10.01.16, 21:26

Jackowski: Nie możemy dać się bić niemieckim politykierom

- Polski rząd traktuje swoje zwycięstwo w wyborach jak mandat do podporządkowania dobra państwa woli zwycięskiej partii, zarówno pod względem merytorycznym jak i personalnym. To demokracja sterowana w stylu putinowskim, niebezpieczna „putinizacja” europejskiej polityki – powiedział Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego i polityk niemieckiej lewicowej SPD, w wywiadzie dla niemieckiego opiniotwórczego pisma „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung”.

– Mam nadzieję, że rozsądni politycy niemieccy, a są tacy politycy w Niemczech, zdają sobie doskonale sprawę, że wyciąganie argumentacji, która się do tej pory pojawia i przypominanie roli Niemców zwłaszcza w II wojnie światowej, wymordowania milionów Europejczyków i będzie wzrost strojów antyniemieckich – tłumaczył polityk PiS radził, by Niemcy „schowali swoje frustracje do kieszeni” i „patrzyli pragmatycznie w przyszłość. I dodał: „nie może być tak, że kraj członkowski UE jest traktowany jak chłopiec do bicia przez jakiś politykierów niemieckich. 

Jackowski porównał, to co się dzieje teraz z sytuacją związaną z rozbiorami Polski, wskazując, że „PO popiera umiędzynarodowienie” naszej sytuacji. – To przypomina w innych realiach, tak jak się szlachta bogata i magnateria zwracała się do carycy Katarzyny w obronie wolności i demokracji w czasach Targowicy – mówił Jackowski. 

mm/TVP.info

Komentarze

anonim2016.01.10 21:41
liczba zgłoszonych napaści w Kolonii wzrosła do 516 - raport policji z dnia dzisiejszego...
anonim2016.01.10 21:57
133 w Hamburgu... zgłoszenia nadal napływają - w wielu Niemieckich miastach... ale co tam frau merkel - "to są syryjczycy i trzeba ich szanować".... Merkel nadal limitu nie chce wyznaczyć - czyli jakby dawała zaproszenie następnym milionom, które od wiosny ruszą szturmując europejskie granice... i nikt ich nie powstrzyma... a co do wciskania przybyszy pozostałym państwom UE - to nie przejdzie... właśnie Dania ogłosiła, że zrywa umowę w której zobowiązała się do przyjęcia imigrantów...jak to stwierdzili Duńczycy - sytuacja się diametralnie zmieniła i nie mogą narażać własnych obywateli na niebezpieczeństwo...tyle-amen.
anonim2016.01.10 22:11
kolejny news... do UE przeniknęli terroryści z Hezbollahu...są foty jak jeden z nich jest u siebie, cały we krwi- w zestawieniu z drugim foto (już w Europie), na którym pozuje na porządnego azylanta...internet aż huczy...
anonim2016.01.11 9:29
"Mam nadzieję, że rozsądni politycy niemieccy, a są tacy politycy w Niemczech, zdają sobie doskonale sprawę, że wyciąganie argumentacji, która się do tej pory pojawia i przypominanie roli Niemców zwłaszcza w II wojnie światowej, wymordowania milionów Europejczyków i będzie wzrost strojów antyniemieckich – tłumaczył polityk PiS" - Rozumiecie ten fragment wypowiedzi ??
anonim2016.01.11 11:34
@san1104 Ja nie, ale redaktorzy frondy rozumieją :) …chyba..