05.10.19, 14:20fot. PiS/Twitter

J. Kaczyński: Będziemy bronić niepodległości pamiętając dzieło Kornela Morawieckiego

Zakończyła się Msza żałobna po śmierci Kornela Morawieckiego. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego zmarłego wspominali najważniejsi duchowni i politycy polscy. O denacie mówili między innymi abp Marek Jędraszewski, abp Stanisław Gądecki, prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Piękną homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski. <<Niósł więc Kornel Morawiecki Polskę „jak żagiew, jak płomienie” – i za to płacił koniecznością ciągłego ukrywania się przed komunistyczną władzą, a potem aresztowaniem i opuszczeniem Kraju. Za to płacili także jego najbliżsi, pozbawieni na co dzień doświadczanej bliskości męża i ojca. Często nie do końca rozumiany, dla wielu zbyt radykalny, w kolejnych wyborach – już po 1989 roku – przez rodaków kilkakrotnie odrzucany. A jednak – niezłomny. Ostatecznie to właśnie jemu jako posłowi na Sejm VIII kadencji przypadł zaszczyt, by jako marszałek senior uroczyście otworzyć jego obrady i wtedy móc stwierdzić: „Po latach (…) donieśliśmy Polskę do naszych dni. Niesiemy Ciebie, Polsko, jak żagiew, jak płomienie”>> - mówił hierarcha.

Prezydent Andrzej Duda mówił z kolei, że w walce o niepodległość Polski Kornel Morawiecki "nie godził się na żadne kompromisy". Polityk wskazywał, że każdy Polak musi "szanować niezłomność, patriotyzm, walkę Kornela Morawieckiego". Według prezydenta zmarły "dążył do Polski, w której każdy może wyrażać swoje poglądy".

"Marszałku Seniorze, dobrze Pan się zasłużył Rzeczypospolitej i ta Pana służba jest doceniana. Ja Panu z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej, za nią dziękuję. Spoczywaj w pokoju! Cześć Twojej pamięci!" - zakończył prezydent Duda.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił z kolei o niezwykłym połączeniu radykalizmu i łagodności w osobie Kornela Morawieckiego; podkreślał, że jego życie było sprzeciwem wobec łamaniu polskiej niepodległości. Jak mówił, Polacy będą dziś nadal bronić suwerenności, pamiętając o życiu zmarłego.

Dalej abp Marek Jędraszewski odczytał list abp. Stanisława Gądeckiego, który przebywa w Hiszpanii na obradach COMECE. Hierarcha wskazywał na wyjątkowość niezłomnej postawy Morawieckiego.

bsw/polskie radio

Komentarze

andrzejhahn32019.10.5 23:53
najwieksze dzielo tego morawieckiego to wielka kupa w jego majtach
Nina2019.10.5 21:57
Dzis jestesmy jako panstwo rozgrywani jak dzieci ,pseudopatrioci ,robia nam z kraju folwark panszczyzniany ,mydla oczy patriotycznym gadaniem i pieknymi slowkami .Agenturalne rzady dzialaja w interesie obcych a zdradzieccy politycy po podlym zdrdzieckim i wystawnym zyciu po smierci staja sie w oka mgnieniu krysztalowi ,pomnikowo waleczni i bohaterscy .Waleczni o profity i diety poselskie ,oddani obcym gardzacy Polska i tym co polskie ,.<Zycie jest krotkie wiecznosc nieskonczona ,
mordechaj2019.10.5 20:59
Kornel Morawiecki nawoływał do wojny domowej. To była jego filozofia polityczna. Na szczęście Polacy doświadczeni powstaniami, które były dla Polski klęskami, lekceważyli go. Kornel Morawiecki założył Solidarność Walczącą, która niczego dla Polski nie wywalczyła. Sukces odnieśli ci, którzy usiedli do rozmów przy Okrągłym Stole i pertraktowali z Kiszczakiem na tajnych spotkaniach w Magdalence. Oprócz Lecha Wałęsy jedynym przedstawicielem opozycji, który był na WSZYSTKICH tajnych rozmowach w Magdalence, był LECH KACZYŃSKI. Później Lech Kaczyński zrobił oszałamiającą karierę w III RP, najbardziej błyskotliwą. Był senatorem, posłem, szefem BBN, ministrem sprawiedliwości, prezesem NIK, prezydentem Warszawy i w końcu Prezydentem Polski.I to w zaledwie 20 lat !!! ŻADEN inny polityk w III RP nie zajmował tylu wpływowych stanowisk, jak Lech Kaczyński. Najciekawsze jest to, że udało się przekonać Polaków, że Lech Kaczyński zajmował tyle wpływowych stanowisk w "znienawidzonej" przez siebie III RP, będąc cały czas w...."opozycji" :))) Jarosław Kaczyński tak ładnie mówi obecnie o Kornelu Morawieckim, ale NIGDY nie wziął go na listy wyborcze. Gdyby nie Paweł Kukiz, to Polacy w ogóle by nie wiedzieli, kto to był Kornel Morawiecki.
Albert2019.10.5 16:12
Masz kaczka na myśli tego samego Kornela, który opowiadał się za ścisłą współpracą z Rosją, popierał Putina i tego samego Kornela, którego tak kilka lat temu zaciekle atakowałeś właśnie za te poglądy?
PO ekspozytura Niemiec , PiS ekspozutura 2019.10.5 16:10
Pan Targalski niech sobie posłucha prawdziwej Analizy:https://www.youtube.com/watch?v=XV58-z4VEYQ
Lewak2019.10.5 16:01
mówią że ponoć pełniący tu dyżur dzielnicowy to ten kacap co zagłodził białą szkapę Tuska ...
antek.b2019.10.5 15:53
Pytanie czy doktorat kaczyńskiego ,w którym ten przytacza teksty urbana,napisany w państwie totalitarnym za jakie uważana jest prl i przez funkcjonariuszy tego państwa przyklepany ,nosi jeszcze cechy ważności?
antek.b2019.10.5 15:37
Ja aby zademonstrować wierność i oddanie prezesowi jarosławowi,postanowiłem zaprzestać używania szamponu przeciwłupieżowego.Kocham prezesa jarosława ,chcę żyć tak pięknie jak on,niechaj godłem polski od dzisiaj będzie kot.
ⓝⓘⓔ ⓖⓛⓞⓢⓤⓙⓔ ⓝⓐ ⓟⓘⓢ2019.10.5 15:32
🄽🄸🄴 🄶🄻🄾🅂🅄🄹🄴 🄽🄰 🄿🄸🅂
Polak2019.10.5 15:12
CZYLI SPRZEDADZĄ POLSKĘ, W SUMIE JUŻ TO ROBIĄ.
les2019.10.5 14:41
W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Jeśli w ugrupowaniach zjednoczonej prawicy znajdzie się jakaś czarna owca, jest ona natychmiast usuwana lub wyciągane są surowe konsekwencje. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było.
Dominika2019.10.5 14:40
Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki. Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja, powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.! Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili
KaczyKaczor2019.10.5 14:38
Polacy ! Nie wzywamy was do osadzania kos na sztorc, do brania mieczy czy szabel do rąk, do przygotowania zbroi i skrzydeł husarskich. Nie wzywamy was do udziału w bitwie Warszawskiej, na odsiecz Wiednia, wyzwalanie krajów Beneluksu spod okupacji hitlerowskiej, walkę o wolność Włochów, Francuzów czy Anglików. Nie wzywamy was do przelewania krwi za ojczyznę. Polacy ! Ale wzywamy was do wzięcia dowodu tożsamości i pióra i pójście do najbliższego lokalu wyborczego 13.10.2019, by zagłosować na Polaków. Na Polaków mądrych i uczciwych, którzy nie twierdzą, że Polskość to nienormalność, na Polaków, którzy nie kłamią, nie kradną i nie są zdrajcami ojczyzny w UE. Zróbmy wspólnotę polską bez łajdaków !!! Mieliśmy ich w Polsce od 1945 roku do 2015. Dosyć !!!
BOGAnieMA2019.10.5 15:36
do2019
katolik2019.10.5 14:37
Kaczyński to komuszy pomiot! ojciec Rajmund wygłaszał marksistowsko-leninowskie wykłady dla kadr PZPR ,sam Kaczyński doktorat napisał coś o zasadach leninizmu w życiu szkół wyższych ,wychowywał się w duchu oddania rządzącej partii i jej ideałów. Dzisiaj milczy na temat ojca i swojej żydowskiej matce,której poglądy marksistowskie nie są żadna tajemnicą! Nagle po 89 r stał się kimś innym! udaje patriotę i katolika! ale komuch do końca życia zostanie komuchem!
Patriota do dzielnicowego2019.10.5 14:43
Dlaczego nie POdpisujesz się jak zwykle ateista dumny pederasta, czy jakoś tak! Myślisz imbecylu, że zmieniając nicka zmienisz osobowość?! Nic z tego. dla mnie POzostaniesz antypolskim, zaprzanym trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
Urszula2019.10.5 14:53
Czemu nie odniesiesz sie do treści wpisu dzielnicowego tylko na niego bluzgasz? Brak argumentów? Wierzę bo dzielnicowy napisał prawdę. Kaczyński to wychowanek komunistycznej ideologii. Tu na forum czytam, że potomków komuchów należy wygonić z Polski albo zamknąć w więzieniu. Zacznijcie więc od Kaczyńskiego. Dalej za kraty z nim.
Andrzej Ryszkiewicz2019.10.5 16:22
Nikt na dzielnicowego nie bluzga,pani Urszulo.W niektórych wpisach ma rację,a tam gdzie pisze bzdury,a na dodatek bluzga,nie posiadając na ten temat wiedzy,bo nie ma żadnej wiedzy teologicznej po prostu się ośmiesza.Gdy ktoś się ośmiesza,to za mądry nie jest.Jak pisze,że Faustyna była wariatką,a nie była,bo wiadomo,to to jest ośmieszanie się.I kogoś kto się ośmiesza należy krytykować.
andrzejhahn32019.10.5 23:57
a ty dlaczego nie podpisujesz sie jako pedofil katolicki szmaciarzu
PePe2019.10.5 14:36
Szanowny Wkurzony, popierałeś w latach 2007-2015 rządy premierów Tuska i Kopacz "partii miłości". Zadumałem się nad stanem twego umysłu. Nie sądzę, żeś głupek, gdyż jak piszesz o sobie: „ jestem typowym PO wyborcą.” Psychologiem nie jestem, a pomimo wielkiego zagęszczenia populacji zwolenników PO udało mi się nie wpaść w szpony lemingozy, czyli choroby będącej stanem umysłu, a roznoszonej przez TVN, Gazetę Wyborczą oraz wszelkiej maści lewackich przygłupów. Ludzie, którzy dziwują się teraz wynikami wyborów, kiedy wygrywa PIS, są jak misie o małych rozumkach, którym do życia wystarczała ciepła woda w kranie i pogarda do inaczej myślących. Waszym miodkiem nadal są "jedynie słuszne" informacje, a mózgi wyprane przez media głównego nurtu przyjmują tylko jeden rodzaj narracji. W waszej partii są karierowicze, bufoni, kłamcy, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego. Mnie jest łatwiej pisać takie słowa, gdyż nigdy nie głosowałem i głosować nie będę na PO. I jak pokazuje historia - miałem rację. Oglądając wasze dziwne postawy wobec tego co się zdarzyło; albo leczycie kaca, albo udajecie, że nic się nie stało. STAŁO SIĘ. Dostaliście łupnia w 2015 od "gówniarza" i "drugiego rzędu PiS-u". Tyle tylko, że wy przegrywać nie potraficie. Nie macie za grosz klasy i politycznego obycia, co powoduje, że trudno będzie zakopać te kilometrowe rowy między nami. Jeśli przegraną Komorowskiego podsumowaliście zdaniem: „Jedyna nadzieja w drugim Tupolewie” to znaczy, żeście ludzmi nikczemnymi, bo nawet zmarłych nie szanujecie. Jeśli Wasz autorytet moralny - Anna Nehrebecka - po zwycięstwie Andrzeja Dudy skomentowała „W d*** dostaniemy od tego CHŁYSTKA!” to oznacza, że dobrze się stało, że wyborcy powoli zmiatają was na szufelkę, aby wyrzucić na śmietnik historii. Jednak ty - wkurzony wyborco PO - jesteś na dobrej drodze ku "samouzdrowieniu". Pierwszy krok masz już za sobą. W końcu doszło do Ciebie, że PO to Partia Obciachu lub Przestępcza Organizacja. Brawo! Teraz najgorsze przed Tobą. Musisz zacząć myśleć samodzielnie; bez wspomagaczy typu Lis, Żakowski, Wielowieyska i inni. I na koniec. Wybory w 2015 przesraliście nie przez brak zwolenników PO. Ludzie dość już mieli goebbelsowskiej ściemy à la lis & żakowski. Nie wystarczy tylko gadać o sukcesach. Trzeba te sukcesy mieć i móc je pokazać. Polacy w spokoju wskazali na drzwi wyjściowe lokatorowi Pałacu Prezydenckiego Bronkowi. Mam taką nadzieję, że obecnie większość parlamentarzystów PO również zostanie za swoje uczynki wyrzucona z Sejmu i Senatu po jesiennych wyborach. W demokracji tak już jest, że zawsze cieszy się większość. Mnie i moich bliskich raduje szybkie kurczenie się populacji lemingów. Jest to też bardzo dobra wiadomość dla Polski. Po prostu: coś się kończy, coś zaczyna, a zaczyna się „polski model dobrobytu”, ale już bez was !!!
Zosia2019.10.5 14:34
Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiaj gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Zyg2019.10.5 14:33
Ty polglowku, sam jestes denatem
PePe2019.10.5 14:35
Typowy komentarz debila !
KKK2019.10.5 14:31
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "dzielnicowy". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Urszula2019.10.5 14:48
Jeśli masz absolutnie pewne dane, że on kasuje forsę od PO to je tu podaj. Chętnie skorzystam bo mi zaczyna na chleb brakować.
ff2019.10.5 16:02
a co pod latarnie damulko nie łaska
antek.b2019.10.5 15:38
Nie czytać!,nie czytać!!!
andrzejhahn32019.10.5 23:54
zablokowany to ty masz rozum ..........................