28.12.19, 09:20Fot. Ency via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Idą w zaparte. Ambasador Rosji: Te słowa wiceministra są bezpodstawne i obraźliwe dla mojego kraju

Wczoraj ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z kolejnymi próbami władz Rosji przerzucania odpowiedzialności za wybuch II wojny światowej na Polskę. Jak przyznał:

Rzeczywiście, byłem wczoraj po obiedzie zaproszony do polskiego MSZ, odbyłem spotkanie z szefem departamentu wschodniego Janem Hofmoklem”.

W rozmowie z agencją TASS dodał, że rozmowa była „trudna, ale poprawna”. Stwierdził, że swoje stanowisko mogły przedstawić obie strony. Odniósł się także do słów wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza, który powiedział, że:

[…] "w trakcie rozmowy przekazano w imieniu polskich władz stanowczy sprzeciw wobec insynuacji historycznych, których dopuścili się kilkukrotnie w ciągu ostatnich dni przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskich, w tym, w szczególności, prezydent Władimir Putin, jak również przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin”

Tymczasem rosyjski ambasador stwierdza, że Przydacz w spotkaniu nie uczestniczył, a gdyby coś podobnego zabrzmiało w trakcie jego rozmowy w MSZ, wówczas:

[…] na te bezpodstawne i obraźliwie wobec mojego kraju i mojego prezydenta słowa byłaby udzielona stosowna odpowiedź”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

bezlitosny internauta2019.12.28 11:53
Zupełnie jak wy w sprawie ostatniej skandalicznej wypowiedzi Jędraszewskiego o ekologii. #katolikwyrzucaśmiecidolasu
ciemny lud2019.12.28 11:53
A co na to Konfederacja? Pan Grzegorz Braun, p.Korwin Mikke, p.Bosak dalej zachwyceni Putinem?
Rasza do utylizacji!2019.12.28 10:10
Co ten moskiewski pomiot potrafi poza kłamstwem, oszustwem i mordowaniem ludzi?
jula2019.12.28 10:07
Polityka zamiast historii , nie wolno się nam cofnąć o krok.Z wszystkich sposobów reakcji musi rząd skorzystać. Rosyjska propaganda jest jak zaraza rozprzestrzenia się.ODPÓR
Janek2019.12.28 9:46
Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!? youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4
Janek2019.12.28 9:45
Agnieszka Wolska korespondentka TV wRealu24 z Niemiec! Putin atakuje Polskę! Merkel w Auschwitz! Niemcy robią z Polaków volksdeutschów! youtube.com/watch?v=SEOl805017E
Marian2019.12.28 9:33
Prawicowe Polacki, zajmujcie się dalej sądami, Grodzkim itp. A za wschodnią granicą Rosja wciela Bałoruś bez wystrzału a wy dalej w swoim sosie się taplacie. Potem będzie płacz, ze znowu wam Polskę ukradli ja spaliście? Tak na sądy krzyczycie ale na sytuacje geopolityczna palcem nie kiwniecie. PIS to dno i ich wyborcy to jeszcze większe dno a Polska tylko cierpi. Zajmujcie się dalej praworządnością i skłócaniem nas z Europą zobaczymy kto nam pomoże. o zrobicie jak ruskie postawią czołgi na granicy Białoruskiej?