21.09.20, 10:54Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kryzys w ZP. Ziobro szuka haków? Jednoznaczna odpowiedź Sasina

W związku z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy pojawiają się głosy, że oto teraz koalicjanci zaczną prowadzić pomiędzy sobą nieczystą grę, próbując wzajemnie znaleźć na dotychczasowych partnerów jakieś kompromitujące fakty czy dokumenty. Spekulacje ucina wicepremier Jacek Sasin, który zapewnia, że żadnego „szukania papierów czy haków” nie będzie.

Wicepremier i minister aktywów państwowych komentował dziś w Radiu ZET napiętą sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Jak przekonuje polityk, głosowanie nad tzw. „Piątką dla zwierząt” stało się „papierkiem lakmusowym” pokazującym stan koalicji rządzącej. Porozumienie i Solidarna Polska swoją postawą udowodniły, że ponad lojalność koalicyjną przedkładają własny interes partyjny:

- „Okazało się, że nie możemy liczyć na lojalność koalicjantów” – stwierdził Jacek Sasin.

Wicepremier podkreśla, że problemy w Zjednoczonej Prawicy zaczęły się wiosną tego roku, a poróżnienie ws. tzw. ustawy covidowej i „Piątki dla zwierząt” jest kontynuacją tych problemów. Tymczasem, zaznacza Sasin, nie może być tak, że koalicja mająca teoretycznie większość w Sejmie nie jest w stanie podejmować ważnych decyzji, bo pojawiają się różnice w jej wnętrzu.

- „Koalicjanci być może nie bardzo dostrzegają proporcje, które są w Zjednoczonej Prawicy. Jest PiS, które jest siłą dominującą i nie byłoby w parlamencie posłów Solidarnej Polski i Porozumienia, gdyby nie startowali z list PiS” – wyjaśnia polityk.

Zaznacza, że jeżeli koalicjanci wreszcie tego nie przyjmą, będą rządy mniejszościowe, ewentualnie wcześniejsze wybory.

W kwestii spekulacji o wejściu do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego minister podkreśla, że pozwoliłoby to na stabilizację rządu. Zaznacza jednak, że istnieje taki scenariusz, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Jacek Sasin skomentował też informacje o możliwości mianowania premiera Mateusza Morawieckiego wiceprezesem partii rządzącej, co miałoby się stać na listopadowym kongresie. W jego ocenie byłaby to oczywista decyzja:

- „O tym zdecyduje kongres, ale dla mnie byłaby to dosyć oczywista decyzja” – mówi.

- „Jest 6 wiceprezesów a premier odgrywa bardzo ważną rolę. Byłoby czymś absolutnie normalnym i naturalnym, żeby jego rola polityczna została przez to usankcjonowana” – dodaje.

Gość Beaty Lubeckiej był też dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość nie boi się, że Zbigniew Ziobro w zemście będzie teraz starał się w jakiś sposób zemścić na Prawie i Sprawiedliwości i kompromitować polityków partii:

- „Panu ministrowi jest obca tego typu formuła uprawiania polityki” – przekonuje Sasin.

- „Nie rozmawiajmy o szukaniu papierów czy haków” – podkreśla.

