12.06.18, 10:30screenshot Youtube

Jacek Sasin: TVN mogłoby się uczyć obiektywizmu od TVP

„Prezydent jest autonomicznym podmiotem. Ma prawo do tego, żeby takie referendum zaproponować i myślę, że może się prezydent spodziewać, że PiS czy obóz polityczny, z którego wyszedł, nie będzie jemu tego prawa ograniczał. My nie kryjemy, że mamy pewne wątpliwości co do tego, czy to referendum w takiej formie jest referendum, które przyniesie pożądany przez prezydenta efekt. Ale to nasze zdanie, prezydent ma inne zdanie” – mówił dziś w programie Wirtualnej Polski „Tłit” szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Pytany o ewentualną rekonstrukcję rządu odpowiedział, że obecnie nie istnieje scenariusz, wedle którego w najbliższym czasie miałoby dojść w rządzie do jakichkolwiek zmian. Zaznaczył też jednak, że to oczywiście nie oznacza, że rząd do końca kadencji będzie pracował w obecnym kształcie:

„[…] My jesteśmy oceniani na bieżąco i premier może w każdym momencie taką decyzję podjąć”

- mówił Sasin w rozmowie z Markiem Kacprzakiem.

Rozmawiając z kolei o mediach stwierdził:

„Przede wszystkim nie może być tak, że ogromna większość mediów ma swoich właścicieli poza granicami naszego kraju. To problem. Bo to, czy media są przychylne czy nie, to my na to wpływu nie mamy i nie będziemy mieli. Nikomu też do głowy nie przychodzi, żeby przy tym w jakikolwiek sposób majstrować. To coś naturalnego. Są media, które prezentują taki dominujący nurt i są inne”.

Wskazał tu na kwestię Centralnego Portu Komunikacyjnego, który może być ogromnym zagrożeniem dla rentowności lotnisk niemieckich. Tu dodał:

„[…] Widzę, jak wściekle atakują tę ideę te media, których właścicielem jest kapitał niemiecki, to rzeczywiście coś jest nie w porządku. To widzimy, że te media bardzo łatwo mogą kształtować polską opinię publiczną w sposób wygodny dla interesów obcych państw, a nie Polski”.

Mówiąc o telewizji TVN podkreślił, że nie należy ona do wzorów pod względem obiektywizmu. Zapytany o to, czy TVN powinna obiektywizmu uczyć się od TVP odpowiedział:

„Myślę, że mogłaby się akurat od TVP obiektywizmu uczyć, chociaż wiem, że TVP też niektórzy oskarżają o brak obiektywizmu”.

Dodał, że sam nie czuje się dobrym recenzentem w tej kwestii, jednak z pewnością w niektórych obszarach TVN od TVP rzeczywiście mógłby się uczyć obiektywizmu.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl