZYZ2019.07.1 20:43
O to właśnie chodzi że się nie garną,dlatego takie akcje.
edi2019.07.1 13:46
JESTEM DUMNY ! - MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
alcapone2019.07.1 14:09
Jesteś wielkim cuchnącym g sprzedajnym a nie Polakiem. Nie wycieraj sobie swojej świńskiej mordy Polakami.
Marian2019.07.1 14:15
Ty zydzie, plac podatki pasozycie
Mateusz2019.07.1 14:46
Zapewne płaci więcej podatków od ciebie, więc skończ pieprzyć, nie posiadając o nim nawet podstawowej wiedzy, typu imię, i nazwisko.
jozef2019.07.1 13:44
Wystarczy płacić i odpolitycznić armię, a rekrutów będzie za dużo. Wojsko z łapanki nigdy nie będzie nowoczesne. Widać to po WOT.