13.05.19, 20:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0, edytowane

Izrael zachował się jak 'dyplomatyczny łobuz'. Kulisy odwołanej wizyty w Polsce

"To miała być rutynowa wizyta delegacji izraelskiej w Polsce. Ze względu na głośne protesty wokół odszkodowań za mienie pożydowskie, Izrael w ostatniej chwili zmienił jednak plany rozmów.

MSZ nie poinformował o tym jednak rządu - według źródeł WP, Jarosław Kaczyński obwinia ministra Jacka Czaputowicza"- pisze Marcin Makowski dziennikarz Do Rzeczy i Wirtualnej Polski, który jako pierwszy ujawnił w Polsce fakt planowanej wizyty izraelskiej delegacji rządowej, która miała w Polsce, według doniesień mediów izraelskich, rozmawiać o amerykańskiej ustawie 447 i tzw. "restytucji" mienia.

I której wizyta decyzją polskich władz, została odwołana

"Izrael zachował się jak dyplomatyczny łobuz. Nie pierwszy raz. Ale MSZ od tego jest aby takie rzeczy przewidywać, a nie 'intensyfikować stosunki' z łobuzami"-miało dziennikarzowi przekazać jedno z jego dyplomatycznych źródeł

Tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.15 2:15
Czy wiesz duraku żydowski że żydzi trzymały kasę żydowską - nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności
Reytan2019.05.14 15:15
Czy Izrael jest panstwem demokracji ludowej ? Moim zdaniem tak.
ettet2019.05.14 7:30
Ciekawy jestem, czy na wojnę z Iranem pojadą polscy żołnierze. Jak myślicie? Moim zdaniem - tak.
Ryszard Olejniczak2019.05.13 22:03
Urodziłem się w Warszawie. Łobuz to był ktoś bliższy prawu pięści niż salonowego fałszu. Ale łobuz stosował się do pewnego kodeksu łobuzerskiego honoru. Ten kto podstępnie łamał te zasady, określany był jako bydlę. Protestuję więc przeciw obrażaniu łobuzów.
Max Fiend2019.05.13 21:51
No i znowu kuper skopany i boli, oj boli :-D
Jan Radziszewski2019.05.13 21:44
trole z PO I co ten dla ciebie złotousty Grzegorz Schetyna głosi w sprawie tzw. żydowskich roszczeń z sufitu wziętych "Musimy raz na zawsze rozwiązać problem zwrotu majątku żydowskiego /dorobionego się w Polsce i na Polakach / Oddajmy im co należy i po kłopocie . Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet - 60 miliardów $ w 2005r Umiejętna polityka sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata - /oddając nasze temu Szantażyście żydowskiemu z USA"/ - a Polacy to nie odczują !. /zobaczym gdyby ci ucięli całego tj. przyrodzenie - też byś nie odczuł żadnej straty ? Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie , ziemi, i niesłusznie zabranych nieruchomościach . Ci biedni ludzie tyle wycierpieli - /żyjąc w bezpiecznie w USA Szwajcarii i Anglii) należy im zadość uczynienie i sowita rekompensata za krzywdy jakie spotkały ich w Polsce od Polaków . A przecież wasz idol polityczny Schetyna w kwestii Tzw. reparacji wojennych za straty Polski od strony Niemiec - przypomnijcie sobie co głosił!!
Jan Radziszewski2019.05.13 21:24
NMP 14.04 br poleca nie ulegać finansowym roszczeniom żydowskim Nie pozwólcie dać się naciągnąć żydowskim Chazarom na pozorne roszczenia. Wzywam wszystkie polskie dzieci Boże w kraju i za granicami, do gorącej, szczerej, serdecznej modlitwy! Nie mówcie że nie macie czasu, - wystarczy, że wyłączycie telewizję i internet, zgasicie komórki i tablety, a będziecie mieli go aż nadto. Wyniszczenie was, czyli polskiego Narodu jest teraz większe, niż za czasów hitlerowskiej okupacji. Nie pozwólcie dać się naciągnąć żydowskim Chazarom na pozorne roszczenia. Teraz oni skupili się na was, by was wyniszczyć, pokonać, zamknąć w gettach, bo chcą bez przeszkód panować nad światem. Ulegli oszustwom demona, idą drogą wiecznego potępienia, wiecznej zguby. Proszę was polskie i nie tylko polskie dzieci Boże, abyście oddali się Mi w Niewolę, albo w Niewolę Trójcy Świętej przez Moje Niepokalane Serce.
Mirek2019.05.13 21:10
