18.10.14, 07:23Bojownicy Państwa Islamskiego (fot.YouTube)

ISIS użyło broni chemicznej

Gazeta "Middle East Review of International Affairs" donosi, że ISIS użyło broni chemicznej, w tym gazu musztardowego, przeciwko Kurdom przy syryjskiej granicy. W Syrii od kilku już tygodni trwa walka Kurdów przeciwko ISIS. Kurdowie chcą odzyskać przygraniczne Kobane – trzecie co do wielkości miasto kurdyjskie w tym kraju.

Prawdopodobnie chodzi o stare gazy bojowe produkowane w Iraku za czasów Saddama Husajna. Te, które Amerykanie znaleźli już w 2004 r. ale... ukrywali je, aby nie można było z nich korzystać.

Według „MEIRA”, Państwo Islamskie może mieć dostęp do większych zasobów takiej broni, w tym sarinu, gazu musztardowego i tajemniczego VX.

Sarin powoduje śmierć w kilka minut, paraliżując pracę płuc i serca. W 1939 r. stworzyli go przypadkiem niemieccy naukowcy - poszukiwali nowego środka owadobójczego dla koncernu IG Farben.

ed/NaTemat.pl 

Komentarze

anonim2014.10.18 9:14
Akurat takie środki jak sarin nie jest trudno zrobić. Trudno jest tylko zrobić to tak, żeby samemu nie umrzeć przy pracy. Sarin truje tak, że wystarczy go zaledwie lekko powąchać i już kończy się zgonem w męczarniach. Nawet jak ktoś przeżyje zatrucie sarinem (przechodził koło szczelnego pojemnika z trucizną), rekonwalescencja trwa kilka lat i rzadko prowadzi do pełnego wyzdrowienia.
anonim2014.10.18 10:43
pierwszą w Europie rozpierdzielą Wielką Brytanie