21.09.21, 08:27wikipedia - domena publiczna

Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: ,,Chcę raczej miłosierdzia niż ofiar''

I Czytanie

Ef 4, 1-7. 11-13

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój.

Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który jest i działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. On też ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami, aby przysposobili świętych do wykonywania posługi dla budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Mt 9, 9-13

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.

Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i zasiadło wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?»

On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

 

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

rebeliant2021.09.21 14:18
Ty to już durniu sam nie wiesz czego chcesz. Ja wiem ostatecznie, że dysponowanie nie jest takie fu i be jak to Jahwe usiłuje narzucić ludzkiej świadomości. Ciekawe jak wtedy by ten belzebub zaczął przekonywać do swojego "miłosierdzia" i zaczął "zbawiać". Oszust, który nie stał się autentycznym człowiekiem nie jest żadnym autorytetem - tym bardziej, że nakłamał iż się nim stał.
Agnieszka2021.09.21 10:39
Jezus powiedział „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”, ale jakiś analfabeta albo Żyd czy lewak z Frondy, co Ewangelii nie zna to w tytule artykułu przepisuje zamiast "ofiary" to liczbę mnogą "ofiar". Wkrótce możemy się pewnie tu spodziewać dociekań jakichś szemranych redaktorzyn od preparowania kłamstw, co nam będą tłumaczyć albo dociekać czy to prawda, że zaraz po miłosierdziu, które Jezus raczej chce bardziej, to po nim chce ludobójstwa.... Ot taka mała literówka...
Anonim2021.09.21 10:50
A nie, jak tak to spoko, można strzelać do uchodźców a potem ze spokojnym sumieniem iść do kościółka.
Bezbożnik2021.09.21 9:24
Król sodomy - bo przecież wszystkich grzeszników chce miłosierdzia - jest zdrajcą wszystkich sprawiedliwych których anty miłosierdzie trzyma z daleka od postępowań haniebnej reszty. A chrześcijańskie owce ogłupione stoją nad przepaścią i tego nie widzą - przykładem są młodzi księża idący w dobrej wierze do zakonów - gdzie zostają podstępami s p e d a l e n i.
Anonim2021.09.21 8:39
Zaraz przyjdzie jakiś kleruch i wytłumaczy, że Jezus chciał powiedzieć innego niż powiedział.😁😁😁
Grizzly2021.09.21 9:17
Na przykład "głodnego nakarmić, gościa w dom przyjąć" oznacza "trzymaj go głodnego za drutami".