Przestańcie krakać . Rząd postępuje rozsądnie . To wy na tym forum zachowujecie się jak smarkateria . Trzęsie się jeden z drugim jak gó...no w galarecie . Burza w szklance wody . Polska nie zapłaci Żydom nawet złamanego szeląga . W najbliższym czasie ujrzy światło dzienne Raport Mularczyka . Będzie to faktura do zapłacenia przez Niemcy .
Urszula2019.05.13 21:28
hahahahaha, żartowniś
prosty2019.05.14 7:54
Jak było w przypadku innych państw, nie ma żadnego prawa nakazującego płacić. Jest atmosfera międzynarodowa, nieformalne naciski wielu państw, presja gospodarcza.W końcu rząd ustępuje. Działania w celu restytucji mienia żydowskiego przez Polskę pojawiają się od wielu lat. Żadne nie jest skierowane jawnie w nasz kraj i żadne jawnie nie domaga się zwrotu mienia. Także Izrael czy USA formalnie Polski do tego nie zmusza. Działania te jednak układają się w oczywisty ciąg: deklaracja terezińska, umowy WJRO z Izraelem o wsparciu, JUST 447, konferencje, propaganda wykazujące, że Polacy to nie ofiary, ale mordercy 200 tysięcy Żydów. A formalnie to są dwie różne sprawy, co naszym władzom trudno pojąć (podobnie jak w przypadku uchodźców planowane kwoty i nasza pomoc nie wpadły do jednego koszyka). Podobnie jak trudno pojąć, że można mieć zaprzyjaźnione państwo, które dany swój interes będzie realizować przeciw nam.
dumny Polak2019.05.13 20:37
Czy poza bezczelnością i cynizmem czegokolwiek wiecej można się spodziewać po żydkach?
denaturat artystyczny2019.05.13 20:32
Pycha kroczy przed upadkiem. Żydzi poczuli się bardzo silni i atakują potencjalnych sojuszników. To tylko doprowadzi ich do wielkiej porażki.
Ja2019.05.13 20:32
Do Rzeczy pisze ,ze i tak przylecieli ,ale spotykają się z KIM innym ?????? NIE z rządem !!!
anonim2019.05.13 20:30
A jak Netanjahu nie wie, że stoi na minie to niech się poda do dymisji. Zagraża bezpieczeństwu narodu żydowskiego i diaspory, przynajmniej w Europie!
anonim2019.05.13 20:26
Izrael powtórka z przykazania 10!
KJIM2019.05.13 20:15
A może by tak zawiesić te kontakty na czas nieokreślony, dopóki Izrael nie zrozumie, że Polska to suwerenny kraj, a nie dojna kolonia Izraela ? No i przede wszystkim zablokować rozdawnictwo polskich wiz dla żydów - Polacy nie wciskają się do nich drzwiami i oknami.
szcze na PiS2019.05.13 20:14
PiS narobił w majty ze strachu przed potęgą swoich Izraelskich Panów!
kaszel 2019.05.13 20:32
PiS jest bardzo dobrze już wytresowany, wrażliwy na każde szarpnięcie powrozem przez żydowskiego pana i od razu reaguje jak dobry posłuszny pachoł.
Jan Radziszewski2019.05.13 21:42
jak widać duraków w PO i tzw KE nie brakuje - co mam ci zacytować słowa Schetyny . I co ten dla ciebie złotousty Grzegorz Schetyna głosi w sprawie tzw. żydowskich roszczeń z sufitu wziętych "Musimy raz na zawsze rozwiązać problem zwrotu majątku żydowskiego /dorobionego się w Polsce i na Polakach / Oddajmy im co należy i po kłopocie . Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet - 60 miliardów $ w 2005r Umiejętna polityka sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata - /oddając nasze temu Szantażyście żydowskiemu z USA"/ - a Polacy to nie odczują !. /zobaczym gdyby ci ucięli całego tj. przyrodzenie - też byś nie odczuł żadnej straty ? Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie , ziemi, i niesłusznie zabranych nieruchomościach . Ci biedni ludzie tyle wycierpieli - /żyjąc w bezpiecznie w USA Szwajcarii i Anglii) należy im zadość uczynienie i sowita rekompensata za krzywdy jakie spotkały ich w Polsce od Polaków . A przecież wasz idol polityczny Schetyna w kwestii Tzw. reparacji wojennych za straty Polski od strony Niemiec - przypomnijcie sobie co głosił!!
denaturat artystyczny2019.05.13 20:13
to gang a nie dyplomacja
laesir2019.05.13 20:12
Jakiej odwołanej? Raczej utajnionaj! https://dorzeczy.pl/swiat/102587/delegacja-z-izraela-i-tak-przyleciala-do-polski-odbywa-nieoficjalnie-spotkania-bez-udzialu-polskich-wladz.html