kak/radiozet.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.09.22 13:04
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
prawy2020.09.22 9:20
to magą być haki ,jak we wcześniejszych Rządach więcej POkory mniej Ambicji ,bo wrogowie POLSKI maja wilczy APETYT na rządzenie ,róbcie tak dalej a skończycie tak jak Rząd P.Premiera Olszewskiego tylko Wy na wlasne egoistyczne życzenie
Anonim2020.09.21 14:27
Morawiecki i PiS .... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
Anonim2020.09.21 14:55
"Faktycznie raczej chodzi o ustawę o bezkarności, która dawałaby olbrzymią władzę w ręce Morawieckiego. Bo nie chodzi o te decyzje, które były podjęte, ale o te, które dopiero będą podejmowane; "pandemia" się nie skończyła."
Anonim2020.09.21 14:23
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów .... https://spiritolibero.neon24.pl/post/157771,papierek-lakmusowy-za-kilka-miliardow
Anonim2020.09.21 14:18
Państwo PiS-owcy, robicie zamęt w Polsce. Niszczycie Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich ssynów dobrego słowa. Won.
JM2020.09.21 14:51
W innym miejscu napsałeś dosłownie to samo. Przeczytaj co ci na te brednie odpowiedziałem, Teraz powiem ci tylko - won.
Anonim2020.09.21 11:50
Trudne jest rządzenie tą żydowsko- słowiańską mieszanką jaką są Polacy . A Kaczyński od początku popełniał błąd za błędem . Otoczył się nieodpowiednimi ludźmi . Z reguły karierowiczami . Ciężka jest rola dyktatora jeżeli nie jest bezwzględnym tyranem . Kaczyński wziął na siebie więcej niż może unieść . A obalanie dyktatury niesie za sobą chaos , wojnę domową i jej nieszczęścia . Państwo się rozpada i rozgrabiają je hieny . Ostatnimi czasy mamy wiele na to przykładów w innych państwach . W naszym częściowo też po Solidarności . A w Europie nie dzieje się ciekawie . Coraz częściej dochodzi do buntów przeciwko władzy . W USA też nie dzieje się najlepiej . Na dodatek niedługo wybory prezydenckie . Ciężkie czasy nadchodzą dla rządzących . Jeżeli nie będą postępować mądrze to zawierucha ogarnie również Polskę . Ja sobie tego nie życzę , ale wpływu na to nie mam . Rozsądnie byłoby zawrzeć sojusz z Rosją , ale na to nie zgodzi się żydowska część Polaków . Propaganda PiS też świadczy o tym , że w takim kierunku nie pójdzie . A więc pozostaje nam czekanie na to , co będzie dalej .
Natalja Siwiec2020.09.21 11:43
Ziobro złamie Pis bo od dawna ma na nich haki.
Anonim2020.09.21 11:41
Czy haki to są ukrywane przestępstwa? Jeśli tak, to psim obowiązkiem prokuratora Ziobry ich szukanie.
Jan Radziszewski2020.09.21 11:38
drugie +++ czwartek, 16 kwietnia 2020 ++ Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 +++ Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko +++ - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. +++ Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. ++ Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. +++ Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. + Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen.
ryszard2020.09.21 11:32
Wygląda na to, że "Dobra Zmiana" okazała się za mało dobra jak na koszerkryzys.
Anonim2020.09.21 11:31
Sasin z tą siłą wynikającą z większości to nie kombinuj, u was tylko jeden kacyk chce wszystkimi rządzić a nie jest największy.
Michał Jan2020.09.21 11:22
Jakoś sprytnie przechodzą do porządku dziennego nad faktem, że to nie sami koalicjanci, ale również swoi głosowali przeciw. Najlepszy dowód, że to "Zimbabwe+", to pełna lipa.
Suweren2020.09.21 11:13
Na tym zdjęciu sasin ma minę jakby starał się nie popuścić po tym jak bezprawnie wywalił w błoto 70 mln publicznych pieniędzy.
Pytania2020.09.21 11:25
Kart nikt nie widział:) Czy one zostały w ogóle wydrukowane? Jeśli tak to kto je wydrukował? Kto zarobił? Czy Sasin wziął dolę za przewał i jak dużą? Jeśli nikt nie wydrukował to w jakich proporcjach i kto podzielił się kasą? Bo że stracił podatnik to jest jasne. I ostatnie pytanie dlaczego nikt za ten przewał nie siedzi?
Jan Radziszewski2020.09.21 11:09
z myśleniem i rozumowaniem J. Susin durakiem jesteś - bo kryptożyd - Morawiecki jest dwukrotnie przeklęty przez Boga i Pana naszego króla Polski Jezusa Chrystusa Pierwsze + czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. ++ Przeklina Cię Bóg! + Amen. +++ Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu . Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. + Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. + Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. + Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz.++ Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa. Przeklina Cię Bóg. Anatema! Amen.
Jan Maria2020.09.21 11:23
Na litość boską, panie Radziszewski - proszę brać pół!
GS2020.09.21 16:17
Albo pić tylko do połowy ;) I nie ośmieszać Chrześcijan.
Anonim2020.09.21 10:42
W ramach globalnego trendu humanizacji zwierząt wybierzmy na premiera norkę, a na prezydenta kota prezesa Jarosława. Pierwszą damą może zostać krowa feministka uwolniona od dawania mleka.
Elektor2020.09.21 10:40
O! Stary przewał jeszcze nie siedzi?